Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
TECH

Identyfikacja / dobór uchwytu kołowrotka

tech-rb uchwyt fuji

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
260 odpowiedzi w tym temacie

#221 OFFLINE   Gad1979

Gad1979

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 221 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 15 styczeń 2020 - 19:54

Panowie a czy do uchwytu Fuji TVS 16 Black Gloss da się zastosować insert drewniany?

#222 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 7988 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 15 styczeń 2020 - 20:05

Panowie a czy do uchwytu Fuji TVS 16 Black Gloss da się zastosować insert drewniany?

 

Da sie, jakies przyklady z TVS sa w watku @Ark70 jak dobrze pamietam.



#223 OFFLINE   miramar69

miramar69

    jadę na ryby i nie będzie mnie trochę , trzeba odpocząć od

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 4960 postów
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imię:MARIUSZ

Napisano 15 styczeń 2020 - 20:07

Teoretycznie jest to możliwe , ale tylko do blanków o małej średnicy i posiadając bardzo dobry sprzęt do obróbki takiego insertu z drewna....

post-50039-0-27434400-1454601360_thumb.j


Użytkownik miramar69 edytował ten post 15 styczeń 2020 - 20:14


#224 OFFLINE   Gad1979

Gad1979

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 221 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 15 styczeń 2020 - 20:18

Przymierzam się do zmiany w LES86MH oraz 5S70MF-B Xtreme. W obu teraz mam SKSS.
Dziękuję panowie za informację.

Użytkownik Trzeci79 edytował ten post 15 styczeń 2020 - 20:23


#225 OFFLINE   AAS

AAS

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 250 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 21 styczeń 2020 - 21:00

Panowie wielka prośba o pomoc, chciałbym wymienić uchwyt w seekerze s glass 1-6 lb 213cm (cast) teraz mam tam jakiś kloc drewna wystrugany przez dzepetta czy Kawalca Zależy mi na jak najlepszym czuciu, idealnie byłoby cos dobrać montowanego bezpośrednio na blank ale nie wiem czy jest na to szansa. Co polecacie?


  • dreadknight lubi to

#226 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 7988 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 21 styczeń 2020 - 22:28

Drewno montowane na blank swietnie przenosi drgania. Jak chcesz jeszcze lepsze czucie to zostaje delfin ;)



#227 OFFLINE   AAS

AAS

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 250 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 21 styczeń 2020 - 22:48

Czyli ACS nie poprawi mi wrażliwości .? Mam wrażenie ze ten kloc drewna nie dość ze słabo przenosi to jeszcze jest ciężki i sprawia ze ten kij traci finezje 



#228 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 7988 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 21 styczeń 2020 - 23:52

Zalezy jak to drewno jest mocowane na blanku, mozesz kombinowac. Drewienka faktycznie bywaja ciazkie.

Foto by sie przydale tej rekojesci :)


  • S.N. lubi to

#229 OFFLINE   AAS

AAS

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 250 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 22 styczeń 2020 - 07:56

Zdjęcia poglądowe, wydaje mi się ze grip z pianki jest ok ale ten kawałek drewna trochę psuje możliwości kija. Dajcie znać czy jest sens to ruszać i jak ta to czy lepiej dobrać uchwyt bezpośrednio obejmujący blank czy zastosować rurę z karbonu (może to jakoś wzmaga czucie przez większy rezonans ?)

Załączone pliki



#230 OFFLINE   trout master

trout master

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4363 postów
  • LokalizacjaRZ
  • Imię:Arko

Napisano 27 styczeń 2020 - 21:34

Witam wszystkich.

W kiju sandaczowym mam taki uchwyt. Oczywiście pod młynek ok 3500, korek poniżej dolnej stopki ma średnice ok 28mm i jest dla mnie za gruby. Źle mi się trzyma rękojeść.
Podpowiedzcie czym można go zastąpić aby też był "ciepły", żeby wchodziła w niego stopka w/w młynka i średnica korka była mniejsza. Jeżeli pomożecie będę bardzo wdzięczny, rozmiary kompletu tworzącego uchwyt też proszę podać.

Dzięki i pozdrówko.
_____

Załączone pliki



#231 OFFLINE   TomekSudety

TomekSudety

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1028 postów
  • LokalizacjaSudety / Kotlina Kłodzka
  • Imię:Tomek

Napisano 28 styczeń 2020 - 10:30

Witam wszystkich.

W kiju sandaczowym mam taki uchwyt. Oczywiście pod młynek ok 3500, korek poniżej dolnej stopki ma średnice ok 28mm i jest dla mnie za gruby. Źle mi się trzyma rękojeść.
Podpowiedzcie czym można go zastąpić aby też był "ciepły", żeby wchodziła w niego stopka w/w młynka i średnica korka była mniejsza. Jeżeli pomożecie będę bardzo wdzięczny, rozmiary kompletu tworzącego uchwyt też proszę podać.

Dzięki i pozdrówko.
_____

 

Najtańszym i bardzo wygodnym rozwiązaniem będzie zwykły DPS w formie skeletonu i insert z korka... 



#232 OFFLINE   Pluszszcz

Pluszszcz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 615 postów

Napisano 28 styczeń 2020 - 12:41

Arek, trzeba jakoś sprawdzić jaki rozmiar ma to dolne gniazdo. Może po prostu da się zmienić na mniejsze i od nowa zabudowac korkem.



#233 OFFLINE   trout master

trout master

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4363 postów
  • LokalizacjaRZ
  • Imię:Arko

Napisano 28 styczeń 2020 - 16:32

Arek, trzeba jakoś sprawdzić jaki rozmiar ma to dolne gniazdo. Może po prostu da się zmienić na mniejsze i od nowa zabudowac korkem.

_____
Właśnie chodzi o to jakie to gniazdo. Typ uchwytu. Kij to Cabelas XML czy jakoś tak wiec uchwyt na pewno nie Fuji. Nie wiem czy to nie kombinowane coś jak w Shimano np. stare Beastmaster czy Nexave ale całe wsadzone w korek i dlatego tak grubo na zewnatrz. :(

Chyba że to jakiś niby "muchowy" schowany w korku.

Co do DPS i insertu z korka to takie coś odpada. Nakrętka nie jest ciepła a w St Croix Avid widziałem co się dzieje z korkiem (insert).

#234 OFFLINE   czarny1

czarny1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 888 postów
  • LokalizacjaLanckorona/Przemyśl
  • Imię:Michał

Napisano 31 styczeń 2020 - 11:25

raczej nic nie będzie cieplejsze niż korek... a jak dołożysz warstwę korka na dowolny uchwyt to zawsze będzie gruby...

nie przejmuj się zimną nakrętką w dps-ie, to tylko mała i cienka blaszka - bardzo szybko się nagrzewa od ręki... mi jakoś nigdy dps-y zimą nie przeszkadzały... albo zastosuj np. skss-a... 

 

co się dzieje z insertem z korka? wykrusza się?

 

jako insert zastosuj korek burl lub ewentualnie korkogumę - są znacznie mocniejsze...



#235 OFFLINE   trout master

trout master

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4363 postów
  • LokalizacjaRZ
  • Imię:Arko

Napisano 31 styczeń 2020 - 12:15

Jak coś to już lepiej VSS czy IPS i nakrętka HPS.

DPS odpada na 100%. Mam w różnych kijach, zwłaszcza na pstrągi i wiem jak przymarza dłoń do niego gdy jest zimno. :excl:  :(

 

Co do StCroix i ich insertu z korka to na fotkach masz niżej przykłady niedoskonałości. może to wina firmy i niepotrzebnie się czepiam ale je opiszę.

Przy dociskaniu stopki kołowrotka nakrętka DPS nie ma podparcia po przeciwnej stronie stopki i wżera się w korek. Stopka młynka robi dokładnie to samo. Im więcej chcesz dokręcić (aby młynek "nie latał") tym bardziej nakrętka się odgina. W przypadku tego Avid który mam gwint jest już wręcz spłaszczony co powoduje że wypust wewnątrz nakrętki odpowiedzialny za jej wzdłużne prowadzenie wyskakuje poza rowek i nakrętka się obraca uciekając ze stopki na boku. Nie wiem czy na fotkach to widać ale lepiej uchwycić się tego nie dało. Tak jak pisałem, może to błąd producenta że pod gwint nakrętki DPS nie wsadzono jakiegoś wzmocnienia i jest jedynie powietrze. :)

 

Fotki w linku niżej.

 

https://photos.app.g...R8oRCMh5dTiVrDA

______



#236 OFFLINE   czarny1

czarny1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 888 postów
  • LokalizacjaLanckorona/Przemyśl
  • Imię:Michał

Napisano 31 styczeń 2020 - 12:48

na fotkach wszystko widać :) insert jest za długi do twojego kołowrotka (lub inaczej stopka za krótka do insertu)... rozwiązanie jest proste - daj krótszy insert - wtedy i nakrętka i stopka będą się opierać na gwincie... oczywiście jak chce ci się to poprawiać :)

 

ps. to nie błąd producenta - uznał, że uchwyt ma pasować do wszystkich kołowrotków, również dużych z dużą stopką... jak coś jest do wszystkiego to będzie do d...


Użytkownik czarny1 edytował ten post 31 styczeń 2020 - 12:51


#237 OFFLINE   trout master

trout master

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4363 postów
  • LokalizacjaRZ
  • Imię:Arko

Napisano 31 styczeń 2020 - 15:07

Tak właśnie jest.
Ten kij jest oryginał i zostaje pomimo że jest "zwalony" uchwyt. Podejrzewam ze pod gwintem przy insercje brakuje żywicy, taśmy czy czegoś sztywnego (np. tulei) i dlatego gdy dokręcam nakrętkę to zamiast dociskać stopkę, ugina się gwint bo sama jego ścianka jest zbyt cienka i słaba.
Jestem ciekaw jak u innych z tymi Avid'ami. :)

#238 OFFLINE   maniak

maniak

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1127 postów
  • LokalizacjaPomorskie
  • Imię:Maciej

Napisano 15 czerwiec 2020 - 12:39

Czy poniższy uchwyt Angle Japan będzie dobrze spasowany ze Stella 18' 2500 ?

 

https://sklep.brc.co...W-Gunsmoke/1236



#239 OFFLINE   ktm777

ktm777

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 103 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Napisano 22 czerwiec 2020 - 07:29

Jaki byłby koszt wymiany oryginalnego uchwytu kołowrotka St.C. Legend LES* na Fuji TVS 16? Ten stary jakoś mniej mi pasuje...



#240 OFFLINE   Fatso

Fatso

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2639 postów
  • LokalizacjaWarszawa, Choszczówka
  • Imię:Michał

Napisano 22 czerwiec 2020 - 10:01

Czy poniższy uchwyt Angle Japan będzie dobrze spasowany ze Stella 18' 2500 ?

 

https://sklep.brc.co...W-Gunsmoke/1236

 

Jeśli stopka Stelli 18' 2500 jest podobna do stopek Daiw z rodziny R4, to pasuje







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: tech, tech-rb, uchwyt, fuji

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych