Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Uwaga na stalki Team Dragon


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
214 odpowiedzi w tym temacie

#201 OFFLINE   Bartek1989

Bartek1989

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 477 postów

Napisano 30 sierpień 2020 - 17:31

A patrzyłeś mikado jaws? Przypony mam ale jeszcze ich nie używałem. Używałem za to samych agrafek takich co są montowane przy tych przyponach i są bardzo wygodne jak się często przynęt zmienia. No i cena na + w stosunku do smoka

Użytkownik Bartek1989 edytował ten post 30 sierpień 2020 - 17:31

  • rrthc lubi to

#202 OFFLINE   Mdah

Mdah

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 499 postów
  • LokalizacjaPabianice
  • Imię:Piotrek

Napisano 30 sierpień 2020 - 18:33

Mam tytanowe przypony na tych agrafkach i są super.

#203 OFFLINE   Robas

Robas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2119 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Robert

Napisano 30 sierpień 2020 - 19:20

Uderz do Dariusza Lipki ja od niego brałem przypony i agrafki i jestem zadowolony

#204 OFFLINE   dante

dante

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 422 postów
  • LokalizacjaEłk

Napisano 31 sierpień 2020 - 17:32

.

Użytkownik dante edytował ten post 31 sierpień 2020 - 17:40


#205 OFFLINE   Ostry

Ostry

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 236 postów
  • LokalizacjaNowy Dwór Mazowiecki
  • Imię:Marcin

Napisano 01 wrzesień 2020 - 09:34

Jak się mają ostatnio sprawy z przyponami Dragona?

Pytam, bo chciałbym odświeżyć magazynek, poza tym po urlopie mam trochę dość wolframów Mikado, częste odkształcenia (akurat taki urok wolframu, a nie Mikado), ale odpinanie i zapianie agrafki było wielce upierdliwe, palce miały dość pod koniec urlopu;) 

 

Myślę o:

1) Surfstrand 7x7, 25 cm, indeks 50-606-25 - okoń z częstym przyłowem szczupaka, kij do 6 g, żyłka 0,16

2) Surflon 7x7, 30 cm, indeks 50-509-30 - szczupak na dość lekko, kij do 20 g, żyłka 0,22  

 

Spróbuj Surflon 1x19 ja stosuje je od lat, to przypon w otulinie, w dotyku bardziej przypomina grubą czarną żyłkę. Nie odkształca się, agrafki są dobrej jakości. 

Stosuje wersje do 3 kg i do 5 kg długości 35 cm. Jeszcze nigdy się na nich nie zawiodłem. 



#206 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15584 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 01 wrzesień 2020 - 09:40

Surflon firmy AFW to faktycznie dobry materiał. Co do agrafek to zdarzają się buble Dragonowi.



#207 OFFLINE   bzman

bzman

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 32 postów

Napisano 01 wrzesień 2020 - 11:32

Spróbuj Surflon 1x19 ja stosuje je od lat, to przypon w otulinie, w dotyku bardziej przypomina grubą czarną żyłkę. Nie odkształca się, agrafki są dobrej jakości. 

Stosuje wersje do 3 kg i do 5 kg długości 35 cm. Jeszcze nigdy się na nich nie zawiodłem. 

 

Wydaje mi się, że do okoniówki lepszy będzie jednak Surfstrand. Jest zdaje się jest miększy i cieńszy niż Surflon.

O Surflonie myślałem bardziej pod "typowego" szczupaka.



#208 OFFLINE   Ostry

Ostry

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 236 postów
  • LokalizacjaNowy Dwór Mazowiecki
  • Imię:Marcin

Napisano 01 wrzesień 2020 - 11:42

Wydaje mi się, że do okoniówki lepszy będzie jednak Surfstrand. Jest zdaje się jest miększy i cieńszy niż Surflon.

O Surflonie myślałem bardziej pod "typowego" szczupaka.

 

Ja ten w wersji do 3kg stosuje właśnie do okoniówki tam gdzie spodziewam się szczupaków, złego słowa nie powiem. Okoniom tez jakoś niespecjalnie przeszkadza. 



#209 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4792 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 02 wrzesień 2020 - 23:12

Przypony od dawna robię sam i przy mojej ilości rwania wychodzi to najsensowniej. Koszt przyponu zamyka się w 1,1-1,4 PLN dla długości około 25cm. Wyrabiam od razu ~9-10m linki i nawijam sobie na małą szpulkę, odwijam aż wyrwę i znowu. Do łowienia na gumy i woblery używam przyponów bez krętlików, bo nie ma sensu a po co podnosić koszt. Łączę je z plecionką łącznikiem bezwęzłowym. do wirówek robię sobie kilka z krętlikami (to ta wersja droższa). Wcześniej używałem Surfstranda, ale przerzuciłem się na Siglon Wire, bo jest tak samo dobry, a nie trzeba przetapiać powłoki. Linka jest "przesączona" tworzywem i nie rozszczepia się. Zaoszczędza sporo czasu i wkurzeń przy robieniu - wystarczy pociąć i pozaciskać. Naprawdę bardzo przyjemny materiał.



#210 OFFLINE   Tomasz Dyduch

Tomasz Dyduch

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 405 postów
  • LokalizacjaPolanka Wielka Oświęcim
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Dyduch

Napisano 24 wrzesień 2020 - 18:53

Przypony od dawna robię sam i przy mojej ilości rwania wychodzi to najsensowniej. Koszt przyponu zamyka się w 1,1-1,4 PLN dla długości około 25cm. Wyrabiam od razu ~9-10m linki i nawijam sobie na małą szpulkę, odwijam aż wyrwę i znowu. Do łowienia na gumy i woblery używam przyponów bez krętlików, bo nie ma sensu a po co podnosić koszt. Łączę je z plecionką łącznikiem bezwęzłowym. do wirówek robię sobie kilka z krętlikami (to ta wersja droższa). Wcześniej używałem Surfstranda, ale przerzuciłem się na Siglon Wire, bo jest tak samo dobry, a nie trzeba przetapiać powłoki. Linka jest "przesączona" tworzywem i nie rozszczepia się. Zaoszczędza sporo czasu i wkurzeń przy robieniu - wystarczy pociąć i pozaciskać. Naprawdę bardzo przyjemny materiał.

Czym zaciskasz?



#211 OFFLINE   VOJT@S

VOJT@S

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 345 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Wojtek
  • Nazwisko:Buczkowski

Napisano 29 wrzesień 2020 - 12:07

Panowie po przeczytaniu całego wątku od samego początku do ostatniego posta mam pytanie czy nadal komuś kto używa przypony Dragon Classic czy Big Game pękają i dzieje się z tymi produktami coś złego czy to tylko bała wadliwa seria z przed kilku lat?pozdrawiam



#212 OFFLINE   Robert Crocker

Robert Crocker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1962 postów
  • LokalizacjaNYC
  • Imię:Bobby
  • Nazwisko:Crocker

Napisano 29 wrzesień 2020 - 12:29

Używam od zawsze. Chyba jako jedyne akcesoria  od Dragona i nigdy nie było problemu ...



#213 OFFLINE   Bartek1989

Bartek1989

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 477 postów

Napisano 29 wrzesień 2020 - 13:15

Kiedyś płynąłem w trolu z zaczepionym skinnerem 15 i surfstrand 1x7 big game dosłownie mi odpadł od agrafki :o chyba od wibracji te druciki się po prostu ułamały
Dalej ich używam ale czesto kontroluję. A jak wszystkie "wyrobie" biore na testy regenerator

#214 OFFLINE   Biesan

Biesan

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1105 postów

Napisano 29 wrzesień 2020 - 16:21

Na rozpinające agrafki a zdarza się to raz na... Odkąd pamiętam to raz, mam sposób. Podginam bardziej kombinerkami - szczypcami końcówkę te kolanko które się zapina. Po takim zabiegu troszkę trudniej zapiąć agrafkę, ale nie ma możliwości żeby się rozpięła

#215 OFFLINE   VOJT@S

VOJT@S

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 345 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Wojtek
  • Nazwisko:Buczkowski

Napisano 29 wrzesień 2020 - 21:33

Mi się z nimi nic jeszcze nie działo ale czytając te wszystkie opinie forumowiczów wolałem zapytać,bo mam ich troche w zapasie surfstand 1x7  18kg, także do jerków mam surflony big game 30kg i surfstandy big game 30 kg ale z nimi to wątpie zeby puszczały gdzieś w jakiś dziwnych miejscach,a co do regeneratora czy ktoś ma jakieś opinie na jego temat jak sie sprawuje w nad wodą i przy jakim łowieniu?






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych