Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

jerkówka


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
30 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 24 wrzesień 2014 - 18:57

Pytanie do ludzi otrzaskanych z solidnym sprzętem do przynęt 100g. Szukam kija 2,4-2,5m z przeznaczeniem pod szczupaki 100 cm i okazyjnie trafia się sum. Jestem otwarty na propozycje. Może być z salonu lub do zbrojenia. Nie spieszy mi się. :)



#2 OFFLINE   Dienekes

Dienekes

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2272 postów
  • LokalizacjaSyreni Gród/ Jadwisin
  • Imię:Radosław

Napisano 24 wrzesień 2014 - 18:59

A upierasz się przy tej długości? Bo jak nie, poczekaj do zlotu. Zobaczysz Xzogę 7 kg. Jak stwierdzisz, że za słaba, weźmiesz 8 kg. Wiem, że jeden z forumowiczów wkrótce będzie łowił 8mką, więc będziesz miał komplet informacjim

#3 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 24 wrzesień 2014 - 19:02

Łowiłem już krótkimi kijami i jakby słabo się animuje jak dla mnie. Na zlocie chętnie po macam wszystkie kije :D



#4 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 24 wrzesień 2014 - 19:07

mam sprytnego swimbaita shimano crucial 7'11" do oddania, robi do 5 oz, jest praktycznie nowy i bardzo predysponowany do duzych jerkow i duzych gum prowadzonych w pol wody, w razie zainteresowania zapraszam na priwa


  • joker lubi to

#5 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 24 wrzesień 2014 - 19:13

mam sprytnego swimbaita shimano crucial 7'11" do oddania, robi do 5 oz, jest praktycznie nowy i bardzo predysponowany do duzych jerkow i duzych gum prowadzonych w pol wody, w razie zainteresowania zapraszam na priwa

 

 Dane o kiju na priv poproszę



#6 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 24 wrzesień 2014 - 19:19

http://shimano.fishi...asting-rod.html



#7 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 24 wrzesień 2014 - 19:22

Ok. Dzięki. Jeszcze poczekam co tam koledzy innego zaproponują.



#8 OFFLINE   pepso

pepso

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 883 postów
  • LokalizacjaŚląsk

Napisano 24 wrzesień 2014 - 19:31

Przy okazji. Gdzie i kiedy ten zlot? Bo umknęła mi informacja ;-)



#9 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 24 wrzesień 2014 - 19:36

24-26.10.2014 Jezioro Soczewka koło Płocka. wszelkie info w wątku Joker - rękodzieło



#10 ONLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4086 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 05 październik 2014 - 08:29



Pytanie do ludzi otrzaskanych z solidnym sprzętem do przynęt 100g. Szukam kija 2,4-2,5m z przeznaczeniem pod szczupaki 100 cm i okazyjnie trafia się sum. Jestem otwarty na propozycje. Może być z salonu lub do zbrojenia. Nie spieszy mi się. :)

 

Robert - nie jestem "specem" od jerków, raczej nowicjuszem (zaliczony sezon z Megabass Mephisto). Dylemat który masz obecnie dał mi się we znaki 2-3 tygodnie wcześniej. Problem rozwiązałem budując kij na Xzoga 6' 8 kg. Wcześniej zaadoptowałem CTS 8' 30lb do 75 gram, spokojnie rzucisz 80-90 gram nie wiedząc, że tak nie można. Używam jerków Strike Pro Buster Jerk w granicach 65-75 gram. Wspomniany CTS bardzo dobrze sobie radził na wysokich skarpach, pomostach. Brodzenie lub łowienie z brzegu przy takiej długości to duży problem. Myślałem, że lata doświadczeń obycia z różnego typu konstrukcjami pozwolą mi znaleźć panaceum na długość i ergonomię zestawu. Nie da rady, musi być króciak, łatwiej się łowi, mniej dziwnych ruchów, duża swoboda. Za namową Kolegi z forum (Dzięki Radek) uzbroiłem w Krakowie Xzoga. Po pierwszych rzutach, prowadzeniu jerka wiedziałem, że to jest to... Spokojnie wymiatam i podbijam wabie 75 gram (będą i większe)), jest zapas mocy, blank cienki więc finezyjnie można nim operować, prawie jak sandaczówką. Opór jerków BJ w wodzie jest minimalny (podobnie jak ten Twój "świąteczny") więc nadgarstkiem wygrywasz różne melodie. Po 1/2 dnia ciągłego łowienia nie czułem zmęczenia. Młynek CC 201DC. Trudno mentalnie, wzrokowo przywyknąć do króciaka, pomału oswajam się i mam nadzieję, że los podsunie nie lada testera sprzętu. Życzę rozsądnych przemyśleń, ja mam to za sobą. Powodzenia!  ;)  :)

 

 

http://www.andrzejstanek.pl/post/95

 

 

 

06_zps8de48c07.jpg


  • joker, Dienekes i Zwierzu lubią to

#11 OFFLINE   PILOT

PILOT

    :)

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1494 postów
  • LokalizacjaCałyświat:)

Napisano 05 październik 2014 - 09:05

Ja uwielbiam łowić takim zestawem, moja ulubiona metoda i nie wyobrażam sobie używanie dłuższego kija do cięższego jerkowania. Spasowaną mam jerkówkę (HM80 MonsterJerkCast) z AntaresemHG i jak dla mmie strzał w dyche ( multik do wszystkiego) jeszcze kupię okrąglaka CC201DC lub CC201NEW2014 do niej do wobów większych, którymi lubię łowić.
Zakochany jestem w fotkach/filmach prezentowanych z jesienią w tle z tego typu sprzętem, jeszcze lepszy szczupły by się przydał;)
  • joker lubi to

#12 ONLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4086 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 30 październik 2014 - 10:18

Robert jak kijek - wybrany? Wczoraj miałem okazję łowić z łodzi jerkami i dużymi, średnimi wahadłami. Xzoga (8 kg) wydaje się być idealnym rozwiązaniem pod tego typu potrzeby. Zwykle używałem dwa kije, obecnie jeden wystarcza... :)

 

 

040_zps17f7b761.jpg


  • joker i Dienekes lubią to

#13 OFFLINE   PLECIONA

PLECIONA

    Zaawansowany

  • Forumowicz+ bez giełdy
  • PipPipPip
  • 835 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz

Napisano 30 październik 2014 - 13:41

Andrzej, ile gram miał najcięższy, swobodnie miotany przez kij wabik?

#14 OFFLINE   Tomek88

Tomek88

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3209 postów
  • LokalizacjaGrójec
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Zienkiewicz

Napisano 30 październik 2014 - 13:52

Może ostatnia pozycja z listy blanków m1 od phenixa MXUR80H-B. Mam obecnie słabszy model 25lb MX72H-B i do 60gr też daje radę, szczytówka wcale nie jest taka całkiem softbaitowa ;) i wcale kij nie musi być krótki jeśli chodzi o łowienie brzegowe, bo ustawiam się tak, że szczytówkę mam niżej stóp albo innym rytmem daje się do lustra też nadać odpowiedni ruch, konkludując póki co sprawdza mi się długość 7'2" nawet jak na mój niesłuszny wzrost jednak z łódki to by była męczarnia jednym słowem ;)


Użytkownik Tomek88 edytował ten post 30 październik 2014 - 14:00


#15 ONLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4086 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 30 październik 2014 - 14:01

Andrzej, ile gram miał najcięższy, swobodnie miotany przez kij wabik?

 

Big Bandit - około 90 gram i jest jeszcze spory zapas, spokojnie 120 a może i więcej... Zaleta to filigranowe gabaryty blanku, postronne osoby są mocno zaskoczone jego mocą. Miałem okazję podciągać wczoraj Kruger-a i siebie samego do zaczepu. Taki test na ugięcie. No powiem, że mordka mi się śmiała...  :D


  • joker i Zwierzu lubią to

#16 OFFLINE   ManieQ

ManieQ

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1336 postów
  • LokalizacjaBłonie/k Wawy i oklice
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:Wróbel

Napisano 30 październik 2014 - 17:56

Krugera z dwiema rosłymi osobami to i 7-ka targa aż miło :)  To naprawdę świetne blanki :wub:


  • minecjusz lubi to

#17 ONLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4086 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 30 październik 2014 - 18:27

Pytanie ile te osoby ważą... ;)  :D


  • ManieQ lubi to

#18 OFFLINE   robbox4

robbox4

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1284 postów
  • Lokalizacjamultikonto: bardziu, kilobear, b.wesolopl, pwizer

Napisano 30 październik 2014 - 19:20

Robert jak kijek - wybrany? Wczoraj miałem okazję łowić z łodzi jerkami i dużymi, średnimi wahadłami. Xzoga (8 kg) wydaje się być idealnym rozwiązaniem pod tego typu potrzeby. Zwykle używałem dwa kije, obecnie jeden wystarcza... :)

 

 

 

A jak mówiłem że to naprawdę bardzo udane blanki do tego typu zastosowań to każdy mówił że to kryptoreklama :)

A mnie faktycznie ten akurat 8kg blank super się spisuje a przerzuciłem dużo blanków. Jerkowanie to moja ulubiona metoda i długo szukałem blanku który nie był by do końca kijem od szczotki :). A przy okazji udało się że mogę je sprzedawać.


  • Zwierzu i minecjusz lubią to

#19 OFFLINE   Zwierzu

Zwierzu

    Nie wiem, nie znam się zarobiony jestem !

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1138 postów

Napisano 30 październik 2014 - 19:57

Pytanie do ludzi otrzaskanych z solidnym sprzętem do przynęt 100g. Szukam kija 2,4-2,5m z przeznaczeniem pod szczupaki 100 cm i okazyjnie trafia się sum. Jestem otwarty na propozycje. Może być z salonu lub do zbrojenia. Nie spieszy mi się. :)


Robert, mam Xzoge 6' 8kg, mam również casta do lżejszych jerków dł 2,4m. I długaśny badyl pod jerki jest IMO nieporęczny. Przemyśl dobrze zakup.
Osobiście nie wyobrażam sobie prowadzenia jerka przy pomocy długiego kija (zaraz ktoś doczepi się że zwykły spining 2,7-3m i Ryobi też dadzą radę).
Krótkie wędzisko jest po prostu dużo poręczniejsze tak z brzegu jak i z łódki.
 

...Wczoraj miałem okazję łowić z łodzi jerkami i dużymi, średnimi wahadłami. Xzoga (8 kg) wydaje się być idealnym rozwiązaniem pod tego typu potrzeby. Zwykle używałem dwa kije, obecnie jeden wystarcza... :)


No tak, teraz nie dziwię się Andrzeju że Ci tak śpieszno było, aż kurz unosił się za Tobą ;) - miło było spotkać !
Gdybyśmy przynajmniej Zogi mieli różne, albo multiki, to można by na wodzie sprzęta porównać, a tak to i tu i tu wsio to samo.

Pozdrawiam
  • Dienekes lubi to

#20 ONLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4086 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 30 październik 2014 - 20:15

No tak, teraz nie dziwię się Andrzeju że Ci tak śpieszno było, aż kurz unosił się za Tobą ;) - miło było spotkać !
Gdybyśmy przynajmniej Zogi mieli różne, albo multiki, to można by na wodzie sprzęta porównać, a tak to i tu i tu wsio to samo.

Pozdrawiam

 

W tym pośpiechu telefonami nie było okazji się wymienić. Podeślij na priv.  ;)​ 






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych