Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Dobór kołowrotków


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4613 odpowiedzi w tym temacie

#1281 OFFLINE   Zandermasterr

Zandermasterr

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 406 postów

Napisano 18 luty 2017 - 08:20

Z którego roku jest ta ultegra?
post-64599-0-78148100-1487399535.jpg

#1282 OFFLINE   G_rzegorz

G_rzegorz

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1342 postów
  • LokalizacjaKujawsko pomorskie
  • Imię:Grzegorz

Napisano 18 luty 2017 - 08:34

Pod szpulą na rotorze rocznik powinien być wybity. Na moje to coś koło 2000-2002.

#1283 OFFLINE   Kadet

Kadet

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1003 postów

Napisano 18 luty 2017 - 08:34

Odkręć szpulę i zobaczysz datę na rotorze.Rocznik 2003 chyba.

No troche się spóżniłem :)


Użytkownik Kadet edytował ten post 18 luty 2017 - 08:35


#1284 OFFLINE   Zandermasterr

Zandermasterr

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 406 postów

Napisano 18 luty 2017 - 08:38

Dopiero kupiony. Przyjdzie dopiero w środę.

#1285 OFFLINE   szczawik1984

szczawik1984

    Nowy

  • Forumowicz+ bez giełdy
  • Pip
  • 30 postów

Napisano 19 luty 2017 - 21:49

Kręciłem nowymi na targach w piątek i mam jak najbardziej pozytywne wrażenia. W marcu będziemy mieli dostawy do sklepu więc i kilka ja przetestuję nad wodą. 



#1286 OFFLINE   woblery L.E.

woblery L.E.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1222 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Radek

Napisano 20 luty 2017 - 11:10

Z którego roku jest ta ultegra?
post-64599-0-78148100-1487399535.jpg

100% rok produkcji 2002.

Mam taki w rozmiarze 2500 dobra maszynka odpowiednik europejskiego technium FA więc legenda. Polecam podmienić tulejkę na łożysko po prawej stronie. Poza tym nigdzie indziej nie trzeba dokładać. Młynek posiada wolną oscylację więc linka jest układana perfekcyjnie. Do lekkiego spina idealny.Mnie się udało wyrwać nówkę sztukę ze szpulką  zapasową i kompletem. Ale jak byś nie miał to powinna podejść szpula od techniuma FA jak i super GT-FA



#1287 OFFLINE   etherni

etherni

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1831 postów
  • LokalizacjaWschód
  • Imię:Sławek

Napisano 20 luty 2017 - 16:20

Chyba nie tyle odpowiednik Technium, co hybryda biomka i technium, na rynek JDM, i marketingowo to odpowiednik Stradica u nich tylko z normalnym przełożeniem, ale mogę się mylić. Co zresztą nie jest takie ważne przy tej epoce u shimano, bo wtedy nawet exage był innej klasy niż obecnie.
W każdym razie zaje... kręcioł.

#1288 OFFLINE   Zandermasterr

Zandermasterr

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 406 postów

Napisano 20 luty 2017 - 21:36

100% rok produkcji 2002.
Mam taki w rozmiarze 2500 dobra maszynka odpowiednik europejskiego technium FA więc legenda. Polecam podmienić tulejkę na łożysko po prawej stronie. Poza tym nigdzie indziej nie trzeba dokładać. Młynek posiada wolną oscylację więc linka jest układana perfekcyjnie. Do lekkiego spina idealny.Mnie się udało wyrwać nówkę sztukę ze szpulką zapasową i kompletem. Ale jak byś nie miał to powinna podejść szpula od techniuma FA jak i super GT-FA


Szczerze kupiłem z czystej ciekawości i miał wrócić na giełdę, ale coś czuje, że chyba jednak zostaje. Niestety kupiłem z pudełkiem bez zapasowej szpuli, ale za tą cenę było warto. Ciekawe jak będzie kręcił prawdopodobnie będzie już jutro u mnie.

#1289 OFFLINE   woblery L.E.

woblery L.E.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1222 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Radek

Napisano 21 luty 2017 - 08:36

Szczerze kupiłem z czystej ciekawości i miał wrócić na giełdę, ale coś czuje, że chyba jednak zostaje. Niestety kupiłem z pudełkiem bez zapasowej szpuli, ale za tą cenę było warto. Ciekawe jak będzie kręcił prawdopodobnie będzie już jutro u mnie.

Kręci bardzo podobnie do technium FA lub jak super GT-fa. Na pewno stella to to nie jest.Ale kręci potocznie mówiąc maślanie. Kołowrotek naprawdę przyzwoity. Ps. Jak byś sprzedawał daj znać to ją zagarnę:)


Użytkownik woblery L.E. edytował ten post 21 luty 2017 - 08:37

  • Zandermasterr lubi to

#1290 OFFLINE   dawidx77

dawidx77

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 14 postów
  • LokalizacjaBieszczady/Glasgow
  • Imię:Dawid

Napisano 21 luty 2017 - 22:54

Witam

 

Panowie domyslam sie,ze temat tego kolowrotka byl juz x razy wałkowany,ale potrzebuje szybko Waszej opini bo mam fajna okazje do kupna Shimano Stradica FK 3000 HG albo 4000 dokladnie taki -  https://www.fishingm...reel~27897.html    a nie mam czasu totalnie grzebac w necie :(

 

Potrzebuje Waszych opinie na temat tego modelu,oraz co do rozmiaru jesli opinie bede dobre. 

 

Metedy polowu to spinning gumami na glowkach ok 7g-15g na jeziorze i dojdzie do tego rzeka Clyde w Szkocji i ew Tamiza od czasu do czasu. Na rzece bedzie za pewne ciezej i dojda do tego wahadla po 10-40g oraz woblery sporadycznie. Stad moje pytanie dotyczace rozmiaru. Bede go przykrecal do 2 wedek , jedna z nich ma cw 7-30 dl 275 ,a druga 20-40 dl 270.

 

Prosze o wasze powazne opinie ,poniewaz musze szybko podjac decyzje :)

Z góry dziekuje i pozdrawiam !



#1291 OFFLINE   Robert Crocker

Robert Crocker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1962 postów
  • LokalizacjaNYC
  • Imię:Bobby
  • Nazwisko:Crocker

Napisano 22 luty 2017 - 07:41

Coraz więcej gimbazy na forum ...



#1292 OFFLINE   szczepson

szczepson

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 2 postów
  • LokalizacjaKTA
  • Imię:Szczepan

Napisano 24 luty 2017 - 12:04

Witam wszystkich.

Mam na imię Szczepan i w spinningu nie jestem zaawansowany. Łowię przeważnie karpie lecz w tym roku trochu się to zmieni ze względu na narodziny potomka(córeczka Julia). Pochodzę z okolic Tarnowa i łowię rybki samodzielnie jakieś 16 latek.

Przywitałem się z wami tutaj, gdyż nie nie znalazłem takiego wątku na forum (na karpiowym forum mamy:D) 

Potrzebuje rady odnośnie zauberków. Mam w swoim sklepie zaubera 3000 za 329 zł. Pytanie czy występują one w kilku wersjach z różnymi przełożeniami czy ki pierun. Bo na google jak wpiszę grafika to z wyglądu- choćby po korbce różnią się. Ktoś podpowie? 

Z tych 329 na pewno urwałbym z 20zł  czyli nie najgorzej, mając za zaletę to, że mogę go oddać na gwarancję 10 km od domu a nie bawić się w wysyłki.

 

Pozdrawiam



#1293 OFFLINE   Tom@son

Tom@son

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 411 postów
  • Lokalizacja麻疹の近くの町

Napisano 24 luty 2017 - 12:09

Witam wszystkich.

Mam na imię Szczepan i w spinningu nie jestem zaawansowany. Łowię przeważnie karpie lecz w tym roku trochu się to zmieni ze względu na narodziny potomka(córeczka Julia). Pochodzę z okolic Tarnowa i łowię rybki samodzielnie jakieś 16 latek.

Przywitałem się z wami tutaj, gdyż nie nie znalazłem takiego wątku na forum (na karpiowym forum mamy:D) 

Potrzebuje rady odnośnie zauberków. Mam w swoim sklepie zaubera 3000 za 329 zł. Pytanie czy występują one w kilku wersjach z różnymi przełożeniami czy ki pierun. Bo na google jak wpiszę grafika to z wyglądu- choćby po korbce różnią się. Ktoś podpowie? 

Z tych 329 na pewno urwałbym z 20zł  czyli nie najgorzej, mając za zaletę to, że mogę go oddać na gwarancję 10 km od domu a nie bawić się w wysyłki.

 

Pozdrawiam

Tu jest ten dział.

 

http://jerkbait.pl/t...baitpl/page-105



#1294 OFFLINE   gringo

gringo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 557 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Grzegorz

Napisano 24 luty 2017 - 12:22

Korbkami się różnią. bo są z dwóch różnych dystrybucji Konger i Dragon. Przełożenia takie same.

 

Cały wątek o Zauberze

http://jerkbait.pl/t...=+ryobi +zauber



#1295 OFFLINE   PatLove

PatLove

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 697 postów
  • LokalizacjaLBN
  • Imię:Marcin

Napisano 24 luty 2017 - 13:36

A 329pln za Zaubera to o zgrozo "lekkie" przegięcie...

#1296 OFFLINE   SpinDoktor

SpinDoktor

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 183 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 25 luty 2017 - 00:42

 

...Przywitałem się z wami tutaj, gdyż nie nie znalazłem takiego wątku na forum (na karpiowym forum mamy:D)...

Mamy i My.  Witamy...

http://jerkbait.pl/t...-na-jerkbaitpl/



#1297 OFFLINE   dawidx77

dawidx77

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 14 postów
  • LokalizacjaBieszczady/Glasgow
  • Imię:Dawid

Napisano 25 luty 2017 - 23:45

Coraz więcej gimbazy na forum ...

Robercie to jakas aluzja do mojego posta ?



#1298 OFFLINE   Czaja911

Czaja911

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 66 postów
  • LokalizacjaGrudziądz

Napisano 28 luty 2017 - 12:34

Witam, przymierzam się do zakupu kołowrotka a w sumie to dwóch do połowu wiślanych boleni, jeziorne szczupaki, sandacz i jakiś mniejszy rozmiar na okonie, klenie. Pytanie brzmi czy stradic 3000 wystarczający na Wisłę i "cięższe" jeziorne wędkowanie czy 4000 ? a na okonia klenia 2500 ?  Ultegry nie miałem jeszcze w ręku więc nie wiem jak leży. Jeżeli chodzi o stradica to jakiegoś modelu szukać  Shimano STRADIC Ci4+ 4000 FB ?  Shimano STRADIC 4000XG ?
Jeżeli źle wybieram to może jakieś inne pomysły ?



#1299 OFFLINE   MARIUSZ 69

MARIUSZ 69

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2042 postów
  • LokalizacjaLubelskie
  • Imię:Mariusz

Napisano 28 luty 2017 - 12:57

Na bolenia to Stradic HG , z racji większego przełożenia ,natomiast model 2500fb będzie dobry na klenia/okonia, jest lekki ma mocny hamulec .W drugim przypadku osobiście wolałbym wielkość 4000 na rzekę,ale zaraz pewnie pojawią się wpisy że 2500 to zupełnie wystarczy ,może i komuś wystarczy ale Mi nie wystarcza ;) .


Użytkownik MARIUSZ 69 edytował ten post 28 luty 2017 - 13:00


#1300 OFFLINE   TomaszKKK

TomaszKKK

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 253 postów

Napisano 28 luty 2017 - 13:37

a jak wygląda porównanie między   Biomaster 4000 xg  vs  stradic 4000 xg    czy jest jakas zdecydowana przewaga jednego nad drugim???


  • Robert Crocker lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych