Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Shimano Nasci - opinie ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
148 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   DumFish

DumFish

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 321 postów

Napisano 19 październik 2016 - 14:46

Kupiłem wersje 4000 przełożenie 4.7 :1 kołowrotek kręci bardzo lekko dobrze układa plecionke dziś testy jak się będzie sprawował nad wodą. Trochę duży jest, ale to przez przyzwyczajenie do red arca cięższy na pewno nie jest a na pewno dużo lepiej wykonany.

 

Co rzuciło mi się w oczy to brak zmiany biegu mechanizmu(można kręcić tylko do przodu) co osobiście mi się bardzo podoba i już nigdy więcej mi się niechcący nie włączy wsteczny bieg.

 

Kolowrotek chodzi plynnie i lekko gumy 6" relaxa na glowkach 20gram nie robia na nim wrazenia, tak samo woblery gleboko schodzace (manns deep30+) zwija az milo, nie czuc przekladni nic nie stuka.

Kreci sie tak samo lekko jak na sucho. Osobiscie jestem bardzo zadowolony z zakupu.



#22 OFFLINE   Robert Wolf

Robert Wolf

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 61 postów

Napisano 14 listopad 2016 - 21:06

na Wisłę na sandała się nada? Czy nie za bardzo? Chodzę sporadycznie 5 razy w roku z brzegu i z 5 razy z łodzi ( chodzi i rzekę)  - reszta to spin jeziorowy i obciążenia max 15g. Na Wiśle max 30 a w większości 20-25g. Opad. Kij sztywna pała z Fishing center( rzeka ) i finezyjny długi 7-28 ( jezioro).

Zależy mi na czymś uniwersalnym i żeby mi się nie rozpadł po 5 wypadzie.

 

 

W zasadzie decyzje podjąłem ale mam pytanie o Wasze zdanie i jeszcze czy ktoś wie jaka będzie różnica w modelu - chodzi mi o wielkosc korpusu) :

1) NASCI C3000HG

2) Shimano NASCI4000 ( jest jeszcze model  XG z przekładnia 6,2 - sprzedawca nie poleca)

 

 

ten drugi chodzi mi o model z przekladnia 4,7:1 czy jest lepszy od modelu z przekladnią 6,2??

 

reasumując mam 3 pytania

1) jaka wielkość na Wisłę do kija 2,7 główki 10-30g

2) o co chodzi z tą przekładnią - czemu w tym samym modelu sa różne przekładnie ( są inne bebechy?)

3) czy to prawda ze jeśli korpusy są takie same i bebechy takie same to mocniejszy będzie 3000?



#23 OFFLINE   DumFish

DumFish

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 321 postów

Napisano 16 listopad 2016 - 17:34

ja uzywam nasci 4000 ten z mniejszym przelozeniem na narew glowki do 35gram i sprawuje sie niezle jednak po kilku dniach pojawil sie luz (chyba na pinionie) i gdy zaloze za lekka przynete to czuc delikatne stuki

ostatnio gdy dokrecilem na maxa hamulec to luzy ustapily jednak cos tam od czasu do czasu puknia.

moge przebolec te stuki poniewaz kolowrotek chodzi bardzo plynnie lekko i jak narazie zadna przyneta nie jest mu straszna. pod obciazeniem stuki ustaja a praca jest dalej lekka i przyjemna osobiscie jestem zadowolony



#24 OFFLINE   Robert Wolf

Robert Wolf

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 61 postów

Napisano 16 listopad 2016 - 23:56

zamówiłem tez tego 4000. Jest nowy kijek z Pracowni i heja dopooki lodu nie będzie. Mysle ze za takie pieniądze nie ma co wybrzydzać. Dalem 360 zł za ten z mniejszą przekładnia - jakoś mi sie wydawało że bedzie mocniejszy przez to ale przy mojej czestotliwości łowienia mysle ze wytrzyma z 5 lat :-)


  • Slig lubi to

#25 OFFLINE   nalewator

nalewator

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 436 postów
  • LokalizacjaGóry Sowie

Napisano 21 listopad 2016 - 22:04

Napiszcie jakaś relacje pod konice sezonu na zębate.



#26 OFFLINE   Bolo8888

Bolo8888

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 231 postów
  • LokalizacjaMyszków
  • Imię:Damian

Napisano 23 listopad 2016 - 04:42

Witam może ktoś miał porównanie do ninjy?

#27 OFFLINE   viciu

viciu

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 106 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Wiktor

Napisano 15 styczeń 2017 - 19:10

Mam pytanie czym rozni sie rozmiar 1000 od 2000?zamierzam kupić nasci do ul spinning i zastanawiam się nad rozmiarem.
  • Żelazny lubi to

#28 OFFLINE   woblery L.E.

woblery L.E.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1222 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Radek

Napisano 16 styczeń 2017 - 20:03

Mam pytanie czym rozni sie rozmiar 1000 od 2000?zamierzam kupić nasci do ul spinning i zastanawiam się nad rozmiarem.

99% że różni się tylko pojemnością szpulki jest między nimi tylko 5g różnicy na wadze wg. strony shimano.


  • szekspir lubi to

#29 Guest_EdekZfabrykiKredek_*

Guest_EdekZfabrykiKredek_*
  • Guests

Napisano 18 styczeń 2017 - 20:49

Jeśli mowa o modelu nasci fb to 1000 i C2000 to są to dokładnie te same kręcioły mające wspólne przekładnie, pokrętła hamulców, rotory itp. itd.
Mają jedynie inne szpule.

#30 OFFLINE   viciu

viciu

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 106 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Wiktor

Napisano 18 styczeń 2017 - 22:59

A co koledzy radzą wybrać technium 1000 fd czy nasci 1000 fb?



#31 OFFLINE   woblery L.E.

woblery L.E.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1222 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Radek

Napisano 19 styczeń 2017 - 12:22

A co koledzy radzą wybrać technium 1000 fd czy nasci 1000 fb?


z tego co kojaże technium ma posów ślimakowy a nasci vari speed II. Mam nasci i powiem szczerze że nie widzę róznicy w ułozeniu linki miedzy ślimakiem.Twój wybór.Nie wiem czy technium ma w komplecie zapasowa szpulke ale nasci nie ma wiec minus.Jesli technium ma , brał bym technium jeśli nie ma też bym brał technium:D nie dla tego że nasci zła ale chyba technium był wyzej pozycjonowany w hierarchi shimano.

Użytkownik woblery L.E. edytował ten post 19 styczeń 2017 - 12:23


#32 OFFLINE   viciu

viciu

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 106 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Wiktor

Napisano 19 styczeń 2017 - 23:01

Pozycjonowanie,pozycjonowaniem ale czy w użytkowaniu technium fd będzie lepsze od nasci fb?

#33 OFFLINE   woblery L.E.

woblery L.E.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1222 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Radek

Napisano 20 styczeń 2017 - 11:24

Pozycjonowanie,pozycjonowaniem ale czy w użytkowaniu technium fd będzie lepsze od nasci fb?

To zależy czego wymagasz od młynka? nasci kręci leciutko po paru miesiącach użytkowania czuć delikatnie prace ale to naprawdę delikatnie i tylko czepialski się przyczepi. Kołowrotek kręci miękko delikatnie i płynnie bez przeskoków. Ma mocny hamulec idealnie nawija linkę.Ja naprawdę nie mam nic do tego kołowrotka a shimano już trochę przerobiłem. Zapewne nie jest to stara japońska produkcja na dłuugie lata ale spokojnie powinien pociągnąć 2-3 sezony ostrej katorgi. Po to ta półka jest stworzona. Co najważniejsze jeśli łowisz w słonej wodzie też się nada. Techniuma nie miałem ale mam odpowiednik japoński ultegre ale z lat najlepszych firmy shimano. Rocznik 2000 nówka sztuka pracuje jak masło ale jak to się ma do obecnego techniuma hmm nie wiem. Najlepiej idź do sklepu weź w rękę i pokręć nimi.



#34 OFFLINE   Mik

Mik

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 260 postów
  • Lokalizacja1km od Bałtyku
  • Imię:Michał

Napisano 28 luty 2017 - 18:06

Czy ktoś wie może jaka jest średnica szpuli w modelu 4000 FB ?



#35 OFFLINE   woblery L.E.

woblery L.E.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1222 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Radek

Napisano 28 luty 2017 - 18:16

tutaj masz pojemności szpul 

http://fish.shimano-...g/nasci-fb.html



#36 OFFLINE   Haauki

Haauki

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 140 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz/Koronowo/Gdańsk
  • Imię:Piotr

Napisano 19 kwiecień 2017 - 14:23

Kupiłem wczoraj Nasci fb 3000hg i kołowrotek na sucho robi dobre wrażenie. Jego bezpośredni konkurent Daiwa Freams kreci nieco lepiej, wydaje sie byc mniej suchy, ale Freams mojego znajomego wyzionął ducha przy zatrzymaniu szkierowej 80-siątki :/ dlatego wybrałem Nasci.
Fajny kołowrotek jak ktoś ma dość uważania przy droższym sprzęcię żeby czasem sie nie zarysował w samochodzie czy na łódce tak jak ja...
Pierwsze testy już za tydzień.
Jedyne co do jakości wykonania to nie podoba mi sie kabłąk, bo wolą ten jednoczęściowy co występuje od Stradic'a.
I właśnie mam pytanie - czy można przełożyć kabłąk od Nasci na Onepiecebail taki jak jest np. w Stradic fk czy TP?? I gdzie można taki kabłąk zdobyć?

#37 OFFLINE   jacob1993

jacob1993

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 963 postów
  • LokalizacjaMielec

Napisano 20 kwiecień 2017 - 19:24

Do mnie leci c3000 fb z podwojna korbka zobaczymy czy sprawdzi sie na kleniach . Podobno wejdzie do niego plytka szpula od 2500 moglby ktos potwierdzic ta informacje ?

Użytkownik jacob1993 edytował ten post 20 kwiecień 2017 - 19:25


#38 OFFLINE   woblery L.E.

woblery L.E.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1222 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Radek

Napisano 21 kwiecień 2017 - 08:25

Do mnie leci c3000 fb z podwojna korbka zobaczymy czy sprawdzi sie na kleniach . Podobno wejdzie do niego plytka szpula od 2500 moglby ktos potwierdzic ta informacje ?

wejdzie ta szpulka spokojnie bo korpusy c3000 a 2500 są te same. Jeżeli nie wymagasz od kołowrotka za wiele lub nie jesteś z tych co kręcą w fotelu i się brendzlują to będziesz zadowolony. 



#39 OFFLINE   przemo_w

przemo_w

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2263 postów
  • Imię:Przemek

Napisano 21 kwiecień 2017 - 09:31

Żeby było śmieszniej to Nasci w fotelu kręci całkiem, całkiem a nad wodą zaczynają się boloączki.
  • DumFish lubi to

#40 OFFLINE   Rebus

Rebus

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 198 postów
  • LokalizacjaWLKP
  • Imię:Waldek

Napisano 21 kwiecień 2017 - 09:45

Nie miałem jeszcze w łapie ani Nasci ani Sahary to powiedz mi Przemo co tam w środku jest nie tak skoro tam nic nie ma poza kólkiem i wodzikiem? Cała reszta podparta łożyskiem więc, jedyne co wariuje to posuw ? 






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych