Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Zimowanie pontonu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
50 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   thug

thug

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1118 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 29 październik 2014 - 19:24

Dobrze do przechowywanego w torbie gumiaka sypnąć trochę talku przez zawory :)

Mój koliber ma już dwie zimy za sobą w nieogrzewanym garażu i nadał jest piękny :D


  • sucks_one lubi to

#22 OFFLINE   Dano.

Dano.

    Wyprawy wędkarskie do Laponii

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 2315 postów
  • LokalizacjaBaza wędkarska w Laponii
  • Imię:Daniel

Napisano 29 październik 2014 - 19:33

Dano-G z tym myszy nie sięgną to bym był ostrożny. Sam osobiście widziałem myszy biegające po scianie. I nie był to pijacki zwid :D

Liczę ,że tym razem też ich nie będzie.Ewentualnie posmaruję towotem nóżki taborecika i konstrukcję od kółek  :)


  • SID lubi to

#23 OFFLINE   maweric

maweric

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1367 postów
  • LokalizacjaRadom
  • Imię:Ryszard
  • Nazwisko:Przybyłowski

Napisano 29 październik 2014 - 20:14

Chyba lepiej zorganizuj sobie kota, a może kotkę :)



#24 OFFLINE   Dano.

Dano.

    Wyprawy wędkarskie do Laponii

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 2315 postów
  • LokalizacjaBaza wędkarska w Laponii
  • Imię:Daniel

Napisano 29 październik 2014 - 20:30

Jak sobie "Kotkę" sprawię, to będę zimował razem z pontonem  :)  Małżonka mnie pogoni szybciej niż oczami mrugam :D

Ryszard, a Ty co radzisz jako spec? Talkiem czy silikonem? Czy niczym może?



#25 OFFLINE   sucks_one

sucks_one

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 879 postów
  • LokalizacjaKonstancin Jeziorna
  • Imię:Tomek
  • Nazwisko:Kurek

Napisano 29 październik 2014 - 20:37

Mimo że Ryszard na imię nie mam to zabiorę głos odnośnie talku .... IMO do stricte gumy jak najbardziej ale do pvc i pochodnych nie ma znaczenia.

Jak na ciepło składany i rozkładany to nic mu się nie stanie. Pompka nożna zdaje się jest z tego samego materiału ?



#26 OFFLINE   Dano.

Dano.

    Wyprawy wędkarskie do Laponii

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 2315 postów
  • LokalizacjaBaza wędkarska w Laponii
  • Imię:Daniel

Napisano 29 październik 2014 - 20:49

to ja zadam pytanie doprecyzowujące - Czy jest jakieś ograniczenie temperaturowe na używanie pontonu? A jeśli jest, to kiedy zaniechać? Poza oczywistością w postaci tworzącego się lodu :)

Dwóch durnych kłusoli pod Ostródą w zeszłym roku się utopiło, bo przy brzegach ścięło a ci popłynęli na pontonie. No i poszło.....

Pytam, bo to mój pierwszy sezon na gumiaku, a łowiłem zazwyczaj do kiedy się dało rzucać przynętami i dzierżawca wody nie miał jakichś specjalnych ograniczeń w kalendarzu



#27 OFFLINE   Patryk1125

Patryk1125

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1883 postów
  • LokalizacjaTarnobrzeg
  • Imię:Patryk

Napisano 29 październik 2014 - 20:52

to ja zadam pytanie doprecyzowujące - Czy jest jakieś ograniczenie temperaturowe na używanie pontonu? A jeśli jest, to kiedy zaniechać? Poza oczywistością w postaci tworzącego się lodu :)
Dwóch durnych kłusoli pod Ostródą w zeszłym roku się utopiło, bo przy brzegach ścięło a ci popłynęli na pontonie. No i poszło.....
Pytam, bo to mój pierwszy sezon na gumiaku, a łowiłem zazwyczaj do kiedy się dało rzucać przynętami i dzierżawca wody nie miał jakichś specjalnych ograniczeń w kalendarzu


W instrukcji dołączonej do gumiaka powinno być napisane. W moim jest napewno ale nie pamietam jakie wartości są tam podane.

#28 OFFLINE   maweric

maweric

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1367 postów
  • LokalizacjaRadom
  • Imię:Ryszard
  • Nazwisko:Przybyłowski

Napisano 29 październik 2014 - 22:28

Daniel co do PCV to do -30 stopni C zachowuje swoje właściwości, najważniejsze jest by był suchy i jeszcze żeby był suchy, a najważniejsze żeby był suchy.

Czy będzie napompowany czy złożony nie ma to różnicy , jak będzie złożony to się trochę pozagina , ale wyprostuje się jak będzie wyższa temperatura. Najważniejsze by go dobrze wytrzeć (osuszyć) . A na dziury po myszach  już zamowiłem łatki  :) 


  • Dano. lubi to

#29 OFFLINE   Dano.

Dano.

    Wyprawy wędkarskie do Laponii

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 2315 postów
  • LokalizacjaBaza wędkarska w Laponii
  • Imię:Daniel

Napisano 29 październik 2014 - 23:02

dzięki za info - można zatem pływać póki co :) Minus 30 stopni - to ponton wytrzyma więcej niż ja na pontonie  :)

A jak skończę już pływanie, to mu małe "spa" zrobię, wyczyszczę i będę wpadał z wizytą na browara raz na jakiś czas.  :)

A myszy - tfu, tfu  :lol:



#30 OFFLINE   sucks_one

sucks_one

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 879 postów
  • LokalizacjaKonstancin Jeziorna
  • Imię:Tomek
  • Nazwisko:Kurek

Napisano 30 październik 2014 - 07:35

 

A jak skończę już pływanie, to mu małe "spa" zrobię, wyczyszczę i będę wpadał z wizytą na browara raz na jakiś czas.  :)

 

Postawa godna naśladowania :). Ja niestety przypominam sobie o odwiedzinach dopiero po browarku :)


  • Dano. lubi to

#31 OFFLINE   suhhar

suhhar

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 989 postów

Napisano 14 grudzień 2014 - 12:55

Siemka dzisiaj przyszykowałem swoj gumiak do zimowania, czyli napompowałem i lezy do góry dnem na łodce. Tylko pytanie bo jak beda mrozy powiedzmy -10 to w garazu bedzie ok -3 st. Czy to nie zaszkodzi gumie ? czy lepiej złozyc go do torby i trzymac w cieplej piwnicy gdzie jest +20 ?

 

 

Załączone pliki



#32 OFFLINE   Redzi

Redzi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1866 postów
  • LokalizacjaBolenie nad Wisłą

Napisano 14 grudzień 2014 - 19:22

Ja trzymam kolejną zimę podwieszony do sufitu w garażu i nic się nie ma prawa stać. Ponton wytrzyma wiele i to co wyżej jest napisane wystarczy. Ważne by był ogarnięty od syfu, napompowany w miarę by nie było zagięć (zawsze można w zimie dopompować jak lekko zejdzie) i wyjąć podłogę bo ona jest zbędna i ot tyle. Silikon oczywiście jest dobry jeśli gumiak stoi pod chmurką :) 



#33 OFFLINE   thug

thug

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1118 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 14 grudzień 2014 - 20:24

Tak jak pisze kolega powyżej. Warunki będzie miał bardzo dobre, bardziej szkodliwe są zagięcia niż niska temperatura. Ja swój zimowałem złożony w torbie  (minusowe temperatury) i nic mu nie dolega. Niestety wolałem miejsce garażowe przeznaczyć na auto ;)


Użytkownik thug edytował ten post 14 grudzień 2014 - 20:26


#34 ONLINE   stoen

stoen

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 189 postów
  • LokalizacjaPL
  • Imię:Marcin

Napisano 18 grudzień 2014 - 16:11

U mnie napompowany czwartą zimę będzie odpoczywał w nieogrzewanym garażu. Jak dotąd nie zauważyłem żadnych niepokojących znaków po zimie.



#35 ONLINE   Czoper

Czoper

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1165 postów

Napisano 18 grudzień 2014 - 18:58

Zadam "głupie pytanie"- wybaczcie ale ciekawi mnie to:  Czy ma jakieś znaczenie , przezimowanie pontonu w pełni napompowanego z rozłożoną podłogą , napompowanym na 90% w pozycji na boku?  :ph34r:  swojego Busha już 2 zimy trzymam bez podłogi w pozycji "na boku" i da się zauważyć, że na dolnej burcie pod wpływem ciężaru wgniata się dość mocno, jak to się będzie miało z pełna podlogą z większym ciężarem ? wybaczcie koledzy ale ciekawi mnie to ;)

pozdro



#36 OFFLINE   darks86

darks86

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 353 postów

Napisano 18 grudzień 2014 - 20:08

Ja pontony trzymam w piwnicy, temperatura tam 15-20 stopni. Oczywiście złożone w torbach. W hurtowniach też leżą one spakowane. Owszem, zagięcia się pojawiają, ale nikną po kilku godzinach wędkowania przy dużym nasłonecznieniu i temperaturze.



#37 OFFLINE   spy

spy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1309 postów

Napisano 18 grudzień 2014 - 20:15

Warto w piwnicy ustawić łapki na myszy :)


  • suhhar lubi to

#38 OFFLINE   suhhar

suhhar

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 989 postów

Napisano 18 grudzień 2014 - 21:31

darks zagniecenie nikną ale sie po złozeniu znowu pojawiają, jak tak 100 razy zrobisz i zagniecie sie w tym samym miejscu to nie ba bata zacznie guma sie na zagnieceniu rozłazic.



#39 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15584 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 19 grudzień 2014 - 00:49

darks zagniecenie nikną ale sie po złozeniu znowu pojawiają, jak tak 100 razy zrobisz i zagniecie sie w tym samym miejscu to nie ba bata zacznie guma sie na zagnieceniu rozłazic.

Jaka guma. Obecnie większość pontonów to plastik PCV...



#40 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 19 grudzień 2014 - 08:34

Kolega ma od iluś tam sezonów ProMarine. Trzyma w torbie w piwnicy. Za każdym razem składany i rozkładany, zimowany zwinięty w torbie. Żadnych skutków ubocznych nie widać.
  • kubaS 1 lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych