Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Fisharrow


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
84 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   Iras1975

Iras1975

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 610 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Ireneusz
  • Nazwisko:Urbanek

Napisano 07 listopad 2014 - 11:46

Gumy z wyglądu super, tylko ja za gumę nie dam 9 zeta plus główka (Flash‐J Shad 5").

Alternatywą są gumy relaxa lub mannsa za ok 2 zł i oglądanie na forum okoni złowionych przez innych kolegów. Czasami warto się przełamać i kupić coś innego. Dobre są też puste w środku rybki izumi.


  • jbk lubi to

#22 OFFLINE   Pirania

Pirania

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 95 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 07 listopad 2014 - 15:17

...


Użytkownik Pirania edytował ten post 07 listopad 2014 - 15:22


#23 OFFLINE   Pirania

Pirania

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 95 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 07 listopad 2014 - 15:21

Alternatywą są gumy relaxa lub mannsa za ok 2 zł i oglądanie na forum okoni złowionych przez innych kolegów. Czasami warto się przełamać i kupić coś innego. Dobre są też puste w środku rybki izumi.

Tak izumi są bardzo dobre szczególnie te najmniejsze szkoda ,że nie ma do nich dedykowanych haków.



#24 OFFLINE   yffea

yffea

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 530 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 08 listopad 2014 - 22:26

Alternatywą są gumy relaxa lub mannsa za ok 2 zł i oglądanie na forum okoni złowionych przez innych kolegów. Czasami warto się przełamać i kupić coś innego. Dobre są też puste w środku rybki izumi.

Zgadzam się w 100%. Używam gum fisharrow od ponad roku. Łowiłem na wszystkie ich rodzaje z wyjątkiem airbag bug i airbag frog (zostawiłem sobie na najbliższą wiosnę). Bez cienia wątpliwości mogę powiedzieć, że są bardzo łowne. 

 

Sprawdzają się nie tylko na okonie - tutaj polecał bym Flash-J Huddle 1 i 2" zbrojone na klasycznych główkach lub w metodzie drop shot, Flash-J 2" oraz Flasj-J split 3" - główki trójkątne, drop-shot lub same haki offsetowe z dociążeniem lub bez. Oczywiście tez Flash-J Shad 2 i 3", a nawet 4".

 

Z powodzeniem można na nie łowić szczupaki - super sprawdzają się Flash-j  na dropie lub samych offsetach (chodzą jak jerki, pięknie lusterkują), Flash-j Split tail 3 i 4" zbrojone jak Flash-J lub na trójkątnych główkach i oczywiście Flash-J Shad od 3-5".

 

Jeśli chodzi o sandacza bardzo skuteczne są Flasj-J Shad i Huddel. Sprawdzają się nawet ciężko zbrojone (30g) na klasycznych główkach jigowych. 

 

Na pstrąga z bardzo dobrymi efektami stosowałem Flash-J Huddle, Split Tail oraz Flash-J.

 

To co jest naprawdę świetne w tych przynętach to ich uniwersalność jeśli chodzi o zbrojenie. Możemy je zbroić w dowolny sposób (także carolina czy texas) i za każdym razem będą się super sprawować. Co więcej zmiana sposobu zbrojenie powoduje zmianę pracy przynęty! Daje nam to też swobodę stosowania jeśli chodzi o warunki na łowisku - w zależności od zbrojenia można nimi łowić od zarośniętych płytkich łowisk, przez rzeki, po bardzo głębokie (30 i więcej metrów) zbiorniki zaporowe.

 

Bardzo interesującym sposobem zbrojenia jest stosowanie spin hook (też fisharrow) - zrobię jakieś zdjęcia to pokażę.

 

Tajną bronią są AirBag Minnow :)) - postaram się nakręcić jakiś filmik z ich pracą i pokazać.

Seria AirBag charakteryzuje się tym, że w środku ma komorę powietrzną.


  • doktorek i jbk lubią to

#25 OFFLINE   yffea

yffea

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 530 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 12 listopad 2014 - 17:37

Zgodnie z obietnicą pokazuję zbrojenie przy pomocy Spin Hook. Tutaj uzbrojony Flash-J Huddle 2" Water Melon/ Silver - w takim zbrojeniu killer pstrągowy:).

Hak można dodatkowo dociążyć lametą ołowianą. 

Ważne aby środek ciężkości umieścić możliwie nisko - w ten sposób guma będzie bardziej stabilna.

Innym świetnym sposobem na stabilizację i dociążenie przynęty jest zastosowanie Tungsten Nail Sinker który wbija się w pyszczek przynęty.

Takie zbrojenie pozwala na uzyskanie bardziej naturalnego wyglądu oraz pracy przynęty, a przy okazji zmniejsza ilość urwanych przynęt:).

Załączone pliki


Użytkownik yffea edytował ten post 12 listopad 2014 - 19:13

  • Dagon i Del Toro lubią to

#26 OFFLINE   tebe

tebe

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 358 postów
  • Imię:Tomasz

Napisano 12 listopad 2014 - 18:19

3604_200_large.jpg

Te haki gdzieś kupujesz czy sam je wyginasz?



#27 OFFLINE   yffea

yffea

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 530 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 12 listopad 2014 - 19:14

Te haki gdzieś kupujesz czy sam je wyginasz?

Ja stosuję firmowe haki Fisharrow (Spin Hook) - jutro wrzucę foto haka i obciążenia (nail sinker).



#28 OFFLINE   kofii09

kofii09

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 13 postów
  • LokalizacjaOrzysz
  • Imię:Maciej

Napisano 12 listopad 2014 - 19:39

ciekawy temat i bardzo ciekawe gumy...po wypowiedziach postanowilem zamowic kilka szt.. zastanawiaja mnie efekty na jigg sandalowy , ogolnie swietna kolorystyka samych przynet


  • yffea lubi to

#29 OFFLINE   yffea

yffea

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 530 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 12 listopad 2014 - 20:04

ciekawy temat i bardzo ciekawe gumy...po wypowiedziach postanowilem zamowic kilka szt.. zastanawiaja mnie efekty na jigg sandalowy , ogolnie swietna kolorystyka samych przynet

Jeśli chodzi o sandacza i klasyczne jiggowanie to baaardzo skuteczne są Flash-j Shadd i Huddle w rozmiarach 3 i 4". Jeśli chodzi o sandaczowy drop-shot to proponuję Flash-J Split Tail 3 i 4".


  • kofii09 lubi to

#30 OFFLINE   tebe

tebe

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 358 postów
  • Imię:Tomasz

Napisano 13 listopad 2014 - 15:07

Ja stosuję firmowe haki Fisharrow (Spin Hook) - jutro wrzucę foto haka i obciążenia (nail sinker).

Czy mógłbyś wstawić jakieś przykładowe foto jak zbroić i czym jaki model ?



#31 OFFLINE   yffea

yffea

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 530 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 13 listopad 2014 - 16:22

Czy mógłbyś wstawić jakieś przykładowe foto jak zbroić i czym jaki model ?

Mówisz - masz. Przykładowe zbrojenie (takie w poprzednich postach na foto). Hak wbijasz od góry możliwie pionowo w dół, a następnie przeciągasz jak przy klasycznej główce jigowej.

Załączony plik  PB130095+ (Kopiowanie).jpg   90,11 KB   16 Ilość pobrań

Do tego zbrojenia potrzebny jest spin hook i nail sinker - poniżej.

Załączony plik  PB130088+.jpg   77,33 KB   16 Ilość pobrań

 

 

W ten sposób można również zbroić serię Flash-J i Flash-J Split Tail.

Postaram się też pokazać jeszcze ciekawszy sposób - jak znajdę czas na zrobienie foto:).



#32 OFFLINE   tebe

tebe

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 358 postów
  • Imię:Tomasz

Napisano 13 listopad 2014 - 17:18

Rozumiem że nail sinker wciska się w rybkę i służy za obciążenie ?



#33 OFFLINE   yffea

yffea

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 530 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 13 listopad 2014 - 17:19

Rozumiem że nail sinker wciska się w rybkę i służy za obciążenie ?


Dokładnie tak.

#34 OFFLINE   yffea

yffea

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 530 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 14 listopad 2014 - 11:58

Jak ktoś jest ciekawy jak wygląda praca Flash-J 2" - zapraszam do oglądnięcia.

http://youtu.be/elzH46mE8Og



#35 OFFLINE   amalker

amalker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 509 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Łukasz

Napisano 14 listopad 2014 - 13:41


 

Gumki same w sobie ciekawe... miałem okazję nimi łowić i oceniam je pozytywnie.


Użytkownik amalker edytował ten post 14 listopad 2014 - 14:38


#36 OFFLINE   yffea

yffea

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 530 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 14 listopad 2014 - 14:35

Gumki same w sobie ciekawe... miałem okazję nimi łowić i oceniam je pozytywnie.

Prawda to :)


Użytkownik yffea edytował ten post 14 listopad 2014 - 14:44


#37 OFFLINE   turik

turik

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 48 postów

Napisano 16 listopad 2014 - 14:05

Gumki ciekawe.....ale czy łapią oni rybę lepiej aniżeli drugie gumy  tańsze?



#38 OFFLINE   Little Wing

Little Wing

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 609 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 16 listopad 2014 - 17:29

Gumki ciekawe.....ale czy łapią oni rybę lepiej aniżeli drugie gumy  tańsze?

Myślę że trzeba to sprawdzić samemu  :)  . Miałem sposobność brania udziału w testach przed wprowadzeniem ich na nasz rynek i mogę z pełna odpowiedzialnością stwierdzić że w wielu okolicznościach bywają niezastąpione i piekielnie skuteczne. Warto też docenić fakt pojawiły się na naszym rynku w mimo wszystko w bardzo atrakcyjnych cenach (nigdzie nie są tanie) + promocje (które też nie są wieczne ;) )


#39 OFFLINE   Dagon

Dagon

    :P

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3079 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 16 listopad 2014 - 17:33

 

(...) mogę z pełna odpowiedzialnością stwierdzić że w wielu okolicznościach bywają niezastąpione i piekielnie skuteczne.
(...)

 

Możesz napisać, tak dla przykładu, w jakich okolicznościach?



#40 OFFLINE   Little Wing

Little Wing

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 609 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 16 listopad 2014 - 20:58

A proszę bardzo, seria Airbag; Bug, Frog , czy świetna Minnow tu przykład zbrojenia i pracy http://youtu.be/paGQ5wKZpug , można też lżej lub wolniej wlec po dnie , zbrojone w systemach Carolina, Arizona również pokazują pazur. Flash J  zbrojony w offset, mój ulubieniec , o ile w większych rozmiarach kilka podobnych konstrukcji można znaleźć to w rozmiarze 2 niema sobie równych. Jakoś pominięty tutaj Huddle , zbrojony klasycznie w  Jig,  ( delikatnie drży i bardzo subtelnie macha ogonkiem) łowcy boleni powinni zwrócić na ten model uwagę, ale zagryzają go też chętnie i okonie i sandacze. szkoda tylko że największy rozmiar to 4 .Fotki Flash -J na offsecie i Huddle  ,fotki z wczoraj , co prawda okonie ale sandaczki coś nie gryzły ;).

Załączone pliki


  • Pisarz.......ewski Piotr lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych