Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Dobór kołowrotków


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4613 odpowiedzi w tym temacie

#3041 OFFLINE   viciu

viciu

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 106 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Wiktor

Napisano 06 styczeń 2020 - 20:22

No właśnie tez o tym myślałem,że ta przekładnia może robić różnicę. Mam nowego ballistica i rzeczywiście chodzi bardzo płynnie, zastanwiałem się tylko czy jest wart różnicy prawie 300 zł



#3042 OFFLINE   Rafal00

Rafal00

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 9 postów
  • LokalizacjaStarachowice
  • Imię:Rafal
  • Nazwisko:Rafal

Napisano 11 styczeń 2020 - 17:15

Dzień dobry panowie ,miał ktoś styczność
Z kołowrotkiem :
KOŁOWROTEK DAIWA GS LTD 3000
Ilość łożysk: 4
Pojemność szpuli: 0.28/220 mm/m
Przełożenie: 4.7:1
Waga: 305.00 g

Co o nim sądzicie,podoba mi się w nim styl retro.:)

#3043 OFFLINE   Kamil_D

Kamil_D

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 956 postów
  • LokalizacjaPolska

Napisano 12 styczeń 2020 - 22:30

Hejka panowie. Takie pytanko mam do was chce kupić dwa kołowrotki na nowy sezon u nie wiem jaki rozmiar dobrać. Pierwszy kij to spin 2,30 metra z cw do 7 gram tutaj chciałem kupić stradica FL 2500 natomiast drugi kij to 2,13 metra cw do 21 gram i tu chciałem zakupić stradica fl C3000 tylko nie wiem czy te rozmiary będą ok do ww cw wędek?

#3044 OFFLINE   Catrol

Catrol

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 602 postów
  • LokalizacjaJanów / Mińsk Maz.
  • Imię:Karol
  • Nazwisko:Jot.

Napisano 12 styczeń 2020 - 23:36

W pierwszym zestawie nawet jakieś 1000 czy C2000 dałoby radę jeśli mowa o Shimano...to da radę jeśli nie zamierzasz używać przynęt stawiających duży opór w wodzie.

W zależności od wagi wędki można przebierać z wagą kołowrotka.

 

W drugim zestawie...to samo...tak moim zdaniem :)



#3045 OFFLINE   wojtt

wojtt

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 68 postów
  • LokalizacjaWrocławska Odra
  • Imię:Wojtek

Napisano 13 styczeń 2020 - 00:11

Pierwszy zestaw byłby ok, chyba że lubi się jeszcze lżej to jak wspomniał Karol, można z wagą jeszcze trochę zejść.
W drugim zestawie, jeśli wchodzi w grę używanie nad rzeką, bralbym rozmiar 4000.

#3046 OFFLINE   kezmo

kezmo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 487 postów
  • LokalizacjaOkolice Olsztyna
  • Imię:Radek

Napisano 27 styczeń 2020 - 22:10

Ja wybierając kołowrotek bardzo zwracam uwagę na to by zestaw był idealnie wyważony bo przecież o komfort nad wodą chodzi. Zapnij do kijków jakiś nieduży kołowrotek i dokładaj do niego ciężarki (oliwki czy co tam chcesz) aż znajdziesz idealną wagę a zestaw będzie wyważony tak jak lubisz. Później szukaj kołowrotków o zbliżonej wadze. Jeśli chodzi o rozmiar to jestem zwolennikiem większych konstrukcji i nie bawię się w młynki rozmiaru 1000 czy 2000. Większy rozmiar to jednak często większa średnica szpuli, większa przekładnia itd a przy dzisiejszym trendzie odchudzania wszystkiego ile się tylko da kołowrotki ważą bardzo mało więc do takich patyków spokojnie można dobrać coś w rozmiarach ok 3000. 


  • Jozi i MajKar lubią to

#3047 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 29 styczeń 2020 - 07:45

Ja wybierając kołowrotek bardzo zwracam uwagę na to by zestaw był idealnie wyważony bo przecież o komfort nad wodą chodzi. Zapnij do kijków jakiś nieduży kołowrotek i dokładaj do niego ciężarki (oliwki czy co tam chcesz) aż znajdziesz idealną wagę a zestaw będzie wyważony tak jak lubisz. Później szukaj kołowrotków o zbliżonej wadze. Jeśli chodzi o rozmiar to jestem zwolennikiem większych konstrukcji i nie bawię się w młynki rozmiaru 1000 czy 2000. Większy rozmiar to jednak często większa średnica szpuli, większa przekładnia itd a przy dzisiejszym trendzie odchudzania wszystkiego ile się tylko da kołowrotki ważą bardzo mało więc do takich patyków spokojnie można dobrać coś w rozmiarach ok 3000. 

Tą drogą należy podążać w parowaniu zestawu.



#3048 OFFLINE   nodan

nodan

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 117 postów
  • LokalizacjaWIsła-Grudziądz
  • Imię:Daniel

Napisano 10 luty 2020 - 13:47

Panowie

 

 

Zanim się wybiorę do sklepu proszę o poradę odnośnie młynka do Mojego boleniowego BLASA Nano slim 5-25g . Szukam szybkiego bezawaryjnego młynka do tego kijaszka. Co byście mi polecili?



#3049 OFFLINE   Sławek77

Sławek77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1371 postów
  • LokalizacjaWielkopolska

Napisano 10 luty 2020 - 14:32

Panowie


Zanim się wybiorę do sklepu proszę o poradę odnośnie młynka do Mojego boleniowego BLASA Nano slim 5-25g . Szukam szybkiego bezawaryjnego młynka do tego kijaszka. Co byście mi polecili?


Na giełdzie jest tp15 za 900 zł.

#3050 OFFLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4898 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 12 luty 2020 - 11:18

Daiwa Morethan 3000P-EH
  • Mateo1989 lubi to

#3051 OFFLINE   Łukasz W

Łukasz W

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 531 postów
  • LokalizacjaCzechowice - Dziedzice

Napisano 12 luty 2020 - 20:09

Daiwa Certate 16 3012 h

#3052 OFFLINE   ergie1

ergie1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 72 postów
  • LokalizacjaOława
  • Imię:Ryszard
  • Nazwisko:Gawron

Napisano 15 luty 2020 - 19:07

Panowie nie mylcie modelu Prorex LT od Prorexa X lub RA. Te ostatnie kosztują pod 300 a ten pierwszy pod 800 zł. To zasadniczo różne kołowrotki !!!



#3053 OFFLINE   Steril

Steril

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 120 postów

Napisano 06 marzec 2020 - 17:02

Koledzy proszę o podpowiedź. Po praktycznie 10ciu latach postanowiłem zmienić mój "główny" kołowrotek, czyli Daiwa Bradia 3000. 

Najprawdopodobniej zdecyduję się na stellę fj. Zastanawiam się nad rozmiarem. Ryby, które łowię to: trocie w morzu i rzece, sandacze przeważnie na Wiśle, no i pstrągi. Wędki nie superlekkie, raczej w stylu salmon\stealhead, stare ws-y itp. Obstawiam rozmiar 4000 ale zastanawiam się też nad 3000, chociaż patrząc na raczej niewielkie rozmiary ostatnio nabytego shimano nasci 3000 mam obawy co do zbyt małego rozmiaru. Czy stella fj 4000 będzie optymalnym wyborem? Co o tym myślicie?



#3054 OFFLINE   G_rzegorz

G_rzegorz

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1342 postów
  • LokalizacjaKujawsko pomorskie
  • Imię:Grzegorz

Napisano 06 marzec 2020 - 17:04

Brałbym 4000. Choć do łowienia pstrągów wystarczyłby i 2500.

#3055 OFFLINE   Steril

Steril

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 120 postów

Napisano 06 marzec 2020 - 17:12

Tak to prawda. Z drugiej strony nie wyobrażam sobie łowienia na spore obrotówki w nurcie kołowrotkiem 3000, chociaż w sumie nie wiem jak jest z trwałością tej stelli. Chciałbym mieć po prostu jeden kołowrotek, który ogarnąłby bez problemu cięższe zadania ale też nie byłby za krowiasty do pstrągowania.



#3056 OFFLINE   saitt

saitt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 775 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Paweł

Napisano 06 marzec 2020 - 17:53

Jest jeszcze hybrydowy rozmiar 3000MHG
Masz korpus z przekładnia i wszystkimi bebechami od 4000 a szpulke i rotor od 2500/c3000

#3057 OFFLINE   saitt

saitt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 775 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Paweł

Napisano 06 marzec 2020 - 17:54

Tylko trzeba lubić wyższe przełożenie...

#3058 OFFLINE   Steril

Steril

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 120 postów

Napisano 06 marzec 2020 - 18:03

hmm to pewnie kwestia przyzwyczajenia jak ze wszystkim. Ciężko ocenić w ciemno bo nie mam porównania. Jedynie z tego co czytałem ten sam model, ale z większym przełożeniem, jest mniej "pancerny". Czy to prawda?



#3059 OFFLINE   Kamil_Olsztyn

Kamil_Olsztyn

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 648 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 08 marzec 2020 - 08:56

Koledzy proszę o podpowiedź. Po praktycznie 10ciu latach postanowiłem zmienić mój "główny" kołowrotek, czyli Daiwa Bradia 3000.
Najprawdopodobniej zdecyduję się na stellę fj. Zastanawiam się nad rozmiarem. Ryby, które łowię to: trocie w morzu i rzece, sandacze przeważnie na Wiśle, no i pstrągi. Wędki nie superlekkie, raczej w stylu salmon\stealhead, stare ws-y itp. Obstawiam rozmiar 4000 ale zastanawiam się też nad 3000, chociaż patrząc na raczej niewielkie rozmiary ostatnio nabytego shimano nasci 3000 mam obawy co do zbyt małego rozmiaru. Czy stella fj 4000 będzie optymalnym wyborem? Co o tym myślicie?


Nie dostałeś przypadkiem odpowiedzi w temacie Stelli FJ?

#3060 OFFLINE   Steril

Steril

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 120 postów

Napisano 08 marzec 2020 - 19:56

Tak dostałem i bardzo dziękuję-w sumie niepotrzebnie poszło w dwóch wątkach praktycznie jednocześnie. Pozdrówki




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych