Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Dobór kołowrotków


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4613 odpowiedzi w tym temacie

#61 OFFLINE   Ramsay

Ramsay

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 8 postów
  • Imię:Maciej

Napisano 22 listopad 2015 - 22:18

Witam. Proszę o pomoc w dobraniu młynków. Pierwszy do okoniówki cw 0,9-5g - linka 2-6lb w monoblanku waga 80g. Przynęty jakie lataja na tym kiju to obrotówki 2 max 3 , cykady i gumy max 2,5" + max 5g główka. Na młynku raczej plecionka 0,06-0,08. Z racji wagi kija szukam czegoś lekkiego do 200g. Drugi młynek do sandaczówki cw. 7-18g - linka 8-14lb też w monoblanku waga 88g. Przynęty to głównie kogut 10-18g. czasami 25g ale to sporadycznie. Co do wagi też ma być to coś lekkiego. Budżet ok. 1500 zł na młynek. Myślę coś w temacie Daiwy do okoniówki może Luvias. Z Shimano Stradic CI 4 FA. Te dwa najbardziej pasują wagą. Do sandaczówki mam wielki dylemat bo zależy mi na wadze ale również na odpowiedniej mocy pod koguty. Tu też myślałem o tych samych typach co do okoniówki tylko w większym rozmiarze. I jeszcze jedna rzecz młynki muszą być z płytką szpulą :)

Pozdrawiam Maciej.


  • rey, Saimons60 i Leśmian lubią to

#62 OFFLINE   groch777

groch777

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 29 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Jarek

Napisano 25 listopad 2015 - 19:19

Witam!
Planuje zakup kołowrotka do 500zł... Chyba że będę zmuszony to dołoże parę złotych.
Chcę go sparowac z st.c avidem 213 do 18gr.
Okoń/sandacz.
Zależy mi na jego wadze.
Tylko i wyłącznie z przednim hamulcem.
Plecionka.

Proszę konkretnie i na temat.
Opinie jedynie z użytkowania bo ze słuchu mam już około 200typow polecanych...

Z góry dziękuję za odpowiedź.
Pozdrawiam Jarek.

#63 ONLINE   Sławek77

Sławek77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1369 postów
  • LokalizacjaWielkopolska

Napisano 25 listopad 2015 - 21:12

Jeśli chcesz nisko budżetowo to polecam ryobi zauber.Jak coś lepszego i markowego to będziesz musiał dołożyć do budżetu parę stówek.Ewentualnie używki ale to już loteria...

#64 OFFLINE   mdziam_78

mdziam_78

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1713 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin

Napisano 25 listopad 2015 - 21:31

Mam Rarenium 4000FA i po 3 sezonach nie widać zmęczenia. Mam też 2500FA i to delikatny sprzęcik i już przy 10g+2" czuć przekładnię, ale nadal da się przyjemnie łowić. W przedziale 3-7g + 2/3" działa super, płynnie i maślanie. Mam też Technium 2500Mgs, ale pojechał na profesjonalny serwis i czekam na wynik. Ten z kolei przy 230g, podobnej wielkości ma więcej mocy.



#65 OFFLINE   1ns4n1ty

1ns4n1ty

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 193 postów
  • LokalizacjaWashington, UK

Napisano 25 listopad 2015 - 21:53

Witam!
Planuje zakup kołowrotka do 500zł... Chyba że będę zmuszony to dołoże parę złotych.
Chcę go sparowac z st.c avidem 213 do 18gr.
Okoń/sandacz.
Zależy mi na jego wadze.
Tylko i wyłącznie z przednim hamulcem.
Plecionka.

Proszę konkretnie i na temat.
Opinie jedynie z użytkowania bo ze słuchu mam już około 200typow polecanych...

Z góry dziękuję za odpowiedź.
Pozdrawiam Jarek.

opsjonalnie mozesz dorzucic stowke i wziac nowego stradica przyjemna maszynka 



#66 Guest_patrykCBR_*

Guest_patrykCBR_*
  • Guests

Napisano 26 listopad 2015 - 01:24

Mam Rarenium 4000FA i po 3 sezonach nie widać zmęczenia. Mam też 2500FA i to delikatny sprzęcik i już przy 10g+2" czuć przekładnię, ale nadal da się przyjemnie łowić. W przedziale 3-7g + 2/3" działa super, płynnie i maślanie. Mam też Technium 2500Mgs, ale pojechał na profesjonalny serwis i czekam na wynik. Ten z kolei przy 230g, podobnej wielkości ma więcej mocy.

 

Czyli Rarenium w rozmiarze 2500 powiniem być ok. do gum 2-3,5" + główka maks 7g? Cały czas badam rynek pod kątem młynka pod Fenwicka River Runner 0,8-9g. Na tą chwilę Rarenium jest moim liderem. Kij to okoniówka poniżej 100g, myślałem więc o kołowrotku w rozmiarze 1000 ale z uwagi na dość częste "zębate" przyłowy chyba zdecyduję się na rozmiar 2500, który w wersji FB waży 205g. Teraz tylko muszę znaleźć sklep w Warszawie gdzie będą mieli zarówno ww. wędzisko jak i kołowrotek aby sprawdzić wyważenie zestawu na żywo i uzbroić się na nowy sezon.



#67 OFFLINE   Artech

Artech

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2643 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Artur

Napisano 26 listopad 2015 - 08:39

Witam. Szukam kołowrotka do Fenwick HMG69ML-FS-2. Nie chcę żadnych używek. Cena w granicach 700 zł. Szczupak z opadu na lekko-3,4' plus 5 do 15gr. Zainteresował mnie ten Rarenium chyba odpowiedni rozmiar to 2500. Czy dobry wybór? Miał ktoś, używał chociaż sezon? Jak się sprawuje z pletką 0.12-0.15? Jakieś inne opcje? Myślałem też o Daiwa Freams ale po serii dobrych opinii pojawiła się dyskwalifikująca. chociaż jedna jaskółka wiosny nie czyni ;-)

Myślę, że odpowiedniejszą wielkością do takiego zastosowania byłoby 4000. I nie ma co się bać bo wcale taki wielki nie jest a że to ci4 to nadal waga kołowrotka niewielka.
  • kryko22 lubi to

#68 OFFLINE   wislokowy88

wislokowy88

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 145 postów

Napisano 26 listopad 2015 - 17:55

Panowie,

 

stoję przed dylematem wyboru kołowrotka do lekkiego spinningowania. Sprzęt do ryb typu kleń, jaź, pstrąg, okoń itd. Zastanawiam się między wielkością 2500, a 3000. Przewaga drugiego to według opinii kilku znajomych większy zasięg rzutów ( szersza szpula itd. ). Jakie jest Wasze zdanie na ten temat? Chciałbym zainwestować w kołowrotek, który posłuży mi przez lata. Zależy mi, aby zamknąć się w pieniądzach do 2.000 PLN. Interesują mnie kołowrotki z firmy Shimano. Co polecacie? Najbardziej jestem przekonany do Stelli FI 2500 lub 3000. Kijki, którymi zamierzam łowić to HM 80 - stary Silver Demon 2.70 cm, 2-14g i Ghost Buster 2.90 cm, 2-10,5g. Jesli się nie zdecyduję rozważam również zakup dwóch kołowrotków w tej cenie, jaką zamierzam wydać na porządnego Shimaniaka ;)



#69 OFFLINE   psd27

psd27

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 940 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Paweł

Napisano 26 listopad 2015 - 18:10

Szersza szpula zawsze pomga. Ja dodatkowo staram się celowac z wielkością szpuli tak, abym nie musiał nawijac kilometra podkładu. W tej kasie to już chyba spokojnie stelle kupić się da, a już na pewno twój powera.

#70 OFFLINE   wislokowy88

wislokowy88

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 145 postów

Napisano 26 listopad 2015 - 18:31

Prześledziłem temat i spostrzegłem, że są tacy, którzy rozpływają się na temat TP 11 C3000 - rzeczywiście coraz więcej pozytywnych głosów o tym młynku i zapewne nie bez powodu się tak dzieje. Może warto wybrać ten model lub numer mniejszy 2500 zaoszczędzając kilka stów na Stelli FI? Posiadam już jednego TP 2500 Mgs, który został tutaj przywołany na początku i do okoniówki jest jak ulał. 



#71 OFFLINE   Artek

Artek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1950 postów
  • LokalizacjaWielkopolska
  • Imię:Artur

Napisano 26 listopad 2015 - 20:19

Jak już masz jednego TP i Ci pasuje, to kupuj drugiego i po sprawie. Będziesz Pan zadowolony.

#72 OFFLINE   Artech

Artech

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2643 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Artur

Napisano 27 listopad 2015 - 09:44

Panowie,

 

stoję przed dylematem wyboru kołowrotka do lekkiego spinningowania. Sprzęt do ryb typu kleń, jaź, pstrąg, okoń itd. Zastanawiam się między wielkością 2500, a 3000. Przewaga drugiego to według opinii kilku znajomych większy zasięg rzutów ( szersza szpula itd. ). Jakie jest Wasze zdanie na ten temat? Chciałbym zainwestować w kołowrotek, który posłuży mi przez lata. Zależy mi, aby zamknąć się w pieniądzach do 2.000 PLN. Interesują mnie kołowrotki z firmy Shimano. Co polecacie? Najbardziej jestem przekonany do Stelli FI 2500 lub 3000. Kijki, którymi zamierzam łowić to HM 80 - stary Silver Demon 2.70 cm, 2-14g i Ghost Buster 2.90 cm, 2-10,5g. Jesli się nie zdecyduję rozważam również zakup dwóch kołowrotków w tej cenie, jaką zamierzam wydać na porządnego Shimaniaka ;)

Jeżeli się nie mylę to w tej chwili w kołowrotkach Shimano między szpulkami w 2500 i 3000 nie ma różnicy. Mówię o średnicy, bo pojemność jest większa w 2500 ;)

Edit: Dopiero doczytałem, że chodzi o Stellę, a tam chyba to trochę inaczej wygląda


Użytkownik Artech edytował ten post 27 listopad 2015 - 09:50


#73 OFFLINE   wislokowy88

wislokowy88

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 145 postów

Napisano 27 listopad 2015 - 14:18

Długość rzutów przy klenio-jaziach czasem odgrywa mneijsze, a innym razem większe znaczenie. To co Panowie typujecie ostatecznie? ;)



#74 OFFLINE   Ramsay

Ramsay

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 8 postów
  • Imię:Maciej

Napisano 27 listopad 2015 - 23:44

Witam. Proszę o pomoc w dobraniu młynków. Pierwszy do okoniówki cw 0,9-5g - linka 2-6lb w monoblanku waga 80g. Przynęty jakie lataja na tym kiju to obrotówki 2 max 3 , cykady i gumy max 2,5" + max 5g główka. Na młynku raczej plecionka 0,06-0,08. Z racji wagi kija szukam czegoś lekkiego do 200g. Drugi młynek do sandaczówki cw. 7-18g - linka 8-14lb też w monoblanku waga 88g. Przynęty to głównie kogut 10-18g. czasami 25g ale to sporadycznie. Co do wagi też ma być to coś lekkiego. Budżet ok. 1500 zł na młynek. Myślę coś w temacie Daiwy do okoniówki może Luvias. Z Shimano Stradic CI 4 FA. Te dwa najbardziej pasują wagą. Do sandaczówki mam wielki dylemat bo zależy mi na wadze ale również na odpowiedniej mocy pod koguty. Tu też myślałem o tych samych typach co do okoniówki tylko w większym rozmiarze. I jeszcze jedna rzecz młynki muszą być z płytką szpulą :)

Pozdrawiam Maciej.

Dziękuję wszystkim za pomoc i rady ;)



#75 OFFLINE   groch777

groch777

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 29 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Jarek

Napisano 28 listopad 2015 - 16:23

Witam ponownie!
Zamierzam kupić ten kołowrotek:

Mitchell Mag Pro Extreme 2000

Ktoś używał, ktoś poleca?

Pozdrawiam

#76 OFFLINE   orczyk

orczyk

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 6 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Andrzej

Napisano 28 listopad 2015 - 22:38

Witam. Bardzo chciałbym przeczytać waszą opinię na temat Daiwy BRADIA. Czy warto starać się o nią i maksymalnie ile można zapłacić za używaną ? Nie ma na jej temat zbyt wielu opinii. Może ktoś jej używa i zna jej wady?.



#77 OFFLINE   Profil_Nieaktywny

Profil_Nieaktywny

    Sparta Rods

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3476 postów
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Borucki

Napisano 29 listopad 2015 - 11:54

Witam. Bardzo chciałbym przeczytać waszą opinię na temat Daiwy BRADIA. Czy warto starać się o nią i maksymalnie ile można zapłacić za używaną ? Nie ma na jej temat zbyt wielu opinii. Może ktoś jej używa i zna jej wady?.

 

wady ? prosta daiwa jak większość r4 :) wiele  do certate nie brakuje ani bradii ani infinity czy innym bliźniakom....fajna maszynka bez udziwnień , metalowa :) hamulec mocny, szpula szeroka, mocy nie brakuje, jak to daiwa :) może śmigać jak masło, a zaraz może dawać się odczuć przekładnia :) nie mniej jednak to mocne sprzęty  i nawet te ząbkujące czy z odczuwalną pracą przekładni kręcą bezawaryjnie.Ile można dać za używaną ? 5-6-7 stówek ? zależy od stanu i tego co masz w zestawie...Znajomy ma do sprzedania wersję 3000 praktycznie nową z oryginalną zapasową szpulą ,całość za 1100 zł , także masz jakieś porównanie.



#78 OFFLINE   1ns4n1ty

1ns4n1ty

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 193 postów
  • LokalizacjaWashington, UK

Napisano 29 listopad 2015 - 13:21

wady ? prosta daiwa jak większość r4 :) wiele  do certate nie brakuje ani bradii ani infinity czy innym bliźniakom....fajna maszynka bez udziwnień , metalowa :) hamulec mocny, szpula szeroka, mocy nie brakuje, jak to daiwa :) może śmigać jak masło, a zaraz może dawać się odczuć przekładnia :) nie mniej jednak to mocne sprzęty  i nawet te ząbkujące czy z odczuwalną pracą przekładni kręcą bezawaryjnie.Ile można dać za używaną ? 5-6-7 stówek ? zależy od stanu i tego co masz w zestawie...Znajomy ma do sprzedania wersję 3000 praktycznie nową z oryginalną zapasową szpulą ,całość za 1100 zł , także masz jakieś porównanie.

http://www.waveinn.c...a-japan/31391/p    bradia w niezlej promocji



#79 OFFLINE   Profil_Nieaktywny

Profil_Nieaktywny

    Sparta Rods

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3476 postów
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Borucki

Napisano 29 listopad 2015 - 14:33

nawet powiedziałbym ,że w bardzo niezłej :)



#80 OFFLINE   orczyk

orczyk

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 6 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Andrzej

Napisano 29 listopad 2015 - 23:09

Dziękuję za odpowiedź na temat Daiwy Bradia. Zapytam o coś jeszcze. Może wyda się to głupie, ale czy ktoś z was używał kiedyś do spiningu kołowrotka z ruchomą. szpulą. Wykorzystuje się do tego kołowrotki typu centrepin lub rosyjskie NELMY. Słyszałem , że nad Drawą spotykają się co jakiś czas "miłośnicy ruchomej szpuli" i oprócz łowienia na muchę również posługują się takimi kołowrotkami. Czy ktoś widział jakiegoś wędkarza w Polsce używającego do spiningu tego typu kołowrotka? Co sądzicie o łowieniu nimi przy użyciu spiningu ? Czy są sklepy gdzie można je dostać?  Czy to już nieodwracalnie przeżytek ?






Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych