Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Jerkbait.pl AD 2014 - dokad zmierza ¿?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
142 odpowiedzi w tym temacie

#21 ONLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10142 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 26 październik 2014 - 21:25

Tak, zamkniety zlot, na zaproszenie. Ilość miejsc była bardzo ograniczona  - 16 osób / 8 łódek / 2jeziora.   Szczegóły będą w relacji na forum - mam nadzieję że juz niebawem

Czekam z niecierpliwością na relację. Polubiłem te wode



#22 OFFLINE   Raffaello

Raffaello

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1263 postów
  • LokalizacjaNad Drzewiczką.
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:Pakuła

Napisano 26 październik 2014 - 21:29

Panowie załóżcie Jerkbait.pl II plus 5000postów i giermki nie będą sie w.... do szlachty!



#23 ONLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10142 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 26 październik 2014 - 21:56

...ale puki co,wylogowanie się z tego forum nie jest obciążone konsekwencjami prawno-finansowymi



#24 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 27 październik 2014 - 00:03

Szkoda, że z tym zlotem na Stjornson wyszło, jak wyszło...

#25 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18579 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 27 październik 2014 - 08:03

Nic straconego, myślę że nie był to ostatni zlot jerkbaita ;)  Natomiast z całą pewnością był to zlot wyróżniający się pod względem wielkości łowionych ryb - niektórzy uczestnicy poprawili na nim swoje życiówki, i to po kilka razy - ale więcej nie powiem  :ph34r:



#26 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 27 październik 2014 - 08:27



Nic straconego, myślę że nie był to ostatni zlot jerkbaita ;)


Chyba, że znowu będzie jednocześnie więcej powiadomionych, niż dostępnych miejsc i jak ktoś będzie chciał choć dzień, lub dwa do namysłu i konsultacji z bliskimi, to usłyszy, że generalnie tematu nie było...

#27 OFFLINE   Dienekes

Dienekes

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2272 postów
  • LokalizacjaSyreni Gród/ Jadwisin
  • Imię:Radosław

Napisano 27 październik 2014 - 08:28

O, jakie to nieeleganckie. Rzucono Ci kość z pańskiego stołu, a Ty jeszcze psioczysz. Niewdzięczny :D :D :D

#28 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6183 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 27 październik 2014 - 08:30

Ja też sobie niebawem robię zlot - sześcioosobowy i to międzynarodowy ;) Mam nadzieję, że nie będę musiał zakładać Jerkbait III.

Myślę Friko, że nazywanie prywatnego spotkania, dedykowanego do ograniczonej liczby użytkowników, zlotem, jest dość niefortunne. Moim zdaniem zlot to wydarzenie otwarte, w którym ma szansę wziąć udział każdy członek jakiejś społeczności, ew. każdy spełniający określone kryteria (wiek, staż, etc.). No chyba, że info zostało wysłane do szerszego grona użytkowników - wtedy zwracam honor, był to zlot ;)



#29 OFFLINE   Dienekes

Dienekes

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2272 postów
  • LokalizacjaSyreni Gród/ Jadwisin
  • Imię:Radosław

Napisano 27 październik 2014 - 08:34

Krzysztofie, kryteria zapewne były ściśle określone. Chyba w to nie wątpisz?

I nie, mnie nie razi to, że wierchuszka bawi się we własnym sosie i plebsu do stołu nie dopuszcza. To całkowicie normalne.

#30 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 27 październik 2014 - 08:35

O, jakie to nieeleganckie. Rzucono Ci kość z pańskiego stołu, a Ty jeszcze psioczysz. Niewdzięczny :D :D :D

Za długo się jej przyglądałem, może chciałem wręcz podelektować, więc musiałem obejść się smakiem... ;)
  • Dienekes lubi to

#31 ONLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14823 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 27 październik 2014 - 08:35

Bardzo budujace jest to, jak z proby rozmowy o przyszlosci tego internetowego miejsca Forumowicze plynnie i zdecydowanie przeszli do tego co najwaznieje - lowienie (lub nielowiene przez uniemozliwienie im tego) ryb.

 

Zatem przyszlosc jerkbait.pl zapewniona, podstawa przeciez jest doplyw swiezych materialow znad wody :)

 

Pozdrawiam i zycze powodzenia podczas jesiennej orki

 

Guzu


Użytkownik Guzu edytował ten post 27 październik 2014 - 08:36

  • robert67 lubi to

#32 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6183 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 27 październik 2014 - 08:41

Krzysztofie, kryteria zapewne były ściśle określone. Chyba w to nie wątpisz?

I nie, mnie nie razi to, że wierchuszka bawi się we własnym sosie i plebsu do stołu nie dopuszcza. To całkowicie normalne.

 

Myślę, że to oczywiste. A wyjazdy organizuję sobie sam, tam gdzie chcę i lubię. Zastanawia mnie tylko wnioskowanie o kondycji j.pl na podstawie spotkania wyselekcjonowanej grupy użytkowników. Ja dwóch spotykam codziennie w pracy, nastroje mają dobre, powiem Wam: nigdy tu się nie działo lepiej ;) :)

 

Ale żeby nie było: mój wkład, mimo że staram się, aby był merytoryczny, jest na tyle szczupły, że nie będę więcej zabierał głosu w materii kursu i celu; już stąd spadam :)


Użytkownik krzysiek edytował ten post 27 październik 2014 - 08:41

  • Dienekes lubi to

#33 OFFLINE   spy

spy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1309 postów

Napisano 27 październik 2014 - 08:44

nazywanie prywatnego spotkania, dedykowanego do ograniczonej liczby użytkowników, zlotem, jest dość niefortunne.

 

 

„Gdzie dwóch albo trzech gromadzi się w Moje imię, tam jestem pośród nich”


  • Kuba Standera i Parf lubią to

#34 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 27 październik 2014 - 08:45

Danielu, wydaje mi się, że poruszono temat zlotów, jako dowód na to, żeby pokazać, że nie na samym serwerze żyje forum i jako przykład, że można ruszyć zad sprzed kompa, jechać razem nad wodę, zapewne dobrze się bawić i nawet coś złowić. I bardzo dobrze, że tak jest, ale jak widzisz i przy takiej okazji wyszły pewne niedomówienia i wątpliwości.
  • Friko lubi to

#35 OFFLINE   strary

strary

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1931 postów

Napisano 27 październik 2014 - 08:50

Wrocławiaki dwa razu do roku organizują "Zlocik" a zainteresowanie osób z poza naszej ekipy jest w zasadzie zerowe. Derekcji zresztą też.


  • Guzu i Kamil Z. lubią to

#36 ONLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14823 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 27 październik 2014 - 08:56

Danielu, wydaje mi się, że poruszono temat zlotów, jako dowód na to, żeby pokazać, że nie na samym serwerze żyje forum i jako przykład, że można ruszyć zad sprzed kompa, jechać razem nad wodę, zapewne dobrze się bawić i nawet coś złowić. I bardzo dobrze, że tak jest, ale jak widzisz i przy takiej okazji wyszły pewne niedomówienia i wątpliwości.

 

Osobiscie akurat wiadomosci o zlotach nie odebralem jako oznaki zdrowia i preznosci tej spolecznosci internetowej.

Moje subiektywne doswiadczenia wskazuja jasno, ze sympatyczne spotkanie z kolegami i wymiana doswiadczen to aktywnosci niekompatybilne z wedkowaniem (w moim rozumieniu wedkowania).

 

Jako cos pozytywnego i budujacego odebralem przeslanie, ze "prace trwaja i nie wszystko widac na razie" :)


  • robert67 lubi to

#37 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 27 październik 2014 - 09:09

Ostatnio byłem na spotkaniu grupy znajomych wędkarzy i rzeczywiście... część tak porwała integracja, że nawet wędek nie rozłożyli... ale wydaje mi się, że inaczej to może wyglądać podczas weekendowego spotkania, a inaczej podczas tygodniowego wypadu na rybne łowisko. Wszystko można pogodzić (integrację z łowieniem) o ile tylko się chce i potrafi. Choć wiadomo, że to raczej nie są najlepsze okoliczności na bicie rekordów wielkościowych i ilościowych, bo nie zawsze jest stricte taki cel wyjazdu. Choc zapewne są tzw. wyjatki potwierdzające regułę.
  • Guzu i @slider@ lubią to

#38 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 27 październik 2014 - 10:37

 

Moje subiektywne doswiadczenia wskazuja jasno, ze sympatyczne spotkanie z kolegami i wymiana doswiadczen to aktywnosci niekompatybilne z wedkowaniem (w moim rozumieniu wedkowania).

 

 

...e tam, Danielu - czasami coś się uwiesiło..i woziło np. 40min po rzece pod prąd :-)..

Machnąć taki zlocik jak niegdyś w Górzycy, czy nad Drawą ( choć tam raczej patrząc na rybostan w grę wchodzi tylko integracja :-) )..i po temacie...kilka wilków będzie sytych a owieczki będą beczeć na forum przez następnych kilka miechów :-)


  • Friko, szpiegu i Karol Krause lubią to

#39 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9639 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 27 październik 2014 - 12:45

A ja się decyzji rozegrania spotkania we własnym gronie sprawdzonych ludzi nie dziwię.

Akurat kilka takich imprez miałem okazję organizować.

Info, listy, zapisy. Zawracanie dupy i w efekcie przyjeżdża 9.. osób.

Kilka nawet nie raczy dać znać, ze ma na imprezę wy... więc zostaje świecenie oczami przed hotelem, albo pokrywanie za osoby które się nie zjawiły z własnej kasy.

Gdy impreza jest wyjazdowa, w pip daleko (w porównaniu do takiego Dunajca) to chyba niezbyt chciałoby się mi bawić w takie coś i wolałbym odezwać się do sprawdzonych ludzi, gdzie jest krótka piłka - jadę/nie jadę.

Osobny temat - 4 zloty w IE - w otwartej formie, anonsowane na forum i...

Na pierwszym sami forumowicze lokalni, na drugim 4-5 osób spoza wyspy i wypasiona impreza (przynajmniej w moich wspomnieniach).

Na 3ci przylatuje już tylko Remek i Tomcast. 4 wisi miesiącami i zero odzewu.

Mimo że koszta jak na imprezę po za PL symboliczne - brak licencji, spania itd, wystarczy samolot i zarcie opłacić.

Stąd - i tak źle, i tak niedobrze.

 

I kończąc pozytywnie - jeśli będą chętni i sezon '15 okaże się łaskawszy - zapraszam. Najlepiej we wrześniu.

Będzie odzew to i na 20 osób można imprezę machnąć.



#40 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18579 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 27 październik 2014 - 16:03

No chyba, że info zostało wysłane do szerszego grona użytkowników - wtedy zwracam honor, był to zlot ;)

 

 

No cóż, jeśli chodzi o dwa spotkanie organizowane przeze mnie tj. Turawę i Szwecję - to zaproszenia wysłałem w sumie łącznie do klikudziesięciu osób  myślę, myślę nawet że mogło się zebrać ok setki. Z tej grupy na Turawie udało sie zebrac ok 20 forumowiczów a w Szwecji jak wspomniałem 16, i w obydwu przypadkach skład zmieniał się co do ostatniej minuty....

 

Moim zdaniem robienie zlotu "otwartego" kiedy do dyspozycji jest 8 czy 10 łodzi chyba trochę mija się z celem, a niestety trudno o bardziej rozbudowaną bazę na atrakcyjnej wodzie. Tak wygląda proza organizacji tego typu imprez, o której wspomniał Kuba. 

 

Z kolei jeżeli chodzi o spotkanie organizowane przez @jokera to ... zostaliśmy po prostu z remkiem na nie zaproszeni (no, może trochę sie wprosiłem sam  ;)  i ciesze się że dalismy radę dołączyć, poznać kilka nowych osób. 

 

Myślę ze przy tej skali jaką osiągnął jerkbait robienie 'globalnej' imprezy wędkarskiej może być problematyczne. Chyba sensowniejsze jest działanie równoległe, w 'podgrupach' czyli właśnie takie lokalne / regionalne spotkania wyjazdy. Zwlaszcza ze grupy wieksze niz 20 osób nie sprzyjaja ani poznaniu się, ani intergracji ani wedkowaniu moim zdaniem. Dla mnie jest bardzo miłe i budujące jak widzę że uzytkownicy działaja w ten sposób i rodzą się takie oddolne inicjatywy - żałuje tylko że nie mogę we wszystkich wziąć udziału - proza zycia. Mam nadzieję że trochę lat nam jeszcze zostało i prędziej czy później spotkamy się nad wodą, choć może nie wszyscy na raz  :)

 

Pozdrawiam






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych