Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Shimano Nasci - opinie ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
148 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   przemofight

przemofight

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 379 postów

Napisano 07 listopad 2014 - 19:15

Witam, czy ktoś z forumowiczów miał możliwość połowić tym kijkiem ? Mam na myśli model 215 cm do 50 g. Co sądzicie o tym kijku ? Miałem go w ręku, będąc dzisiaj w sklepie i chciałbym poznać zdanie użytkowników tego spina. Z góry dziękuję.

#2 OFFLINE   Negra

Negra

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3372 postów
  • LokalizacjaNiebo

Napisano 07 listopad 2014 - 20:12

Posiadam inny model.

http://jerkbait.pl/t...-246m/?hl=nasci



#3 OFFLINE   przemofight

przemofight

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 379 postów

Napisano 07 listopad 2014 - 20:34

Grunwald1980 dzięki za zainteresowanie tematem. Miałem kijek w ręku i jest całkiem fajny... zastanawiam się czy czułbym nim dobrze prace wahadełka +- 30 gram ?
  • DarekM i Kierat lubią to

#4 OFFLINE   Negra

Negra

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3372 postów
  • LokalizacjaNiebo

Napisano 07 listopad 2014 - 20:44

Wahadlami lowilem i fajnie czuc ich prace, jednak ja posiadam inny model 10-35gr, mysle ze jesli nabedziesz krotsza wersje ale z cw -50gr i bedziesz uzywal odpowiednich przynet to bedziesz zadowolony, o ile da sie to mierzyc w ten sposob.Jak wiesz kije tej samej serji ale w innej dlugosci i gramaturze moga sie roznic i to bardzo.Wiedz ze kijek 10-35gr ogarnia duze gumy z 35gr glowka, podbijam z kolowrotka lowiac na duzej rzece w silnym nurcie.Ciezko jest mi sie wypowiedziec o kiju o ktory pytasz bo nie mam pojecia jak ma sie on w stosunku do tego, ktory mam ja.Jesli przypasowal ci na sucho i bedziesz uzywal odpowiedni ciezkich przynet powinienes byc zadowolony bo material z ktorego jest wykonany dosc fajnie przenosi to co sie dzieje z przyneta, o ile nie lowiles wczesniej duzo lepszym sprzetem.Mowiac krotko, za te pieniadze warto, jest to bardzo szybki kij, ktory super pracuje pod ryba, jest lekki i malo urazowy.



#5 OFFLINE   przemofight

przemofight

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 379 postów

Napisano 07 listopad 2014 - 20:58

Wlaśnie, tak jak piszesz... miałem w ręku dwa te same kijki do 50 gram tylko różne długości tj. Chyba 245 cm i 215 cm, ten drugi zupełnie inny i lepiej mi leży. Bardzo lekki :) tylko jedyny minus -ten kolor :)

#6 OFFLINE   dawek1

dawek1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 267 postów
  • Lokalizacjakielce
  • Imię:Dawid

Napisano 01 kwiecień 2015 - 21:56

Shimano Nasci 2500 10 czy 13?

Być może ktoś zna różnice tych konstrukcji? Na obecną chwilę mam 10 ale nie wiem jak się ma do tego ta druga. A że jest dobra cena na nowy model to może warto wymienić?

 

Poniżej diagramy:

Starsza 10

http://fservice.shim...t/pdf/02445.pdf

 

Nowsza 13

http://fservice.shim...t/pdf/03112.pdf

 

Będę wdzięczny za opinie. 

 



#7 OFFLINE   blackabyss

blackabyss

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 926 postów

Napisano 01 kwiecień 2015 - 22:12

Zadnej nie mialem, ale patrzac tylko na schematy... w ciemno wybralbym `10

Po pierwsze dlatego, ze `10 ma posow szpuli na walku slimakowym. Mam wrazenie, ze budzetowe konstrukcje shimano, ktore maja posow szpuli oparty na kolach zebatych i mimosrodzie pracuja gorzej. Tak przynajmniej bylo wczesniej i chyba shimano jest w tym konsekwentne.

Po drugie `13 w przeciwienstwie do `10 nie ma nawet lozyska w rolce. Natomiast `13 ma podparcie pod pinionem... ale w malych rozmiarach ( a Ty chcesz porownac rozmiary 2500)  plastikowe slizgi wedlug mnie sa wystarczajace.



#8 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15565 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 01 kwiecień 2015 - 22:19

2010



#9 OFFLINE   dawek1

dawek1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 267 postów
  • Lokalizacjakielce
  • Imię:Dawid

Napisano 02 kwiecień 2015 - 06:39

Dzięki Panowie tak właśnie myślałem ale chciałem się upewnić. Nie byłem pewien rozwiązania z 13 na kołach zębatych myślałem że jak to nowszy model to zastosowali tam lepszą konstrukcje a tu wygląda na to że po prostu chcieli zaoszczędzić. ( i pewnie dlatego można go kupić nowego za 360zł z transportem)

Muszę w takim razie sprawdzić od którego modelu jest już wałek ślimakowy. Dzięki za szybką odpowiedź.



#10 OFFLINE   dawek1

dawek1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 267 postów
  • Lokalizacjakielce
  • Imię:Dawid

Napisano 02 kwiecień 2015 - 07:28

Z tego co widzę to dopiero biomaster ma odpowiednią konstrukcję ze ślimakiem i łożyskiem pod pinionem. W stradicu i reranium brakuje właśnie tego łożyska. Dodatkowo widzę w biomasterze podparcie pod szpulą, zakładam że tam też można wstawić łożysko.?

http://fservice.shim...t/pdf/02752.pdf



#11 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15565 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 02 kwiecień 2015 - 09:14

Z tego co widzę to dopiero biomaster ma odpowiednią konstrukcję ze ślimakiem i łożyskiem pod pinionem. W stradicu i reranium brakuje właśnie tego łożyska. Dodatkowo widzę w biomasterze podparcie pod szpulą, zakładam że tam też można wstawić łożysko.?

http://fservice.shim...t/pdf/02752.pdf

W najnowszym Stradicu i Rarenium Ci4+ masz podparcie pod szpulką (mozna tam wstawić tanie Ezo za 15,00 zł) ,ślimak i podparcie korby i piniona z dwóch stron. W Biomku FB masz łożycho pod szpulką oryginalnie a w JDM trzeba dołożyć.



#12 OFFLINE   Czerwc

Czerwc

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 242 postów
  • LokalizacjaUstka/Koszalin
  • Imię:P

Napisano 02 kwiecień 2015 - 15:19

Dokładnie :) te nowe stradici i rareniumy z ci4+ są według mnie bardzo fajne :).



#13 OFFLINE   DumFish

DumFish

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 321 postów

Napisano 12 październik 2016 - 22:41

Czy ktoś posiada w swoim arsenale lub posiadał ten kołowrotek? 

Spodobal mi się ten kręciołek jednak nie zbyt duzo opini można znaleźć na jego temat

mam na mysli ten kolowrotek

 

 https://www.aliexpre...39-04723565c0f8  z tego roku.

 

Wersja 4000 ma dość wysokie przełożenie, dla tego bardziej bym sie skłaniał ku wielkości 3 tysiące.

kołowrotek służył by do łowienia szczupakow nie do żadnej orki sandaczowej.



#14 OFFLINE   infernovip

infernovip

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 70 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Napisano 12 październik 2016 - 22:55

Kołowrotek w skrócie to to samo co aernos fb, tylko koło napędowe ma Hagane.

Aktualnie moim zdaniem mocno przeceniony.

Wszystko zależy w jakiej cenie znajdziesz.

Teraz lepiej dołożyć różnicę i kupić za około 600-650zł stradica FK lub taniej jakiegoś FJ.

FJ 3000 masz w promocji za 550zł w sklepie internetowym http://sklep.insel.pl

,przynajmniej jeszcze teraz, godzina: 23:50

Jak ktoś to przeczyta może zniknie :]

 

rozmiar 3000, akurat takiego szukasz,

powodzenia


Użytkownik infernovip edytował ten post 12 październik 2016 - 22:56


#15 ONLINE   woblery L.E.

woblery L.E.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1219 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Radek

Napisano 13 październik 2016 - 08:58

Cześć ja kupiłem tutaj na forum ten mlynek wersja c3000. Kołowrotek pięknie wykonany jak za taką cenę.Sprawia wrażenie młynka o wiele droższego.Nie zgodzę się z kolegą że to to samo co aernos. Ma nieco inaczej rozwiązany posów i sądzę że ma to znaczenie dla układania linki. Jest na mimośrodzie ale układa linke bardzo ale to bardzo ładnie równiutko,dociąga mam porownanie z innymi shimano na ślimaku i stanowczo stwierdzam iż nie ma różnicy. Praca płynna,delikatna maślana,po dłuższym kręceniu nic się nie dzieje.Sądzę iż ten kołowrotek nie jest przeznaczony na lata łowienia ale parę sezonów tym spokojnie połowisz.Myślę gdyby shimano zrobiło zębatkę posuwu szpuli na łożysku to kto wie ile by kręcił z takim rozwiązaniem....(tak ma quantum) za te pieniądze nie ma obecnie konkurencji z nowości które powychodziły ewentualnie daiwa BG  ale i tak jak dla mnie nowe nasci jest godne polecenia.Sądzę że jak pojawi się u nas w oficjalnej dystrybucji będzie to TOP mówię tutaj cena=jakość. Z moich doświadczeń obecnie nie ma się co bać brać kołowrotków z rozwiązaniem mimośrodu. Jedyne co to warto zamienić tulejki na łożyska mówię tutaj o rolce prowadzącej oraz w Tknobie który jest rozbieralny ja tak zrobiłem.Łożyska standard 4x7x2,5 wszystkie 3 takie same.


Użytkownik woblery L.E. edytował ten post 13 październik 2016 - 09:19

  • DumFish lubi to

#16 OFFLINE   infernovip

infernovip

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 70 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Napisano 13 październik 2016 - 10:58

No, ale to jest aernos w innym kolorze z kołem napędowym Hagane i inną rączką... bez szpuli zapasowej. Takie są fakty.

Czy to znaczy ,że kołowrotek jest zły? Nie, jest tylko przeceniony za to co oferuje i jeszcze raz się powtórzę, że wszystko zależy od ceny.

Jeśli więc miałby zmawiać z linka(aliexpress) i do tego by doliczył vat, cło to by go tyle wyszło,że za tą samą cenę lub podobnie może dostać coś dużo lepszego jak np stradic FJ za 550zł w promocji, co opisałem wyżej.

 

EDIT> jeśli chodzi o posów szpuli to przecież to też to samo co aernos FB

EDIT> jeszcze mogę edytować to jako ciekawostkę zrobię dalsze porównanie, że aernos FB to to samo co exage FD, w Exage brakuje tylko jednego łożyska na pinionie(czyli też do napisu X-Ship na pudełku), można je kupić za około 20zł. Dzięki czemu exage FD 4000 około 260zł+20zł łożysko=280zł i mamy dokładnie aernosa w innym kolorze :]


Użytkownik infernovip edytował ten post 13 październik 2016 - 11:22

  • strary lubi to

#17 OFFLINE   Rebus

Rebus

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 197 postów
  • LokalizacjaWLKP
  • Imię:Waldek

Napisano 13 październik 2016 - 11:42

Wątpilwa sprawa, żeby w Exage dało się dołożyć łożysko na pinion żeby uzyskać x-shipa... na bank koniec piniona siedzi bezpośrednio w obudowie bez żadnej tulejki czy czegokolwiek B)



#18 OFFLINE   infernovip

infernovip

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 70 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Napisano 13 październik 2016 - 11:44

na bank to... jest tulejka... panie Rebus

http://fish.shimano-...69830902545.pdf


Użytkownik infernovip edytował ten post 13 październik 2016 - 11:53


#19 ONLINE   woblery L.E.

woblery L.E.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1219 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Radek

Napisano 13 październik 2016 - 11:49

ok sorry zgadzam się rozwiazanie jak w. FB. wersja fa co innego.Powiem tak polecam nasci tym co zmieniaja kołowrotki co pare sezonów ja do takich osób należe i jak dla mnie kołowrotek słuzy mi na ok 3 sezony i wymiana na nowy.Nasci wg. mnie jet dobra ofertą i kierowana jest do takich osób.Więc nie jest to kołowrotek na lata tylko do użytkowania i wymiany.Jest to linia niskobudżetowa ale oferująca dobry standard jakościowy.

#20 OFFLINE   Rebus

Rebus

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 197 postów
  • LokalizacjaWLKP
  • Imię:Waldek

Napisano 13 październik 2016 - 11:59

:huh:  :blush: Zwracam honor ! A jednak 






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych