Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Nanofil a Okonie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
140 odpowiedzi w tym temacie

#41 ONLINE   grzegorzyk

grzegorzyk

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 295 postów
  • LokalizacjaMazowsze
  • Imię:Grzegorz

Napisano 29 październik 2014 - 07:19

przy zastosowaniu plecioncki 0,08 rzucisz może tak jak nanofilem 0,16 na takim samym sprzęcie. Ja używam nanofila 0,08 i przypon strzałowy z żyły 0,16 dobrej klasy. Efekt tego taki, że wędką 198cm rzucam dalej niż kumpel wędką 3m z żyłką 0,14 na kołowrotku, przy użyciu identycznych przynęt. 

 

Nieprzyjemności związanych ze stratą ryby prze tą linkę jeszcze nie miałem. 

Tak się zastanawiam, po co komu nanofil 0,2 bądź 0,4. Chyba tylko po to, żeby sobie częściej ciśnienie podnosić. 

Koledzy kupili to jako nowość ,0.02 ma ok.1.5 kg wytrzymałości a 0.04 ok 2kg i wydaje się że pod okonia wystarczy,ale jak koledzy piszą żeby go jeszcze wzmacniać przyponem strzałowym to ja dziękuję i zostanę przy swojej plecionce 0.06.


Użytkownik grzegorzyk edytował ten post 29 październik 2014 - 07:20


#42 OFFLINE   jedrekCF

jedrekCF

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 231 postów

Napisano 29 październik 2014 - 09:44

Przy odpowiednim stosowaniu nic się z nim nie dzieje. Zaznaczam że przy lowieniu na jeziorze z żyłka bądź fluocarbonem zachowuje swój kolor i nie pęka! Ale trzeba się bardzo ostrożnie obchodzić szczególnie jak się łowi na te najciensze niteczki :) największy plus zasłaniający inne małe minusy to zasięg rzutu...... Jest po prostu nieziemski :)

#43 ONLINE   Pisarz.......ewski Piotr

Pisarz.......ewski Piotr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2661 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr

Napisano 29 październik 2014 - 19:05

Po wykonaniu pierwszego rzutu z Nanofilem na kołowrotku wyglądałem tak :D :D :D

Po kilkudniowym używaniu tak :) :) :)

Po dwóch tygodniach tak :( :( :(

Po miesiącu tak :angry: :angry: :angry:

Linka ma plusy , ale i spore minusy. Coś za coś.


  • Sylwek1981 i "Paweł" lubią to

#44 OFFLINE   MATIG

MATIG

    MK FISHING :)

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 934 postów
  • LokalizacjaMazowsze
  • Imię:Mateusz

Napisano 29 październik 2014 - 20:32

Ja wziąłem tego nano w rozmiarze 0.06 i jak na razie mam mieszane uczucia bo po pierwszym dniu łowienia początek linki skręca się. Chciałem dzisiaj dowiązać ten przypon, w moim przypadku z żyłki 0.14 bądź 0.16, ,,próbowałem,, zastosować polecony przez jednego kolegę z forum węzeł, i tylko mi nerwy puściły  :angry:.. ze 3-4 razy próbowałem i za każdym razem nano pękał i co dziwne nie na węźle a  w spontanicznym miejscu... Dużo słyszałem, że niby poprzez tą swoją śliskość ciężko go uwiązać, ja natomiast nie miałem z tym problemu, zastosowałem węzeł który stosuję zawsze praktycznie i nic się nie ześlizguje, siedzi mocno, tylko rzeczywiście trzeba dobrze go zacisnąć. Jak na razie najnormalniej dowiązuje bezpośrednio do pletki krętlik i jest dobrze, nie pęka na byle zawadzie. Zobaczymy co będzie dalej, może jeszcze raz się pomęcze z tym przyponem.



#45 OFFLINE   Zwierzu

Zwierzu

    Nie wiem, nie znam się zarobiony jestem !

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1138 postów

Napisano 29 październik 2014 - 21:27

Jak mawiał pewien "mędrzec" są plusy dodatnie i plusy ujemne.
I ważne aby te plusy (a raczej plusik) w przypadku nanofila nie przyćmił szeregu minusów.
 
Był już temat o tym ... czymś. Osobiście jakoś dobrego słowa powiedzieć nie mogę.
Po pierwszym zakupie, nawinięciu na szpulę i pierwszych rzutach, doszedłem do wniosku że węzłów wiązać nie umiem i czas na powrót do wędkarskiego przedszkola :lol:.
Później stwierdziłem że towar jest wybrakowany i kupiłem to samo w innym sklepie ... i do tej pory mięsem rzucam że taki głupi i naiwny byłem !
Kupiłem nanofila pod okoniowe zastosowanie i fakt długość rzutów jest OK, ale co z tego jak przy zacięciu, spinka z jigiem i gumiaczkiem została w pysku  ryby ? No OK, lepszym rozwiązaniem okazało się dowiązanie cienkiego flucoarbonu podwójnym albraightem z zakończeniem.
Ale większy zaczep i tak nie gwarantuje nam że połączenie wytrzyma kilka kolejnych holowań pasiaka.
 
Ja ogólnie polecić tego czegoś nie mogę, produkt jest specyficzny i bardziej irytuje mnie niż mam z niego pożytku <_<.
Używam jeśli muszę sięgnąć daleko małym jigiem - i to by było na tyle z jego zastosowań.

Czekam na Varivasa 7lb i jeśli lotnością dorówna nanofilowi to ten ostatecznie ląduje w śmietniku.


Użytkownik Zwierzu edytował ten post 29 październik 2014 - 22:01


#46 OFFLINE   ictus

ictus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1610 postów
  • LokalizacjaWawa
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:W.

Napisano 29 październik 2014 - 21:40

Zwierzu a jaka srednice czy tez wytrzymalosc ma twoj nanofil?

#47 OFFLINE   Zwierzu

Zwierzu

    Nie wiem, nie znam się zarobiony jestem !

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1138 postów

Napisano 29 październik 2014 - 21:46

@ictus, według pudełkowego oznaczenia to-to coś ma 0,06 i 3,357kg (w co wątpię) <_<.



#48 OFFLINE   Luke

Luke

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 387 postów
  • LokalizacjaMielec

Napisano 29 październik 2014 - 22:18

To ja chyba mam jakąś wersję premium bo od ponad roku użytkuję zielonego 006 i złego słowa powiedzień nie mogę bo nie raz wyciągałem jakieś gałęzie z wody. Wiadomo jak trafi na twardy zaczep to nie da rady ale żeby się rwał po zacięciu? Lucky me :D



#49 OFFLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4898 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 29 październik 2014 - 22:38

Rozumiem, że użytkujesz jako podkład :blink:


  • kubaS 1 i Negra lubią to

#50 OFFLINE   michał34

michał34

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 140 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 30 październik 2014 - 08:25

Używałem białego i zielonego Nanofila 0,06. Jeden i drugi dopóki jest "świeży" sprawuje się fajnie. Po kilku wypadach zaczynają się problemy z niekontrolowany zrywaniem nawet przy słabym zacięciu. Jeżeli przytrafi się broda to można zapomnieć o jej rozplątaniu, a nawet jeśli się uda to często pęka w miejscu zgniecenia. Ja osobiście nie polecam.



#51 OFFLINE   shavt

shavt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 818 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Bartek

Napisano 31 październik 2014 - 09:33

 

Czekam na Varivasa 7lb i jeśli lotnością dorówna nanofilowi to ten ostatecznie ląduje w śmietniku.

 

Daj znać jak wychodzi to porównanie. Ale nie spodziewam się żeby rzutowo było gorzej od nano, nawet jeśli to nieznacznie więc w dalszym ciągu nano dyskfalifikuje szeroko pojęta nietrfałość.


Użytkownik shavt edytował ten post 31 październik 2014 - 09:37


#52 OFFLINE   damien79

damien79

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 436 postów
  • LokalizacjaPrzemyśl
  • Imię:Damian

Napisano 31 październik 2014 - 10:05

Uważam że linka jest wysoce specjalistyczna i nie do wszystkiego się nadaje. Jest świetna jezeli chodzi o rzuty ale kiepska pod względem trwałości. Stosuję ją do połowu okoni na wodzie stojącej na jigi oraz kleni na rzece również na jigi w porze zimowej. Wiem że muszę uważać przy zaciskaniu węzła oraz przy zacięciu jednak rekompensata w postaci dłuższego rzutu i możliwości podania przynęt (szczególnie na rzece) dalej niz stosujący konwencjonalne żyłkj lub linki przynosi taki efekt, że ja łapię ryby tam gdzie oni ich nie mogą sięgnąć. To mi wystarczy żeby jej nadal używać mimo jej wad.

#53 OFFLINE   ictus

ictus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1610 postów
  • LokalizacjaWawa
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:W.

Napisano 31 październik 2014 - 14:18

@damien79 Mam podobne odczucia. Zasięg rzutu wart ryzyka. Przyznam się jednak, że mam obawy stosując ręcznie robione woby - boję się że je stracę. Jak na razie bez zarzutu sprawdza się nanofil 0,11 (zielony), jedyną jego bolączką jest konieczność dokładnego sprawdzania węzła. Dwa cieńsze ( 0,06 i 0,02 obie biale) czasem strzelały w dziwnych momentach - ale faktem jest, że nie jestem przyzwyczajony do tak cienkich pleionek. Nie stosowałem przyponów strzałowych. Ta 0,06 na zaczepach dawała rade, ale zdarzyło się ze dwa razy że strzeliła przy ataku.


Użytkownik ictus edytował ten post 31 październik 2014 - 14:21


#54 ONLINE   Pisarz.......ewski Piotr

Pisarz.......ewski Piotr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2661 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr

Napisano 31 październik 2014 - 19:38

Mam tylko nadzieję że podobne krytyczne głosy dojdą do producentów nanofila i doczekamy się niedługo ulepszonej wersji. Wyeliminowanie wad pewnie jest trudne , ale nie niemożliwe. Wszak ludzie podobno w kosmos latają. :D



#55 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 03 listopad 2014 - 19:12

Jak zaadoptują jakiś lepszy materiał na wykonanie to pewnie i tak będzie.Nie wiadomo tylko czy tani i dobry.



#56 OFFLINE   Iras1975

Iras1975

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 610 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Ireneusz
  • Nazwisko:Urbanek

Napisano 03 listopad 2014 - 19:33

Z zeszłego roku na nanofila 0,04 ze strzałówką chyba 0,12. Nie chwalę tej linki, ale da się nią łowić ryby i to nie małe. Jak czytam o zrywaniu się podczas rzutu z główką 2-3 g, to coś mi tutaj nie pasuje. Rzucałem gumami 10-11 cm z większym obciążeniem i nie miałem takich problemów, czasami tylko źle zawiązany węzeł na strzałówce plątał się w przelotkach i .... wiadomo co.  ;)

Załączone pliki

  • Załączony plik  5.jpg   40,06 KB   10 Ilość pobrań

  • eRKa lubi to

#57 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 03 listopad 2014 - 20:11

Iras pewnie goście wiązać ze strzałówką nie umieją :) .



#58 OFFLINE   sylweczek

sylweczek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 103 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Sylwek

Napisano 03 listopad 2014 - 20:45

Pewnie tak, albo po prostu nie bawią się i bawić się nie mają ochoty w przypony strzałowe :)


Użytkownik sylweczek edytował ten post 03 listopad 2014 - 20:45


#59 OFFLINE   tier

tier

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 293 postów

Napisano 03 listopad 2014 - 22:24

Łowie nanofilem klenie i jazie w Odrze. Do tej pory rozmiarem 0.12 ale zdarzalo się że duży klen zrywal linkę przy mocnym braniu. Zmieniłem na 0.15 i tak się nie dzieje już. Idealna linka do obrotowki, żadna inna się nie równa do niej pod tym względem

#60 OFFLINE   ictus

ictus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1610 postów
  • LokalizacjaWawa
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:W.

Napisano 04 listopad 2014 - 08:43

Jaka zylke stosujecie do strzalowki? Owner jest elestyczny - nada sie? Uzywam aktualnie strofta i ownera ale stroft jest chyba za malo rozciagliwy.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych