Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Matt Davis - konstruktor wędzisk i wędkarz - wywiad


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
69 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 01 marzec 2006 - 16:14

Witam serdecznie,
Zapraszam Was do lektury następnego wywiadu. Usiądźcie wygodnie i zarezerwujcie chwilę wolnego czasu. Na prawdę warto!

Chcielibyśmy aby na stronach działu Wywiady gościły nie tylko wędkarskie znakomitości, ale także nasi ciekawi znajomi, których poznaliśmy w różnych miejscach, czasami nad wodą, a czasem w Internecie. Takim ostatnim przypadkiem jest Matt Davis, dobrze znany bywalcom amerykańskiej strony Tackle Tour pod nickiem @mattman. Tam właśnie poznaliśmy Matta i tam też, w wirtualnej przestrzeni przeprowadziliśmy wywiad z tym ciekawym człowiekiem i jednocześnie budowniczym i konstruktorem wędzisk sygnowanych marką Otterrods. Wywiad, który na pewno zburzy wiele stereotypów - tym bardziej zachęcamy do lektury!

Wywiad w wersji dwujęzycznej - angielskiej i polskiej.

Pozdrawiam
Remek


#2 ONLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14823 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 01 marzec 2006 - 16:51

Kawal dobrej roboty Redakcjo!

Przeczytalem na raz. Ciekawe rzeczy. Szczegolnie ze woli spining...bratnia dusza :D

Duzo ciekawych rzeczy i szczegolow. Zdjecia niektore jak z pracowni Irka...
Znowu wraca to spiralne zbrojenie :D

Bardzo fajny pomysl, ze ten wywiad wirtualny, to otwiera przed Wami chyba nieograniczone mozliwosci wywiadowcze !

Guzu

#3 OFFLINE   szpiegu

szpiegu

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2534 postów
  • Lokalizacjadziki zachód :)

Napisano 01 marzec 2006 - 16:59

rewelacja chlopaki, oby tak dalej :D

#4 OFFLINE   zewu

zewu

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 359 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 01 marzec 2006 - 17:20

O tak, wywiady z ludźmi z różnych części świata to byłoby to! :D

#5 OFFLINE   shad

shad

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 183 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 01 marzec 2006 - 17:46

Fiu, fiu no to redaktory pojechaly po calej lini

#6 OFFLINE   Waci

Waci

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 156 postów
  • Lokalizacjato tu to tam

Napisano 01 marzec 2006 - 17:54

Brawo panowie. Bardzo ciekawy artykuł. Swoja drogą człowiek całe życie się uczy i umiera głupi - zbrojenie spiralne no, no.
Pozdrowienia.


#7 OFFLINE   Thymallus

Thymallus

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1837 postów
  • Lokalizacjainternet

Napisano 01 marzec 2006 - 18:03

Bardzo fajny wywiad. Proszę o więcej takich wywiadów rozłożonych w czasie. Cieszę się, że miałem okazję porozmawiać wirtualnie z obojgiem wywiadowców jeszcze przed wywiadem na temat jak w sprawie. Ale niektóre tezy świadka można jeszcze indywidualnie przedyskutować.

pozdrawiam

#8 OFFLINE   adiz1

adiz1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 217 postów
  • Lokalizacjawoj. śląskie

Napisano 01 marzec 2006 - 18:07


Bardzo ciekawy artykuł.
Przybliżył mi trochę specyfikę łowienia za oceanem. Zwłaszcza, że co raz częściej łowimy na ich wędki (w końcu przede wszystkim konstruują/ budują je dla siebie i na swoje potrzeby).
Duże brawa dla kolegów prowadzących rozmowę (zadających pytania)za ich treść i formę.
Pozdrawiam i czekam na kolejny wywiad -Adrian

#9 OFFLINE   rognis_oko

rognis_oko

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3395 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 01 marzec 2006 - 18:29

Dobra robota! :D
Uważam, że wywiad jest bardzo ciekawy i można w nim znaleźć odpowiedzi na wiele pytań dotyczących budowy wędzisk.

#10 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3756 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 01 marzec 2006 - 19:03

Mnie spodobała się uwaga na temat korka :D Mam we wszystkich kijach potworne dołki od naciskania palcem. Muszę w tych miejscach zrobić wstawki ze szlachetnego drewna bo sztukowanie korkiem mnie już męczy. Ceny korka to istna paranoja i faktycznie tylko syntetyczny zamiennik ostudził by je.

#11 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 01 marzec 2006 - 19:51

@szanowna redakcjo, jako rencista uwazam, ze wywiad jest ciekawy i bardzo na czasie ... :mellow:
chlopaki, kawal dobrej roboty, bardzo mi sie podoba http://jerkbait.pl/forum/images/message_icons/icon14.gif

#12 OFFLINE   -YAN-

-YAN-

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 736 postów
  • LokalizacjaPruszków

Napisano 01 marzec 2006 - 20:03

Bardzo dużo nowych i ciekawych dla mnie informacji.Gratuluję pomysłu i produktu.POZD.JANS

#13 OFFLINE   Xavi

Xavi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 394 postów
  • LokalizacjaPruszków
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Lis

Napisano 01 marzec 2006 - 20:39

Super wywiad, gratuluję.
I najwazniejsze w tym wywiadzie: każdy używa wędki takiej jaka mu pasuje, a czy ona jest krótka czy długa, casting czy spinning to już indywidulane upodobania.
Może kiedyś Matt zbuduje wędkę dla mnie :D

Pozdrawiam



#14 OFFLINE   Ireneusz Matuszewski

Ireneusz Matuszewski

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 315 postów

Napisano 01 marzec 2006 - 20:54

Witam,
Doskonały, znakomicie przeprowadzony wywiad. Muszę przyznać, że przeczytałem go z wielkim zaciekawieniem i jednocześnie zadowoleniem. To z pewnością pierwszy, profesjonalny wywiad z Rodmakerem na krajowych stronach internetowych. Matt potwierdza moje doświadczenia i spostrzeżenia, oraz potwierdza moje wypowiedzi odnośnie doboru blanku oraz relacji spinning - casting, szczególnie ultra lekki i lekki. Jego doświadczenia co do odległości i celności rzutów są trafne. Nie zgadzam się jedynie z jedną sprawą. Nie powinno się przyklejać przelotek do blanku klejem na gorąco przed założeniem omotki. Myślę, że bardzo trudno jest przykleić i jednocześnie ustawić przelotki w idealnie prostej linii. Gdy przelotka nie jest przyklejona do blanku, a omotka założona pod odpowiednim naciągiem, to przed lakierowaniem można je idealnie ustawić.
Pozdrawiam,
Irek

#15 OFFLINE   Waci

Waci

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 156 postów
  • Lokalizacjato tu to tam

Napisano 01 marzec 2006 - 21:17

Witam
Pytanie do pana Irka. Czy klejenia przelotek na gorąco nie poleca Pan tylko ze względów trudności w manipulowaiu przelotką w czasie jej pozycjonowania, czy też istnieją inne reperkusje takiego działania?
Pozdrawiam.

#16 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 01 marzec 2006 - 21:19

coz .. wywiad BOMBA!!

moze gdybym go przeczytal wcześniej zamiast SCIV zamowilbym SCV. kto wie... :mellow: ale i pojawila sie nowa koncepcja budowy wedzeczki na ASPIUS ASPIUS :mellow:

#17 OFFLINE   siudak

siudak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 195 postów
  • LokalizacjaWejherowo

Napisano 01 marzec 2006 - 21:33

heh.. bardzo ciekawy materiał, niepotrzebnie go czytałem bo już się kręcę i myslę, że ja też sobie uzbroję wędkę, ale sam! i poniewż tutaj zaczynają się małe schodki pewnie potrwa to bardzo długo :wacko:

siudak

#18 OFFLINE   Ireneusz Matuszewski

Ireneusz Matuszewski

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 315 postów

Napisano 01 marzec 2006 - 22:01

Witam,
@Waci, trudno powiedzieć. Klei na gorąco ma niską temperaturę topnienia. Z pewnością nie ma to wpływu na blank, zwłaszcza, że takiego kleju używa się do doraźnego mocowania przelotek szczytowych. Jest jeszcze sprawa przenikania lakieru przez omotkę i wnikania pod stopkę przelotki. Lakier po przesiąknięciu przez omotkę powinien szczelnie pokryć stopkę i wniknąć pod nią. Daje to dodatkową stabilizację przelotki na blanku. Lakier jest znacznie twardszy od kleju na gorąco i ma większą przyczepność.
Pozdrawiam,
Irek

#19 OFFLINE   Kuba

Kuba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2417 postów

Napisano 01 marzec 2006 - 23:39

i myslę, że ja też sobie uzbroję wędkę, ale sam! i ponieważ tutaj zaczynają się małe schodki pewnie potrwa to bardzo długo...

Jak Ci sie znudzi, to Artura Banachowskiego masz o rzut kamieniem...


#20 OFFLINE   Waci

Waci

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 156 postów
  • Lokalizacjato tu to tam

Napisano 02 marzec 2006 - 00:00

Apropos przelotek o których wspomina Matt to tu jest właściwy link pod którym można trochę doczytać http://www.anglersre...ar/product.html strona zawiera również informacje o innych komponentach Fuji oraz różne poradniki i tabele dotyczące montażu.
Pozdrawiam






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych