Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Humminbird Helix 5 DI GPS


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
95 odpowiedzi w tym temacie

#61 OFFLINE   cabage

cabage

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1516 postów
  • LokalizacjaOpole
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Tohatsu/Mercury/Lowrance/MG/Ram Mounts

Napisano 18 wrzesień 2017 - 16:09

Tak, reset do ustawień fabrycznych i na wodę

#62 OFFLINE   mariusz1976

mariusz1976

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 213 postów
  • LokalizacjaSuwalszczyzna.
  • Imię:Mariusz

Napisano 18 wrzesień 2017 - 18:07

ok, dzięki.



#63 OFFLINE   Tomek Żyrardów

Tomek Żyrardów

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 48 postów
  • LokalizacjaŻyrardów
  • Imię:Tomek

Napisano 03 listopad 2017 - 19:21

Witam
Zakupiłem na początku roku echo Helix 7 Chirp SI GPS G2N.Ślęczę nad wodą i próbóję ustawić to echo.Puszczam ciężarki pod przetwornik,robię inne różne cuda.Jeżeli ruszę obciążeniem spuszczonym na lince pod przetwornik to reakcja na ekranie jest.Wszyscy piszą że to super sprzęt,mam wielką prośbę o podpowiedź jakie macie ustawienia w swoich echo przy opcjach:
1.Surface cluter-im wyższe ustawienie tym więcej syfu na ekranie,a z opisu wynika że jest to oczyszczanie powierzchni.
2.Noise filter-tu nie widzę żadnych zmian,a jest to filtr zakłóceń(szumów)
3.Chirp Configuration zarówno 2D jak i SI i DI.
Pływam po środkowej Wiśle
Z góry dziękuję za wszystkie wskazówki i pozdrawiam.

#64 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4659 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 03 listopad 2017 - 21:19

Fabryczne ustawienia masz na 50% mocy urządzenia. Czasami to wystarczy, czasami trzeba kombinować. Odszukaj w menu echa opcję switchfire i sprawdź, czy jest max czy open- wtedy powinieneś zobaczyć różnicę w odczytach.

Na jakich głębokościach pływasz? jeżeli jest płytko, to ciężko zobaczyć ciężarek - fizyka fali dźwiękowej się kłania.

Na twoim miejscu pominąłbym czyszczenie powierzchni, zainteresowałbym się dnem, doborem odpowiedniej palety kolorów - jest ich sporo i warto sprawdzić np. odwrócone szare.

Jeżeli dobrze kojarzę to noise filter może być pomocny przy np kilku przetwornikach, silniku elektrycznym....

Przy ustawieniach SI trzeba zmniejszyć prędkość przesuwu - odczyty są wyraźniejsze+oczywiście korekcja jasności, ostrości i palety kolorów.

Co do chirpa - nie pomogę, mój helix go nie ma.



#65 OFFLINE   Tomek Żyrardów

Tomek Żyrardów

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 48 postów
  • LokalizacjaŻyrardów
  • Imię:Tomek

Napisano 04 listopad 2017 - 06:08

Dziękuję za odpowiedź Maćku
Ustawienie czułości w trybie normalnym 8-9,SI,DI jest na 10-11 czyli mniej niż 50%.
Prędkość przesuwu 6.
Tryb zwykły,SI,DI ustawione na Clear Mode.
Głębokość do łowienia jak to Wisła 2-5 m.
Ciężarek widzę już na głębokości 1,5 m.
Dno White line - z moich obserwacji najlepsze odczyty
Paleta kolorów ustawiona na 2 - sprawdzę tą o której pisałeś
Jeżeli ktoś ma jeszcze jakieś wskazówki będę wdzięczny

#66 OFFLINE   LASOTA1974

LASOTA1974

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 383 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Lasoń

Napisano 18 styczeń 2018 - 06:32

Proszę o info jakie są główne różnice pomiędzy echami Humminbird nowej generacji Helix 5 Chirp SI GPS G2 a Helix 7 Chirp SI G2... :)



#67 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4659 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 18 styczeń 2018 - 07:36

Poza większym ekranem nie kojarzę innych różnic. Te same przetworniki i key features,Do sprawdzenia ilość wejść na kartę SD. Poza tym  raczej nic oprócz ceny.



#68 OFFLINE   kudzar

kudzar

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 18 postów

Napisano 02 styczeń 2019 - 21:01

Maciej, widzę że na forum udzielasz się z bardzo konkretnymi i pomocnymi odpowiedziami. Wielkie dzięki za czas i dzielenie się wiedzą. Może masz doświadczenia w zakresie zakupu autochart i karty zero line poprzez opcję download ze strony humminbird? Wychodzi 200pln taniej niż zakup w sklepie.

#69 OFFLINE   kudzar

kudzar

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 18 postów

Napisano 02 styczeń 2019 - 21:03

Czy masz info czy taka ściągnięta licencja autochart jest również dwustanowiskowa tzn na dwa komputery?

#70 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4659 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 02 styczeń 2019 - 21:04

Tutaj nie pomogę niestety, mam wersję pudełkową.



#71 OFFLINE   kudzar

kudzar

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 18 postów

Napisano 02 styczeń 2019 - 21:05

Ps obiecałeś stworzenie instrukcji dla autochart... Będziesz w stanie to zrealizować do końca lutego/marca?

#72 OFFLINE   kudzar

kudzar

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 18 postów

Napisano 02 styczeń 2019 - 21:09

Pytam bo jestem zielony... przesiadłem się z Garmina, który robił sobie sam (takie batymetrie dla dzieci) bez obróbki pc i dodatkowych programów.

#73 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4659 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 02 styczeń 2019 - 21:14

Mam już pierwszy film - o korekcji danych, nie publikowałem jeszcze, bo zdradziłem namiary niechcący na logi i muszę przerobić go- bo to nie moje logi akurat były.

Myślę że ogarnę sprawę i jak będę gotowy z całością materiałów to puszczę do YT.

A co do nabycia programu i karty odezwę się na pv do ciebie.


Użytkownik Maciej_K edytował ten post 02 styczeń 2019 - 21:18

  • malinabar lubi to

#74 OFFLINE   kudzar

kudzar

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 18 postów

Napisano 02 styczeń 2019 - 21:16

Możesz troszkę szerzej opisać co to są "logi"? Gdzieś wyczytałem, że normalna karta sd (nie zero line) włożona do helixa pozwala na zapisywanie większej ilości danych nie tylko przez 8 godzin... być może zbyt dużo czytałem ostatnio i pomieszały mi się informacje... czym różni się zwykła karta sd od zero linowej włożonej do echosondy i do pc?

#75 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4659 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 02 styczeń 2019 - 21:22

Zero lines zawiera zarys linii brzegowych zbiorników- które zapełniasz potem logami, ma preinstalowane skrypty, które pozwalają echu poskładać mapę z ścieżek z danymi. Nie zawiera ona pliku graficznego z mapą jak np karty navionics, at5 dla lowrance.

na zwykłe SD nagrywasz logi- w opcji record i możesz wrzucić do echa waypointy w formacie .gpx

 

Log- to zapis trasy na wodzie zawierający dane o głębokości i współrzędnych i na jego podstawie zrobisz mapę w programie.

A tak BTW wbij na wątek http://jerkbait.pl/t...rt-wymiana-map/

Nie mieszajmy spraw hardware z software.


Użytkownik Maciej_K edytował ten post 02 styczeń 2019 - 21:25


#76 OFFLINE   kudzar

kudzar

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 18 postów

Napisano 03 styczeń 2019 - 10:21

Oki, dzięki, czytam jeszcze raz i przenoszę dalszą dyskusję - bo właśnie z tego linka czerpałem wiedzę - jak czegoś nie zrozumiem to będę pytał dalej. Co do programu i karty czekam na Twój kontakt.



#77 OFFLINE   Intro

Intro

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 370 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Andrzej

Napisano 03 styczeń 2019 - 11:18

Czy masz info czy taka ściągnięta licencja autochart jest również dwustanowiskowa tzn na dwa komputery?


Licencja Autochart pro pudełkowa jest tylko jednostanowiskowa. Polscy dystrybutorzy wprowadzają w błąd kupujących.

#78 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4659 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 03 styczeń 2019 - 12:12

Licencja Autochart pro pudełkowa jest tylko jednostanowiskowa. Polscy dystrybutorzy wprowadzają w błąd kupujących.

Andrzej - sprawdzę  to definitywnie, spróbuję wrzucić na drugiego kompa bez dezaktywacji na obecnie używanym. 



#79 OFFLINE   Intro

Intro

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 370 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Andrzej

Napisano 03 styczeń 2019 - 17:32

Andrzej - sprawdzę  to definitywnie, spróbuję wrzucić na drugiego kompa bez dezaktywacji na obecnie używanym. 

Tutaj masz odpowiedź Humminbirda na zapytanie o aktywację licencji na drugie stanowisko :

 

Thank you for contacting Humminbird Customer Service. Yes, this is correct! The license was cleared for only one computer.

If we can assist you further on this subject or any other Humminbird related questions please feel free email us again or contact our Customer Resource Center at 1-800-633-1468 to speak with a Customer Service Representative. Our hours are Monday thru Friday 8:00 a.m. to 4:30 p.m. and Wednesday 8:30 a.m. to 4:30 p.m.


Użytkownik Intro edytował ten post 03 styczeń 2019 - 17:33


#80 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4659 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 03 styczeń 2019 - 19:09

Jutro spróbuję zainstalować AC z płyty na kompie w robocie.

Na moim pudełku znalazłem info:

License valid for 1 user/2PC.

 

Rejestracja programu wymaga dostępu do internetu, nr seryjny kompa/windowsa pewnie leci na serwery w USA, dezaktywacja programu powoduje niemożność ponownego przywrócenia softu na tym samym kompie dopóki serwis HB nie zresetuje danych tegoż kompa na swych serwerach.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych