Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
TECH

Identyfikacja / dobór uchwytu kołowrotka

tech-rb uchwyt fuji

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
260 odpowiedzi w tym temacie

#241 OFFLINE   maniak

maniak

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1127 postów
  • LokalizacjaPomorskie
  • Imię:Maciej

Napisano 22 czerwiec 2020 - 10:49

Jeśli stopka Stelli 18' 2500 jest podobna do stopek Daiw z rodziny R4, to pasuje

 

Z Daiwą za dużo w życiu wspólnego nie miałem także nie wiem, ale już jestem umówiony z zaprzyjaźnionym rodbuildierem na przymiarkę, to będzie najlepsze rozwiązanie :)



#242 OFFLINE   Krzysiek Rogalski

Krzysiek Rogalski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 848 postów
  • LokalizacjaMiędzyzdroje

Napisano 22 czerwiec 2020 - 11:41

Czy poniższy uchwyt Angle Japan będzie dobrze spasowany ze Stella 18' 2500 ?

 

https://sklep.brc.co...W-Gunsmoke/1236

 

 

Pisz do Adriana ze Świebodzina, ostatnio podpiął Stellę '18 do tej Aurigi: http://jerkbait.pl/t...22#entry2683422


  • maniak lubi to

#243 OFFLINE   maniak

maniak

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1127 postów
  • LokalizacjaPomorskie
  • Imię:Maciej

Napisano 22 czerwiec 2020 - 12:07

Dziękuję Krzysiu, już poprosiłem kolegę o wyrażenie opinii :)


  • Krzysiek Rogalski lubi to

#244 OFFLINE   Chat

Chat

    Nowy

  • Zbanowani
  • Pip
  • 23 postów

Napisano 11 kwiecień 2021 - 17:24

Cześć. Potrzebuję pomocy kogoś z pracowni rodbuildingowej, kto ma czas na zajęcie się moją wędką? Problem polega na tym, że podczas ćwiczeń rzutów, zaczął się ruszać i "wyjęło się", a ponadto chciałbym zastosować raczej zespolony, niż dzielony, skoro się zdarzyło raz, to na tym samym uchwycie nie chcę ponownie, nakrętka się luzuję i ta obrączka co trzyma kolowrotejk nie posiada blokady i się kręci dookoła. Może są inne lepsze.
ps. może jest ktoś z koneckiego, woj. świetokrzyskiego?

Użytkownik Chat edytował ten post 11 kwiecień 2021 - 17:55


#245 OFFLINE   trout master

trout master

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4359 postów
  • LokalizacjaRZ
  • Imię:Arko

Napisano 11 kwiecień 2021 - 20:04

"Obrączka" ta co wchodzi w korek? Czy nakrętka radełkowana którą dokręca się dolne gniazdo uchwytu stopki kołowrotka?
Co do całego uchwytu i insertu drewnianego to trzeba bo wkleić na elastycznej żywicy epoksydowej. Wszystkie alu (pierścienie, dolny korek-zatyczka i gwintowana cześć uchwytu) należy w miejscu łączenia z blankiem, drewnem zarysować. Oczywiście później trzeba odtłuścić wszystko acetonem i ma trzymać. Żywica która jest zbyt sztywna (czyli mało elastyczna) a przyczyna tego jest zły (lub zbyt duża ilość) utwardzacz to przy pracy i przeciążeniach połączenie potrafi "pstryknąć" (puścić). Efektem tego prędzej czy później masz to co masz na fotkach.
Najważniejsze, zakleić dobrze się da. Trzeba jedynie poprawnie to zrobić.

#246 OFFLINE   scOOtt

scOOtt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 792 postów
  • LokalizacjaLubin
  • Imię:Łukasz

Napisano 23 luty 2023 - 06:56

Czy ktoś z Szanownych Kolegów może wypowiedzieć się porównawczo odnośnie uchwytów ALPS MVT Rapid w wersji standardowej oraz Soft Touch ?

Co to za powłoka jest nałożona w wersji ST ? Czy to się z czasem nie ściera ? Czy faktycznie dużo lepiej leży w dłoni ST ?

Zastanawiam się nad wyborem między tymi dwoma wersjami - za wszelkie informacje będę bardzo wdzięczny.

Pozdrawiam



#247 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18576 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 23 luty 2023 - 07:56

Jeżeli chodzi o Alps Rapid MVT to zauważyłem jedną rzecz - ta metalowa nakrętka jest bardzo wredna, trzeba uważać przy wędkach dwuczęściowych jak się składa / przechowuje bo inaczej bedzie skubana rysowała szczytówkę po złożeniu segmentów wędki :(   jest dosyć agresywnie ząbkowana nakrętka w niej więc jeśli pokrowiec to raczej dwukomorowy (z oddzielną przegródką na szczytówkę i dolnik) a spinanie szczytówki i dolnika gumką recepturką to już w ogóle odpada

 

w wędkach jednoczęsciowych oczywiście nie ma tego problemu. 



#248 OFFLINE   scOOtt

scOOtt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 792 postów
  • LokalizacjaLubin
  • Imię:Łukasz

Napisano 23 luty 2023 - 14:02

Jeżeli chodzi o Alps Rapid MVT to zauważyłem jedną rzecz - ta metalowa nakrętka jest bardzo wredna, trzeba uważać przy wędkach dwuczęściowych jak się składa / przechowuje bo inaczej bedzie skubana rysowała szczytówkę po złożeniu segmentów wędki :(   jest dosyć agresywnie ząbkowana nakrętka w niej więc jeśli pokrowiec to raczej dwukomorowy (z oddzielną przegródką na szczytówkę i dolnik) a spinanie szczytówki i dolnika gumką recepturką to już w ogóle odpada

 

w wędkach jednoczęsciowych oczywiście nie ma tego problemu. 

Borykałem się z tym problemem również w innych uchwytach - np brs.

Temat do załatwienia miękką taśmą do spinania wędek, ich transport w dedykowanym pokrowcu albo transportować jako jednoskład w odpowiedniej tubie.

Ergonomia tego uchwytu jest na bardzo dobrym poziomie, dodatkowo przenoszenie wszystkiego co się dzieje na końcu zestawu również na wysokim poziomie. Jest w mojej ocenie ładny, waży bez nakrętek i insertu, tyle co apex czy fuji tvs - wacham się jedynie między wersjami standardową a soft touch i tutaj prosiłbym kogoś kto miał jeden i drugi w ręce o jakąkolwiek wypowiedź porównawczą.


Użytkownik scOOtt edytował ten post 23 luty 2023 - 14:03


#249 OFFLINE   Profil_Nieaktywny

Profil_Nieaktywny

    Sparta Rods

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3476 postów
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Borucki

Napisano 23 luty 2023 - 16:02

Borykałem się z tym problemem również w innych uchwytach - np brs.
Temat do załatwienia miękką taśmą do spinania wędek, ich transport w dedykowanym pokrowcu albo transportować jako jednoskład w odpowiedniej tubie.
Ergonomia tego uchwytu jest na bardzo dobrym poziomie, dodatkowo przenoszenie wszystkiego co się dzieje na końcu zestawu również na wysokim poziomie. Jest w mojej ocenie ładny, waży bez nakrętek i insertu, tyle co apex czy fuji tvs - wacham się jedynie między wersjami standardową a soft touch i tutaj prosiłbym kogoś kto miał jeden i drugi w ręce o jakąkolwiek wypowiedź porównawczą.


Jak nie masz zamiarów używać mocnych replementow na komary to dużo mocniejsza jest ta powłoka niż w fuji st, widać białe ryski ale nie uszkodzonej powłoki, coś jak na zamszu.

#250 OFFLINE   Fatso

Fatso

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2639 postów
  • LokalizacjaWarszawa, Choszczówka
  • Imię:Michał

Napisano 23 luty 2023 - 16:16

Nie mam tego problemu. Po kilku próbach z innymi uchwytami, stosuję DPS'y 17, albo 16 i jest dobrze. Ja wiem, są gusta i guściki. Są różne dłonie i różne sposoby trzymania kija. Ale z jakiejś przyczyny uchwyty typu Fuji DPS są oferowane od lat i trzymają się mocno. 😎
  • Krzysiek Rogalski, Pumba, Pluszszcz i 1 inna osoba lubią to

#251 OFFLINE   Mekamil

Mekamil

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2889 postów
  • LokalizacjaZgierz
  • Imię:Kamil

Napisano 23 luty 2023 - 16:49

A poprawili już ten mankament, że w lakierowanych Rapidach nakrętka ciężko chodziła i się zacinała? Nielakierowane były/są super, a nakrętka chodzi lekko, a w tych lakierowanych jakby w fabryce przesadzili z grubością powłoki.



#252 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4432 postów

Napisano 23 luty 2023 - 19:35

Nie mam tego problemu. Po kilku próbach z innymi uchwytami, stosuję DPS'y 17, albo 16 i jest dobrze. Ja wiem, są gusta i guściki. Są różne dłonie i różne sposoby trzymania kija. Ale z jakiejś przyczyny uchwyty typu Fuji DPS są oferowane od lat i trzymają się mocno. 😎


Zobacz sobie kiedys Rapida 18, tego z carbonowa nakretka zamiast metalowej. Ja jestem nim zachwycony i wszelkie DPS jakie uzywalem jakos strasznie mnie "kluja".

W sumie to rod-building zaczyna znowu miec dla mnie sens :)

Niestety trzeba chwile sie pomeczyc by wywalic ten ich wklad z wlokna szklanego jaki jest w srodku.

Ciekawie wygladajaca opcja sa nowe Seaguide, kolega od rekinow wklejal ich zdjecia z ICAST-u.

#253 OFFLINE   Fatso

Fatso

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2639 postów
  • LokalizacjaWarszawa, Choszczówka
  • Imię:Michał

Napisano 24 luty 2023 - 02:50

Rapid? Przymierzałem się kiedyś do niego, ale nie. DPS rządzi
  • skalek-77 lubi to

#254 OFFLINE   sslonio

sslonio

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 732 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Tomek

Napisano 03 kwiecień 2023 - 16:44

Może ktoś coś podpowie....
Przymierzam się do projektu wędki na blanku Thorus Boron SBO7314-2N czyli 2 skład o w długości 7'3" 14 LB mocy i cw do 19gr (realnie napewno trochę więcej). Blank jest bardzo szybki, elektryczny no i dosyć lekki jak na swoją moc... waga ok. 46 gramów. No i mam gwoździa jaki uchwyt zrobić do tego blanku, żeby:

1. Nadmiernie go nie obciążać.
2. Nie lubię za bardzo zbyt cienkich uchwytów. Np. taki DPS 16 z insertem z drewna uważam, że będzie za cienki jednak DPS 17 z insertem drewnianym uważam, że będzie za ciężkie do tego blanku.

3.Szukam czegoś, co będzie trochę takie "pękate" w ręku ale nie nadmiernie ciężkie dla tego blanku.

Blank jest naprawdę lekki i finezyjny jak na swoją moc. Jest też dobrze zbalansowany i nie chce go zepsuć nieodpowiednim uchwytem ale też żeby zachować dobrą ergonomię i wygodę.

Średnica dolnika 11,8 mm

PS. Delfin odpada :-)

Może ktoś, coś doradzi...:-)

Użytkownik sslonio edytował ten post 03 kwiecień 2023 - 17:16


#255 OFFLINE   Sławek77

Sławek77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1371 postów
  • LokalizacjaWielkopolska

Napisano 03 kwiecień 2023 - 17:01

Może ktoś coś podpowie....
Przymierzam się do projektu wędki na blanku Thorus Boron SBO7314-2N czyli 2 skład o w długości 7'3" 14 LB mocy i cw do 19gr (realnie napewno trochę więcej). Blank jest bardzo szybki, elektryczny no i dosyć lekki jak na swoją moc... waga ok. 46 gramów. No i mam gwoździa jaki uchwyt zrobić do tego blanku, żeby:

1. Nadmiernie go nie obciążać.
2. Nie lubię za bardzo zbyt cienkich uchwytów. Np. taki DPS 16 z insertem z drewna uważam, że będzie za cienki jednak DPS 17 z insertem drewnianym uważam, że będzie za ciężkie do tego blanku.

3.Szukam czegoś, co będzie trochę takie "pękate" w ręku ale nie nadmiernie ciężkie dla tego blanku.

Blank jest naprawdę lekki i finezyjny jak na swoją moc. Jest też dobrze zbalansowany i nie chce go zepsuć nieodpowiednim uchwytem ale też żeby zachować dobrą ergonomię i wygodę.

PS. Delfin odpada :-)

Może ktoś, coś doradzi...:-)


Zrób taki jaki ci najlepiej odpowiada.Ja lubię dps18 i taki mam,innego sobie nie wyobrażam. Z ciekawości zrobiłem tvs i sprzedałem...

#256 OFFLINE   skalek-77

skalek-77

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2245 postów
  • Imię:Rafał

Napisano 03 kwiecień 2023 - 17:11

Spokojnie możesz użyć DPS 17 z insertem lub bez. Nie przejmuj się nie co większa wagą a nawet przyjmij to za plus. Lepiej wyważy Ci kijek przy delikatnej rękojeści. 

Z drugiej strony DPS 17 z drewnianym insertem waży 26,5g ( insert z otworem 13mm z minimalnymi zakładkami). Czy to tak dużo?


Użytkownik skalek-77 edytował ten post 03 kwiecień 2023 - 17:12


#257 OFFLINE   sslonio

sslonio

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 732 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Tomek

Napisano 03 kwiecień 2023 - 17:29

Spokojnie możesz użyć DPS 17 z insertem lub bez. Nie przejmuj się nie co większa wagą a nawet przyjmij to za plus. Lepiej wyważy Ci kijek przy delikatnej rękojeści.
Z drugiej strony DPS 17 z drewnianym insertem waży 26,5g ( insert z otworem 13mm z minimalnymi zakładkami). Czy to tak dużo?


Taki był mój pierwotny plan: DPS 17 + insert z drewna stabilizowanego zlicowany z nakretkami + nakretka do zabudowy KDPS na dole (nie lubię trzymać ręki na gwincie) Sam taki zestaw ważył ponad 30 gramów bez zabudowy.

#258 OFFLINE   sslonio

sslonio

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 732 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Tomek

Napisano 03 kwiecień 2023 - 17:36

@Sławek77
To że pasuje Ci DPS18 nie oznacza, że do każdego blanku będzie on odpowiedni, bo raczej do okoniówki nie zapodasz DPSa w rozmiarze 18...

#259 OFFLINE   skalek-77

skalek-77

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2245 postów
  • Imię:Rafał

Napisano 04 kwiecień 2023 - 14:49

Taki był mój pierwotny plan: DPS 17 + insert z drewna stabilizowanego zlicowany z nakretkami + nakretka do zabudowy KDPS na dole (nie lubię trzymać ręki na gwincie) Sam taki zestaw ważył ponad 30 gramów bez zabudowy.

No i te 30g uważasz ,że to dużo ? Porównaj sobie z innymi podobnymi konstrukcjami . 

https://sklep.brc.co...ez-insertu/1506. Ten  np. waży 38g.

 carbonowy ALPS RPD 17 MVT waży 35g.

Najnowsza produkcja Fuji . Carbonowy TCP-NHSSK15 czyli mega lekki uchwyt waży 26g.

 Także DPS-y Fuji w każdej konfiguracji nie wypadają tak źle w porównaniu z nowszymi konstrukcjami. Troszkę demonizujemy wagę uchwytu. ;)  


Użytkownik skalek-77 edytował ten post 04 kwiecień 2023 - 14:55

  • sslonio lubi to

#260 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4432 postów

Napisano 04 kwiecień 2023 - 17:15

Nalezy pamietac, ze wiele uchwytow mozna bez problemu " stuningowac", uciac ile sie da gwintu, zastapic lekka rurka z carbonu itd.

Spedzilem kiedys godzine by wyciac wklad z wlokna szklanego w Alps Rapid 18, jesli dotniesz pod kolowrotek, zastapisz gwint znowu rurka carbonowa to nagle waga idzie ostro w dol.

Przy nastepnym zwaze roznice bo jak dla mnie to najwygodnienszy uchwyt na rynku, w dodatku " cieply" co ma tez duze znaczenie gdy lowimy pozna jesienia.
  • Bolesław i sslonio lubią to





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: tech, tech-rb, uchwyt, fuji

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych