Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Nikon d5100 czy Canon 600D


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
115 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   Redzi

Redzi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1866 postów
  • LokalizacjaBolenie nad Wisłą

Napisano 01 listopad 2014 - 15:07

Widzę, że wątek się rozwinął :)

 

@peresada a z jakim obiektywem użytkujesz Nikona?

 

@patu body interesuje mnie tylko i wyłącznie nowe, ewentualnie mogę się zastanowić nad obiektywem używanym

 

 

Jestem sceptycznie nastawiony do używanego sprzętu, bo miałem okazję się sparzyć niestety.



#22 OFFLINE   peresada

peresada

    Tug is the Drug....

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2285 postów
  • LokalizacjaBow River

Napisano 01 listopad 2014 - 16:29

...gdybys nie miał 35tki to może i miałoby to sens...ale wg mnie to jedna z lepszych DXowych stałek,którą z powodzeniem można stosować na FX (winieta do f/4 usuwalna w postprocesie). ciężko będzie ją zastąpić opytką zintegrowaną z korpusem. Samyang ,choć MF też fajnie obrazuje:).
Pozdrówka

sam doszedłem do podobnych wniosków, dlatego  bede sie upierał że d5100 to nie jest taki zły wybór (szegolnie teraz kiedy weszło 5200 i 5100 można kupic dosyć tanio)

do tego ze dwie niedrogie stałki i mamy naprawdę dobry zestaw do amatorki :-)

ja używam 35 najwięcej, a samyanga do fotografowania ryb ( ustawiam w moim przypadku pokrętło na 1.2m i wszystko ostre od 0.6 do nieskończoności )

innych obiektywów nie zamierzam kupować.

pozdrówka


Użytkownik peresada edytował ten post 01 listopad 2014 - 16:34


#23 OFFLINE   peresada

peresada

    Tug is the Drug....

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2285 postów
  • LokalizacjaBow River

Napisano 01 listopad 2014 - 16:30

Widzę, że wątek się rozwinął :)

 

@peresada a z jakim obiektywem użytkujesz Nikona?

 

@patu body interesuje mnie tylko i wyłącznie nowe, ewentualnie mogę się zastanowić nad obiektywem używanym

 

 

Jestem sceptycznie nastawiony do używanego sprzętu, bo miałem okazję się sparzyć niestety.

 

 

jak pisałem wcześniej stałki nikkora 35dx 

i stałki samyanga 14mm ( w dx to ok 20mm) moim zdaniem idelnie szeroki kąt do ryb.

pozdrówka



#24 OFFLINE   asafa

asafa

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 394 postów
  • LokalizacjaTarnów
  • Imię:Tomek

Napisano 01 listopad 2014 - 20:43

tak jest to minus straszliwy. rzeczywiście za mało tych obiektywów....

przydało by się jakies 50 wiecej ażeby zaspokoić nasze potrzeby.

z reszta o czym ja pisze w poniższej liście na pewno nie ma kultowego obiektywu x , który to jest jedynym i niezasąpionym...

trochę powagi...

 

http://en.wikipedia....autofocus_motor

 

 

 

 

 

Lista jest mi dobrze znana, zdaje sobie sprawę z tego ile tego jest  :) Nie zapominaj o tym, że to co dla Ciebie jest wystarczające i nie jest minusem, nie oznacza, że przez drugiego będzie odbierane tak samo - różne preferencje, różne potrzeby, zasobność portfela... Polecam porównać wersje AF i AF-S szkieł Nikona, ich ceny. Ja absolutnie nie widzę w tym braku powagi  :) Bez wątpienia D5100 to bardzo fajne body o czym wspominałem, ale dla mnie brak wbudowanego silnika jest niedosytem, mam do tego prawo  :)


Użytkownik asafa edytował ten post 01 listopad 2014 - 20:44


#25 OFFLINE   peresada

peresada

    Tug is the Drug....

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2285 postów
  • LokalizacjaBow River

Napisano 01 listopad 2014 - 21:12

wszystko rozumiem, ale 5100 to body amatorskie, wiec nie ma uszczelnień, wyświetlacza na górze i śrubokręta. 

to body dla ludzi którym śrubokręt nie jest potrzebny, wiec nie wymagajmy od nikona wsadzanie w nie wszystkiego.

albo tanio, albo drożnej i wtedy możemy używać "tanich" obiektywów bez silnika af.

dla ludzi którzy chcą eksploatować tego typu obiektywy nikon ma w swojej ofercie wiele innych body.

z resztą konia z rzędem temu który będąc amatorem tak jak ja lata za tego typu obiektywami.

prawda jest taka, że w znakomitej większości ludzie którzy biorą takie body ograniczaj się do jednego zooma.

pozdrówka

 

ps.

dodam jeszcze że mnie osobiście brak wbudowanego af nie przeszkadza. 

w moim poprzednim d5000, wsadziłem sobie matówkę z kilnem z ebay za 20usd i kręciłem manualnie, tak samo jak 20 lat wczesniej zenitem.


Użytkownik peresada edytował ten post 01 listopad 2014 - 21:16


#26 OFFLINE   alex62

alex62

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 499 postów
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 01 listopad 2014 - 21:19

..w takim przypadku lepiej zakupić zaawansowany kompakt/hybrydę z jaśniejszą optyką...

Prawie całkowicie się z waćpanem zgadzam ... ;)



#27 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 02 listopad 2014 - 06:04

ps.
dodam jeszcze że mnie osobiście brak wbudowanego af nie przeszkadza.
w moim poprzednim d5000, wsadziłem sobie matówkę z kilnem z ebay za 20usd i kręciłem manualnie, tak samo jak 20 lat wczesniej zenitem.


..katzeye?...

#28 OFFLINE   peresada

peresada

    Tug is the Drug....

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2285 postów
  • LokalizacjaBow River

Napisano 02 listopad 2014 - 11:56

nie, katzeye jest dosyc drogi. ok 60usd o ile pamiętam. 

jak pisałem wczesniej cos taniego z chin.

http://www.ebay.ie/i...=item3cd154fc2b

działało super.

w d5000 miałem problem z 35dx i ff (af czesto pudłował). z różnych względów nie miałem możliwości wysłania body do kalibracji to wróciłem do źródeł :-)


Użytkownik peresada edytował ten post 02 listopad 2014 - 11:59


#29 OFFLINE   Redzi

Redzi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1866 postów
  • LokalizacjaBolenie nad Wisłą

Napisano 02 listopad 2014 - 19:58

Panowie a co powiecie jeszcze o tym obiektywie

 

Nikon 55-200 mm F/4,0-5,6G ED AF-S DX czarny (JAA793DC)

 

 

Pytam bo mam okazję kupić w zestawach w dobrej cenie mocno poniżej 2tysi, sprzedający zaproponował mi jeszcze z kitem 18-55 plus ten co powyżej tylko do czego można go wykorzystać?



#30 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 02 listopad 2014 - 20:49

..ot kit-owy, dłuższy, ciemny zoomik..znając życie, "zapchajdziury" pójdą na alle.., a zakupisz coś lepszego optycznie...

Ja zrobił bym to od razu...



#31 OFFLINE   Arek Kubale

Arek Kubale

    Forumowicz

  • Fotograficy
  • PipPip
  • 440 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 03 listopad 2014 - 10:54

@Redzi, w Nikonie nie siedzę (swoją drogą C 600D nie jest wcale złym wyborem na poczatek), ale pomyśl może o zakupie jakiejś stałki 35 lub 50 mm. Pakowanie się w kity mija się z celem, jeśli zależy Ci choć trochę na jakości zdjęć. A chyba z myślą o tym kupujesz lustrzankę? Zasada jest prosta - body będziesz wymianiał, szkła zostaną na dłużej. I w te drugie warto inwestować.


  • czocho lubi to

#32 OFFLINE   czocho

czocho

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1371 postów
  • LokalizacjaBielsk Podlaski
  • Imię:Kamil

Napisano 03 listopad 2014 - 15:36

Widze, że omijacie tego  Canona szerokim łukiem ;)  A ty Patryk jak zwykle siejesz nikonową propagandę :P  :D  Fakt faktem, że w tym przypadku Canon nie ma za bardzo ruchu z powodu braku tak tanich jasnych stałek z nizszej pólki jak to jest w systemie Nikona....ale jeśli jest brana pod uwage uzywka ....to 50/1.4 bedzie szkłem ze świetnym obrazkiem do 600d,650d,700d ....beda uchylane ekrany i opcja filmowania ;) z dobrym słoikiem można zrobic prawie hollywoodzka produkcję :) można trafic tez 28 czy 30 mm za przyzwoity hajs...

... kity to badziew i zawsze tak bedzie( jaka cena taki obrazek)....bez sensu ograniczać sie od samego początku....lepiej dołożyć pare groszy i miec święty spokój ;) ....dobre szkła zostaja w torbie na lata...a kitami po osiągnieciu levelu semi-pro można najwyżej dobijać gwożdzie  lub wzbogacic ofertę allegro :)



#33 OFFLINE   Fugazi

Fugazi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 193 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Michał

Napisano 03 listopad 2014 - 16:30

Bierz Nikosia z tym kitem ( mam, używam, fajny kit ). Z tym dobijaniem gwoździ to są złe języki i ludzkie pomówienia :) Bez przesady. Tylko koniecznie dokup jakąś amatorską stalkę ( 35, 50 mm ) z większą dziurą czyli jaśniejszą. Nawet te amatorskie są ostre jak żyleta i mają fajny bokeh. Rybki w każdym razie wychodzą portretowo. :)


Użytkownik Fugazi edytował ten post 03 listopad 2014 - 16:33


#34 OFFLINE   Forecast

Forecast

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2005 postów
  • LokalizacjaZadupie
  • Imię:J
  • Nazwisko:P

Napisano 03 listopad 2014 - 16:47

Mam kita 18-55 IS II w Canonie 20 D i bardzo go sobie chwalę więc nie wszystkie kity są do pupy no chyba że ktoś lustrzanka robi zdjęcia na Auto. Do wędkarskich pstryków nie potrzeba nic więcej a i na rodzinnej imprezie daje radę. Redzi domyślam się że masz obecnie kocioł w glowie i przejżałeś w necie wszystko w temacie. Najlepsze są proste rozwiązania więc bierz 5100 z kitem lub 600 D i miłej zabawy.



#35 OFFLINE   Redzi

Redzi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1866 postów
  • LokalizacjaBolenie nad Wisłą

Napisano 03 listopad 2014 - 18:55

Z kitem i tak wezmę zapewne bo tylko tak mogę zakupić zestaw, ale jakieś inne szkiełko też dokupię :)

 

Dzięki za opinie :)



#36 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 03 listopad 2014 - 23:20

...Kubusiu,tylko ze kupując lustrzankę masz ochotę ja użyć również w innych okolicznościach...a tam nie zawsze masz światło. Wtedy albo kit i palenie lampą, broń Boże wbudowaną ( dx-y nie maja wysokiego,użytecznego ISO), albo jasne szkło...no chyba,ze ktoś jedzie pseudohadeerem z automatu, i nawet portret, streeta czy słitfocie puszcza przez softa :D ;)

#37 OFFLINE   StCroix

StCroix

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 402 postów
  • LokalizacjaJastrzębie Zdrój
  • Imię:Irek
  • Nazwisko:Klag

Napisano 06 listopad 2014 - 12:12

aby nie zakładać nowego tematu, pozwolę sobie zapytać w istniejącym. zasadniczo różnic wielkich nie widzę i stąd moje pytanie. D5100 czy D5200? oba w standardzie, tzn. z kit'owymi szkłami. tutaj rodzi się kolejne pytanie: 18-55 + 55-200, czy może 18-105?



#38 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 06 listopad 2014 - 13:44

..jezeli juz z kit-em to 18-105 jest lepszym rozwiazaniem ( optycznie również)

#39 OFFLINE   StCroix

StCroix

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 402 postów
  • LokalizacjaJastrzębie Zdrój
  • Imię:Irek
  • Nazwisko:Klag

Napisano 06 listopad 2014 - 13:48

a samo body? 5100 czy dołożyć parę złotych do 5200? znalazłem też konfiguracje ze szkłem 18-55 + 55-300. oczywiście wszystko VR



#40 OFFLINE   rapala

rapala

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 54 postów

Napisano 06 listopad 2014 - 15:03

Dokładnie rok temu przerabiałem ten sam temat.D 5100 to jak na początek bardzo dobry wybór ale musi być to świadomy wybór.Decyzja o wyborze Nikona to przede wszystkim wybór systemu a nie tylko samego aparatu a to będzie skutkować na kilka lat do przodu.Obiektywy o których pisałeś czyli 18-55 , 55-300 daruj sobie ,jeżeli już kit to 18-105 ,choć na pewno za jakiś czas dokupisz jakieś stałki z lepszym światłem.Od siebie mogę zaproponować d5100 + sigma 17-50 2.8 .Odkąd zakupiłem ten obiektyw ,praktycznie nie schodzi z puszki.Jest to naprawdę świetny ,ostry i uniwersalny spacerzoom choć do zdjęć z naszego hobby często przydaje się coś z dłuższą ogniskową ...w tym wypadku dobrym uzupełnieniem jest nikkor 70-300,oczywiscie mówimy tu o budżetowych szkłach.


Użytkownik rapala edytował ten post 06 listopad 2014 - 15:04





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych