Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Uwaga na stalki Team Dragon


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
214 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   Raffaello

Raffaello

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1263 postów
  • LokalizacjaNad Drzewiczką.
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:Pakuła

Napisano 26 październik 2014 - 21:11

Panowie nie tylko z dragonami się tak dzieje!używałem parę lat przypony larusa naprawdę nie można się było do nich przyczepić-agrafka mała i mocna tysiąc razy można było ją rozpinać i zapinać i nic się nie działo!krętlik mały i mocny jak cholera aż do tej pory!(kupiłem na wiosnę spory zapas a niedawno zacząłem używać tych z nowej partii)agrafka ok!linka ok!a krętliki strzelają jak cholera!0.23mm PP miałem problem rozerwać ten najsłabszy a teraz pęka przy 0.15mm

to te

http://allegro.pl/2l...4691570400.html


Użytkownik sw.RP edytował ten post 26 październik 2014 - 21:12


#22 ONLINE   Dano.

Dano.

    Wyprawy wędkarskie do Laponii

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 2315 postów
  • LokalizacjaBaza wędkarska w Laponii
  • Imię:Daniel

Napisano 26 październik 2014 - 21:20

Niestety też kilka razy zdarzyło mi się, że sandacze załatwiły przypony Dragona z serii Classic...

i przypomniałeś mi - kolega kupił gotowce w fluorocarbonu. Jeden zed w rozmiarze około 60 centów zmielił agrafkę na złom....



#23 OFFLINE   Tomas81

Tomas81

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 592 postów
  • LokalizacjaToruń
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:K.

Napisano 27 październik 2014 - 00:15

Agrafki SpinLock czy jakoś tam to dla mnie nieporozumienie. Kupę gum nie można do nich doczepić a i same agraweczki niestety się rozginają bardzo łatwo. Ale przypony Surfstrand 1x19 czy 7x7 są wg mnie bardzo dobre. Tylko że ja kupuję same druty i przypon buduję na osprzęcie Spinwala. Jeszcze taki zestaw mnie nie zawiódł a łowię ok roku tylko na nie.



#24 OFFLINE   lukas202

lukas202

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 78 postów

Napisano 27 październik 2014 - 16:48

Mi również pasują linki Dragonowskie pod warunkiem, że składam przypon samodzielnie (na 3 razy) - podobnie jak kolega powyżej montuję

na osprzęcie Spinwala.

Bardzo fajna jest również linka Jaxon Micro Plus.



#25 OFFLINE   logun74

logun74

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 440 postów
  • Lokalizacjagorzów wlkp
  • Imię:tomasz
  • Nazwisko:kałużny

Napisano 27 październik 2014 - 22:04

No to i ja dołożę do kolekcji- wydaje mi się , że już pisałem na tym forum o tym , ale dla przypomnienia . Jadąc w tym roku na dwutygodniowe spiningowanie , zakupiłem produkt wyżej wymienionej firmy , mimo , że sobie obiecywałem , że już nigdy nie kupię szmelcu tej firmy. Zakupiłem , przypony tytanowe , których nigdy wcześniej nie używałem(żadnej  firmy), Przypony nietanie - około 14 zł sztuka. Miałem złe doświadczenia z surflonami i surfstrandami, ale pomyślałem , że tytan bedzie ok. Pierwszy dzień na wodzie , tytan założony na to wobler za 62 zł i co??   w drugim rzucie pękł szmelc tej firmy i 76 zł poszło w diabły - nigdy już nie kupię produktu tej firmy - nigdy . Dla mnie mogą zbankrutować.



#26 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15577 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 27 październik 2014 - 22:29

No to i ja dołożę do kolekcji- wydaje mi się , że już pisałem na tym forum o tym , ale dla przypomnienia . Jadąc w tym roku na dwutygodniowe spiningowanie , zakupiłem produkt wyżej wymienionej firmy , mimo , że sobie obiecywałem , że już nigdy nie kupię szmelcu tej firmy. Zakupiłem , przypony tytanowe , których nigdy wcześniej nie używałem(żadnej  firmy), Przypony nietanie - około 14 zł sztuka. Miałem złe doświadczenia z surflonami i surfstrandami, ale pomyślałem , że tytan bedzie ok. Pierwszy dzień na wodzie , tytan założony na to wobler za 62 zł i co??   w drugim rzucie pękł szmelc tej firmy i 76 zł poszło w diabły - nigdy już nie kupię produktu tej firmy - nigdy . Dla mnie mogą zbankrutować.

Pewnie to był drut tytanowy a nie plecionka? Też mi strzelił ze dwa razy przy zacisku. Niby linki AFW mają ale linka Surflon czy tytan AFW z porządnymi agrafkami jeszcze mnie nie zawiódł. 



#27 OFFLINE   bardziu

bardziu

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 227 postów
  • Lokalizacjamultikonto: robbox4, kilobear, b.wesolopl, pwizer

Napisano 27 październik 2014 - 22:50

Używam tytanu Afw lub Aquateko i nigdy mnie nie zawiódł, ale przypony zawsze robie sam. Dragonowskie to pomyłka bo pękają nie wiadomo kiedy.



#28 OFFLINE   logun74

logun74

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 440 postów
  • Lokalizacjagorzów wlkp
  • Imię:tomasz
  • Nazwisko:kałużny

Napisano 30 październik 2014 - 05:57

Tak to był drut tytanowy, totalne nieporozumienie. Zimą będę robił wyprzedaż , przynęt, zostały mi dwa tytany shit-dragon - dorzucę gratis. A swoją drogą , sporo jest o przyponach dragona na róznych forach. I nie są to opinie pochlebne . Więc dlaczego właściciele firmy , nie przeanalizują tego o czym piszą użytkownicy.



#29 OFFLINE   Elton

Elton

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 389 postów
  • LokalizacjaTarnów

Napisano 30 październik 2014 - 07:36

Bo nie wszyscy siedzą na forach, a magia reklamy i ładne opakowanie stwarza wrażenie produktu profesjonalnego i w sklepie towar schodzi. Jak się sprzedaje i przynosi zyski, to nikt nad tym nie duma



#30 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 30 październik 2014 - 07:36

ilosc sprzedawanych sztuk przewyzsza ilosc postow lamentowych ^_^


  • OQŃ lubi to

#31 OFFLINE   logun74

logun74

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 440 postów
  • Lokalizacjagorzów wlkp
  • Imię:tomasz
  • Nazwisko:kałużny

Napisano 30 październik 2014 - 07:44

Z mojej grupy wyjazdowej nikt już nie kupuje dragona - przyponów , niektóre gumy mają świetne , ale to wszystko co jest dobre w dragonie - odbiegając od tematu - kolega kupił kamizelkę dragona z plecakiem - po dwóch wyjściach szwy zaczęły się pruć.



#32 OFFLINE   OQŃ

OQŃ

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 28 postów
  • Lokalizacjamarshland

Napisano 30 październik 2014 - 07:44

[...] Więc dlaczego właściciele firmy , nie przeanalizują tego o czym piszą użytkownicy.

...ano pewnie dlatego, że sprzedają coraz to więcej gum, główek i woblerów (systematycznie podnosząc ich cenę - mimo, że producent nie robił podwyżek) i na rękę im, że ludzie zostawiają to w wodzie ...interes się kręci.

 

 

[...] , niektóre gumy mają świetne , ale to wszystko co jest dobre w dragonie -[...]

...które to gumy tak Wam się sprawdzają, ja testując ich gumy zabierałem zawsze nad wodę gumę na wzór której zrobili im chińczycy i nie zdarzyło się by lepiej kąsało na dragony.

 

 


Użytkownik OQŃ edytował ten post 30 październik 2014 - 07:50


#33 OFFLINE   bardziu

bardziu

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 227 postów
  • Lokalizacjamultikonto: robbox4, kilobear, b.wesolopl, pwizer

Napisano 30 październik 2014 - 08:18

Tak to był drut tytanowy, totalne nieporozumienie. Zimą będę robił wyprzedaż , przynęt, zostały mi dwa tytany shit-dragon - dorzucę gratis. A swoją drogą , sporo jest o przyponach dragona na róznych forach. I nie są to opinie pochlebne . Więc dlaczego właściciele firmy , nie przeanalizują tego o czym piszą użytkownicy.

Mnie chodziło o to że na tym drucie i lince robie przypony sam dla siebie bo Dragonowskie popsuły jakość już dawno temu.

Każdy przypon testuje przed użyciem i wiem czy jest dobrze zrobiony. Do tego tytan jest specyficzny, jak go źle zaciszniesz to będzie się ślizgał, a jak za mocno to pęknie przy zacisku. Dobrze zrobiony wytrzymuje co najmniej sezon. A jak się uda to i kilka sezonów. A mam jeszcze od kilku dobrych lat przypon Dragona z pierwszych serii tytanu i ten służy do tej pory, kupiony w 2006 albo 2005 :)



#34 OFFLINE   spy

spy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1309 postów

Napisano 30 październik 2014 - 08:41

Od dwóch sezonów używam przyponów MAX, oczko mocniejsze niż dragonowskie ale też mają swoje wady.



#35 OFFLINE   mtmisiu

mtmisiu

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 117 postów
  • Lokalizacjaelblag-irlandia

Napisano 30 październik 2014 - 08:42

Już dawno przypon  robię sobie sam i zazwyczaj używam produktów firmy Mustad.Na szczupaki używam linki stalowej w otulinie przezroczystej zaciskacie tulejkami . Ktoś na forum napisał że na alledrogo jest taka linka pod nazwą -linka jubilerska-po śmiesznych pieniądzach bo bez naklejki znanej firmy ;) Ostatnio mój brat przy pierwszym rzucie stracił rapale przez ch...owy przypon kupny. 



#36 OFFLINE   anpart

anpart

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 2077 postów

Napisano 30 październik 2014 - 09:02

Panowie a może Dragon zaczął propagować metodę zatnij i zerwij ( małe zółte rączki specjalnie nacinają linki, kiedyś za komuny podobno kioskarki dziurawiły szpilkami prezerwatywy ), aby pomóc nie zdecydowanym w stosowaniu złów i wypuść ;)

A tak na poważnie od kilku lat nie stosuję przyponów tej firmy.



#37 OFFLINE   graf74

graf74

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 173 postów
  • LokalizacjaToruń
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:G.

Napisano 30 październik 2014 - 10:48

Ja używam od dwóch lat linki Dragon Surflon 1x7, Savage Gear black coated 7-strand wire i fluorocarbonu też z Dragona. Ale podobnie jak Tomek pisał wcześniej przypony robię sam używając agrafek spiwala i krętlików kamatsu. Dedykowanych tulejek dragona nie używam. Dwie pierwsze linki wiąże a do flurocarbonu stosuje tulejki. Jak na razie nie mnie to nie zawiodło. Czasem zamiast agrafki zakładam kółko łącznikowe profilowane kamatsu, naprawdę jest to mocne rozwiązanie. A jak czasu brak to gotowe przypony od spiwala, tanie nie są ale można bardzo długo używać, szczególnie surfstrand.

Pozdrawiam.



#38 OFFLINE   Pawgas

Pawgas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 782 postów
  • LokalizacjaBerlin/Szczecin
  • Imię:Paweł

Napisano 30 październik 2014 - 11:07

Też miałem sytuację w której na dużym szczupaku pękł mi praktycznei nowy przypon Dragona. Pękł ok 1,5 cm pod krętlikiem. Z gotowych przyponów polecam za to Yorka 7x7 - co prawda nieco grube ale za to wytrzymałe, elastyczne i tanie. Mają też wersję 1x19 ale te są sztywne.



#39 OFFLINE   Pickerel

Pickerel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1182 postów
  • Imię:Wojtek

Napisano 30 październik 2014 - 11:34

Może ktoś rozpozna co to za przypon.  Przegrał z pletką Stren Sonic Braid 8 lb.  Moc przyponu była w przedziale 8-10 kg.

 

30ij1j7.jpg



#40 OFFLINE   logun74

logun74

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 440 postów
  • Lokalizacjagorzów wlkp
  • Imię:tomasz
  • Nazwisko:kałużny

Napisano 30 październik 2014 - 12:29

 

...ano pewnie dlatego, że sprzedają coraz to więcej gum, główek i woblerów (systematycznie podnosząc ich cenę - mimo, że producent nie robił podwyżek) i na rękę im, że ludzie zostawiają to w wodzie ...interes się kręci.

 

 

...które to gumy tak Wam się sprawdzają, ja testując ich gumy zabierałem zawsze nad wodę gumę na wzór której zrobili im chińczycy i nie zdarzyło się by lepiej kąsało na dragony.

 

 

 

Bardzo lubię serię FATTY , MUTANT( moja życiówka jest na tą gumę) i Bandita, no i życiówka sandacz złowiony na reno killer ( na tą gumę nigdy nie złowiłem szczupaka)


Użytkownik logun74 edytował ten post 30 październik 2014 - 17:03





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych