Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
TECH

CD BLRBR2126MH 3,20 - Jak to ubrać.

blank tech-rb cd spacing

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
51 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   "Paweł"

"Paweł"

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1597 postów
  • LokalizacjaTam gdzie nie biorą :)
  • Imię:Pawel
  • Nazwisko:S

Napisano 05 październik 2014 - 13:45

Witam kolegów .


Pytanie jak w temacie. W jaki set przelotek ubrac to "to" ? Chodzi mi o to aby w jak największym stopniu zachować obecna akcję kija. Cd oskrobałem a więc stał się ciut szybszy niż był w orginale - i to mi się bardzo podoba.
Chciał bym aby tak zostało. Reasumując jak ubrać w/w blank maxymalnie lekko ? (tytany odpadaja raczej ze względu na kosmiczną jeszcze cenę )Zapewnę skończy sie na alconit-ach,ale jaka rozmiarówką będzie do tego dobra ? Najlepsza ? :)


Czekam na rady bardziej doświadczonych kolegów , za , które będę bardzo wdzięczny.

Pozdrawiam Paweł.

Ps.

Chyba , że ktoś z kolegów ma set przelotek (moga być używane) pasujący do tego kijka. Chętnie takowy zakupię.


Użytkownik Del Toro edytował ten post 30 grudzień 2017 - 22:59


#2 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 05 październik 2014 - 17:44

Będę zbroił blank 20lb ,ale trochę krótszy,bo 8'6" i chcąc połączyć moc i wytrzymalość przelotek z w miarę lekkim ich zestawem zastosuję przelotki KL .

Czyli jednostopkowe ale w mocnej ramce 25--16--10 --7--i KT 5 do końca.. Mam akurat taki set  Fuji w srebrnej ramce z demontażu St.C. Możesz popytać o nie u Żbika,lub na forum kolegów z Łodzi. Jakbym ich nie posiadał użyłbym Esexów z Rodmasu w ramce KL i KT z pierścieniami sic w atrakcyjnej cenie.

W swojej wedce mozesz trochę wydłużyć stożek 25--16--10--8--6 -dalej 5-ki KT.

Zbrojenie pewne ,mocne i relatywnie lekkie.


Użytkownik Dąbek 111 edytował ten post 05 październik 2014 - 17:45


#3 OFFLINE   "Paweł"

"Paweł"

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1597 postów
  • LokalizacjaTam gdzie nie biorą :)
  • Imię:Pawel
  • Nazwisko:S

Napisano 05 październik 2014 - 19:04





Kombinowałem tak :

KL 25-16-10-8-6-5,5 a dalej juz do końca w 4,5 , ale zastanawiam się czy 4,5 nie sa za male na tunel w takim kiju ?

Użytkownik pablo208 edytował ten post 05 październik 2014 - 19:41


#4 OFFLINE   hhary1

hhary1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 176 postów
  • LokalizacjaWłocławek

Napisano 05 październik 2014 - 20:29

Jakoś tak czytam i się zastanawiam,czy pęd w kierunku uciekania z wagi nie szkodzi gotowej wędce.

Jeszcze jakiś czas temu wiele pracowni zbroiło by blank o takiej mocy od 30stki na dwóch stopkach,a tu dzisiaj start 25 koniec zaraz ktoś poradzi na 4.5 jak w ul.

Pewnie można,ale trzeba planować budowę wędki od momentu szukania blanku,wiadomym jest,ze długa rura będzie potrzebowała długiej rękojeści żeby wędkę odpowiednio wyważyć,a moc blanku "ogranicza" zakres przelotek.

Ja bym zaczął od 30 zrobił długi stożek a zakończył na 6 minimum 5.(oczywiście o ile nie przykręcisz kołowrotka 2500 czy mniejszego)



#5 OFFLINE   "Paweł"

"Paweł"

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1597 postów
  • LokalizacjaTam gdzie nie biorą :)
  • Imię:Pawel
  • Nazwisko:S

Napisano 05 październik 2014 - 20:33

NIe nie kręciol bedzie w rozmiarze 4000 spokojnie....A jeśli chodzi o 4,5 pytalem tylko ...nie znam się za dobrze , więc dla tego ....

#6 OFFLINE   Meme

Meme

    booom

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3094 postów
  • LokalizacjaWarszawa - Tarchomin
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Oświeciński

Napisano 05 październik 2014 - 20:38

Jakoś tak czytam i się zastanawiam,czy pęd w kierunku uciekania z wagi nie szkodzi gotowej wędce.

Jeszcze jakiś czas temu wiele pracowni zbroiło by blank o takiej mocy od 30stki na dwóch stopkach,a tu dzisiaj start 25 koniec zaraz ktoś poradzi na 4.5 jak w ul.

Pewnie można,ale trzeba planować budowę wędki od momentu szukania blanku,wiadomym jest,ze długa rura będzie potrzebowała długiej rękojeści żeby wędkę odpowiednio wyważyć,a moc blanku "ogranicza" zakres przelotek.

Ja bym zaczął od 30 zrobił długi stożek a zakończył na 6 minimum 5.(oczywiście o ile nie przykręcisz kołowrotka 2500 czy mniejszego)

oczywiście masz racje - tylko że pare lat temu jakbyś poprosił o przelotkę wejściowa 20 do kija 12-15 lb to byś usłyszał że rzuty będą bliskie ze to ze tamto... co okazało się nie prawda - jak ukazują opinie użytkowników taki set działa.

Co do reszty - autor chce zachować maksimum z blanku przed uzbrojeniem - a obciazając go ciężkimi przelotkami na pewno tego nie uzyskamy.



#7 OFFLINE   Szymon82

Szymon82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1571 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Szymon

Napisano 05 październik 2014 - 20:46

Ja już dzisiaj mit wejściowej przelotki obaliłem na własnym doświadczeniu - kij 8,6 12 lb - wejściowa 20 , szczytowa 4 - leci w siną dal ... innych zabobonów też nie stwierdziłem :lol:


Użytkownik Szymon82 edytował ten post 05 październik 2014 - 20:52


#8 OFFLINE   Apioo

Apioo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1226 postów
  • LokalizacjaRzeszów

Napisano 05 październik 2014 - 20:48

Inna sprawa, ze kilka lat temu nie było takiego wyboru wysokich przelotek w rozmiarze 25,20 czy nawet 16 jak dziś.


  • Del Toro lubi to

#9 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 7988 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 05 październik 2014 - 20:50

Kombinowałem tak :

KL 25-16-10-8-6-5,5 a dalej juz do końca w 4,5 , ale zastanawiam się czy 4,5 nie sa za male na tunel w takim kiju ?

 

Nie sa. Moje 20lb 8'6" tez ma tunel na 4,5.



#10 OFFLINE   hhary1

hhary1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 176 postów
  • LokalizacjaWłocławek

Napisano 05 październik 2014 - 20:52

Ja też się słabo znam,ale poznałem zasady których łamanie rzadko się opłaca,tak w moim odczuciu:

Blank o tej mocy i tej długości raczej super kosą sandaczową nie będzie(próba robienia kosy sandaczowej mija się z celem) 

Żeby wędkę o tej długości dobrze wyważyć trzeba zrobić odpowiednio długą rękojeść,pchanie ołowiu w rękojeść to pomyłka(przy tej długości)

Przy mniejszej startowej należy dalej ją odsunąć od szpuli kołowrotka ,co przy blanku pracującym dolnikiem jest w moim odczuciu pomyłką.

To tylko moje przemyślenia,ty kombinuj i się tym baw.



#11 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5354 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 05 październik 2014 - 20:56

Kombinowałem tak :

KL 25-16-10-8-6-5,5 a dalej juz do końca w 4,5 , ale zastanawiam się czy 4,5 nie sa za male na tunel w takim kiju ?

4-ka KL ma taką wysokość jak L-ka 6 więc bez obawy o klejenie sie linki do blanku, a mocowo,- życzę Ci całkiem szczerze żebyś łowił takie ryby które by je mogły zniszczyć...

5-ki KL będą pasowały zarówno co do poważniejszego wyglądu i samopoczucia jak i do grubszych żyłek bo pod plecionkę mogą być spokojnie 4 czy 4,5...


Użytkownik Rheinangler edytował ten post 05 październik 2014 - 21:08


#12 OFFLINE   hhary1

hhary1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 176 postów
  • LokalizacjaWłocławek

Napisano 05 październik 2014 - 20:56

Ja już dzisiaj mit wejściowej przelotki obaliłem na własnym doświadczeniu - kij 8,6 12 lb - wejściowa 20 , szczytowa 4 - leci w siną dal ... innych zabobonów też nie stwierdziłem :lol:

Masz rację,blank o podanej mocy też bym bez zawahania tak uzbroił,ale mowa jest o diametralnie innym blanku 



#13 OFFLINE   hhary1

hhary1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 176 postów
  • LokalizacjaWłocławek

Napisano 05 październik 2014 - 21:13

Żeby fatyczne dobrze Ci doradzić,powinieneś jeszcze powiedzieć do jakich celów wędkę chcesz wykorzystywać,czy to będzie rzeczny uniwersał ,czy wędka do połowu troci,no chyba że jeszcze do innych zastosowań ją budujesz. Przy jednym i drugim przeznaczeniu można inaczej blank uzbroić.



#14 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5354 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 05 październik 2014 - 21:14

Tak długi kij odda Ci ewentualną 'mękę" przy dużo lepszym prowadzeniu wobków  :) i wszelkich gum turlanych, prowadzonych z prądem, także będzie wspaniały przy łowieniu ze wszystkich burt, skarp i opasek. Łowienie z tzw opadu będzie mniej przyjemne ale można tę dolegliwość troszkę zminimalizować poprzez zbudowanie rear-gripu na szerokość dłoni i wyprofilować go w tzw tulipan co spowoduje, że przesuwając dłoń na rear w trakcie łowienia na gume będziesz miał jakby kij o ok 10cm krótszy ;) ,- srawdziłem to na sobie i działa super ;)  



#15 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 05 październik 2014 - 21:16

Ja też się słabo znam,ale poznałem zasady których łamanie rzadko się opłaca,tak w moim odczuciu:

Blank o tej mocy i tej długości raczej super kosą sandaczową nie będzie(próba robienia kosy sandaczowej mija się z celem) 

Żeby wędkę o tej długości dobrze wyważyć trzeba zrobić odpowiednio długą rękojeść,pchanie ołowiu w rękojeść to pomyłka(przy tej długości)

Przy mniejszej startowej należy dalej ją odsunąć od szpuli kołowrotka ,co przy blanku pracującym dolnikiem jest w moim odczuciu pomyłką.

To tylko moje przemyślenia,ty kombinuj i się tym baw.

Zasady przjęte kiedyś,nie muszą obowiązywać wieczność :) Nikt też narazie nie wspomniał ,że spasing musi dotyczyć wyłącznie kosy sandaczowej.

Łowię kijem 2,9m 18lb od 20 Y do 4L , głównie bolenie na woblery i nie tylko ciężkimi przecinakami ,ale również 5-6g 6-7cm.Latają naprawdę daleko.

Co do długości rękojeści, to zapewniam ,że przy zestawie od 30-6 będzie konieczna dłuższa  :) A z tym ołowiem w dolniku to nie kaman :ph34r:

Aaaa w moim badylu 2,9m startowa 20-ka jest dośc blisko ,bo 67cm od stopki młynka i doskonale uruchamia mocny dolnik,nie jak w przypadku 30-ki ,która często nie spełnia tej roli ,bo linka ledwo opiera się o krawędź pierścienia :)


Użytkownik Dąbek 111 edytował ten post 05 październik 2014 - 21:19


#16 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5354 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 05 październik 2014 - 21:20

W mocnym ale pracującym dolniku lepiej jest dać jedną przelotkę i to właśnie niską, gdyż szybciej to generuje moc z jaką wędka działa na rybę i wydaje mi się że KL 25 będzie jak najlepszym rozwiązaniem, ale przy tej długości może się nie obyć bez drugiej...


Użytkownik Rheinangler edytował ten post 05 październik 2014 - 21:21


#17 OFFLINE   hhary1

hhary1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 176 postów
  • LokalizacjaWłocławek

Napisano 05 październik 2014 - 21:34

Zasady przjęte kiedyś,nie muszą obowiązywać wieczność :) Nikt też narazie nie wspomniał ,że spasing musi dotyczyć wyłącznie kosy sandaczowej.

Łowię kijem 2,9m 18lb od 20 Y do 4L , głównie bolenie na woblery i nie tylko ciężkimi przecinakami ,ale również 5-6g 6-7cm.Latają naprawdę daleko.

Co do długości rękojeści, to zapewniam ,że przy zestawie od 30-6 będzie konieczna dłuższa  :) A z tym ołowiem w dolniku to nie kaman :ph34r:

Aaaa w moim badylu 2,9m startowa 20-ka jest dośc blisko ,bo 67cm od stopki młynka i doskonale uruchamia mocny dolnik,nie jak w przypadku 30-ki ,która często nie spełnia tej roli ,bo linka ledwo opiera się o krawędź pierścienia :)

Wszystko ok.tylko porównujesz dwie inne wędki i o innych zastosowaniach (przynajmniej w moim odczuciu)

Ołów w rękojęści jest dokładany w celu wyważenia wędki,co od pewnej długości robi więcej krzywdy niż dobrego,przy twoim wielkim doświadczeniu powinieneś się z tym spotkać?

Tu nie tylko chodzi o start dolnika,ale też o długość rzutów,czy odbijanie się żyłki o blank.Przy blanku "sandaczowym" dał bym 25 czy 20 ale przy "szczupakowatym" dał  bym 30

To tak po mojemu.



#18 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 05 październik 2014 - 21:56

Wszystko ok.tylko porównujesz dwie inne wędki i o innych zastosowaniach (przynajmniej w moim odczuciu)

Ołów w rękojęści jest dokładany w celu wyważenia wędki,co od pewnej długości robi więcej krzywdy niż dobrego,przy twoim wielkim doświadczeniu powinieneś się z tym spotkać?

Tu nie tylko chodzi o start dolnika,ale też o długość rzutów,czy odbijanie się żyłki o blank.Przy blanku "sandaczowym" dał bym 25 czy 20 ale przy "szczupakowatym" dał  bym 30

To tak po mojemu.

Dalej nie kaman ,o co Ci chodziło z tym ołowiem.To ,że niektórzy ładują go w dolniki jest wiadomym wszem i wobec.Nie kumam tylko twojej dygresji ołowiu w dolniku w kontekście tej konkretnej polemiki na temat tego konkretnego blanku.

Piszę o konkretnej wędce długiej i mocnej  :) O tej z pierwszego postu.

Sprawdź odległość startowej w którejś z swoich wędek,chodzi o te dłuższei i czy te 68cm od stopki to dużo czy mało,czy akuratnie i czy przy tej odległości linka wali o blank,bo w moim nie. :)

Co do odległości rzutów ,w moim przypadku są dłuższe lub w niektórych przypadkach przynajmniej takie same na mniejszych przelotkach,zarówno w kijach sandaczowych czy boleniowych.Nie używam żyłki :)



#19 OFFLINE   hhary1

hhary1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 176 postów
  • LokalizacjaWłocławek

Napisano 05 październik 2014 - 22:19

Dziwi mnie twoja wypowiedz,zaczynaliśmy zbroić wedki w tym samym czasie z jedną różnicą ty uzbroiłeś ich pewnie 10 razy więcej,powinieneś wiedzieć jaki efekt daje nadmierna ilość ołowiu w dolniku. Jak pisałem każdy uzbroić może jak mu się podoba i tak też poradziłem koledze niech się bawi i sam wysuwa wnioski.

Wspominając o ołowiu sugerowałem budowniczemu ograniczenia go do minimum,a co za tym idzie wydłużenie rękojeści w celu wyważenia gotowej wędki.

Tak dla ciekawości powiem,że czasami jak  ustawiam przelotki na blanku nad wodą jest ze mną jakiś kolega który rzuca a ja patrzę w tym czasie,powiem tylko że dla niego nawet na zle  dobranych przelotkach leci super daleko,po korekcie dopiero mówi że kto by pomyślał,że może być dalej.



#20 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 05 październik 2014 - 22:48

Myślę ,że się nie zrozumieliśmy :) Mnie zdziwiło ,że w ogóle wspomniałeś o ołowiu :) kiedy rozmawiamy o spasingu.

Temat ołowiu w dolniku był już nie raz wałkowany,więc znany dosyć szerokiemu gremium,nawet tylko ciekawskim zaglądającym do działu RB. To jak ktoś doważa swoje wędki,średnio mnie interesuje, :)bo to jego wedki i on będzie nimi owił. Ja staram się to regulowac długością dolnika i rodzajem materiału.Miałem okazję przerabiać kilka wędek ,z których rekordzista miał zalany ołowiem  blank na długości 11cm (waga wydobytego złomu 115g) w kiju StC Avid 2,9m c/w 18g. 

Mistrz RB wyważył wedkę bez kołowrotka,idealnie :D

Trochę z dystansem podchodzę do do stwierdzeń typu podejrzewam czy w moim odczuciu.,szczególnie w kwestji zbrojenia czyt,doboru i montażu przelotek.Jak nie spróbowałem to nie wiem i mogę tylko podejrzewac.A ,że spróbowałem ,to z czystym sumieniem moigę założycielowi wątku zaproponować i tylko tyle.Czy skorzysta,to tylko jego wybór,może przecież porównać kilka zestawów i wybrać w/g niego optymalny. :)







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: tech, blank, tech-rb, cd, spacing

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych