Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Ciepłe buty: na łódkę i na lód - jakie?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
139 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   pabik

pabik

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 408 postów

Napisano 25 październik 2014 - 22:46

.


Użytkownik pabik edytował ten post 25 październik 2014 - 22:49


#22 OFFLINE   pabik

pabik

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 408 postów

Napisano 25 październik 2014 - 22:48

Po prostu mam już po dziury w d...ie wszelakich "mędrców", pouczających ludzi dookoła.

 

Przepraszam, znikam stąd.

a szkoda bo twoja wiedza i opinia o butach była naprawdę znacząca  :(   :(



#23 OFFLINE   bigben

bigben

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 105 postów
  • Imię:antek
  • Nazwisko:rozmaryn

Napisano 26 październik 2014 - 07:38

Popatrz butów firmy Baffin.Używamy z kolegami już po 5 sezon i same pozytywne opinie .Mrozy po 20-25 stopni nic strasznego i co najważniejsze przy intensywnym chodzeniu sucha skarpetka.



#24 OFFLINE   stugrzeg

stugrzeg

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 347 postów
  • LokalizacjaKosmos
  • Imię:mów mi Zenek

Napisano 26 październik 2014 - 10:55

Moje wielowieloletnie doświadczenia: podstawa żeby było ciepło MUSI być sucho, a zatem 1'sza skarpetka - cieńka z coolmaxu - odprowadza pot, druga gruba z thinsulate,  nie z wełny i wcale nie długa bo łydki nie marzną (zapytajcie żon, kochanek, dziewczyn :D)  i na koniec "kopytka" jesli ocieplane to thinsulate ale koniecznie z goretex'em  tanie membrany olejcie szkoda kasy. koszt takiej imprezy to: buty od 400 skarpety do 80, ale warto.

Zabieram jeszcze zapasowy komplet skarpet.

Zaznaczam ze to moje doświadczenia, pozatym ważne jest jeszcze by ubrać odpowiednio dupe, klate i dyńkę, ale to inny temat

 

pozdrawiam

 

 

aha, dodam ze szybciej zmarzniesz na łódce przy +4 jak piździ wiatr niż na lądzie przy  -25


Użytkownik stugrzeg edytował ten post 26 październik 2014 - 11:00


#25 OFFLINE   maggot

maggot

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 73 postów

Napisano 27 październik 2014 - 10:32

Kolega @stugrzeg dobrze prawi, grunt to nie przepocić stopy, bo wtedy nic nie pomoże.

 

Ważne,abyś obutej w różne cuda stopy nie wkładał do kaloszy/butów na 'sztywno', musi być w miarę luźno, najlepiej, aby to co wkładasz jesienią było o nr większe niż latem.

Ze starych sposobów są onuce, ale nie tak łatwo je profesjonalnie zrobić. Z mojego doświadczenia sprawdzają się stosunkowo niedrogie onuce/wkłady filcowe do pół łydki.

 

Tak jak stugrzeg pisze, najgorszy jest wiatr zwłaszcza na łódce, do zmarźlaków nie należę, ale kiedyś w listopadzie taka delirka mnie złapała, że pierwszy raz w życiu musiałem spylać z wody i się ogrzać...



#26 OFFLINE   Paprykarz

Paprykarz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1953 postów
  • Lokalizacjazachodniopomorskie

Napisano 04 listopad 2014 - 09:33

Od wielu lat stosuję obuwie zimowe kontraktowane dla MON. Ostatnio wzór 928 oraz 933 na podeszwie Vibram. Ciepłe, nie przemakają (ale konserwuję na bieżąco) podeszwa się nie ślizga. Używam na łodziach zarówno w Norwegii jak i u nas. Soli nie brały i jest mi w nich naprawdę ciepło i sucho. Zawsze jednak zabieram dwie dodatkowe pary skarpet na wypadek gdyby nogi się spociły. Polecam z czystym sumieniem tym bardziej, że cena jest naprawdę dostępna jak poszukamy na znanym portalu aukcyjnym.



#27 OFFLINE   Person

Person

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 115 postów
  • LokalizacjaKętrzyn
  • Imię:Maciek

Napisano 04 listopad 2014 - 10:37

Ja również użytkuję buty Demar MON 928. Są ciepłe, stosunkowo wygodne i nie przepuszczają wody. Mogę polecić z czystym sumieniem.



#28 OFFLINE   Bandit

Bandit

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 360 postów
  • LokalizacjaLegionowo
  • Imię:Marcin

Napisano 04 listopad 2014 - 12:24

Dziekuje wszystkim za podpowiedzi. Zarowno cenowo jak i uzytkowo najkorzystniej wypadaja polecane Zephyr Grom oraz wlasnie te Demar MON 928. Dorzuce do tego dobre skarpety i mysle ze bede sie cieszyl ciepełkiem.

#29 OFFLINE   prusak

prusak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 79 postów
  • LokalizacjaKrupski Młyn

Napisano 05 listopad 2014 - 07:28

Używam kaloszy lemigo. Sa cieplutkie ale na łódce średnio wygodne.

Co możecie polecić, jakich używacie w taki ziąb jak dziś?
...

Żle Ci w nich? Dla mnie to są pierwsze buty w których noga mi nie marznie...



#30 OFFLINE   Marcin Rafalski

Marcin Rafalski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 749 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 05 listopad 2014 - 20:16

Co wy tam wiecie o ciepłych butach !? ;)

Najpierw to: http://sklepzakopane...lack-bm3721-010

a do tego to: http://www.warmtekle...-sokken-12-Volt

U.

P.S.: nie testowałem :( teraz możecie mnie zjeść :o  ;)


  • trout master lubi to

#31 OFFLINE   zuraw16

zuraw16

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 472 postów
  • LokalizacjaKopenhaga

Napisano 09 listopad 2014 - 01:06

Buty na łódkę przede wszystkim takie aby można było nosić je luźne(nie zawiązane aby łatwo było je zdjąć w wodzie),w kaloszach w razie wpadnięcia do wody małe szanse na sprawne pływanie :)
Mam cormorany astro termo na zimniejsze pory roku i są bardzo ciepłe,cena ok 100 zł.

Użytkownik zuraw16 edytował ten post 09 listopad 2014 - 01:08


#32 OFFLINE   lewyspec

lewyspec

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 485 postów
  • Lokalizacjaszczecin
  • Imię:Łukasz

Napisano 09 listopad 2014 - 09:22

Ja polecam bardzo tanie buty śniegowe firmy quechua.Dostępne chyba w decatlonie .Materiał podobny do butów kaloszyewa jakby pianka.Wyglądają jak półkalosze z dociepleniem ważą kilkadziesiąt gram, są praktycznie niewyczuwalne na nodze i mega ciepłe, nie ślizgają się.Ja za swoje zapłaciłem na aledrogo około 70zeta czyli bzdet.w porównaniu do wielu innych butów które posiadam (markowe za kilka stów) te funkcjonalnością i parametrami na łódce rozwalają wszystko.ps. są bez wiązań i wkłada się je oraz zciąga jak kapcie - bezpieczeństwo.Pozdrawiam

 

http://allegro.pl/qu...4757715713.html


Użytkownik lewyspec edytował ten post 09 listopad 2014 - 10:42


#33 OFFLINE   miras1983

miras1983

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1193 postów

Napisano 09 listopad 2014 - 21:33

Buty na łódkę przede wszystkim takie aby można było nosić je luźne(nie zawiązane aby łatwo było je zdjąć w wodzie),w kaloszach w razie wpadnięcia do wody małe szanse na sprawne pływanie :)
Mam cormorany astro termo na zimniejsze pory roku i są bardzo ciepłe,cena ok 100 zł.

Załączony plik  beznazwy.png   46,37 KB   30 Ilość pobrań

Mam ten model kupiłem przez internet...porażka ,stopa lata, poci się ,marznie , ja nie polecam.



#34 OFFLINE   trout master

trout master

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4353 postów
  • LokalizacjaRZ
  • Imię:Arko

Napisano 10 listopad 2014 - 08:08

Co wy tam wiecie o ciepłych butach !? ;)
Najpierw to: http://sklepzakopane...lack-bm3721-010
a do tego to: http://www.warmtekle...-sokken-12-Volt
U.
P.S.: nie testowałem :( teraz możecie mnie zjeść :o  ;)


Oooooooo. To jest toooooo!!!!
Nie ma jak "centralne ogrzewanie". :)
Sam marznę jak cholera w stópki i dlatego zrobiłem sobie sam wkładki ogrzewane, bo nie wiedziałem gdzie mogę kupić oryginalnie podrzewane. Użyłem do tego cienkich kabelków, włącznik i maty do ogrzewania lusterek samochodowych. Przez chwile zastanawiałem sie jak uszyć sobie takie onuce z maty podgrzewanych siedzeń samochodowych. :)
Teraz już nie muszę. ;)

#35 OFFLINE   Kacp

Kacp

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 55 postów

Napisano 10 listopad 2014 - 10:16

Walonki i po problemie :)



#36 OFFLINE   Elton

Elton

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 389 postów
  • LokalizacjaTarnów

Napisano 10 listopad 2014 - 13:31

To Może Norfin Husky? Konkretna, gruba cholewa i mega wkładką. Dobry protektor na podeszwie. Kolega ma takie na mroźne wyjazdy sandaczowe, a i na lodzie ich używał bez problemu :) 



#37 OFFLINE   pingvinas

pingvinas

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 444 postów
  • LokalizacjaSochaczew
  • Imię:Giedrius

Napisano 10 listopad 2014 - 20:32

A ja polecam

Buty Rocky Badger 7328,mam już 3 lata i na łódkę i na lód są bardzo cieple i nie przemakalne.

#38 OFFLINE   kolay

kolay

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 69 postów

Napisano 10 listopad 2014 - 22:26

Jaki macie patent na to by stopy nie pociły się nieziemsko w Lemigo?PO 4-5 h mam zawsze wodę na ściankach i spodzie.Testowałem róźne skarpety, teraz używam takich górskich z czystej wełny. Pomaga, ale nie do końca.



#39 OFFLINE   Bandit

Bandit

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 360 postów
  • LokalizacjaLegionowo
  • Imię:Marcin

Napisano 10 listopad 2014 - 23:56

@pingvinas w lemigo chyba tego nie obejdziesz. Wilgoci nie ma jak odprowadzic na zewnątrz kalosza-skutecznie blokuje to pianka. Wkladka utrzymuje ją pomiedzy pianką i niestety przy kilkugodzinnym wedkowaniu z tego ppwodu robi sie chlodno. Kiedys zimą po calodniowym łowieniu na lodzie jak przy aucie wyjalem wkladke z kalosza to od wewnątrz ścianki byly oszronione :/

Użytkownik Bandit edytował ten post 10 listopad 2014 - 23:57


#40 OFFLINE   Kacp

Kacp

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 55 postów

Napisano 11 listopad 2014 - 22:39

Ja jestem wierny Haglofsowi. Model forest plus skarpeta wełniana i żadne mrozy nie są straszne,






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych