Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Jaki drut do wykonywania stelaży woblerów?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
98 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   robimax

robimax

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 211 postów
  • LokalizacjaKielce
  • Imię:Robert

Napisano 27 październik 2014 - 20:27

Do wyboru do koloru rózne średnice, nie jest tak sztywny jak denthal, fajnie się z nim pracuje:   http://www.sklep.ter...Drut-oporowy/63


  • bertold12 lubi to

#42 OFFLINE   Kielo

Kielo

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2382 postów
  • LokalizacjaSiedlce

Napisano 28 październik 2014 - 10:17

Poki co wyglada to tak i chyba podstawy mam lizniete, no juz miałem przygodę z woblerami kleniowymi. Teraz chciałem zacząć cos z woblerami pod szczuplego i sandacze. Co jest nie tak z tymi korpusami u gory?

Wiesz co ja nie wiem co to są woblery pod szczupłego i sandacze ,więc jeśli chcesz konkretnej odpowiedzi to opisz jaką pracę chciałbyś uzyskać i w którym korpusie ,potem wklej zdjęcia danych korpusów z przodu ,boku ,góry i będziemy rozmawiali.



#43 OFFLINE   Henrikes

Henrikes

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 14 postów
  • LokalizacjaBusko-Zdrój
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Berliński

Napisano 28 październik 2014 - 10:26

Załączony plik  ImageUploadedByTapatalk1414488224.424041.jpg   260,68 KB   25 Ilość pobrańZałączony plik  ImageUploadedByTapatalk1414488241.849244.jpg   252,95 KB   21 Ilość pobrańZałączony plik  ImageUploadedByTapatalk1414488253.915520.jpg   252,12 KB   23 Ilość pobrańZałączony plik  ImageUploadedByTapatalk1414488264.609583.jpg   264,47 KB   21 Ilość pobrańZałączony plik  ImageUploadedByTapatalk1414488275.756844.jpg   257,69 KB   23 Ilość pobrań

 

Chciałem osiagnac delikatne miotaniem dupka i kolebotanie sie na boczki. Taka drobna praca 


Użytkownik WOBLER-W1 edytował ten post 09 listopad 2014 - 20:51


#44 OFFLINE   Pasta

Pasta

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 963 postów
  • LokalizacjaGliwice
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:P

Napisano 28 październik 2014 - 10:32

Chciałem osiagnac delikatne miotaniem dupka i kolebotanie sie na boczki. Taka drobna praca

 

Wydaje mi się że umieszczenie odciążenia pomiędzy pierwszą kotwicą a sterem nada mu taką pracę. Im obciążanie bliżej ogona tym praca ogonowa bardziej gaśnie, im bliżej głowy - bardziej zamiata dupką



#45 OFFLINE   Kielo

Kielo

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2382 postów
  • LokalizacjaSiedlce

Napisano 28 październik 2014 - 10:32

OK pisz na PW.



#46 OFFLINE   trout master

trout master

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4353 postów
  • LokalizacjaRZ
  • Imię:Arko

Napisano 03 listopad 2014 - 20:43

Kolega berlin 997 wkręca oczka w korpus więc wytrzymałość drutu ( stelażu) i jego średnica nie ma tu wielkiego znaczenia, gdyż zostanie w najgorszym wypadku urwany kawałek korpusu.

Ja w wobkach o tej wielkości zastosował bym fi 1 mm (0.8 mm też przejdzie).

Zdecydowanie Kolego staraj się robić stelaż przez cały korpus w jednym kawałku, zwłaszcza przy większych woblerach na duże ryby.  :)

Pierwsze robisz nacięcie, później strugasz symetrycznie kształt.



#47 OFFLINE   Melanzyk

Melanzyk

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 3064 postów
  • LokalizacjaDublin / Częstochowa / Lubaczów
  • Imię:Maciej

Napisano 06 listopad 2014 - 08:58

Witam. Mam pytanie odnośnie drutu. Czy 1,2mm 308lsi na szpuli to dokładnie to samo co 1,2mm 308lsi w odcinkach metrowych?


Wkurza mnie ręczne prostowanie tego drutu a jak sie okazało większość moich stelazy ma 33cm więc z metrowych odcinków nie będzie żadnego odpadu. No chyba ze ma ktoś jakiś sposób na łatwe prostowanie?


A może polecil by ktoś mocny drut 1,2mm taki co by sie ładnie formowal na gientarce?

Pozdrawiam
Melek

#48 OFFLINE   krzychun

krzychun

    Giełda rulez

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2189 postów
  • LokalizacjaWieluń
  • Imię:Krzysiek

Napisano 06 listopad 2014 - 09:35

To ten sam drut.

Łatwym sposobem jest "odpuszczenie" drutu - podgrzanie i następne ostudzenie. Drut traci wtedy sprężystość. Robi się wtedy również matowy. Jeżeli ktoś chce ponownie nadać ma trochę blichtru (jednak mniej niż przed grzaniem), to może przetrzeć go drobnym papierem lub jakąś włókniną, a dla maniaków polecam chemię do pasywowania stali nierdzewnych. Wbrew panującej to opini, drut po tym zabiegu nie będzie rdzewieć.

 

Łatwiej jest kupić drut nierdzewny, niesprężysty, ale poza kanthalem, który może być trochę za miękki do dużych przynęt, nie znam innych.



#49 OFFLINE   Pasta

Pasta

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 963 postów
  • LokalizacjaGliwice
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:P

Napisano 06 listopad 2014 - 10:12

No chyba ze ma ktoś jakiś sposób na łatwe prostowanie?

Pozdrawiam
Melek

 

 

Nie wiem czy przy 1,2mm zadziała, robiłem to przy drucie do 0,8. Jak już utniesz ten 33cm odcinek, połóż go na płaskiej powierzchni (np biurku), dociśnij prostą deską (ja używam sklejki bo ma twardą i gładką powierzchnię) i "roluj" tak żeby drut obracał pomiędzy powierzchniami. Czasem trzeba mu troche pomóc trzymając za jeden z wystających końców ponieważ jeśli jest bardzo krzywy to na początku nie będzie się zbyt chętnie obracał. Kwestia wprawy i drut jest prawie idealnie prosty.

Mam nadzieję że dosyć jasno wyjaśniłem:)


  • joker lubi to

#50 OFFLINE   Melanzyk

Melanzyk

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 3064 postów
  • LokalizacjaDublin / Częstochowa / Lubaczów
  • Imię:Maciej

Napisano 08 listopad 2014 - 07:43

@Pasta próbowałem tego sposobu już wcześniej i mi jakoś nie wychodziło. Robiłem tak z drutem  0,8mm ale ten drut był miękki. Drut 1,2mm jest twardy i sprezysty i przypuszczam, że nie da się go tak łatwo wyprostowac. Zakupię sobie ten w odcinkach metrowych. Jedynym moim problemem jest to, że muszę płacić za wysyłkę w PL a później wysyłać to do Irl czyli ogólnie lipa.



#51 OFFLINE   krzychun

krzychun

    Giełda rulez

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2189 postów
  • LokalizacjaWieluń
  • Imię:Krzysiek

Napisano 08 listopad 2014 - 09:11

A to nie ma go w Irlandii?



#52 OFFLINE   Melanzyk

Melanzyk

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 3064 postów
  • LokalizacjaDublin / Częstochowa / Lubaczów
  • Imię:Maciej

Napisano 08 listopad 2014 - 11:22

Jak już pisałem wiele razy Irlandia to wiocha. Szukałem i nie ma. Znalazłem tylko na szpuli i to zwykle jak jest to 15kg. W kawałkach średnicy 1,2mm nie znalazłem. A i ceny to jakiś kosmos i lepiej sie opłaca ściągać z PL.

#53 OFFLINE   zander29

zander29

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 55 postów
  • LokalizacjaAlloa Scotland
  • Imię:Krzysztof
  • Nazwisko:W-o

Napisano 13 listopad 2014 - 00:20

Witam ja kupuje u tego goscia na ebayu  różne rozmiary wiec jak sie nie  ma co sie lubi.. 

 

http://www.ebay.co.u...sd=301385381125



#54 OFFLINE   Melanzyk

Melanzyk

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 3064 postów
  • LokalizacjaDublin / Częstochowa / Lubaczów
  • Imię:Maciej

Napisano 13 listopad 2014 - 03:26

Dzięki. Zamówiłem wczoraj 5kg drutu 1,2mm w prętach metrowych. Starczy mi to na trochę. Wyszło mi taniej niż w Irlandii 1kg.

Pozdr



#55 OFFLINE   zander29

zander29

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 55 postów
  • LokalizacjaAlloa Scotland
  • Imię:Krzysztof
  • Nazwisko:W-o

Napisano 13 listopad 2014 - 21:06

Od tego goscia o ktorym pisalem , czy gdzieś indziej?



#56 OFFLINE   WIL

WIL

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1487 postów
  • LokalizacjaPodlasie
  • Imię:Łukasz

Napisano 22 grudzień 2014 - 00:17

Witam wszystkich. Ja natomiast poszkuję drutu 0.6mm do skręcania oczek w drach. Czy ten się nada ?

http://allegro.pl/dr...4879218828.html

 

 

Obecnie mam 0.6 z predator fishing ale dobrze mi się nie skręca. Gdy chcę wygiąć w takich ,,trójkącik'' nieskręconą część to mi się odwija ta skręcona >.<



#57 OFFLINE   Tomek1988

Tomek1988

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1455 postów
  • LokalizacjaBasonia
  • Imię:Tomek
  • Nazwisko:Janeczek

Napisano 22 grudzień 2014 - 00:35

Po co kupować drut w odcinkach 10m jak można mieć za nieduże pieniądze kilogramową szpulę, chyba, że ktoś robi kilkanaście woblerów rocznie :)

 

http://allegro.pl/dr...4829043370.html



#58 OFFLINE   WIL

WIL

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1487 postów
  • LokalizacjaPodlasie
  • Imię:Łukasz

Napisano 22 grudzień 2014 - 00:41

Woblerków robie coraz wiecej i coraz częsciej. Obawiam się czy dobrze bedzie się skręcal i wyginal, bo jesli będzie nie taki jak trzeba to mi się nie przyda, a bogaty to ja nie jestem :D

#59 OFFLINE   Tomek1988

Tomek1988

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1455 postów
  • LokalizacjaBasonia
  • Imię:Tomek
  • Nazwisko:Janeczek

Napisano 22 grudzień 2014 - 00:51

To sprzedaż na pełne stelaże po 10m z zyskiem ;) Ja takiego drutu używam z tym, że 0.8 i jest gitara.



#60 OFFLINE   krzychun

krzychun

    Giełda rulez

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2189 postów
  • LokalizacjaWieluń
  • Imię:Krzysiek

Napisano 22 grudzień 2014 - 08:25

Woblerków robie coraz wiecej i coraz częsciej. Obawiam się czy dobrze bedzie się skręcal i wyginal, bo jesli będzie nie taki jak trzeba to mi się nie przyda, a bogaty to ja nie jestem :D

Spawalnicze nie formują się ani dobrze, ani łatwo. Są twarde i sprężyste. 306 i 308 często pękają przy zbyt ciasnym skręcaniu. 316 nie ma takiej tendencji

Jeżeli chcesz łatwo i bezstresowo formować to kup kanthal,  lub "odpuść" drut nierdzewny.


  • bertold12 lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych