Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
TECH

Naciag nitki na omotkę

tech-rb omotka nici

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   shogun

shogun

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 89 postów
  • Lokalizacjalegnica

Napisano 03 październik 2014 - 09:17

Witam.

Pytanie jak w tytule - jak mocno (lub słabo) należy naciągnąć nitkę przy wykonywaniu omotek, żeby później w użytkowaniu wędka nie strzeliła ( żeby nie wgniotło stopki przelotki w blank). Kijki na których ma być omotka o mocach z zakresu 6-12 do 10-20 lbs.

z góry dziękuję za odpowiedzi

shogun



#2 OFFLINE   kogut

kogut

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1600 postów
  • Lokalizacjaczęstochowa

Napisano 03 październik 2014 - 12:07

Są specjalne naciągacze do nici,lub zawsze możesz zastosować grubą książkę :)

 

http://www.sklep.brc...ci-FlexCoat/267



#3 OFFLINE   venom_666

venom_666

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1830 postów
  • LokalizacjaRypin
  • Imię:Marian
  • Nazwisko:Stępniewski

Napisano 03 październik 2014 - 12:36

Używam zwykłej nawijarki takiej jak do robienia muchy.
Wisi sobie pod blaskiem (kręcę blankiem) i jej waga jest wystarczająca. Resztę sklei lakier...

#4 OFFLINE   venom_666

venom_666

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1830 postów
  • LokalizacjaRypin
  • Imię:Marian
  • Nazwisko:Stępniewski

Napisano 03 październik 2014 - 12:37

Blankiem oczywiście (literówka z autokorekty telefonu)
  • Radek lubi to

#5 OFFLINE   pepe_79

pepe_79

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 671 postów
  • LokalizacjaBełchatów
  • Imię:Paweł

Napisano 03 październik 2014 - 14:27

Nawijaj tak żeby później można było dokonać korekty jeśli przelotki nie wyjdą w linii prostej. Czyli ani luźno (żeby się nie rozwiązało) ani jakoś bardzo mocno ciasno (żeby nie ruszyć przelotki) :ph34r:

Raz kiedyś - czytając teorie, że jak się za mocno nawinie to patyk strzeli - czysto testowo nawinąłem bardzo mocno na jakiś tani blank grafitowy, potem wytarmosiłem go wieszając parę kilo. Efekt: patyk działa już trzeci rok i jakoś nie poległ.

 

Generalnie na przelotki nie działają jakieś super-wielkie siły w przypadku "normalnych" wędek. Przyczepiając przelotki tylko na taśmę można na kiju dźwignąć parę kilu i taśma spokojnie utrzyma... Także do daje wyobrażenie, że nie trzeba omotek jakoś mocno wiązać.

 

Z tą siłą naciągania nitki to chyba trochę tak jak z podkładem (underwrap'am)... Wszyscy boją się żeby nie wgniotło/osłabiło blanku, a chyba nikt jeszcze tego nie doświadczył... ;)



#6 OFFLINE   Forecast

Forecast

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2005 postów
  • LokalizacjaZadupie
  • Imię:J
  • Nazwisko:P

Napisano 03 październik 2014 - 22:25

Hehe. Mam dwa kije z omotkami na plecionce mocno nawiniętej i o dziwo nic się im jeszcze nie stało. Kiedyś nawinięta mokra plecionka rozwaliła mi szpulę w Cardinalu. Postawa jakiegokolwiek montowania przelotek na blanku to użycie kleju termicznego do przelotek na blank choć mogę się nie znać.



#7 OFFLINE   shavt

shavt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 818 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Bartek

Napisano 04 październik 2014 - 06:56

 Postawa jakiegokolwiek montowania przelotek na blanku to użycie kleju termicznego do przelotek na blank choć mogę się nie znać.

To ciekawe.. gdzieś kiedyś widziałem jak jednostopkowe najpierw klejone były termicznym do blanku i na to omotka. Jakoś nie leży mi ten klej pod przelotką..

Moim zdaniem siła naciągu nie ma praktycznie znaczenia.. Jak dobrze nić zostanie przesączona to i tak głównie trzyma lakier.



#8 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9475 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 04 październik 2014 - 06:59

Hehe. Mam dwa kije z omotkami na plecionce mocno nawiniętej i o dziwo nic się im jeszcze nie stało. Kiedyś nawinięta mokra plecionka rozwaliła mi szpulę w Cardinalu. Postawa jakiegokolwiek montowania przelotek na blanku to użycie kleju termicznego do przelotek na blank choć mogę się nie znać.

Żyłka też potrafiła zniszczyć szpulę w C4, po ciasnym nawinięciu.



#9 OFFLINE   venom_666

venom_666

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1830 postów
  • LokalizacjaRypin
  • Imię:Marian
  • Nazwisko:Stępniewski

Napisano 04 październik 2014 - 09:37

Niewłaściwa nić, ciasne nawinięcie, lakier... Kłopot gotowy bo nić może się skurczyć i wcisnąć stopkę w blank. Przerobiłem to już kiedyś.
Pojedyńcza nić może i jest słaba, ale przelotkę trzyma nie jedno pasmo a suma wszystkich w oplocie. Lakier wszystko skleja i przykleja do blanku. Innymi słowy starczy by omotka po prostu trzymała przelotkę, pozwalając na korektę jej ustawienia przed lakierowaniem.





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: tech, tech-rb, omotka, nici

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych