Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Dobór kołowrotków


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4613 odpowiedzi w tym temacie

#421 OFFLINE   Novis

Novis

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1742 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Nowicki

Napisano 16 marzec 2016 - 18:54

Ktoś na forum opisywał tego Zalta, ponoć na słoną wodę się nie nadawał.

Zdaje się Kuba Standera. Nieźle się z nim nawojował.



#422 OFFLINE   bony20

bony20

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 403 postów
  • LokalizacjaNowe Miasto

Napisano 17 marzec 2016 - 15:29

Pytanie do użytkowników: który waszym zdaniem do średniego spina?:

Twin Power 4000PG czy Vanquish 4000F, obydwa nowe w identycznej cenie.



#423 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15583 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 17 marzec 2016 - 15:35

Oba się nadadzą. Do Łowienie do 30-40 gramów brałbym Vańka. Dla mnie do takiego łowienia nawój w PG za mały. 



#424 OFFLINE   psd27

psd27

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 952 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Paweł

Napisano 19 marzec 2016 - 01:09

Oba się nadadzą. Do Łowienie do 30-40 gramów brałbym Vańka. Dla mnie do takiego łowienia nawój w PG za mały. 

Pomijając, że nie wiem, co to dokładnie znaczy "średni spin", to czemu Andrzej do podanej przez Ciebie gramatury nawój PG, (czyli pewnie koło 70-75cm), jest za mały? Może jestem skrzywiony - na bolenia chodzę ze stellą XG, ale na szczupaka już PG, bo to leniwa ryba, a ja inklinacje mam do zbyt szybkiego kręcenia. Tyle że łowię tego szczupaka zazwyczaj w płytkiej wodzie, zatem bez "opadingu" :) (Bo podejrzewam, że właśnie o podbijanie Ci chodzi ;)).

 

Nie wiem, o którego Twinka chodzi, ale ja osobiście brałbym ten kołowrotek, w którym jest mniej plastiku.


  • Jozi i Majo lubią to

#425 OFFLINE   bony20

bony20

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 403 postów
  • LokalizacjaNowe Miasto

Napisano 19 marzec 2016 - 14:24

Średni spin - do 30 gram, a chodziło o najnowszego Twin Powera 4000 PG vs poprzedni Vanqusish 4000.



#426 OFFLINE   psd27

psd27

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 952 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Paweł

Napisano 20 marzec 2016 - 17:52

Nigdy się Kolego żadnemu z tych kołowrotków bliżej nie przyglądałem, ale wg mnie w hierarchii shimano vaniek był poniżej TP. Może podpytaj ludzi, którzy serwisują kołowrotki, co myślą o tych maszynkach...?

 

Ja na Twoim miejscu poszukałbym TP, ale z 2011 roku. Tamtą generację wszyscy na forum bardzo chwalili.



#427 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15583 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 20 marzec 2016 - 18:10

Pomijając, że nie wiem, co to dokładnie znaczy "średni spin", to czemu Andrzej do podanej przez Ciebie gramatury nawój PG, (czyli pewnie koło 70-75cm), jest za mały? Może jestem skrzywiony - na bolenia chodzę ze stellą XG, ale na szczupaka już PG, bo to leniwa ryba, a ja inklinacje mam do zbyt szybkiego kręcenia. Tyle że łowię tego szczupaka zazwyczaj w płytkiej wodzie, zatem bez "opadingu" :) (Bo podejrzewam, że właśnie o podbijanie Ci chodzi ;)).

 

Nie wiem, o którego Twinka chodzi, ale ja osobiście brałbym ten kołowrotek, w którym jest mniej plastiku.

PG ma 70 cm. To dla mnie za mało nawet do powolnego łowienia bez opadingu. Zakręcę się na śmierć ;) . Nie mam nawyku szybkiego kręcenia.

 

 

Nigdy się Kolego żadnemu z tych kołowrotków bliżej nie przyglądałem, ale wg mnie w hierarchii shimano vaniek był poniżej TP. Może podpytaj ludzi, którzy serwisują kołowrotki, co myślą o tych maszynkach...?

 

Ja na Twoim miejscu poszukałbym TP, ale z 2011 roku. Tamtą generację wszyscy na forum bardzo chwalili.

Vaniek pozycjonowany jest tak samo albo nawet wyżej niż TP.

Vaniek też dlatego że to rozwiązanie z wormem na górze i tą długą dźwignią nie przemawia do mnie.

 

Gdzie można kupić Vańka poprzedniej generacji w dobrej cenie ? Może sobie kupię. Napaliłem się. :wub:



#428 OFFLINE   PatLove

PatLove

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 697 postów
  • LokalizacjaLBN
  • Imię:Marcin

Napisano 23 marzec 2016 - 22:18

Panowie jaki kołowrotek polecilibyscie do Dragona Fishmakera 3-18g z przeznaczeniem głownie na okonia(szwedzkiego)+ szczupakowy przyłow, plecionka max 0,08?
Myslalem o Spro Passion FD720

Użytkownik PatLove edytował ten post 23 marzec 2016 - 23:07

  • tomaska lubi to

#429 OFFLINE   etherni

etherni

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1832 postów
  • LokalizacjaWschód
  • Imię:Sławek

Napisano 23 marzec 2016 - 23:38

Do pletki 0,08 to bym raczej coś z baaaardzo dobrym nawojem wziął. Może Ultegra Advance 2000 C ?
Passion jest dobry, ale chyba za mało subtelny do takiej roboty.

#430 OFFLINE   PatLove

PatLove

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 697 postów
  • LokalizacjaLBN
  • Imię:Marcin

Napisano 24 marzec 2016 - 08:19

Dzieki za sugestie ale Ultegra, a Passion to zupełnie inna polka cenowa. A moze szukać czegos z używek?

#431 OFFLINE   Rebel64

Rebel64

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1372 postów
  • LokalizacjaStolica
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Nicki

Napisano 24 marzec 2016 - 09:56

Do tego przylowu to troche slaba ta plecionka jak na Szwecje.



#432 OFFLINE   Sicu

Sicu

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 357 postów
  • LokalizacjaGdańsk/Warszawa
  • Imię:Maciej

Napisano 24 marzec 2016 - 10:08

To ja też się podłącze. Poluje na kołowrotek do boleniowania na Wiśle i  wybór padł na Stradica FK. Waham się teraz pomiędzy 2500, 3000, a 4000. Ze strony shimano 3000 ma tylko głębszą szpulę niz 2500, a 4000 już wszystko większe.

 

http://fish.shimano....ng/stradic.html

 

Czy są jeszcze jakieś różnice pomiędzy tymi modelami?



#433 OFFLINE   Bartas93

Bartas93

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 519 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Bartuś
  • Nazwisko:https://bartekwedkuje.blogspot.com

Napisano 24 marzec 2016 - 10:17

4000 będzie miał dużo większy nawój od 2500/3000. to po pierwsze.

 

Pod drugie waga kołowrotka i wyważenie z wędka.

 

Pod bolki na Wisle lepszym rozwiazaniem byloby 4000.


  • Sicu lubi to

#434 OFFLINE   mdziam_78

mdziam_78

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1713 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin

Napisano 24 marzec 2016 - 10:42

@Patlove - Bardzo sobie chwalę Shimano Technium 2500Mgs, dobrze przesmarowany i nie zamęczony jest znacznie ciekawszym rozwiązaniem niż np. Rarenium 2500FA. Mam obydwa i Mgs spokojnie ciąga nawet 12-15g /główka+guma/, a przy Rarku już powyżej 10g czuję pracę przekładni. Mgs'a można wyhaczyć za 350zł i jest wart tej ceny.



#435 OFFLINE   etherni

etherni

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1832 postów
  • LokalizacjaWschód
  • Imię:Sławek

Napisano 24 marzec 2016 - 18:22

@mdziam_78 , a MgS nawija tak samo ładnie jak "zwykły" Technium? Bo w tej cenie to brzmi naprawdę dobrze, mimo że mam młynek na pstrągi, plus zapas, to jakoś nadal patrzę w tym kierunku... Takie kropkowane zboczenie. Z kijami to samo, mam dwa, ogarniam każdą wodę, jestem zadowolony - a i tak szukam lepszego, fajniejszego, itd.
Po kontakcie z Ultegrą SuperShip w ciężkim spinie zacząłem rozważać coś podobnego na kropy, może wersję 1000, albo biomka XT. Choć nie ukrywam że siedzi mi w głowie chyba demonstracyjny egzemplarz Daiwy Ninja ktorym kreciłem w sklepie - herezja, ale chodził lepiej niż stradic FJ i Rarenium. Na sucho... Tu jest zagwozdka.

#436 OFFLINE   PatLove

PatLove

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 697 postów
  • LokalizacjaLBN
  • Imię:Marcin

Napisano 24 marzec 2016 - 21:39

Panowie, a co sądzicie o Ryobi Applause FD 2000? Sprawdzi sie do takiego Fishmakera? Jak jest z jego nawojem?

#437 OFFLINE   Majo

Majo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1095 postów

Napisano 25 marzec 2016 - 10:34

Jak na kołowrotek w tych pieniądzach, i bez wormshafta nawija przyzwoicie.



#438 OFFLINE   PatLove

PatLove

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 697 postów
  • LokalizacjaLBN
  • Imię:Marcin

Napisano 25 marzec 2016 - 11:43

Majo przyzwoicie to pojęcie bardzo względne, czy Twoim zdaniem nadaje sie do plecionki 0,08-0,1?

Od jednego z forumowiczów dostałem propozycje na DAM Quick Winair 920 FD, jakies opinie? Jak to sie ma np do Applause czy Passion?

Wpadł mi do głowy jeszcze pomysł zeby do tego Fishmakera podpiąć Zaubera 2000. Co prawda myslalem o młynku w okolicach 250g ale waga 280g chyba tez nie bedzie przesada do tego kija?

Użytkownik PatLove edytował ten post 25 marzec 2016 - 11:54


#439 OFFLINE   Majo

Majo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1095 postów

Napisano 25 marzec 2016 - 13:59

Przyzwoicie, nie gorzej niż zauber. Z 0.10 spokojnie będzie dawał radę. Nawija identycznie jak wspomniany wcześniej passion- różnią się w zasadzie rodzajem tworzywa w obudowie i rotorze, osłonką rolki. Jak chcesz zaubera kupować- to lepiej w stacjonarnym sklepie. Dużo lipy obecnie się spotyka. 



#440 OFFLINE   PatLove

PatLove

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 697 postów
  • LokalizacjaLBN
  • Imię:Marcin

Napisano 25 marzec 2016 - 14:12

Wlasnie pierwszym pomysłem był Passion 720 ale usłyszałem na forum, ze przy plecionce 0,08-0,1 przydałoby sie cos z lepszym nawojem...

W kwestii Zaubera 2000, to moze do tego kija bedzie trochę przerost formy nad treścią bo chyba nie ma większego sensu nabijać wagi przez full metal body itp itd skoro zestaw bedzie pracował z główkami max 10g i gumami 7,5cm...

Użytkownik PatLove edytował ten post 25 marzec 2016 - 14:17

  • mietek lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych