Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Nanofil a Okonie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
140 odpowiedzi w tym temacie

#81 OFFLINE   Iras1975

Iras1975

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 610 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Ireneusz
  • Nazwisko:Urbanek

Napisano 05 grudzień 2014 - 18:08

Tutaj jest węzeł podobny do tego, który stosuję. Różnica polega na tym, że zakręcam zwoje od góry pętelki i jadę w dół, ale to wiązanie z obrazka też sprawdzę. 

Polecam zniesmaczonym wytrzymałością wypróbowanie tego węzła zakręcanego odwrotnie.. według mnie minimum + 50% wytrzymałości w porównaniu do węzła palomar. 

1407159_thumb.jpg


Użytkownik Iras1975 edytował ten post 05 grudzień 2014 - 18:09


#82 OFFLINE   grzegorzyk

grzegorzyk

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 295 postów
  • LokalizacjaMazowsze
  • Imię:Grzegorz

Napisano 05 grudzień 2014 - 18:43

Tutaj jest węzeł podobny do tego, który stosuję. Różnica polega na tym, że zakręcam zwoje od góry pętelki i jadę w dół, ale to wiązanie z obrazka też sprawdzę. 

Polecam zniesmaczonym wytrzymałością wypróbowanie tego węzła zakręcanego odwrotnie.. według mnie minimum + 50% wytrzymałości w porównaniu do węzła palomar. 

1407159_thumb.jpg

Właśnie się nim bawię ,rzeczywiści prosty ,dość szybki węzeł.Jutro nad wodą.

 

Edit - fakt lepiej(prościej) nawijać w stronę dołu,już mam palce pocięte od tego testowania.


Użytkownik grzegorzyk edytował ten post 05 grudzień 2014 - 18:48

  • jkos lubi to

#83 OFFLINE   Bartek MIKAS

Bartek MIKAS

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 248 postów
  • LokalizacjaGostynin
  • Imię:Bartek

Napisano 06 grudzień 2014 - 21:15

Czytam i czytam i widzę, że z nanofilem już tak chyba będzie zawsze - jest tyle samo przeciwników co zwolenników. Osobiście byłem po stronie przeciwników do czasu kiedy nie trafiłem na zawodach do jednej łódki z obecnym kadrowiczem mazowieckiego. Zobaczyłem wtedy dopiero możliwości zastosowania nanofilu i instrukcję z jego korzystania. Kolega ten miał na obu wędkach nawinięte białe nanofile 0,02 i 0,04. Szukaliśmy okonia a bonusem standardowo był szczupak. Przy wietrznej pogodzie nanofil wygrał z moją plecionką 0,06. Ryby brały bardzo delikatnie ale jego linka miała wyraźną przewagę i pięknie przenosiła te skubnięcia. On wyhaczył 6 okoni 30-35cm i wymiarowego szczupaka a ja tylko jedną 30-stkę. Ale nie o wynik chodzi tylko właśnie o przenoszenie brań przy wietrznej pogodzie gdzie nanofilowi jakby to nie przeszkadzało. Są tu jednak minusy. Podczas tych jednych zawodów kolega stracił ok 30 metrów nanofila. Gdy miał zawad  to po prostu rwał i wiązał następny zestaw. Oczywiście przy tym wiązaniu usuwał od 1 do 3 metrów końcowego nanofila ! Po minie wyglądało że tak właśnie musi być. Także ja nadal nie używam nanofila bo jedna szpula na zawody to nie moja półka. Jednak stosują ludzie i to z powodzeniem.


  • homax lubi to

#84 OFFLINE   Pirania

Pirania

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 95 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 28 grudzień 2014 - 19:53

Nanofil w połączeniu z fluorocarbonem jako przypon to najlepszy wybór. Strzela zazwyczaj na węźle a końcowy odcinek nie przeciera się. Dzięki temu nie tracimy tych ważnych dla Nas metrów.
  • fifi69 lubi to

#85 OFFLINE   dalton

dalton

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 84 postów
  • LokalizacjaBielsko-Biała
  • Imię:Maciek

Napisano 16 marzec 2015 - 14:10

Czy może mi ktoś mądry wytłumaczyć jedną rzecz

Jak to się dzieje że w opisie dla hamerykanów nanofil ma następujące parametry

 

 

gbg5.jpg

 

 

0,005"      to jest                    0,127 mm

6 lb           to jest około          2,722 kg

150 yd      to jest około          137 m

 

a sprzedawana na "naszym" terenie jaj wytrzymałość gwałtownie rośnie 

 

 

q9r8.jpg



#86 OFFLINE   Okonhel

Okonhel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1056 postów
  • Lokalizacjajuż nie Hel
  • Imię:Jacek

Napisano 16 marzec 2015 - 14:15

To się nazywa marketing po polsku....


  • Dagon lubi to

#87 OFFLINE   Kempa

Kempa

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 111 postów
  • LokalizacjaNowa Sól
  • Imię:Paweł

Napisano 16 marzec 2015 - 14:38

Z tego co wyczytałem na jakimś amerykańskim portalu tam podaje się wytrzymałość minimalną, czyli przy zawiązanym zestawie się testuje (czyli jak pęka na węźle 2x szybciej to, to jest jego max) a u nas wiadomo im więcej kg tym lepiej (jeśli chodzi o wytrzymałość bo z grubością jest na odwrót)



#88 OFFLINE   dalton

dalton

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 84 postów
  • LokalizacjaBielsko-Biała
  • Imię:Maciek

Napisano 16 marzec 2015 - 16:56

sprawdzałem na amerykańskich stronach i jest to średnia wytrzymałość na węźle - i to ma sens.

Natomiast co się podaje u nas to jest dla mnie zupełna tajemnica.

Nie ma się co wtedy dziwić że niektórzy są rozczarowani,

Dla amerykanów 0,02 mm ma wytrzymałość 1 lb czyli niecałe pół kg !!!



#89 OFFLINE   woblerwz

woblerwz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1597 postów
  • LokalizacjaBrzeg
  • Imię:Wojtek

Napisano 16 marzec 2015 - 19:05

Taki mamy klimat.   :D

A szmoc się lepiej sprzedaje. Kto kupi słabą linkę?


  • Jozi lubi to

#90 OFFLINE   Kempa

Kempa

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 111 postów
  • LokalizacjaNowa Sól
  • Imię:Paweł

Napisano 16 marzec 2015 - 19:28

To tak ja z samochodami lepiej wygląda/sprzedaje się zajechany diesel który na oko ma pół miliona km ale na liczniku 80 000km niż benzyna w idealnym stanie z 400 000km



#91 OFFLINE   spinningista13

spinningista13

    Nowy

  • Zbanowani
  • Pip
  • 11 postów
  • Lokalizacjakrakow

Napisano 16 marzec 2015 - 21:44

uzywam tego nanofilu i jest naprawde godny polecenia :P



#92 OFFLINE   Bobby0404

Bobby0404

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 401 postów

Napisano 16 marzec 2015 - 22:59

kupiłem sobie specjalnie na mroźne dni szpulkę ze średnicą 0,15 mm próbowałem wiązać tym węzłem i bardzo dobrze to wygląda jeśli chodzi o wytrzymałość.
 

Też stosuję ten węzeł i jest ok. W WŚ z kwietnia też polecają ten węzeł. W ubiegłym roku udało mi się wytargać brzanę 75 cm na 0,08. Było ciężko, ale linka wytrzymała. Trzeba tylko pamiętać o strzępiącym się końcowym odcinku, ale biorąc pod uwagę inne zalety w sumie uważam, że warto. Wolę nanofil niż klasyczną, cienką plecionkę. Grubego nanofilu nie próbowałem, bo wydaje się strasznie sztywny.

#93 OFFLINE   Maciek1

Maciek1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 365 postów
  • LokalizacjaDublin

Napisano 17 marzec 2015 - 01:15

Polecam stosowanie łączników bez węzłowych do nanofila zdecydowanie podnosi wytrzymałościowy.



#94 OFFLINE   Zyga

Zyga

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 5 postów
  • LokalizacjaBytom Odrzański

Napisano 06 kwiecień 2015 - 11:07

Jak dla mnie, szybko się zużył. Stał się szorstki, mocno hałasował na przelotkach. Póki był nowy, byłem zadowolony. Raczej nie kupię ponownie.



#95 OFFLINE   Zyga

Zyga

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 5 postów
  • LokalizacjaBytom Odrzański

Napisano 06 kwiecień 2015 - 11:13

Załączony plik  węzeł.jpg   5,93 KB   24 Ilość pobrań

 

Używam takiego węzła. Oplatam ok 6 razy. Zacisk zawsze na mokrej lince.



#96 OFFLINE   Bartek MIKAS

Bartek MIKAS

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 248 postów
  • LokalizacjaGostynin
  • Imię:Bartek

Napisano 29 kwiecień 2015 - 05:46

Może ktoś się obrazi ale napiszę...taką polską rzeczywistość...

 

...troszkę zacząłem handlować sprzętem wędkarskim i przy orientowaniu się w cenach różnica w nanofilu wygląda tak, że jego cena u pseudohurtownika ("nanofil być popularny") najczęściej pochodzenia zagramanicznego i polskiego ale z czerwonym nosem (nie obrażając nikogo) a dużą hurtownią waha się ok.10zł ! Żyłki i plecionki w tym pierwszym przypadku są jednak przechowywane często w tragicznych warunkach - garaż, samochód, nieogrzewane pomieszczenia itp.... Niestety zaopatruje się tam część sklepów wędkarskich i później dostajemy baaardzo zleżałą linkę...Myślę, że część rozbieżności wynika na pewno z tego faktu...



#97 OFFLINE   Hunter_pike

Hunter_pike

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1852 postów
  • LokalizacjaSieradz
  • Imię:Przemo

Napisano 29 kwiecień 2015 - 06:03

Czy może mi ktoś mądry wytłumaczyć jedną rzecz

Jak to się dzieje że w opisie dla hamerykanów nanofil ma następujące parametry

 

 

gbg5.jpg

 

 

0,005"      to jest                    0,127 mm

6 lb           to jest około          2,722 kg

150 yd      to jest około          137 m

 

a sprzedawana na "naszym" terenie jaj wytrzymałość gwałtownie rośnie 

 

 

q9r8.jpg

 

Pisałem już gdzieś na forum w jakimś temacie o sprzedaży nanofila że ta z amerykańskiego rynku ma podaną wytrzymałość węzłową a na nasz rynek wytrzymałość liniową stąd różnica w opisie. Nanofil nie jest wcale taki zły jak go opisują niektórzy i na UL się nadaje choć jest jak dla mnie zbyt sztywny i za szybko się niszczy, ja przesiadłem się na oryginalną Firline Crystal white i jestem z niej bardziej zadowolony niż z nanofila. ;)



#98 OFFLINE   Zarq

Zarq

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 8 postów
  • LokalizacjaWrocek

Napisano 02 maj 2015 - 08:10

attachicon.gifwęzeł.jpg

 

Używam takiego węzła. Oplatam ok 6 razy. Zacisk zawsze na mokrej lince.

Korzystałem z tego węzła dopóki nie "odkryłem" węzła zaprezentowanego przez  Iras1975 -> jest o wiele mocniejszy od tego.



#99 OFFLINE   arthrawn76

arthrawn76

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 23 postów
  • Lokalizacjaantrim NI
  • Imię:adam
  • Nazwisko:cichy

Napisano 03 maj 2015 - 13:41

ja kupilem nanofil i w tym momencie po kilku dniach łowienia jestem zadowolony. Uzyskałem to czego oczekiwałem wcześniej od żyłki i plecionki, czyli: w miarę dalekie rzuty lakką przynętą oraz wytrzymałość. Biegam za pstrągami, a rzeczka jest bogata w zaczepy oraz rybki większe niż standardowe 0,5 kg. Trafiają się sztuki powyżej 3 kg i łososie i szczupaki. Pod koniec sezonu dam znać, czy było tak różowo jak jest teraz :)

 

i pytanie :) często na węzłach z nanofilu, pokazana jest opcja użycia "kropelki" kleju. Czy używacie tego typu rozwiązania? Jaki klej użyć? faktycznie ową kropelkę. Czy ona może mimo wszystko nie osłabić zestawu?

 

kiedyś, reperowałem woblerka kropelką i klej spowodowoł "utlenienie" się steru. Oczywiście woblerek naprawiony i śmiga jak dziki, tylko czy będzie korzystny dla naszej linki?



#100 OFFLINE   strary

strary

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1930 postów

Napisano 03 maj 2015 - 16:56

Tutaj jest węzeł podobny do tego, który stosuję. Różnica polega na tym, że zakręcam zwoje od góry pętelki i jadę w dół, ale to wiązanie z obrazka też sprawdzę. 

Polecam zniesmaczonym wytrzymałością wypróbowanie tego węzła zakręcanego odwrotnie.. według mnie minimum + 50% wytrzymałości w porównaniu do węzła palomar. 

A końcówkę przekładasz w oczko na górze czy na dole (oczko jiga)?

 

A już widzę, nie odpowie ...


Użytkownik FidoAngel edytował ten post 03 maj 2015 - 16:59





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych