Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Humminbird Helix 5 DI GPS


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
95 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   wilk325

wilk325

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 195 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz
  • Imię:Tadeusz
  • Nazwisko:Wilk

Napisano 22 kwiecień 2017 - 13:20

OK, juz wiem :)>
Kabel zasilający jest 1.5m więc spoko. Kabel do przetwornika, jest trochę grubszy (4-5mm) i długości jakieś 3-4m ( nie zmierzę bo mam zamontowany na stałe ). Za to jest jeden do SI, DI i zwykłego obrazowania. Myślę, ze nie ma takiej kaszany ja na zdjęciu ;).



#42 OFFLINE   malinabar

malinabar

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2291 postów
  • Lokalizacjapłd.-zach.
  • Imię:Bartek

Napisano 22 kwiecień 2017 - 16:00

Nie jestem elektrykiem, ale wydaje mi się, że najprościej jest przyjąć (zapis na akumulatorze), mówiący o tym że 18Ah akumulator może oddać przez 20 godzin, pobierany prąd zależny jest od urządzenia pobierającego prąd. Ile chce pobrać tyle pobierze oczywiście w dużym uproszczeniu ponieważ maksymalny oddawany prąd też jest uzależniony od możliwości akumulatora. 

Oki , czyli co to daje w dużym uproszczeniu w przypadku Helixa 7 , który pobiera 850 mA ? 



#43 OFFLINE   Paprykarz

Paprykarz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1953 postów
  • Lokalizacjazachodniopomorskie

Napisano 22 kwiecień 2017 - 20:40

Przyjmij w zaokrągleniu że Helix pobiera 1A a to oznacza że będzie działał na akumulatorze 18Ah właśnie 18 godzin a to jest bardzo blisko 20 godzin deklarowane dla tego akumulatora. 



#44 OFFLINE   malinabar

malinabar

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2291 postów
  • Lokalizacjapłd.-zach.
  • Imię:Bartek

Napisano 22 kwiecień 2017 - 22:05

Czyli , per analogiam , na 9 Ah ok. 9 godzin pracy a na 12 Ah 12 godzin ? Czy jest jeszcze jakiś dodatkowy parametr baterii w zależności od pojemności , który trzeba wziąć pod uwagę ?



#45 OFFLINE   Paprykarz

Paprykarz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1953 postów
  • Lokalizacjazachodniopomorskie

Napisano 23 kwiecień 2017 - 08:54

Niestety nie, 9Ah odda 9A w czasie 20 godzin. Jeżeli pobierzesz je szybciej niż 20 godzin to akumulator wykaże mniejszą pojemność.



#46 OFFLINE   crizz100

crizz100

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1214 postów
  • Lokalizacjamultikonto (@esoxx87, @Marcisio1, @esexlucius)

Napisano 29 czerwiec 2017 - 07:53

Czy jest opcja żeby gdzieś w Polsce dostać plastikową zaślepkę karty sd do helixa 5 ?



#47 OFFLINE   Paprykarz

Paprykarz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1953 postów
  • Lokalizacjazachodniopomorskie

Napisano 29 czerwiec 2017 - 08:19

Marne szanse, ale nie trać nadziei, może ktoś będzie złomował jakiś model z tym typem zamknięcia slotu na karty.  Napisz do Humminbirda w US, będzie szybciej.



#48 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4655 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 29 czerwiec 2017 - 09:28

Czy jest opcja żeby gdzieś w Polsce dostać plastikową zaślepkę karty sd do helixa 5 ?

Szukaj na angielskim ebay-u, stamtąd rok temu ściągnąłem swoją.



#49 OFFLINE   Marchisio

Marchisio

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 291 postów

Napisano 06 lipiec 2017 - 13:06

Jak  to jest z autochart live w helix 5 di chirp jezeli skonczy sie miejsce na nagrywanie w urządzeniu? Czy podłączając kartę sd zacznie mi ja wykorzystywac czy potrzebuje kartę zero lines?



#50 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4655 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 06 lipiec 2017 - 13:32

Żeby mieć mapę prosto z echa na karcie SD musisz mieć co najmniej kartę zero lines. W echu jest zaimplementowany program Autochart live i on zapisuję na kartę zero lines gotowe pliki acd, czy jakoś tak. Ważą niewiele i trzeba się sporo napływać, żeby taką kartę zapełnić. Używając zwykłej karty nie zdziałasz nic, no chyba że chodzi i o pliki z logami, waypointami. To jesteś w stanie przenieść z echa na zwykłe  SD. Nie będzie z tego mapy, musisz mieć tak czy siak Zero lines.


  • Marchisio lubi to

#51 OFFLINE   Marchisio

Marchisio

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 291 postów

Napisano 06 lipiec 2017 - 14:25

Rozumiem ze te pliki humminbirda sa o standardowym formacie i moge je obrobic w drdepth tak jak w serii 900?  Co do AutochartLive aby rozszerzyc mozliwosci zapisu moge uzyc dowolnej karty zero line czy musi to byc karta EU ? Czy taka mapke moge wyeksportowac do innego echa humminbird?



#52 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4655 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 06 lipiec 2017 - 14:32

Tak, to musi być karta eu, bo autochart jest z założenia zbiorem linii brzegowych z georeferencjami, które zapełniasz swoimi danymi.

Pliki będą miały rozszerzenia:. .son, .dat, bx i możesz je obrabiać w drdepth jak i w reefmasterze -niestety, nie wyexportujesz funkcjonalnej mapy do echa, jedynie izobaty bez cyfr głębokości.

nie próbowałem wymiany - z założenia kazdy plik można skopiować i wkleić w innym miejscu, więc te tworzące widok mapy w echu też. Oczywiście mówimy o wymianie pomędzy kartami zerolines. Nie da się wrzucać map do innego echa bez zerolines, to nie jest plik graficzny w rodzaju .at5 Lowrance - to zbiór danych, z których echo buduje obraz dna.



#53 OFFLINE   Marchisio

Marchisio

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 291 postów

Napisano 07 lipiec 2017 - 07:36

Czyli na tej karcie jest tylko "podkład" pod tworzone przeze mnie mapy? W echosond się w pamięci wewnętrznej mam już taka mapę bazowa bez karty zero lines.
Jak rozumiem echo nie zapisze mi danych na zwykłą kartę , na tej karcie zero lines są jakieś pliki dzięki którym echosonda ja rozpoznaje i zaczyna zapisywać na niej dane tak?

#54 OFFLINE   Paprykarz

Paprykarz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1953 postów
  • Lokalizacjazachodniopomorskie

Napisano 07 lipiec 2017 - 10:29

Własnie tak.


  • Marchisio lubi to

#55 OFFLINE   Marchisio

Marchisio

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 291 postów

Napisano 07 lipiec 2017 - 17:40

A jak włożę taka kartę do 998 to też echo zobaczy te mapy?

#56 OFFLINE   Paprykarz

Paprykarz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1953 postów
  • Lokalizacjazachodniopomorskie

Napisano 07 lipiec 2017 - 18:58

W 998 jest to uzależnione od wersji firmware.



#57 OFFLINE   mariusz1976

mariusz1976

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 213 postów
  • LokalizacjaSuwalszczyzna.
  • Imię:Mariusz

Napisano 18 wrzesień 2017 - 13:07

witam, jestem na forum nowym użytkownikiem i już potrzebuje pomocy.Czy może ktoś mi pomóc w ustawieniu sondy helix 5 chirp di chodzi mi o podstawowe parametry na wody słodkie do 50 m. jak to wszystko ustawić aby można było zająć się na rybach łowieniem ryb a nie ustawieniami sondy.



#58 OFFLINE   cabage

cabage

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1516 postów
  • LokalizacjaOpole
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Tohatsu/Mercury/Lowrance/MG/Ram Mounts

Napisano 18 wrzesień 2017 - 13:34

witam, jestem na forum nowym użytkownikiem i już potrzebuje pomocy.Czy może ktoś mi pomóc w ustawieniu sondy helix 5 chirp di chodzi mi o podstawowe parametry na wody słodkie do 50 m. jak to wszystko ustawić aby można było zająć się na rybach łowieniem ryb a nie ustawieniami sondy.

Humminbird fabrycznie jest dobrze ustawiony, na początek na pewno wystarczy



#59 OFFLINE   Paprykarz

Paprykarz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1953 postów
  • Lokalizacjazachodniopomorskie

Napisano 18 wrzesień 2017 - 14:33

Święte słowa  :)


  • cabage lubi to

#60 OFFLINE   mariusz1976

mariusz1976

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 213 postów
  • LokalizacjaSuwalszczyzna.
  • Imię:Mariusz

Napisano 18 wrzesień 2017 - 16:06

nie kombinować?, tylko teraz już się na grzebałem, to tylko wrócić ustawienia fabryczne?... i ośka ?






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych