Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Optymalny zestaw do streamera.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
126 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   robert.bednarczyk

robert.bednarczyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2064 postów
  • Lokalizacjalubelskie
  • Imię:Robert

Napisano 30 wrzesień 2014 - 13:08

Witam Szanownych Kolegów.

 

Znowu chcę Was pomęczyć ponieważ doszedłem do jednoznacznego wniosku, że dłużej tak być nie może..... to znaczy nie zamierzam dalej się katować z łowieniem na streamera wędką 9' #4 mid flex, bo na siłę wszystko można, ale jaki to komfort i przyjemność. Lekkie, okoniowe welonki jeszcze jakoś latają, ale już streamerek z cięższą główką..... tragedia.

 

Zatem decyzja zapadła - potrzebuję wędki, głównie do obsługi naszych krajowych łowisk, przede wszystkim przeznaczonej do połowu późnozimowych i wczesnowiosennych pstrągów (późną wiosną, latem i wczesną jesienią rzadko łowię na streamera, ale generalnie po "sucharku" to moja ulubiona metoda), a może także kleni, jazi, okoni. 

Z tego co się wstępnie zorientowałem powinienem myśleć o kijkach 9'  ,  #6, a może i 7, raczej wolałbym "tip flex", ale może błądzę.... sam nie wiem.  

Niestety do tego będę musiał prawdopodobnie dokupić kołowrotek, bo moje dotychczasowe "młynkowe" zasoby są dedykowane maksymalnie do #5, a tak naprawdę optymalne dla #4.

 

Kolejny element zestawu to linka, a raczej chyba linki - dotychczas najczęściej łowiłem "kulawo" tą moją #4 na linkę pływającą, rzadziej intermediate, co ograniczało mnie praktycznie do używania streamerów obciążonych. 

 

Proszę o rady - co kupić, gdzie tego szukać, ile to ma kosztować...... i dlaczego tak drogo ? ;)

 

Dodaję dla ułatwienia, że niechętny jestem rozwiązaniom tymczasowym ..... na zasadzie "na początek". Wolę wydać więcej, a mieć już coś konkretnego.

 

Robert.



#2 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9626 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 30 wrzesień 2014 - 16:08

9'6" dla mnie był wygodniejszy, 9' styknie

#6

med-fast

Wygodnie łowiło się mi Cultem Visiona, szukałbym czegoś o podobnej akcji

Linka - poszukaj multitipa, ja mam rio versitip i łowi się wygodnie



#3 OFFLINE   hi tower

hi tower

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1973 postów
  • Lokalizacja3miasto

Napisano 30 wrzesień 2014 - 17:50

Proponuje produkt wchodzącej na rynek, rodzimej marki:

http://www.ego-fishi.../61-stream.html

Miałem ten kijek w ręku podczas imprezy "I love DH" nad Drwęcą. Jest to naprawdę szpada która spokojnie podoła łowieniu na steamer-a w bardzo przystępnej cenie. Będzie Pan zadowolony.


  • Bolo90 lubi to

#4 OFFLINE   Kokosz

Kokosz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 791 postów

Napisano 30 wrzesień 2014 - 18:41

Proponuje produkt wchodzącej na rynek, rodzimej marki:

http://www.ego-fishi.../61-stream.html

Miałem ten kijek w ręku podczas imprezy "I love DH" nad Drwęcą. Jest to naprawdę szpada która spokojnie podoła łowieniu na steamer-a w bardzo przystępnej cenie. Będzie Pan zadowolony.

Oooo ...

 

A do jakiego bardziej znanego kija można porównać ten kij (chodzi mi o akcję)? Do np. jakiegoś patyka z Grey's (np. GS 2, GRXi+), Visiona (3zone, GT four), St. Croixa (Avid, Legend Ultra) itd.?

Pytam się, bo też rozglądam się za mocniejszym kijem do streamera.



#5 OFFLINE   robert.bednarczyk

robert.bednarczyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2064 postów
  • Lokalizacjalubelskie
  • Imię:Robert

Napisano 30 wrzesień 2014 - 18:42

A to ciekawostka - pierwszy raz słyszę o polskiej firmie  muchowej "Ego". Bardzo ciekawa propozycja, bardzo dobra cena, to i ryzyko niewielkie. Szkoda, że opis wędki, a zwłaszcza elementów wykończeniowych - przelotki, korek, jest bardzo lakoniczny. Chyba jutro zadzwonię do producenta by czegoś więcej się dowiedzieć. Jeśli to "Made in Poland" , a nie "China" ,...... jest bardzo prawdopodobne, że wyląduje u mnie do streamerowej roboty.

 

@hi tower  dzięki za namiary na ten kijek.


Użytkownik robert.bednarczyk edytował ten post 30 wrzesień 2014 - 18:43


#6 OFFLINE   Marszal

Marszal

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 548 postów
  • LokalizacjaKarkonosze
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:Szalej

Napisano 30 wrzesień 2014 - 18:52

Zatem postanowiłeś zbudować pomost pomiędzy Twoimi zestawami na pstrągi i lipienie a szczupakową armatą. Zatem #6 lub #7 będą w sam raz. Jak Kuba napisał, do streamera sprawdzi się kij 9' ale lepszy będzie 9,6. Niby te 20 cm to niewiele, ale..... Będzie to też kijek, którego użyjesz na wodach stojących, dlatego 9,6' ma tutaj przewagę nad dziewiątka.

Jeśli chodzi o linki - to temat rzeka. Moim skromnym zdaniem warto mieć coś w 3 klasie tonięcia i drugą intermedium. Jeżeli trzecia to przynajmniej w 6 klasie tonięcia, będzie potrzebna też na jeziorach i żwirowniach. Można by tu jeszcze dodać linki z tonącymi końcówkami ale tak to i z 10 można uzbierać.

Kołowrotek - zdecydowanie kaseciak. Przyzwoity kręcioł i do tego w zestawie dwie lub 3 dodatkowe szpule i masz wszystko. Niezłe opinie zbiera kasetowa KOMA. I nie rujnuje portfela (zaledwie 400 PLN). Wybór kaseciaków jest naprawdę duży. Snowbee, Scierra, Vision, Wychwood - aż zdecydować trudno.

Powodzenia na nowej drodze ...... muchowania.



#7 OFFLINE   hi tower

hi tower

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1973 postów
  • Lokalizacja3miasto

Napisano 30 wrzesień 2014 - 19:14

Oooo ...

 

A do jakiego bardziej znanego kija można porównać ten kij (chodzi mi o akcję)? Do np. jakiegoś patyka z Grey's (np. GS 2, GRXi+), Visiona (3zone, GT four), St. Croixa (Avid, Legend Ultra) itd.?

Pytam się, bo też rozglądam się za mocniejszym kijem do streamera.

Z innych kijów w tych parametrach mogę tylko porównać do Scierra IC3 #6. Ego jest jeszcze ciut szybsze.



#8 OFFLINE   hi tower

hi tower

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1973 postów
  • Lokalizacja3miasto

Napisano 30 wrzesień 2014 - 19:24

(...) Jeśli to "Made in Poland" , a nie "China" ,...... jest bardzo prawdopodobne, że wyląduje u mnie do streamerowej roboty.

 

@hi tower  dzięki za namiary na ten kijek.

No jednak nie wymagajmy za tą cenę krajowej produkcji bo najtańszego krajowego blanku nie kupimy za te pieniądze..



#9 OFFLINE   robert.bednarczyk

robert.bednarczyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2064 postów
  • Lokalizacjalubelskie
  • Imię:Robert

Napisano 01 październik 2014 - 10:36

No jednak nie wymagajmy za tą cenę krajowej produkcji bo najtańszego krajowego blanku nie kupimy za te pieniądze..

 

To mi lekko entuzjazm słabnie, bo moje dotychczasowe doświadczenia wskazują, że azjatyckie wyroby warto kupować tylko sprawdzonych firm - np. co do kołowrotków Orvisa, montowanych w Chinach nie mam żadnych uwag. Z drugiej strony pieniądze naprawdę niewielkie, więc może rzeczywiście warto.

 

Kuba i Mariusz - skoro piszecie, że wędka 9,6' będzie lepsza to już zaczynam się za taką rozglądać.



#10 OFFLINE   Marszal

Marszal

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 548 postów
  • LokalizacjaKarkonosze
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:Szalej

Napisano 01 październik 2014 - 10:48

 

Kuba i Mariusz - skoro piszecie, że wędka 9,6' będzie lepsza to już zaczynam się za taką rozglądać.

Ale nie przywiązuj się do tego dozgonnie. Popatrz na Twoje rzeki i tam, gdzie będziesz łowił. Jest też kwestia wygody, która raczej towarzyszy kijkowi odrobinę krótszemu. Zrób ranking - casting i wybierz, co Ci się bardziej będzie podobało.



#11 OFFLINE   robert.bednarczyk

robert.bednarczyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2064 postów
  • Lokalizacjalubelskie
  • Imię:Robert

Napisano 01 październik 2014 - 11:06

Ale nie przywiązuj się do tego dozgonnie. Popatrz na Twoje rzeki i tam, gdzie będziesz łowił. Jest też kwestia wygody, która raczej towarzyszy kijkowi odrobinę krótszemu. Zrób ranking - casting i wybierz, co Ci się bardziej będzie podobało.

 

Właśnie robię ten ranking :) . Do podjęcia decyzji jeszcze sporo czasu bo wędka będzie mi potrzebna prawdopodobnie na początek marca 2015 r. Do 9,6' przekonuje mnie argument jej większej uniwersalności na stałej wodzie, bo w takich warunkach też będzie używana. Orvisy Accesy w US mają teraz dobre ceny promocyjne, choć w długości 9,6' nie występują. Tylko ile można mieć tych Accesów ? U mnie to byłby już trzeci.



#12 OFFLINE   Marszal

Marszal

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 548 postów
  • LokalizacjaKarkonosze
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:Szalej

Napisano 01 październik 2014 - 11:58

Access 966-4 w uzbrojeniu morskim. 85g żywej masy. Przy takich parametrach to faktycznie piórko. Ale jak promocja tego modelu nie obejmuje to faktycznie pozostaje albo czekać albo brać coś innego (czytaj: krótszego).



#13 OFFLINE   hi tower

hi tower

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1973 postów
  • Lokalizacja3miasto

Napisano 01 październik 2014 - 12:11

Jeszcze mogę polecić Daiwa Wilderness XT. Mam w #8 klasie ale macałem #6 i też jest całkiem fajna szpada w sam raz pod streamerka w całkiem przyzwoitej cenie. Tylko że to 3 składy i "tylko" 9'.



#14 OFFLINE   lukomat

lukomat

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 2738 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Materek

Napisano 01 październik 2014 - 12:19

TFO BVK, za oceanem $300, jesli nie przeszkadza ci ubogi wyglad. Mam 9' #5 i jest super. #8 zebrala swietne recenzje i pobila kije dwa razy drozsze. Ja przymierzam sie do #7, do streamera na trotki, ale jeszcze nie zdecydowalem czy 9'6" czy 10'.



#15 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9626 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 01 październik 2014 - 13:16

Taimen CLX 9'6" #6.

Mam i jestem zadowolony, choć wykonanie trochę szorstkie :)



#16 OFFLINE   mkuczara

mkuczara

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 279 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Kuczara

Napisano 01 październik 2014 - 13:42

Mam #7 TFO BVK również - bardzo fajna i lekka wędka.



#17 OFFLINE   mack

mack

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1194 postów
  • LokalizacjaWro
  • Imię:Maciek

Napisano 01 październik 2014 - 13:47

Sage one #6 9'6" dynamika i niska waga, niczym lepszym do strima jak do tej pory nie machałem... kupic blank w usa i uzbroic w kraju bo gotowa dosc kosztowna jest...

Użytkownik mack edytował ten post 01 październik 2014 - 13:49

  • Kuba Standera lubi to

#18 OFFLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4086 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 01 październik 2014 - 14:58

A ja mam skromny kijek na polskim blanku VENTUS F 9'6" #8. Ten sam w #6 byłby moim zdaniem ciekawą propozycją pod pstrągi, klenie, brzany, inne polskie "rybska". Spokojnie wytrzyma napór szczupaka i to całkiem znośnego w parametrach. Poprzednio użytkowałem SAGE Xi3, Xi2. Ventus F daje sporo przyjemności w holu (ładne ugięcie a zarazem siła w dolniku), dobrze rzuca. Sprawdzony głównie na zębaczach, +średniaki, na tym doświadczeniu bazuję. PLUS to producent blanku, odpowiednia gwarancja no i możliwość uszycia na miarę. Temat wart zastanowienia. Z tego co widzę padło wiele ciekawych propozycji, trudno będzie wybrać, masz Pan nie lada problem... ;)

 

 

kij-04_zps1d36669f.jpg


  • Kuba Standera lubi to

#19 OFFLINE   mack

mack

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1194 postów
  • LokalizacjaWro
  • Imię:Maciek

Napisano 01 październik 2014 - 15:10

Fajnie uzbrojona, ascetycznie, lubie takie.. Moge spytac ile waży taka 8ka na ventusie?

#20 OFFLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4086 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 01 październik 2014 - 15:14

Waga pokazuje równe 120 gram.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych