Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Shimano Perfection 3010W


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Paavo

Paavo

    Casting Illuminati

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1616 postów
  • LokalizacjaKanta-Hämee - Southern Finland
  • Imię:Paweł

Napisano 23 wrzesień 2014 - 19:05

Witam mam pytanko dotyczące tego ''czarnuszka'',mam okazję go kupić w cenie około 45e,mechanicznie jest w stanie idealnym,czy warto.Miałyby służyć pod okonia i sandacza na lekko.

 

46afd1c88323a442med.jpg

 

Nie znalazłem zbytnio informacji o nim,być może ktoś użytkował ten lub podobny model i ma jakieś konkretne spostrzeżenia.



#2 OFFLINE   Józef Lesniak

Józef Lesniak

    Józef Leśniak

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1141 postów
  • LokalizacjaSłubice
  • Imię:Józef
  • Nazwisko:Leśniak

Napisano 23 wrzesień 2014 - 19:49

Witam.

Stare dobre Shimano.Rok produkcji to gdzieś ok. 1990-94. Blizniacza konstrukcja Aero GT,GTM 3010 z innym mechanizmem napędu.Jeżeli w b.dobrym stanie to warto kupić.Znakomity hamulec i żadnych problemów z rolką.

Mechanizm napędu też bardzo wiele zniesie,ale nie oszukujmy się,kultura pracy nie jest na takim poziomie jak najnowsze konstrukcje.Brak łożyska oporowego dającego natychmiastową blokadę obrotów wstecznych.Zastosowany jest system zapadkowy.

Kołowrotek zgodnie z myślą Shimano w tamtych czasach jest w zasadzie przeznaczony do spławikowych metod typu "match",

A ten nawój linki na szpulę widoczny na zdjęciu da się wyregulować na lepszy.

 

Pozdrawiam

Józef Leśniak



#3 OFFLINE   Paavo

Paavo

    Casting Illuminati

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1616 postów
  • LokalizacjaKanta-Hämee - Southern Finland
  • Imię:Paweł

Napisano 24 wrzesień 2014 - 08:04

Dziękuję za odpowiedz Panie Józefie,co do historii tego kołowrotka to wiem tyle był kilkanaście razy nad wodą i resztę czasu leżał odłogiem,nawet ta żyłka na nim jest jeszcze z poprzedniego wieku :ph34r: .Na razie negocjuję zakup samego kołowrotka,gdyż jest on sparowany w zestawie z kijkiem Shakespeare z tamtej epoki.Kołowrotek chciałbym posiadać bardziej z sentymentu do czasów,gdy jako nastoletni chłopak pierwszy raz "pomacałem'' czarnuszka  bodajże z serii GTM,a mój ówczesny DAM Quick Camaro 25 wyglądał przy nim jak ''szmelc''






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych