Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Zestaw castingowy pod okonie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
111 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   fasolus Hand Made

fasolus Hand Made

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 57 postów

Napisano 05 listopad 2014 - 13:42

Witam

Moja wiedza w temacie castingu jest znikoma, dlatego zwracam się do was z prośbą. Chciałbym zacząć łowić tą metodą z brzegu,czasami z łódki, głównie okonie(30-45cm),czasami jakaś kaczuszka z opadu na koguty(5-25g),plecionka 0.08-0.1.  Czy moglibyście pomóc mi dobrać odpowiedni sprzęt ? Wędzisko i multiplikator. Chciałbym,żeby całość zamknęła się w granicach 600-700 zł. Z góry dzięki ;)

 



#2 OFFLINE   Mekamil

Mekamil

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2877 postów
  • LokalizacjaZgierz
  • Imię:Kamil

Napisano 05 listopad 2014 - 14:10

Na olx.pl masz Curado 101D za 4 stówki. Do tego dobierzesz jakiś kijek seryjny i się zamkniesz w tej kwocie.



#3 OFFLINE   Tomek88

Tomek88

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3209 postów
  • LokalizacjaGrójec
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Zienkiewicz

Napisano 05 listopad 2014 - 14:13

Od dawna czekałem na taki temat, bo nikt nie chce pytać o sprzęt do danej kwoty a wyszukiwarka to diabelskie narzędzie po skorzystaniu, z której pali się komputer.

 

 

Na olx.pl masz Curado 101D za 4 stówki. Do tego dobierzesz jakiś kijek seryjny i się zamkniesz w tej kwocie.

101d fajny multi, ale koleżka nie sprecyzował, albo nastąpił błąd składni ponieważ

 

głównie okonie(30-45cm),czasami jakaś kaczuszka z opadu na koguty(5-25g)

Nie wiadomo więc czy 5gr to minimalny zakres jakim będzie łowione, czy ciężar przynęt na okonia jest owiany mgłą tajemnicy



#4 OFFLINE   aigle

aigle

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 464 postów
  • LokalizacjaKraina Wiecznych Łowów
  • Imię:Tomek

Napisano 05 listopad 2014 - 14:39

Rozpoczynanie przygody z castem od 5 gr ... średnio to widzę. Możesz się zniechęcić szybko , a szkoda.



#5 OFFLINE   fasolus Hand Made

fasolus Hand Made

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 57 postów

Napisano 06 listopad 2014 - 11:32

Do tradycyjnego łowienia z kołowrotkiem ze stałą szpulą używam kogutów od 8-20 g,kołowrotek spro passion 710,plecionka 0.1,kijek mikado 1.98 m inazuma. Chciałbym to zamienić na sprzęt castingowy aby oddawać dalsze rzuty i łowić duże okonie. Nie wiem jaki sprzet kupić dlatego zwracam sie do was z prośbą

Użytkownik fasolus edytował ten post 06 listopad 2014 - 11:56


#6 OFFLINE   Tomek88

Tomek88

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3209 postów
  • LokalizacjaGrójec
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Zienkiewicz

Napisano 06 listopad 2014 - 12:06

Zestaw na casting mniej niż tysiaka i dalsze rzuty UL niż korbą? Niech mnie ktoś uszczypnie ;)


  • Dienekes, Alexspin i Andżej lubią to

#7 OFFLINE   BazyL

BazyL

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5417 postów
  • Imię:Kamil

Napisano 06 listopad 2014 - 12:47

"używam kogutów od 8-20 g" trudno to nazwać UL czy nawet L. ale nawet x3 budżet może być problem w porównaniu z dobrze zestawionym kompletem spinningowym


  • mifek lubi to

#8 OFFLINE   Tomek88

Tomek88

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3209 postów
  • LokalizacjaGrójec
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Zienkiewicz

Napisano 06 listopad 2014 - 13:12

Jeśli faktycznie autor zmienił kryteria na 8-20 to 101d podpowiedziane przez mekamila będzie dobrym wyborem + kijek powiedzmy veritas do 30gr(300zł), z seryjnych pod koguta ciężko o coś lepszego w tej cenie i zamykamy się w 700zł a zestaw nie najgorszy do takich zastosowań :)


Użytkownik Tomek88 edytował ten post 06 listopad 2014 - 13:14


#9 OFFLINE   BazyL

BazyL

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5417 postów
  • Imię:Kamil

Napisano 06 listopad 2014 - 13:28

dla mnie większym problemem jest kij godzący sztywność konieczną do prawidłowego prowadzenia koguta (zwłaszcza 20g krótkimi skokami) i "okoniową" pracę pod rybą



#10 OFFLINE   Tomek88

Tomek88

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3209 postów
  • LokalizacjaGrójec
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Zienkiewicz

Napisano 06 listopad 2014 - 13:38

To raczej niemożliwe, trzeba iść na jakiś kompromis. Nie przechwalając, ale ten veritas jest jednym może z nielicznych patyków a jedynym jaki znam w takich pieniądzach, żeby fajnie nim dało się kogutować, a holować autor będzie musiał po prostu się nauczyć tym kijem, chociaż pod większym okoniem już zapracuje głębiej to realne 17lb i pracuje bardziej środkiem ciut przy szybki na okonia, ale albo rybki albo pipki :)



#11 OFFLINE   fasolus Hand Made

fasolus Hand Made

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 57 postów

Napisano 06 listopad 2014 - 15:13

Ale ten curado jest dla osób trzymających wędkę w lewej ręce, przynajmniej tak mi się wydaje. A ja trzymam w prawej

#12 OFFLINE   fasolus Hand Made

fasolus Hand Made

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 57 postów

Napisano 06 listopad 2014 - 15:20

Zachęcam do przeczytania tego artykułu, ponieważ to on zachęcił mnie do pochylenia się nad castingiem.

http://castmania.jim...koni-na-koguty/

Może ten artykuł rozjaśni wam o co mi chodzi i do czego chcę stosować ten zestaw. Autor piszę, że używa ,,Z moich ulubionych niebieskich strzał do łowienia okoni rewelacyjnie nadaje się Legend Turnament firmy St. Croix DROP SHOT , spasowany z multiplikatorem Daiwa STEEZ 103 pozwala mi na pełen komfort łowienia oraz dalekie rzuty.''

 

Ja szukam odpowiednika tego zestawu tylko tańszego



#13 OFFLINE   skius

skius

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 324 postów
  • LokalizacjaCiechanów

Napisano 06 listopad 2014 - 15:28

Curado 101d jest na lewą rękę.

Dorzuć do tego team dragona cast od 5g (są na allegro w granicach 300zł) i będzie super.



#14 OFFLINE   fasolus Hand Made

fasolus Hand Made

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 57 postów

Napisano 06 listopad 2014 - 17:36

Dobra koledzy. Na multiplikator się już zdecydowałem. Będzie to Shimano Curado 101d. Pozostaje tylko dobrać do niego kijek. Musi on parametrami odpowiadać temu kijkowi St.Croix TBS610MLXF  no i żeby był oczywiście dużo tańszy


Użytkownik fasolus edytował ten post 06 listopad 2014 - 17:37

  • kedar lubi to

#15 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10127 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 06 listopad 2014 - 17:47

A myślisz ,że ludziska kupują ten St. Croix dla tego , że jest droższy od innych porównywalnych ale dużo tańszych? :P


  • Paweł Bugajski, sucks_one, Tomek88 i 1 inna osoba lubią to

#16 OFFLINE   fasolus Hand Made

fasolus Hand Made

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 57 postów

Napisano 06 listopad 2014 - 17:56

Mi chodzi o to, żeby miał bardzo podobne parametry tj. długość,cw i akcję.Wiadomo, że jakością wykonania i bardzo dobrą akcją będzie odbiegał

#17 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10127 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 06 listopad 2014 - 18:09

Czyli w każdym przypadku będzie nieporównywalny ;)

Właściwe pytanie: fajny kijek castingowy pod okonia za nieduże pieniądze ? (co i tak jest pojęciem względnym)

Jedną propozycję i to bardzo trafną już masz :)



#18 OFFLINE   Tomek88

Tomek88

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3209 postów
  • LokalizacjaGrójec
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Zienkiewicz

Napisano 06 listopad 2014 - 18:10

temu kijkowi St.Croix TBS610MLXF  no i żeby był oczywiście dużo tańszy

 

 Po pierwsze ten model jest spiningiem, jeśli już mówimy to o TBC610MLXF a po drugie do koguta jest zbyt spolegliwy i szczególnie jeśli chodzi o górną podaną granicę czyli 20gr. Sam jestem posiadaczem TBC69MXF i również byłby za słaby a szczególnie z miękki szczyt do kuraków. Szukałbym czegoś innego chyba, że się męczyć i machać metr kijem do góry aby koguta podbić na 20cm ;)

Bierz veritasa i będziesz mnie miło wspominał a moderator będzie mógł zamknąć temat :P

 

http://allegro.pl/ab...4744663858.html

Poznaj moje dobre serce i jeszcze sakure sobie oglądnij :D

Sakura mniej kogucia jednak bardziej okoniowa, to japończyk i reg fast to prawdziwy reg fast a nie krowi ogon jak nas przyzwyczaili zachodni producenci :)

http://allegro.pl/sa...4737923840.html

Nie zapomnij przypomnieć sprzedawcy, że ja Cię poleciłem, aby się nie wykręcał jak po prowizję się zgłoszę :D B)


Użytkownik Tomek88 edytował ten post 06 listopad 2014 - 18:22

  • BOB i M@rczysko lubią to

#19 OFFLINE   Meme

Meme

    booom

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3094 postów
  • LokalizacjaWarszawa - Tarchomin
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Oświeciński

Napisano 06 listopad 2014 - 18:27

Tomek poprawka sakura to francuz - stylizowany na japonie :)

Co do kija z tanich jdm by bylo cos ale nie do 20 - tak do 17 g - major craft go emotion 6'6 ml 14 lb mocy i do 14 gram realnie do 20 ale tu już nie bedzie agresywnego poderwania. veritas bardzo fajna opcja - mialem chwalilem sprzedalem - niepodobala mi sie duza zbeznosc blanku czego na fotach nie widać :D



#20 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10127 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 06 listopad 2014 - 18:30

Ja mam mniej litości i polecę Sakure Neo Trinis (do 10,5g ...daje radę i 15) Jak trafisz jak ja za połowę ceny to :) (u mnie gada z CC51)

Sakura to Francuz???!!! Michał! oddawaj kasę!!! :D


Użytkownik BOB1 edytował ten post 06 listopad 2014 - 18:32





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych