Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Dekoder+multiroom = jeden przewód,da radę ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
17 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   tofik

tofik

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2132 postów
  • LokalizacjaPyrlandia
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Adamek

Napisano 05 listopad 2014 - 21:52

W skrócie:

Posiadam jeden przewód antenowy łączący antenę z dekoderem ,w związku że tofikówna się burzy i chce ogladać "swoje" kanały.....zmuszony jestem założyć multiroom.I tu pytanie,czy pociągnie taki zestaw na jednym przewodzie ,tzn multi wpięty w przewód za pomocą trójnika ,czy muszę dać drugi przewód?Działać to ma na platformie cyfrowego polsatu.Proszę o konkretną odpowiedź. :)



#2 OFFLINE   Pietruk

Pietruk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2310 postów
  • LokalizacjaŁomża
  • Imię:Piotr

Napisano 05 listopad 2014 - 21:56

Druga głowica chyba Ci będzie potrzebna na antenie.



#3 OFFLINE   krystiano1981r

krystiano1981r

    Historię tworzą ci,którzy wieszają bohaterów...

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2790 postów
  • LokalizacjaDolina Widawy...;)
  • Imię:Krystian

Napisano 05 listopad 2014 - 22:16

Druga głowica chyba Ci będzie potrzebna na antenie.

Dokładnie.

Identycznie mam u siebie.Głowica na dwa wyjścia antenowe i po problemie.

Pzdr



#4 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9490 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 05 listopad 2014 - 22:29

Tak mam. Podwójna + 2 kable. Do tego wkurzające aktualizowanie karty w drugim /żony/ urządzeniu  :angry:



#5 OFFLINE   BartoszS

BartoszS

    Manniek66

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2343 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Bartosz

Napisano 05 listopad 2014 - 22:41

Mam tak samo, najbardziej denerwujące ciągłe blokowanie się dodatkowego urządzenia :/



#6 OFFLINE   umarlypoeta

umarlypoeta

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 95 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Kamil

Napisano 05 listopad 2014 - 22:45

Ja obecnie mam multiroom na 3 telewizorach. Zabawy trochę było. Jedna antena, konwerter quattro. Do każdego telewizora (dekodera) po jednym kablu. (Jak jest funkcja nagrywania to warto podpiąć dwa, można równocześnie nagrywać i oglądać co innego). U mnie ( mam nc+) dekoder główny nadaje sygnał-autoryzacje na pozostałe dekodery i tu też zabawa. Sygnał można nadać przez kabel sieciowy lub bezprzewodowo. Ja mieszkam w domu i TV są daleko od siebie, więc wybrałem bezprzewodowo, a to wiązało się z zakupem routerów do każdego dekodera. ( jakie routery to mi doradził w serwisie). Trochę zachodu i kasy ale warto było, mam święty spokój i każdy ogląda co chce. Tylko ja mam nc+ i nie wiem czy podobnie to działa w Polsacie.

#7 OFFLINE   kotwitz

kotwitz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2378 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Kamil

Napisano 05 listopad 2014 - 22:49

W polszmacie inaczej. Ale chyba lepiej niż w nc+.
Sporo dodatkowych kosztów pomijając konwerter. Zamiast routerow można zastosowac tzw power adapter, chyba, ze Routery maja dobra jakość połączenia (zasięg)

#8 OFFLINE   umarlypoeta

umarlypoeta

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 95 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Kamil

Napisano 05 listopad 2014 - 22:55

Power adaptera nie chciałem, a routery spisują się dobrze, pomimo że są daleko od siebie. Nic nie zacina, przycina itp. Wszystkie tv działają bez problemu.

#9 OFFLINE   kotwitz

kotwitz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2378 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Kamil

Napisano 05 listopad 2014 - 23:26

To nic tylko się cieszyć :)

#10 OFFLINE   umarlypoeta

umarlypoeta

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 95 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Kamil

Napisano 05 listopad 2014 - 23:32

A no się cieszę, bo kobiety nad głową już nie siedzą. A zabierał em się za to ponad pół roku... teraz ja spokojnie discovery ogladam, kobiety seriale, a jak potrzeba to i dla dziecka bajki się znajdą :-). Ogólnie polecam, bo warto.

#11 OFFLINE   tofik

tofik

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2132 postów
  • LokalizacjaPyrlandia
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Adamek

Napisano 05 listopad 2014 - 23:54

No to dzięki za odp,choć się wk$@iłem........bo ....już wiem że w weekend będę wiercił,nacinał nową w sumie elewację i..............

ciągnął druta...........Jest jak zwykle zajebiście,miały być ryby......... :wacko: Cytując klasyka : "i tak ku..wa do zaj..bania" :wub:


  • popper i Karol Krause lubią to

#12 OFFLINE   Kunasz63

Kunasz63

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 440 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 06 listopad 2014 - 00:13

Weź pod uwagę też ze w dodatkowym dekoderze nie masz wszystkich dostępnych kanałów jak w dekoderze głównym, chyba ze chodzi o m jak miłość przyjaciółki itp. zona tego nawet nie zauważy. ale bbc knowkladge na którym leci top gear nima i kilku innych kanałów. Nikt o tym nie poinformował, a nawet wydaje mi się ze na początku wszystko było ok. wg gościa w punkcie miało być to samo na obu telewizorach za 5dych w efekcie jest 18miesiecy po 5dych i 6 ostatnich po 70 nikt nawet w punkcie nie wie dla czego ale tak jest i trzeba płacić. Poza tym polsat to niezłe szambo nie polecam i ja na pewno umowy tam nie przedłużę. Znajomy miał spory problem z polsatem nie chce się rozpisywać o co konkretnie chodziło ale wiadomo o co chodzi, pieniądze oddali ale dopiero po interwencji rzecznika praw konsumentów.



#13 OFFLINE   Karol Krause

Karol Krause

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4148 postów
  • LokalizacjaBIAŁOŁĘKA-GŁOGÓW
  • Imię:Karol
  • Nazwisko:Krause

Napisano 06 listopad 2014 - 18:56

Polecam Multirum NC+ , zamawiasz taką usługe i w moim przypadku wygladało to tak.

Kupujesz głowice-konwerter quadro 4-wyjscia

Ciągniesz 3 kabelki od niego do głównego dekoder (2 sztuki) oraz 3-ci do dekodera dodatkowego

Dekodery łączysz ze sobą za pomocą kabla e-thernet , konfigurujesz wszystko pomiędzy sobą i śmiga

Główny dekoder + twardy dysk i możliwość oglądania a na dodatkowym dekoderze oglądasz oddzielnie co chcesz niezależnie od głównego dekodera.

U mnie przyjechał ''fachman'' i za wszystkie podłączenia , konfiguracje itp zażyczył sobie 100zł więc nie ma sensu samemu sie denerwować.

Koszty

- dekoder z twardzielem 180zł

- dekoder dodatkowy 99zł

- konwerter Quadro 99zł

- kabel Ethernet podwójnie skrosowany 15m 85zł

- usługa montażu itp 100zł

- kable ( w zależnosci od jakości i ilosci metrów)

Abonament 139zł za FULL NC+


Użytkownik Karol Krause edytował ten post 06 listopad 2014 - 18:56

  • tofik lubi to

#14 OFFLINE   umarlypoeta

umarlypoeta

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 95 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Kamil

Napisano 06 listopad 2014 - 19:08

A jak się trafi na promocję to i taniej wyjdzie.

#15 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9490 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 06 listopad 2014 - 20:28

Weź pod uwagę też ze w dodatkowym dekoderze nie masz wszystkich dostępnych kanałów jak w dekoderze głównym, chyba ze chodzi o m jak miłość przyjaciółki itp. zona tego nawet nie zauważy. ale bbc knowkladge na którym leci top gear nima i kilku innych kanałów. Nikt o tym nie poinformował, ....................

Miałem podobnie. Najpierw wszystko. później wycięło mi wszystkie kanału te, które teraz lecą na 50-59.

Jeden telefon do Polsatu. ..... pomogło...... O dziwo A ja lubię bajki SF ;)

Teraz mam wszystkie


Użytkownik popper edytował ten post 06 listopad 2014 - 20:29


#16 OFFLINE   Okonhel

Okonhel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1056 postów
  • Lokalizacjajuż nie Hel
  • Imię:Jacek

Napisano 10 listopad 2014 - 13:39

Miałem  aktualną umowę z NC+, zmieniłem na Multiroom - płącę nawet mniej, musiałem wymienić jeden dekoder a drugi dali (pewnie w abonamencie jakaś dzierżawa jest), pierwszy rok mam gratis multiroom w drugim 10 zł/miesiąc. Można wziąć jeszcze pakiet podstawowy dla kogoś z rodziny po promocyjnej cenie.

Kable od anteny (konwertera)  musza być minimum dwa ale jak chcesz nagrywać (dostajesz dekoder z twardym dyskiem) to muszą być 3 - 2 do dekodera głównego, jeden do dodatkowego. Konwertery produkują na 2 lub 4 wyjścia, więc jeśli chcesz używać nagrywania to musisz mnieć ten na 4 wyjścia - jedno będzie wolne..
Każdy dekoder ma swoją kartę ale muszą być razem połaczone kablem 8-io żyłowym (ethernet czy jakoś tak to się nazywa).



#17 OFFLINE   Artek

Artek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1951 postów
  • LokalizacjaWielkopolska
  • Imię:Artur

Napisano 10 listopad 2014 - 17:07

Mam aktualną umowę z nc+, do tego dwa dekodery, jeden zwykły, drugi HD, multiroom gratis. Kable od anteny mam dwa, każdy osobno do dekodera i wszystko gra. Miesiąc temu dostałem info od nc+, że mogą podesłać nowy dekoder HD za darmo, no i skorzystałem z tej oferty. Powiedzieli, że stopniowo wymieniają stare dekodery na nowe, aby każdy klient miał HD.

#18 OFFLINE   tofik

tofik

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2132 postów
  • LokalizacjaPyrlandia
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Adamek

Napisano 10 listopad 2014 - 21:42

Panowie ,dzięki za rady.Temat rozwiązałem jednak trochę inaczej niż zamiarowałem.Żaden multiroom nie przybył do domu bo odniosłem wrażenie że Tofikówna olała by trochę przez to szkołę i poszliśmy na układ...........że dostanie laptopa na gwiazdkę :) Wychodzi jednak na to że i tak dodatkowy kabel potrzebuję do nagrywania.......tylko co ja miałbym nagrywać......????? :huh:






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych