Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wędka na szczupaka i sandacza


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
177 odpowiedzi w tym temacie

#141 OFFLINE   Ace

Ace

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 106 postów

Napisano 15 luty 2018 - 06:57

Kolego,zerknij na Mikado nihonto tt Zander a kołowrotek okuma inspira.
  • tomas24 lubi to

#142 OFFLINE   lukaszkosciukiewicz

lukaszkosciukiewicz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 331 postów
  • LokalizacjaGorzów Wielkopolski
  • Imię:Łukasz

Napisano 08 sierpień 2018 - 14:52

Witam wszystkich. 

 

Chcialbym zlozyc swoj pierwszy zestaw na Szczupaki i Sandacze, łowie w dużych nizinnych rzekach Warcie i Odrze.

Prosze wszystkich bardziej doświadczonych o radę jakie parametry powinien mieć taki kijek aby obsłużył większe gumy typu cannibal od 10 do 15 cm, shad teez 16 cm, hernig shad 16 cm,  puls shad 14cm itp  oraz wszelkiej maści gumeczki sandaczowe od 8 do 12 cm .Domyslam sie ze powinien byc to kij szybki ale o pełnym ugięciu
 

Po wstępnych poszukiwaniach wytypowałem kilka modeli: 

 

OKUMA EPIXOR 288/15-50g - https://allegro.pl/b...7436545259.html

WĘDKA OKUMA EPIXOR 2,58m 10-40g - https://allegro.pl/w...7249598541.html

Savage Gear Bushwhacker XLNT2 243cm-15-40g - https://allegro.pl/w...7467704435.html

Savage Gear Black Savage Spin 2.51m 20-60g - https://allegro.pl/s...7010952518.html

 

Dobrze kombinuje ? Nie wiem czy celować w gramature do 40 g c.w. czy pod takie prznety raczej 50 - 60 g c.w. Większość wymienionych przynęt będzie oscylowała w granicach max 25- 40 g. masy całkowitej.

Będe wdzieczny za wszelkie wskazówki.


Użytkownik lukaszkosciukiewicz edytował ten post 08 sierpień 2018 - 15:39


#143 OFFLINE   Pavko

Pavko

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 525 postów
  • LokalizacjaZabrze

Napisano 08 sierpień 2018 - 15:00

Zanim temat poleci sugeruję użyć wyszukiwarki w prawym górnym rogu - temat był wielokrotnie wałkowany na forum, jak nie znajdziesz interesujących Cię info podepnij się do istniejącego tematu ;)


  • Jano i S.N. lubią to

#144 OFFLINE   lukaszkosciukiewicz

lukaszkosciukiewicz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 331 postów
  • LokalizacjaGorzów Wielkopolski
  • Imię:Łukasz

Napisano 08 sierpień 2018 - 15:38

Niestety nie znalazłem na forum zadowalającej odpowiedzi dlatego napisałem posta.

 

"WYSZUKUJ - wiemy, że niekiedy łatwiej napisać nowy wątek, niż poświęcić czas na przeszukiwanie zawartości forum. Większość wątków została już stworzona, wystarczy je przeczytać, a jeśli nadal wpisy nie rozwiązują Twoich problemów zadaj pytanie w starym wątku."

http://jerkbait.pl/t...rum-jerkbaitpl/


Użytkownik Jano edytował ten post 08 sierpień 2018 - 16:10


#145 OFFLINE   Grabek84

Grabek84

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 7 postów
  • LokalizacjaGliwice

Napisano 03 kwiecień 2019 - 19:08

Hej, poszukuję wędki pod szczupaka budżetowej, cena do 150 zł. Długość około 270 c.w. do 40g i żeby była o dość parabolicznej akcji, co możecie polecić ?

#146 OFFLINE   Wojtek Zwolski

Wojtek Zwolski

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 49 postów
  • LokalizacjaGiżycko
  • Imię:Wojciech
  • Nazwisko:Zwolski

Napisano 13 październik 2020 - 07:45

Witam. Panowie wiem, że wędki sandaczowe i szczupakowe różnią się od siebie pracą. Jednak tak rzadko łowię sandacze, że bardziej chodzi mi o kij szczupakowy który jednak będzie w miarę uniwersalny i wypad sandaczowy raz na jakiś czas też ogarnie.
Docelowo i tak pewnie kupię dwie wędki ale na chwilę obecną chce kupić jeden kijek.
Dodam, że łowić będę głównie z łodzi. Przedział cenowy do 300zł

#147 OFFLINE   adic

adic

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 31 postów
  • LokalizacjaŚwidnica
  • Imię:Adam

Napisano 19 październik 2020 - 21:47

Polecam Z-Series 2.13 7-28. To dokładnie taki kij jak szukasz. Jest to fast więc sandacza zatniesz, ale nie jest to typowa sandaczowa pałka. Jako uniwersał się sprawdza. Budżet trochę przekracza, ale szukaj używki. Ja swojego dorwałem za ~250zl.

#148 OFFLINE   bywalec84

bywalec84

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 374 postów

Napisano 09 listopad 2020 - 14:45

Czy ktoś ma taki kijek Daiwa Tournament sw ags 210, 14-42 gr? Koszt spory, kij wydaje się ciekawy, kolega z forum polecił mi i bardzo mnie ten kij zainteresował ale nie mam gdzie pomacać. Czy jest wart swojej ceny? Co to za blank? co to za przelotki? - ponoć wszystkie przelotki tego kija ważą mniej niż jedna największa przelotka w st croix legend torunament inshore...... Pytanie czy to kij pod szczupaka? Czy lepiej seryjnego St Croixa kupić?



#149 OFFLINE   wiwaldi1970

wiwaldi1970

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 640 postów
  • Lokalizacjapomorskie/Warszawa

Napisano 09 listopad 2020 - 17:59

Witam. Panowie wiem, że wędki sandaczowe i szczupakowe różnią się od siebie pracą. Jednak tak rzadko łowię sandacze, że bardziej chodzi mi o kij szczupakowy który jednak będzie w miarę uniwersalny i wypad sandaczowy raz na jakiś czas też ogarnie.
Docelowo i tak pewnie kupię dwie wędki ale na chwilę obecną chce kupić jeden kijek.
Dodam, że łowić będę głównie z łodzi. Przedział cenowy do 300zł

Z tego przedziału cenowego to mogę polecić jednoskład Jaxon Varis zet 2m do 25 gr. Łowię nim z łodzi i nieźle sobie radzi z drapieżnikami. Nie gorzej niż st. croix czy fenwick, którymi łowię. Jednak preferuję kije w 1 kawałku.


Użytkownik wiwaldi1970 edytował ten post 09 listopad 2020 - 18:00

  • Alexspin lubi to

#150 OFFLINE   delux64

delux64

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 482 postów
  • Lokalizacjalubuskie
  • Imię:delux

Napisano 09 listopad 2020 - 19:05

jak możesz porównać jaxona z st kroixem i fenvickiem.

?🤔
  • Sailfish lubi to

#151 OFFLINE   wiwaldi1970

wiwaldi1970

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 640 postów
  • Lokalizacjapomorskie/Warszawa

Napisano 09 listopad 2020 - 21:29

jak możesz porównać jaxona z st kroixem i fenvickiem.

?

To nie jest fun club, tylko praktyka. Ten jaxon to pełen węgiel (chyba że jesteś zamiłowanym i zdeklarowanym entuzjastą tylko ekskluzywnej marki zakresie markowych patyków). A zapytam tak, czy próbujesz nieszablonowych rozwiązań (powyższe stwierdzenie to fraza wyjęta z kontekstu mojego posta) :angry: . Daj szansę innym i szukającym rozwiązań. Temu służy to forum. 


  • Biesan i Alexspin lubią to

#152 OFFLINE   wiwaldi1970

wiwaldi1970

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 640 postów
  • Lokalizacjapomorskie/Warszawa

Napisano 09 listopad 2020 - 21:36

No i nie chodzi mi o wywołanie jakiejś g... burzy.


  • Alexspin lubi to

#153 OFFLINE   mkepa

mkepa

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 1 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:K

Napisano 04 maj 2021 - 14:53

Hej, 

Naszło mnie na kij szczupakowo sandaczowy w zakresie oscylującym w okolicach 10-50g. 

Wiele pozycji na rynku, cięzko coś wybrać zwłaszcza, że ciężko też pomacać te kije. 

Przeznaczenie dość szerokie, gumy, slidery, jakieś i blachy wiec można powiedzieć prawie wszystko. 

Częstotliwośc łowienia u mnie to raz w tygodniu w najlepszej opcji. 

Chce tym kijem zamienić zestaw castingowy SG Black savage 15-50 

Budżet na kij do 700zł. lecz jezeli bedzie niżej to z miłą chęcią. 

 

Co mi weszło do głowy: 

 

Savage Gear Custom predator 45g - w sumie mało informacji o tym kiju, nigdzie oprocz pleciony nie mozna wziac go w rękę. Kilka pozytywnych infomracji z zagranicznych filmików otrzymałem i to by było na tyle. Ktos wie od ilu startuje? Sandacza da rade wciąć? Na szczupaka nie będzie za pałowaty? 

 

FOX Prism x 10-50g - kilka opinie znalazłem, że kiji od foxa sie nie kupuje, nigdy nie miałem i może dlatego jest jakaś nutka zainteresowania. 

Wizualnie fajny, lekki, wydaje mi sie po filmikach ze jest szybki i nada się na moje potrzeby. 

 

Może ktos coś dopowie? Jakieś inne pomysły na kij "dość uniwersalny" ? 

 

Chętnie przeczytam wasze odczucia w tym temacie. 

Z góry dzięki. 

 

 

 

 

 

 



#154 OFFLINE   POLONIAb

POLONIAb

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 365 postów
  • Lokalizacjabyd
  • Imię:A
  • Nazwisko:S

Napisano 04 maj 2021 - 16:37

Polecam Westin w4 powershad 10-40 240 cm.

#155 OFFLINE   Kolorowy

Kolorowy

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 143 postów
  • LokalizacjaPołudnie
  • Imię:Damian

Napisano 01 listopad 2021 - 21:26

Hej,

Ciężko na forum o jakąkolwiek aktualną dyskusję na forum na temat kija uniwersalnego w 2021/2022 roku.

Na nowy sezon będę chciał zaopatrzyć się w kij który zabiorę praktycznie na każde łowisko.

Wymagania to długość w przedziale 250-290cm., CW okolo 5-25 gram. Przeważnie łowię szczupaki oraz okonie, powinny się też zdarzyć przyłowy sandaczowe lub sumowe. Przynęty to w większości gumy lub woblery do tej granicy 25-30g. Nie lubię szybkich i bardzo pałowatych wędek.

Budżet to około 600-800 zł ale może warto dołożyć trochę grosza do czegoś konkretnego? Tanimi alternatywami również nie pogardzę.

 

Podsuńcie swoje pomysły, modele którymi łowicie, może ktoś podrzuci jakieś fotki lub filmiki.



#156 OFFLINE   Squidward

Squidward

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 99 postów
  • Imię:Dawid
  • Nazwisko:Śmigielski

Napisano 01 listopad 2021 - 23:11

Szukam nowego kijka szczupakowego. Aktualnie posiadam Shimano yasei red zander lure i jest dla mnie zbyt spolegliwy. Chciałbym coś bardziej szczytowego i delikatnie mocniejszego. 

Moją uwagę przyciągnął Mikado Pro zander 244cm do 30g. Wiem, że kiedyś były niedoszacowane, jak to jest teraz? 

Łowisko to głównie Wisła, gumy 12cm na główkach maksymalnie 10g, obrotówki 4, wahadła Alga/gnom 2.



#157 OFFLINE   cristovo

cristovo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisano 01 listopad 2021 - 23:35

Hej,

Ciężko na forum o jakąkolwiek aktualną dyskusję na forum na temat kija uniwersalnego w 2021/2022 roku.

Na nowy sezon będę chciał zaopatrzyć się w kij który zabiorę praktycznie na każde łowisko.

Wymagania to długość w przedziale 250-290cm., CW okolo 5-25 gram. Przeważnie łowię szczupaki oraz okonie, powinny się też zdarzyć przyłowy sandaczowe lub sumowe. Przynęty to w większości gumy lub woblery do tej granicy 25-30g. Nie lubię szybkich i bardzo pałowatych wędek.

Budżet to około 600-800 zł ale może warto dołożyć trochę grosza do czegoś konkretnego? Tanimi alternatywami również nie pogardzę.

 

Podsuńcie swoje pomysły, modele którymi łowicie, może ktoś podrzuci jakieś fotki lub filmiki.

 

znajdź jakiegoś szaleńca, który odda Ci starą, zieloną Elitkę LES90MF2......i będziesz miał (prawie) to, czego szukasz.....z sumami jak z sumami, ale z okoniami u dołu sobie poradzi, szczupaka, sandacza, bolenia, klenia także ogarnie bez problemu......guma, wobler, wahadło, obrotówka......co do tych nieszczęsnych sumów, nie jest to kij sumowy, to raptem opisowe 12 funtów (realnie bliżej 15), ale jakieś niezbyt wyrośnięte przyłowy wyholujesz sprawnie

 

nie pomogłem......nie znajdziesz.....zawsze zostaje budowa na zamówienie, może jakiś Blaas? ;)

 

800 zł na wędzisko ze sklepu......tyle mniej więcej kosztuje dziś przyzwoity blank, odejmując od tej kwoty zbrojenie, marże sklepu i pośredników......ja bym miał spore opory.....a kijem okoniowo-sumowym nazywam żartobliwie Lexi SX8214-2N, ale to specyficzna konstrukcja, taki trochę hot-shot, nie każdemu podpasuje B)


Użytkownik cristovo edytował ten post 01 listopad 2021 - 23:35

  • Kolorowy lubi to

#158 OFFLINE   Marek88_2005

Marek88_2005

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 4 postów
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 07 styczeń 2022 - 10:05

Witam. Proszę  o informację czy warto zakupić dla początkującego kijek Shimano Vengeance  2,40 14-40 g  ? Przeznaczenie : szczupaki ,gumy ,błystki na wodzie stojącej. Nówka w cenie 100 zł ? Osobiście nie łowię na spinning. Pozdrawiam



#159 OFFLINE   delux64

delux64

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 482 postów
  • Lokalizacjalubuskie
  • Imię:delux

Napisano 07 styczeń 2022 - 11:21

ewentualnie może być...

Użytkownik delux64 edytował ten post 07 styczeń 2022 - 11:23

  • Biesan lubi to

#160 OFFLINE   Marek88_2005

Marek88_2005

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 4 postów
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 09 styczeń 2022 - 12:28

Bardzo dziękuję.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych