Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Nikon d5100 czy Canon 600D


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
115 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 06 listopad 2014 - 16:44

..Sigma fajna, ale rozrzut jakościowy przeogromny..(IMHO, wolałbym Tamrona, który jest ostrzejszy, szczególnie na długim końcu).  Budżetowe 70-300 fajne... ale z VRem. Zrobiłem nim z 1000latek w Turcji, przy 200-300mm stabilizacja się przydaje...



#42 OFFLINE   asafa

asafa

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 394 postów
  • LokalizacjaTarnów
  • Imię:Tomek

Napisano 06 listopad 2014 - 20:11

Kurdę, ale można się zamieszać od tych opinii. Jedni polecają Tamrona, inni Sigmę (choć obiektywnie wygląda na to, że większość jednak tę drugą firmę). Ostatnio testowałem w FJ Sigmę i byłem bardzo zadowolony, testy na optyczne chyba też w miarę wiarygodne ? 

 

http://www.optyczne....ość_obrazu.html



#43 OFFLINE   rapala

rapala

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 54 postów

Napisano 06 listopad 2014 - 21:13

Kupując Sigmę,byłem w o tyle dobrej sytuacji , że miałem wybór z kilku egzemplarzy a na dodate możliwość porównania z Tamronami.Zanabyłem najostrzejszą sztukę ale mimo to i tak w ramach gwarancji wysłałem do serwisu , gdyż był minimalny BF. Zapłaciłem jedyni za kuriera. Teraz jest idealnie. Moim zdaniem za sigmą przemawia jeszcze nieco lepszy AF , szczególnie wtedy gdy mamy mało światła.

Użytkownik rapala edytował ten post 06 listopad 2014 - 21:14


#44 OFFLINE   Redzi

Redzi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1866 postów
  • LokalizacjaBolenie nad Wisłą

Napisano 10 listopad 2014 - 20:18

Co do body to w 5200 masz zwrot kosztów w wysokości 250zł więc oba body wychodzą podobnie.

 

Tylko pytanie czy matryca 24 nie jest lekko przesadzona w tej klasie aparatu myślę że 16 spokojnie wystarcza.

W dodatku dużo ludzi narzeka, że strasznie się grzeje model 5200 właśnie przez tą matrycę.



#45 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 10 listopad 2014 - 21:10

...pamiętajcie,ze czym bardziej napakowana matryca tym większe wyzwanie dla obiektywu...szczególnie dla KITa. Jak nie robisz powiększeń,croop'ów to 12-16Mpix to aż nadto...
  • peresada lubi to

#46 OFFLINE   StCroix

StCroix

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 402 postów
  • LokalizacjaJastrzębie Zdrój
  • Imię:Irek
  • Nazwisko:Klag

Napisano 11 listopad 2014 - 21:27

może jakiś kompromis? 16 Mpix (najlepiej ze śrubokrętem) i dobra optyka. jako, że nie znam się na fotografii, a chciałbym zacząć przygodę, poproszę o propozycje. coś, co znajdę w rozsądnych pieniądzach, najlepiej nówka sztuka, bez poświęcania tygodni na poszukiwania. budżet to okolice trzech tysięcy. czy to możliwe?



#47 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 11 listopad 2014 - 21:32

..d90 plus np. Tamron, Sigma 17-50/2.8...w systemowe szkło z tym swiatłem nie wbijesz się z tym budżetem..

Editka..co bym nie był posądzony o kryptoreklamę i stronniczość - propozycja oczywiście z Nikona ,na Canonie się nie znam ;)


  • Kamil Z. lubi to

#48 OFFLINE   Forecast

Forecast

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2005 postów
  • LokalizacjaZadupie
  • Imię:J
  • Nazwisko:P

Napisano 12 listopad 2014 - 08:41

Używki Tamrona 17-50 nie są takie drogie. Przy odrobinie szczęścia można trafić cacy egzemplarz z filtrami. Trochę kusi to światło 2.8.



#49 OFFLINE   StCroix

StCroix

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 402 postów
  • LokalizacjaJastrzębie Zdrój
  • Imię:Irek
  • Nazwisko:Klag

Napisano 12 listopad 2014 - 09:35

tak jeszcze dla uzupełnienia...

bardziej skłaniacie się w kierunku Tamrona, czy Sigmy? wybaczcie ignorancję i nieznajomość tematu. po prostu lepiej posiadać lepsze, choć dobre niby złe nie jest ;-)



#50 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 12 listopad 2014 - 14:02

Wyselekcjonowany egzemplarz Tamrona będzie ostrzejszy. sigma z HSM może mieć ciut szybszy AF,ale nie koniecznie celniejszy.
2.8 rzadko używalne na rybach,ale lepiej je mieć niż nie.

#51 OFFLINE   StCroix

StCroix

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 402 postów
  • LokalizacjaJastrzębie Zdrój
  • Imię:Irek
  • Nazwisko:Klag

Napisano 12 listopad 2014 - 17:53

jeszcze jedno. widzę, że D90 też nie posiada stabilizacji. nie jest to zatem lekkie uwstecznianie się w stosunku do D5200, który jest konstrukcją nowszą?



#52 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 12 listopad 2014 - 19:49

Czego? Stabilizacji? Żaden Nikon jej nie posiada, niektóre Nikkory owszem...

#53 OFFLINE   StCroix

StCroix

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 402 postów
  • LokalizacjaJastrzębie Zdrój
  • Imię:Irek
  • Nazwisko:Klag

Napisano 12 listopad 2014 - 21:01

Czego? Stabilizacji? Żaden Nikon jej nie posiada, niektóre Nikkory owszem...

wyszło to, o czym pisałem wcześniej. nie znam się. bardzo dziękuję za wszelkie informacje i pomoc :-)



#54 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 12 listopad 2014 - 22:04

..reasumując, na początek zabawy zakup d90 (matryca CMOS), z lepszym od KITa szkiełkiem. Wielkiej rożnicy w obrazku nie zobaczysz (porównując d90 i d5200)...

#55 OFFLINE   albercik2

albercik2

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 689 postów
  • LokalizacjaChotylow
  • Imię:albercik
  • Nazwisko:przemyslaw

Napisano 12 listopad 2014 - 22:13

może jakiś kompromis? 16 Mpix (najlepiej ze śrubokrętem) i dobra optyka. jako, że nie znam się na fotografii, a chciałbym zacząć przygodę, poproszę o propozycje. coś, co znajdę w rozsądnych pieniądzach, najlepiej nówka sztuka, bez poświęcania tygodni na poszukiwania. budżet to okolice trzech tysięcy. czy to możliwe?

 

Jak już koledzy podpowiedzieli D90 + Nikkor 18-105 z VR i na początek starczy. Można jeszcze trafić nówke w dobrej cenie.


Użytkownik albercik2 edytował ten post 12 listopad 2014 - 22:16


#56 OFFLINE   asafa

asafa

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 394 postów
  • LokalizacjaTarnów
  • Imię:Tomek

Napisano 13 listopad 2014 - 10:58

jeszcze jedno. widzę, że D90 też nie posiada stabilizacji. nie jest to zatem lekkie uwstecznianie się w stosunku do D5200, który jest konstrukcją nowszą?

 

Czego? Stabilizacji? Żaden Nikon jej nie posiada, niektóre Nikkory owszem...

 
 

wyszło to, o czym pisałem wcześniej. nie znam się. bardzo dziękuję za wszelkie informacje i pomoc :-)

 

 

Jak Ci zależy na tej stabilizacji to szukaj Tamrona 17-50 VC (Sigmy z tego co wiem są w jednej wersji z OS) chociaż przy tych ogniskowych nie jest ona niezbędna według mnie, ewentualnie przy filmowaniu, co innego 55-300 czy 70-300, tu na długim końcu na pewno zrobi robotę VR :)


Użytkownik asafa edytował ten post 13 listopad 2014 - 11:02


#57 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 15 listopad 2014 - 11:35

..miałem Tamrona z VC i bez..IMHO , stabilizacja jest zbędna przy tych ogniskowych. Działa bardzo wolno, głośno, czasami podczas pstrykania potrafi "dostabilizować" przez co porusza fotkę...Na minus wersji z VC  - wyższa cena i większa średnica gwintu ( 72mm), przez co za filterki trzeba więcej wyłożyć ;) ...

Optycznie to te same szkła...



#58 OFFLINE   mag

mag

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 169 postów

Napisano 15 listopad 2014 - 12:01

..miałem Tamrona z VC i bez..IMHO , stabilizacja jest zbędna przy tych ogniskowych. Działa bardzo wolno, głośno, czasami podczas pstrykania potrafi "dostabilizować" przez co porusza fotkę...Na minus wersji z VC  - wyższa cena i większa średnica gwintu ( 72mm), przez co za filterki trzeba więcej wyłożyć ;) ...

Optycznie to te same szkła...

Patryk,jeśli to nie tajemnica,to jakich szkieł w tej chwili najczęściej używasz  ?  :)



#59 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 15 listopad 2014 - 18:51

...zadna tajemnica..używam setu Nikkor 20-35/2.8, Sigma 50/1.4 i Nikkor 85/1.8...ten 1szy stricte pod foto-fishing:)...
Na zbyciu Nikkor 18-35/3.5-4.5 D;)
  • mag lubi to

#60 OFFLINE   StCroix

StCroix

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 402 postów
  • LokalizacjaJastrzębie Zdrój
  • Imię:Irek
  • Nazwisko:Klag

Napisano 15 listopad 2014 - 21:15

a mnie się z dnia na dzień bardziej zmienia koncepcja. ubzdurałem sobie zwiększenie budżetu i D7000 (z racji uszczelnienia). znalazłem kilka zestawów z proponowanym Tamron'em (17-50). im dłużej żyję, tym jestem głupszy i nieporadny :/

dobry to kierunek?






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych