Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Slider


  • Zaloguj siÄ™, aby dodać odpowiedź
31 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   pitt

pitt

    JadÄ™ na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 23 kwiecień 2009 - 21:46

Im większy jerk tym lepiej będzie pracował - oczywiście to bardzo duże uogólnienie, ale mniej więcej tak jest (jeśli weźmiemy pod uwagę ten sam model).

to faktycznie bardzo duze uogolnienie ja np. uwazam, ze phantom 6 lepiej pracuje niz duzy brat, phantom 7.5 a phantom softail 6 to jeszcze inna bajka :D


#22 OFFLINE   Salmo_Salar

Salmo_Salar

    FlyFisher

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1227 postów
  • LokalizacjaBp

Napisano 24 kwiecień 2009 - 09:28

Ale taka prawda, ma to też podstawy fizyczne, że większym wabikom lepiej się pływa. Co do odchyleń od reguły to wabiki mogą być inaczej obciążone i może dlatego inaczej pracują, także preferencje i nastawienie wędkarza do wabika jest wliczone.

Pozdr.

Salmo

#23 OFFLINE   TERMOS

TERMOS

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1900 postów
  • LokalizacjaDyslektyk ze Sztokcholmu.
  • ImiÄ™:Rafal
  • Nazwisko:K.L

Napisano 25 kwiecień 2009 - 09:58

Ja tam sie nie znam :D
Ale dycha jest bardziej zwrotna niz 12-stka .Obydwa modele sa bez zarzutow i lowia swoje .
Wiec co do rownowagi pomiedzy praca a wielkoscia to bym sie upieral ze doze kolki maja mniej pola do popisu i sa bardziej ociezale .
Jakis czs temu zamowilöem kilka modeli u Siudaka ,to co doszlo wygladalo jak male leszcze .Kwadraciaki o dlogosci 30cm i szerokosci 10-15 cm .Przy zocie takiej paletki pinpongowej ,jerk prowdzil sie oczywiscie .Pela rownowaga ,aldnie odbijal na boki i jko plywajacy gatunek cisnal metr pod powirzchnia .W calej tej gracji byla odrobina klamotnosci .
W tym samym zestawie 10 cm okonki ,zwawe wywijajace po podciagnieciu prawie obracajace sie we wlasnej osi .Naprawde fajne drewniaki .
No i ten model chyba autorstwa PITA wykonany przez SIDAKA ,czarny w zlote paseczki .Przypomina wygladem kajak z rzotu z gory ,pieknie odbija i wykaa sie na boki przy czym lusterkuje .
Gdyby porownac leszcza 30cm z okonkiem i pittowym ,leszcz wypada troche jak ROSZYLA MASZYNA PO TORACH ........Po pewnym czasie wniosek nasowa sie sam czym wiekszy jerk tym mniej zwrotny i rochliwy i potrzebuje wiecej miejsca oraz wlozonej pracy przy jerkowaniu.


Salmo Salar -Ja uważam, że 12stka jest najlepsza dojerkingu i najlepsiej pracuje.
Kolega moze uzasadni na czy polega ta roznica i czemu jest lepszy .

Remku -Im większy jerk tym lepiej będzie pracował - oczywiście to bardzo duże uogólnienie, ale mniej więcej tak jest (jeśli weźmiemy pod uwagę ten sam model).
Przyznam ze mnie zaskoczyles :D
Nie zgadzam sie :D



-mifek napisal -termos powiem tak... pierwszy rok mojego sliderowania korzystalem w zasadzie wylacznie z 7mek. wszystko bylo ok do czasu gdy kupilem wrzucilem i sprawddzilem jak pracuje 10tka
odnioslem wrazenie ze 7mka jest jakas dziwna i zachowuje sie jakby byla zepsuta .
Mifku znaczy sie nie wywija tak jak dycha ,czy cos ja boli ?
































#24 OFFLINE   Salmo_Salar

Salmo_Salar

    FlyFisher

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1227 postów
  • LokalizacjaBp

Napisano 25 kwiecień 2009 - 10:36

12stka proporcjonalnie ma większą powierzchnię skręcanie i do glidingu. Większym i cięższym przedmiotom łatwiej jest się poruszać ponieważ siła lepkości otoczenia działająca na wabia i linkę rozprasza się (może złe słowo) porównując do np. Slidera 7 F lub S.

Mówisz, że 10tka jest bardziej zwrotna a ja uważam, że preferencje większości wędkarzy są takie iż uważa Slidera 10 za najwygodniejszy rozmiar spośród tych trzech, wiem co mówię. Dla jeszczw większości wędkarzy nie mający kontaktu z nowoczesnym jerkingiem kupuje właśnie 10tki ponieważ zestawy które najczęściej posiadają (przynajmniej u mnie) są przystosowane do dużych przynęt. 12stka nadal jest za dużą i za ciężką przynętą a 7ka nie jest popularna.

Pozdr.

Salmo

#25 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • ImiÄ™:RafaÅ‚
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 26 kwiecień 2009 - 09:08

Mifku znaczy sie nie wywija tak jak dycha ,czy cos ja boli ?




znaczy sie ze w tamtych czasach 10 byla niemal objawienie w porownaniu do 7mki. zupelnie inna szersza, bardziej zamaszysta praca

#26 OFFLINE   bassy

bassy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1937 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 26 kwiecień 2009 - 15:46

Pomijam już fakt, że 10tka 10tce nierówna - jedne krecą jak trzeba inne jakieś takie narowiste..........

#27 ONLINE   Crocop80

Crocop80

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 52 postów
  • LokalizacjaPabianice
  • ImiÄ™:Tomasz
  • Nazwisko:Kowalski

Napisano 12 październik 2017 - 19:06

Witam ! zastanawiam się nad kupnem slidera,nigdy wcześniej nie miałem doczynienia z tą przynętą.Moje pytanie jest takie jeśli mam wędke do 35gram wyrzutu a slider 10cm ma wage 35-40gram.czy nie przećiąże kija.Bo chyba różnie jest z tym ciężarem wyrzutu który podaje producent.Mam spinning Dragon Nano Power XT60P 275cm 10-35gram.Jak wam się sprawdzają slidery pływające w zarośniętych miejscach tzn.0,5metra pod woda jest roślinność.



#28 ONLINE   SÅ‚awek77

SÅ‚awek77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1371 postów
  • LokalizacjaWielkopolska

Napisano 12 październik 2017 - 20:54

Z takim kijem zapomnij o sliderze 10.Jedynie chyba 7cm wchodzi w grÄ™.

#29 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15584 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 12 październik 2017 - 20:57

Wyrzut to jedno, potrzebna jeszcze odpowiednia moc do podszarpywania. To nie guma .



#30 OFFLINE   ms80

ms80

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 448 postów
  • LokalizacjaPomorskie
  • ImiÄ™:MichaÅ‚

Napisano 12 październik 2017 - 21:09

Slider 10F waży ok 36-37g, jeśli wędka ma jakiś zapas w ciężarze rzutowym to da radę wyrzucić. Znam ludzi co nawet 3 metrowym kijem rzucają sliderem 10, ale tak naprawdę ich łowienie ogranicza się do zwijania przynęty przerwami za pomocą kołowrotka. Gdy szczupak żeruje, to połowią, ale gdy kaprysi, to nie mają brań. Nie wykorzystują wszystkich możliwości przynęty, a do tego kołowrotek też może szybko wysiąść...



#31 OFFLINE   MarCinFin

MarCinFin

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 846 postów
  • LokalizacjaTurku (FIN)
  • ImiÄ™:Marcin

Napisano 12 październik 2017 - 21:31

Będzie bez szału ale da radę. Podobnym kijem tylko w wersji xp40 do 35gr i krótszym zaczynałem zabawę z jerkami zaczynając od slidera 10 cm. Podciągaj jerka z kołowrotka i będzie ok.

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

#32 OFFLINE   przemo_w

przemo_w

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2263 postów
  • ImiÄ™:Przemek

Napisano 13 październik 2017 - 09:15

Żeby tego jerka dobrze pociągnąć z młynka to musi on mieć duży nawój linki bo przy nawoju ok 75cm to prawie prosto slider płynie....




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych