Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Pomoc w zakupie multika


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
23 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Maciek1

Maciek1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 365 postów
  • LokalizacjaDublin

Napisano 06 listopad 2014 - 23:58

Tak jak w nagłówku szukam multika którym swobodnie będę mógł rzucać  przynętami od 10g i żeby też nie przestraszył się większych ciężarów w granicach +- 60g ,budżet to ok 700pln.Mój wstępny wybór to Daiwa Tatula i tu pytanie do kolegów bardziej obeznanych z multikami czy to dobry wybór czy może zaproponowali byście coś innego każda opinia i propozycja bardzo mile widziana,niestety nie mam raczej możliwości pomacać tych sprzętów tak że przy zakupie będę się wspomagał waszymi opiniami.



#2 OFFLINE   MATT1989

MATT1989

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 398 postów
  • LokalizacjaGdynia
  • Imię:Mateusz

Napisano 07 listopad 2014 - 06:05

Sam przymierzam się do tatuli 103hl ale do nieco lżejszego łowienia ze względu na wodzik który rzekomo pozwala oddawać dłuższe rzuty :) 



#3 OFFLINE   Tomek88

Tomek88

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3209 postów
  • LokalizacjaGrójec
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Zienkiewicz

Napisano 07 listopad 2014 - 06:53

Dlaczego wszyscy mnożą tematy, które były przerabiane po stokroć?

Chcesz kupić? Załóż temat na giełdzie.. "Kupię multik do 700zł" nie tak trudno to pojąć.

Z analogii wtedy odzywa się każdy kto ma taki multik do tej kwoty a tak to mało komu chce się kolejny raz pisać o tym samym a żeby właściwie o tym podywagować trochę klawiatury trzeba poświęcić.

Jeśli nówka i to dostępna  na Polskim rynku w kwocie do 700 to tatula jest dobrym wyborem, do lżejszego łowienia niż 10gr są inne multiki.

 

A na giełdzie poprzeglądać ogłoszenia to nie łaska? ;)

http://jerkbait.pl/t...vo-sx-2-taniej/

Podobny do tatuli jeśli chodzi o zakres gramatur 10-60 jak najbardziej, z tym  że 10 to już tak minimum, może 12 niech wypowiedzą się mądrzejsi ode mnie :P

http://jerkbait.pl/t...m-curado-201e7/

Do tego curadziaka jakby dokupić lżejszą szpulę, ma już szybkie łożyska założone to będzie wszystko śmigać jak talala i 5gr nie straszne a byłaby to wtedy super uniwersalna maszynka do jeszcze lżejszego są inne multi :)


Użytkownik Tomek88 edytował ten post 07 listopad 2014 - 06:55

  • pitt lubi to

#4 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10142 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 07 listopad 2014 - 08:34

Nie mam nic wspólnego z tą ofertą ale znalazłem to proszę:

http://olx.pl/oferta...html#f13dbd044b



#5 OFFLINE   Sławek.Sobolewski

Sławek.Sobolewski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2336 postów
  • LokalizacjaWarmia&Mazury, kraina 3000 jezior w dorzeczu Wisły i rzek pobrzeża Bałtyku

Napisano 07 listopad 2014 - 11:14

Shimano Curado 2014. Jeśli myślisz głównie o skupionej masie przynęt z plecionką 20lb rzucisz gumę 2 cale z główką 10g, rzucisz również klocka 100g. Mam, używam i polecam. Jeśli chodzi o curado to w porównaniu z poprzednim modelem shimano zrobiło skok milowy. Tym młynkiem rzuca się dalej niż np. Steez'em.

 

http://www.szczupak.pl/produkt,77



#6 OFFLINE   Maciek1

Maciek1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 365 postów
  • LokalizacjaDublin

Napisano 07 listopad 2014 - 20:26

Ja nie szukam konkretnej oferty na giełdzie tylko porady co kupić jak już podejmę decyzje to dalej sobie poradzę ,Kolego Tomek 88 to może w ogóle trzeba zlikwidować forum bo jak by pogrzebał to wszystkie tematy już kiedyś były,dziękuję za takom pomoc.i jeszcze jedno nie trudno ci pojąc że ktoś potrzebuje porady tych co mają dany sprzęt i chcą się podzielić swoimi spostrzeżeniami i pomóc podjąć decyzje, bardzo pomocny z ciebie człowiek nie ma co.Mimo wszystko dziękuję za udzielone rady. :) Oferty z giełdy przeglądam od miesiąca.


Użytkownik Maciek1 edytował ten post 07 listopad 2014 - 20:28


#7 OFFLINE   Jammaey

Jammaey

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 265 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Radek

Napisano 07 listopad 2014 - 20:38

Shimano Curado 2014. Jeśli myślisz głównie o skupionej masie przynęt z plecionką 20lb rzucisz gumę 2 cale z główką 10g, rzucisz również klocka 100g. Mam, używam i polecam. Jeśli chodzi o curado to w porównaniu z poprzednim modelem shimano zrobiło skok milowy. Tym młynkiem rzuca się dalej niż np. Steez'em.

 

Sławku mógłbyś wyjaśnić co w tym modelu jest takiego wyjątkowego?



#8 OFFLINE   robert67

robert67

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 995 postów
  • LokalizacjaSelestat(F)

Napisano 07 listopad 2014 - 20:55



...Kolego Tomek 88 to może w ogóle trzeba zlikwidować forum bo jak by pogrzebał to wszystkie tematy już kiedyś były,dziękuję za takom pomoc...

 

No, właśnie dlatego niewolno likwidować forum :) bo, właściwie większość "została już odkryta" :) .

Tu znajdziesz praktycznie wszystko ;) .


Użytkownik robert67 edytował ten post 07 listopad 2014 - 21:12

  • Tomek88 lubi to

#9 OFFLINE   Tomek88

Tomek88

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3209 postów
  • LokalizacjaGrójec
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Zienkiewicz

Napisano 18 listopad 2014 - 08:20

Ja nie szukam konkretnej oferty na giełdzie tylko porady co kupić jak już podejmę decyzje to dalej sobie poradzę ,Kolego Tomek 88 to może w ogóle trzeba zlikwidować forum bo jak by pogrzebał to wszystkie tematy już kiedyś były,dziękuję za takom pomoc.i jeszcze jedno nie trudno ci pojąc że ktoś potrzebuje porady tych co mają dany sprzęt i chcą się podzielić swoimi spostrzeżeniami i pomóc podjąć decyzje, bardzo pomocny z ciebie człowiek nie ma co.Mimo wszystko dziękuję za udzielone rady. :) Oferty z giełdy przeglądam od miesiąca.

Za takom pomoc nie musisz mi dziękować B)

To chyba słabo przeglądasz albo szukasz nówki za pół darmo jak inny nowy osobnik, który założył temat, w którym to przebiera przebiera w multikach dysponując kwotą bagatela 200zł.

Co do zasadności forum nie będę dyskutował, bo to miałki zarzut. Robert trafnie post wyżej to skonkludował.

 

Do 700zł jeśli chodzi zarówno o nówki i używki wybór jest tak duży dobrych multi, że głowa boli. Ciężko jednoznacznie wskazać, kto co lubi. Tatulka, lexa,luna poprzez curadziaki/chronarchy i inne szumano kończąc na palecie wyboru abu a nawet dalej...


Użytkownik Tomek88 edytował ten post 18 listopad 2014 - 08:21


#10 OFFLINE   tomas

tomas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 541 postów
  • LokalizacjaElblag
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Sieński

Napisano 19 listopad 2014 - 19:33

Podepnę się do tematu.Ostatnio też zacząłem się oglądać za multikiem niskoprofilowym.Jerkuję głównie przynętami od 40 gram do 100.Wcześniej łowiłem okrąglakiem Abu C4,ale jakoś niezbyt mi leżał.Głównie dlatego,że za krótko mi się nim rzucało.Zamieniłem się z kolegą na niskoprofilowca Daiwa Capricorn 100h.Już mi się o wiele lepiej łowi,ale szukam czegoś lepszego.

Kolega ostatnio zakupił Daiwę Tatulę 100hsl i szczerze mówiąc bardzo fajnie się tym łowi,a jak z tego lata... :) I sam się też nad nim zastanawiam,tylko nie wiem,czy przy jerkach 50-100 gram za szybko się nie rozklekota.

A może lepiej ciutkę dołożyć i wziąć Daiwę Lexe 300hsl albo 400hsl?



#11 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10142 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 19 listopad 2014 - 19:36

Trochę znam Tatulę (nie znam Lexy) i Tatuli bym nie katował



#12 OFFLINE   tomas

tomas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 541 postów
  • LokalizacjaElblag
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Sieński

Napisano 19 listopad 2014 - 19:54

A długo ją użytkujesz? I jakimi przynętami głównie operujesz?



#13 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10142 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 19 listopad 2014 - 19:56

Miałem z tym bardzo krótką, wręcz symboliczna przygodę ale wiem/czuję, że to nie jest multik do 100g



#14 OFFLINE   minecjusz

minecjusz

    szogun

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1704 postów
  • LokalizacjaWRZEŚNIA/ORZECHOWO
  • Imię:Przemo

Napisano 20 listopad 2014 - 20:12

LEXA 300 to jest takie C3, ale w niskim profilu, mocarne bebechy i piekielnie daleko wodzik ;)


  • BOB lubi to

#15 OFFLINE   tomas

tomas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 541 postów
  • LokalizacjaElblag
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Sieński

Napisano 20 listopad 2014 - 20:25

Ale przynęta chyba poleci trochę dalej niż z C3? :) Bo jednak z Abu nie leci jednak tak jak bym chciał.



#16 OFFLINE   minecjusz

minecjusz

    szogun

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1704 postów
  • LokalizacjaWRZEŚNIA/ORZECHOWO
  • Imię:Przemo

Napisano 20 listopad 2014 - 20:49

Ja moim okrągłym abu rzucę dalej niż dowolnym niskim profilem, ale to z racji dużej średnicy szpulki, która w abu wynosi chyba 40mm, a w niskim profilu 34-36mm. Niski jest wygodny, ale ja w Moim SSC3 5601 zostawiam 1 bloczek, no i lubię jak bierznia hamulca lekko zawilgocieje, bo wtedy rzuty to poezja, ale kciuk musui się napracować ;)


  • Meme lubi to

#17 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10142 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 20 listopad 2014 - 20:58

..." lubię jak bierznia hamulca lekko zawilgocieje, bo wtedy rzuty to poezja, ale kciuk musui się napracować "...?! :huh: 

...to barzdzo osobiste wyznanie :D 


  • minecjusz lubi to

#18 OFFLINE   Maciek1

Maciek1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 365 postów
  • LokalizacjaDublin

Napisano 20 listopad 2014 - 21:11

Kol.Tomek88 nadal nie rozumie o co mi chodzi  ja nie szukam okazji za pół darmo jak to napisał,tylko opini o multikach do danej kwoty ,a szukam dobrze i znalazłem nie jeden .Chciałem tylko pomocy w wyborze a nie wykładu jak korzystać z forum i linków do starych tematów  które w po części już wcześniej przejrzałem.U mnie decyzja już podjęta będzie Tatula. :) już leci z usa.



#19 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10142 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 20 listopad 2014 - 21:15

A więc tyko pogratulować :)



#20 OFFLINE   Sławek.Sobolewski

Sławek.Sobolewski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2336 postów
  • LokalizacjaWarmia&Mazury, kraina 3000 jezior w dorzeczu Wisły i rzek pobrzeża Bałtyku

Napisano 20 listopad 2014 - 21:59

Sławku mógłbyś wyjaśnić co w tym modelu jest takiego wyjątkowego?

 

Bardzo dobre właściwości rzutowe, oczywiście nie jest to młynek do ultra lighta i tego oczekiwać nie można jednak w porównaniu z poprzednią wersją to przepaść. Kręci zdecydowanie płynniej, przyjemniej, jest lżejszy. W gramaturze o której mowa rzuca bardzo dobrze, czy jest wyjątkowy? Nie wiem, ale za takie pieniądze moim zdaniem warto. 


Użytkownik Sławek.Sobolewski edytował ten post 20 listopad 2014 - 22:00





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych