Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Dobór kołowrotków


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4613 odpowiedzi w tym temacie

#1661 OFFLINE   etherni

etherni

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1832 postów
  • LokalizacjaWschód
  • Imię:Sławek

Napisano 22 lipiec 2017 - 23:38

No o to mi chodziło. Choć podobno przeskoczyłem temat, i teraz mam zabawę w holu ryby paluchami. Na takim dziwnym kabelku ;)
Ktoś, kiedyś, tu na forum, napisał, że jest taka droga rozwoju w wędkarstwie na sztuczne przynęty:
spin -> cast -> mucha.
Casta nie zaznałem, spin nadal kocham. Hol ryby na muchę, zresztą tak jak spod lodu, ręką, bez pomocy techniki - jest wart dużo.

Ale robimy ot totalny. Wróćmy do kołowrotka do spina. Kolega ma problem z palcami, ścięgnami. Z złapaniem linki. Cast się nasuwa jako naturalny. Jakby nie to, jest Shimano z serii 'compact body' ale... Daiwa mimo rozmiaru, ma inny, lepszy kąt nachylenia szpuli/rotora. Sam zauważyłem, a i pojawiło się to porównanie w wątku o BG. Tyle że dotyczy szerszej grupy Daiw. Z ninją 1500 mój syn, 8 lat, radzi sobie lepiej niż z Shimano exage i texhnium 1000. A gabarytowo to inna skala. Daiwa jest dużo wieksza.
Może warto spróbować? Ktoś z okolicy, na pewno pomoże, pożyczy na chwilę kręcioł na próbę.

#1662 OFFLINE   etherni

etherni

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1832 postów
  • LokalizacjaWschód
  • Imię:Sławek

Napisano 22 lipiec 2017 - 23:41

No o to mi chodziło. Choć podobno przeskoczyłem temat, i teraz mam zabawę w holu ryby paluchami. Na takim dziwnym kabelku ;)
Ktoś, kiedyś, tu na forum, napisał, że jest taka droga rozwoju w wędkarstwie na sztuczne przynęty:
spin -> cast -> mucha.
Casta nie zaznałem, spin nadal kocham. Hol ryby na muchę, zresztą tak jak spod lodu, ręką, bez pomocy techniki - jest wart dużo.

Ale robimy ot totalny. Wróćmy do kołowrotka do spina. Kolega ma problem z palcami, ścięgnami. Z złapaniem linki. Cast się nasuwa jako naturalny. Jakby nie to, jest Shimano z serii 'compact body' ale... Daiwa mimo rozmiaru, ma inny, lepszy kąt nachylenia szpuli/rotora. Sam zauważyłem, a i pojawiło się to porównanie w wątku o BG. Tyle że dotyczy szerszej grupy Daiw. Z ninją 1500 mój syn, 8 lat, radzi sobie lepiej niż z Shimano exage i texhnium 1000. A gabarytowo to inna skala. Daiwa jest dużo wieksza.
Może warto spróbować? Ktoś z okolicy, na pewno pomoże, pożyczy na chwilę kręcioł na próbę.

To takie dziwne forum, że powiedzą "kup Stelle", ale jak będzie trzeba, to i odpowiedni model wózka inwalidzkiego do łowienia się znajdzie, protezy, gipsu, cokolwiek. Bo ważna jest pasja.
  • Alexspin lubi to

#1663 OFFLINE   MARIUSZ 69

MARIUSZ 69

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2042 postów
  • LokalizacjaLubelskie
  • Imię:Mariusz

Napisano 23 lipiec 2017 - 15:29

W sieci napotkałem na takie stwierdzenie " Daiwa robi też mocniejsze małe modele 2500 ze szpulą 2500 ale z korpusem i bebechami większymi z modelu 3000 i oznacza je końcówką 8 np. 2508" .Czy tak jest w rzeczywistości.

#1664 OFFLINE   tymon

tymon

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 864 postów
  • Imię:Tomek

Napisano 23 lipiec 2017 - 16:32

W sieci napotkałem na takie stwierdzenie " Daiwa robi też mocniejsze małe modele 2500 ze szpulą 2500 ale z korpusem i bebechami większymi z modelu 3000 i oznacza je końcówką 8 np. 2508" .Czy tak jest w rzeczywistości.

 

Z tego co mi wiadomo - to 2500r przedstawia powyższy opis 2500 szpula i rotor - bebechy od 3000. 

 

Gdzie takie info masz ? 



#1665 OFFLINE   MARIUSZ 69

MARIUSZ 69

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2042 postów
  • LokalizacjaLubelskie
  • Imię:Mariusz

Napisano 23 lipiec 2017 - 16:36

Szukałem opinii odnośnie Daiwy Frems i na stronie Fishing Testu w komentarzach ktoś umieścił taką informację.Sam to już zweryfikowałem

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Użytkownik MARIUSZ 69 edytował ten post 23 lipiec 2017 - 16:38


#1666 OFFLINE   coma

coma

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2022 postów
  • Lokalizacjamałopolskie\łódzkie

Napisano 23 lipiec 2017 - 16:51

W sieci napotkałem na takie stwierdzenie " Daiwa robi też mocniejsze małe modele 2500 ze szpulą 2500 ale z korpusem i bebechami większymi z modelu 3000 i oznacza je końcówką 8 np. 2508" .Czy tak jest w rzeczywistości.


Mam Prorexa 2500 RA. Body i wnętrze od 3000, szpula i rotor od 2500.

#1667 OFFLINE   MARIUSZ 69

MARIUSZ 69

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2042 postów
  • LokalizacjaLubelskie
  • Imię:Mariusz

Napisano 24 lipiec 2017 - 06:32

Mam Prorexa 2500 RA. Body i wnętrze od 3000, szpula i rotor od 2500.


Możesz coś napisać o tym kołowrotku .Jak się spisuje nad wodą ,bo to jest najważniejsze. Niekiedy fotelowi mistrzowie w zetknięciu z żeczywistością , blado wypadają.

#1668 OFFLINE   coma

coma

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2022 postów
  • Lokalizacjamałopolskie\łódzkie

Napisano 24 lipiec 2017 - 12:07

Możesz coś napisać o tym kołowrotku .Jak się spisuje nad wodą ,bo to jest najważniejsze. Niekiedy fotelowi mistrzowie w zetknięciu z rzeczywistością , blado wypadają.

 

http://jerkbait.pl/t...dpost&p=2167713

Od tamtej pory był ze mną jeszcze na trzech wypadach. Nic się nie zmieniło. Kręci bardzo lekko i przyjemnie.


  • Alexspin lubi to

#1669 OFFLINE   etherni

etherni

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1832 postów
  • LokalizacjaWschód
  • Imię:Sławek

Napisano 24 lipiec 2017 - 21:50

I skoro to twierdzi miłośnik Shimano, a wiem czym kolega @coma łowi, to na pewno jest obiektywne.
Zresztą tak samo ,jak mnie, też dotychczas "wyznawcę" shimaniaków, zaskoczyła bardzo pozytywnie Ninja, taki budżetowy plasticzek.
Całkiem możliwe, że jakoś pół roku temu trafiłem z "proroctwem", o mocnym uderzeniu Daiwy w niski i średni segment, w obliczu kilku spektakularnych wpadek w ostatnich latach i mocnej konkurencji, w postaci Nasci, Sahary, Sedony - czyli podbiciu Shimano na Variaspeed w kierunku lepszej klasy.

Mamy Ninje i Revros, bajecznie tanie kołowrotki o bardzo dobrej kulturze pracy, doskonałym nawoju, amy wschodzace gwiazdy klasy średniej czyli BG i Prorex, znowu o doskonałych recenzjach.

O ile Nasci i Sahara na pewno zawalczą o rynek nie spuszczając z ceny, tylko marketingiem i reklamą, to nieco już przebrzmiały Aernos, zapewne spadnie mocno z ceną, zgodnie z opiniami "bardzo dobry, ale dwukrotnie za drogi". Daiwa odwrotnie, pojedzie na fali, aby zbyć Excellera w lepszych wersjach bez większych strat. Teoretycznie i BG i Prorex to morskie młynki, inny traget, ale na takich rynkach jak nasz, firma na pewno zauważy wewnętrzną konkurencję między modelami. O ile Excellerowi Z nie wróżę spadku ceny, to już X musi polecić w dół w sposób znaczący wobec BG.
Co nam, użytkownikom, tylko na dobre wyjdzie.
Logcznym krokiem ze strony Shimano, byłoby wypuszczenie morsko-pancernej wersji Super GT, czyli najprostszego z wormshaftów. Choćby wskrzeszając wersję przedniohamulcową, ale w body z aluminium i z mocnymi bebechami, nawet kosztem "masła w maśle i na miodzie".

#1670 OFFLINE   Ravau

Ravau

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 25 lipiec 2017 - 21:17

To mój pierwszy post na tym forum i chciałbym przywitać wszystkich serdecznie.

 

Posiadam kijek SPRO Addiction Shad Special 218 cm 9 - 38g, którym łowie szczupaki i sandacze, głównie z łódki. Przyszedł czas, żeby dokupić do niego porządny kołowrotek  bo jak do tej pory łowiłem Ryobi ecusima 3000. Budżet to około 400-500 zł.

Czy dobrym wyborem byłby Okuma HELIOS SX 30FD i do tego plecionka ? a może polecicie coś innego sprawdzonego.

Wędka waży 95 gram a ten kołowrót jak podaje producent 200 gr. Przyzwyczaiłem się do lekkich zestawów, ręka się tak nie męczy :)

Proszę o podpowiedź i opinie.

 



#1671 OFFLINE   MARIUSZ 69

MARIUSZ 69

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2042 postów
  • LokalizacjaLubelskie
  • Imię:Mariusz

Napisano 25 lipiec 2017 - 22:16

....a ten kołowrót jak podaje producent 200 gr ,waży ponad 300 gr.To całkiem udany model firmy Ryoby. Dobrze o niego zadbać i przekręci kilka sezonów.
Poczytaj kilka poprzednich stron tego wątku ,kilka maszynek jest polecanych, tych sprawdzonych i tych mniej sprawdzonych.Jakieś wnioski można z tej lektury wyciągnąć.
Może nie za bardzo pomogłem lecz tyle już tu było wymienianych kołowrotków ,i ciągle pojawiają się nowe które czekają na to aby je przetestować.Zaciekawiła Mnie Daiwa BG którą zamierzam sprawdzić wygląda obiecująco. Cena dość przystępna.

#1672 OFFLINE   Ravau

Ravau

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 26 lipiec 2017 - 07:31

Po analizie :) chyba zdecyduję się na DAIWA PROREX 2500 RA SPIN. Szkoda, że nie mogę go potrzymać :). Mam nadzieje, że 2500 nie będzie za mały ?



#1673 OFFLINE   MARIUSZ 69

MARIUSZ 69

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2042 postów
  • LokalizacjaLubelskie
  • Imię:Mariusz

Napisano 29 lipiec 2017 - 07:44

Ostatnio stałem się posiadaczem Daiwy BG czy szczęśliwym to się jeszcze okaże.Ma zastąpić Ninję, to nie jest dobre porównanie bo BG jest dwa razy droższa, ale bardziej z serii ,czy warto dołożyć i kupić droższą BG czy raczej nie ma sensu.Tak na sucho to Ninja pracuje lżej bardziej lekko ,myślę że po części ma na to wpływ przełożenie ,BG jest dużo lepiej spasowana i czuć "moc" .Korba wkręcana jest bezpośrednio w przekładnię .W stosunku do Ninji ma trochę większy knob .Sprawdzałem kilka modeli w sklepie między innymi Fremsa ,Fremsa LTD i BG 3000.Ktoś wcześniej napisał że nie ma różnicy między zwykłym Fremsem a LTD w przypadku tych którymi Ja kręciłeł, to była i to znaczna ,LTD dużo lepiej kręcił. Gdyby nie ten luz na Korbie, ale to może być przypadłość tych konkretnych egzemplarzy. Bo moja BG 2500 pracowała lepiej od 3000 BG ,którą też sprawdzałem dla porównania, i to wyraźnie.Dlatego trzeba się pofatygować osobiście do sklepu i samemu sprawdzić. Jeszcze tylko testy nad wodą, które pozwolą właściwie ocenić wartość Daiwy BG.

#1674 OFFLINE   didson

didson

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 3 postów
  • LokalizacjaTarnów

Napisano 29 lipiec 2017 - 17:26

Witam,

Planuje rozpocząć ponownie przygodę z wędkarstwem. Mam w domu spinning Jaxon Favorite Spinning cw 10-35 gram, 2.70m i poszukuję do niego tani, w miarę dobry kołowrotek. Znalazłem na allegro dwa modele i chciałbym spytać czy opłaca się to brać i który bardziej będzie pasował do takiego kija.

Pozdrawiam

http://allegro.pl/dr...89-8090d1aa1301

http://allegro.pl/dr...6901115678.html



#1675 OFFLINE   etherni

etherni

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1832 postów
  • LokalizacjaWschód
  • Imię:Sławek

Napisano 29 lipiec 2017 - 19:04

Obawiam się że zaden z wymienionych nie będzie dobry, przede wszystkim są lekkie a budzetowy kij 2,70 raczej nie ma super wyważenia. Zestaw będzie leciał "na pysk" i męczył rękę, nie mówiąc o opóźnieniu z zacięciem. Druga kwestia, tani, grafitowy, kręciołek za 70zł , przeżyje niecały sezon przy takim kiju i dedykowanych do niego przynetach.
Z najtańszych jakie mają sens, to polecany powszechnie Spro Passion 7400 (osobiście nie używałem, powszechnie chwalony), Ryobi Applause 4000 , ewentualnie Daiwa Ninja/Revros 3000.

#1676 OFFLINE   ObraFM

ObraFM

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 518 postów
  • LokalizacjaFMI
  • Imię:Mariusz

Napisano 29 lipiec 2017 - 19:49

@ didson: tu masz fajnego Team Dragon:

http://jerkbait.pl/t...dragon-fd920iz/



#1677 Guest_MarcinW_*

Guest_MarcinW_*
  • Guests

Napisano 30 lipiec 2017 - 08:06

Nigdy przenigdy nie kupujmy daiwy. Dlaczego? a no dlatego, że jak wielu już wspomniało te kołowrotki ząbkują. Ułamek użytkowników twierdzi, że nie. Recepta według tych drugich jest prosta: cofnąć się w czasie i kupić certate granatową. Albo kupić nówkę i trafi się albo się nie....

Ogarnijmy się w końcu; Serwis daiwy? Daiwa swoich klientów Polsce traktuje jak g...  więc serwisu brak. Można wysłać kręcioł do pana Staśka, Heńka, Bolka, ale skąd wiadomo, że jak wróci,będzie wszystko ok? Patrząc na to w jakim stanie wracają caldie, bradie itp szajs są to kołowrotki drogie i trudne w serwisowaniu. W dodatku części jakie proponuje Daiwa (serwis w DE) to jakieś nieporozumienie.

Zanim podejmiemy ostateczną decyzję - piję do tych którzy zastanawiają się między caldią a biomasterem, między certate a TP  daiwa vs shimano-  sprawdźmy np w Mefisto jakie ceny są za przekładnie. Szybko każdy zrozumie :)

 

Jesteśmy skazani na shimano, bo daiwa nie jest alternatywą żadną.



#1678 OFFLINE   wicher_dziki_koń

wicher_dziki_koń

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 676 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Mateusz

Napisano 30 lipiec 2017 - 08:57

Shimano dobrze Ci płaci za te brednie. Jakby u nich serwis był jeszcze ok to bym nic nie pisał ale nie jest.

#1679 Guest_MarcinW_*

Guest_MarcinW_*
  • Guests

Napisano 30 lipiec 2017 - 09:19

kołowrotka shimano nigdy nie miałem, ale sądząc po moich kilku tel i mailach do serwisantów i sklepów wniosek jest jeden i zawsze ten sam - omijać daiwę. 

Śmieję się tylko jak czytam tytuły aukcji na allegro: daiwa exist NIezniszczalny, Topowy Daiwa Morethan, Nowoczesny Daiwa Luvias.. :D No dajmy już z tym spokój... To tylko marketing, a w środku przekładnie z plasteliny



#1680 Guest_MarcinW_*

Guest_MarcinW_*
  • Guests

Napisano 30 lipiec 2017 - 09:29

Miałem na myśli ceny części do daiwy (serwis w DE). 






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych