Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Najlepsze wędzisko muchowe-subiektywny ranking użytkowników


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1762 odpowiedzi w tym temacie

#981 OFFLINE   Krzysiek Dmyszewicz

Krzysiek Dmyszewicz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 703 postów

Napisano 03 grudzień 2017 - 17:45

A mnie się marzy blank własnej roboty, long lift / long flex (LL/LF) do mokrej muchy pomysłu Ritza. 10 ft. #5/6 e-glass.

Ta konstrukcja nie umrze. Bez przemysłowych pre-pegów, na zimno. Sam wytoczę mandryl, na wiertarce.

#982 OFFLINE   Paweł Bugajski

Paweł Bugajski

    dawniej "kardi"

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 1970 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Bugajski

Napisano 03 grudzień 2017 - 20:49

Cześć!

Niedzielny wieczór, tak więc opis specyficznej, rzadko myślę spotykanej muchówki,

Pełna nazwa wędziska to Daiwa,pack fly rod,Power Mesh Phantom 764 f5.

Długość 7"6' line #3 - #4,

Tak więc to pięcioczęściowa wędeczka o klasycznych parametrach kija do suchej muszki, kijek pozostający w rodzinie od kilkudziesięciu lat.

 

Załączony plik  DSCN9957.JPG   52,1 KB   14 Ilość pobrań

 

Pięć segmentów wędziska  połączone jest 4 spigotami, zwraca uwagę niska waga i piękna pełna akcja,

 

Załączony plik  DSCN9968.JPG   102,63 KB   14 Ilość pobrań  Załączony plik  DSCN9958.JPG   103,84 KB   12 Ilość pobrań

 

Krótki lekki kij może posiadać taki też uchwyt, tak więc pierścienie na korku,To pewny sposób mocowania kołowrotka w niskich klasach AFTMA.

Jak widzicie wszystkie elementy Daiwy są nadgryzione zębem czasu, sprawują się jednak nadal dobrze.

 

Załączony plik  DSCN9959.JPG   48,98 KB   12 Ilość pobrań   Załączony plik  DSCN9967 (2).JPG   63,53 KB   13 Ilość pobrań  Załączony plik  DSCN9960.JPG   66,17 KB   12 Ilość pobrań

 

Sucharkował opisanym kijem Tata, uzupełniając leciwy kij małym klasycznym goldem z czasów gdy firma Hardy była jeszcze :( naszą ulubioną i poszukiwaliśmy ówczesnych, angielskich nowości .

 

Załączony plik  Płtnica lipiec 2012 008.jpg   102,96 KB   10 Ilość pobrań  Załączony plik  IMG_0005.JPG   112,52 KB   10 Ilość pobrań

Nadal posługuję się tym wspaniałym wędziskiem, przypinam do niego lekkie kołowrotki (tu Velocity ze startym jak to u Lamsona napisem), noszę je w plecaku jako zapasowe i bardzo je lubię.

 

Dane techniczne-proszę bardzo, nie ma się czego wstydzić :wacko:

 

Długość 228 cm, prosty blank ( co nie zawsze jest w travelach oczywiste)

 

Pełna akcja, wygięcie na prawie całej długości - niech będzie, powiem, że akcja szklaka :D

 

Waga 56 gramów ;)

 

Dlugość rękojesci 25 cm

 

Długość transportowa 49 cm, ale... :angry:

 

Kiepski pokrowiec bez podziału na segmenty

 

Brak tubusa

 

Napisy naniesione sitodrukiem, nietrwałe, część prawie nieczytelna(tak więc wpis traktuję trochę jako notatkę przydatną za kilka lat)

 

Czy wypada jednak wspominać o słabościach? Oczywiście, że nie bo Daiwa to prezent otrzymany  przed wielu laty od uroczego Duńczyka związanego z siedzibą firmy w Silkeborgu.

 

Kończąc wspomnę, że wędzisko wyprodukowano na Taiwanie, że jego walory poznaję w pomorskich zakamarkach

 

Załączony plik  DSCN9484-001.JPG   37,81 KB   13 Ilość pobrań

 

oraz, że chętnie wymienię uwagi z innym posiadaczem.

 

ps.O firmie "Hardy", posiadanych od prawie 40 lat katalogach,hitach i knotach oraz co z tego do dziś wynika napiszę niebawem na blogu.

 

pozdrawiam - Paweł

 

 

 

 

 

 

 


  • TroutFan, Sławek Oppeln Bronikowski, peresada i 17 innych osób lubią to

#983 OFFLINE   MichałZ

MichałZ

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 651 postów

Napisano 12 grudzień 2017 - 15:03

Rach, ciach i jest! Mój pierwszy szklak.
Na sucho przed uzbrojeniem super.
Jeszcze tylko odpowiedni uchwyt i oddaję go do rodbuildera.
 

Załączone pliki

  • Załączony plik  Epic.jpg   39,81 KB   9 Ilość pobrań

  • Guzu, Andrzej Stanek, Pisarz.......ewski Piotr i 4 innych osób lubią to

#984 OFFLINE   szymanek69

szymanek69

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 614 postów
  • LokalizacjaGorzów Wlkp
  • Imię:Jarek
  • Nazwisko:Szymankiewicz

Napisano 12 grudzień 2017 - 17:55

Witam 

 

Pragnę również dołożyć swój kamyczek do tego ogródka  ;)

Wędeczka March Brown Legacy,która jest ze mną na dobre i na złe od lat kilkunastu, a przewiduję jej dożywocie w swoich zasobach. Kijek jak dla mnie uniwersał jeżeli chodzi o metody połowu : sucha, mokra, delikatny streamer, daleka nimfa. Klasyczne 9 stóp #5 medium fast. Niebanalnym jej atutem jest kwestia podróżnej długości - 49cm oraz pancerna tuba z miejscem na kołowrotek. 

Tu jedyne dostępne zdjęcie orginału

DSCN2457.jpg

Z racji intensywności użytkowania należał się jej lifting  B)

P3150030.jpg

 

P3150032.jpg

Jeżeli dodać fartowność egzemplarza to mogę śmiało stwierdzić : Mam najlepsze wędzisko muchowe !  :D

12228170_448579938681046_997639059_o.jpg

 

PB110932.jpg

 

IMG_4498.jpg


Użytkownik szymanek69 edytował ten post 12 grudzień 2017 - 17:58


#985 OFFLINE   Paweł Bugajski

Paweł Bugajski

    dawniej "kardi"

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 1970 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Bugajski

Napisano 12 grudzień 2017 - 18:27

Fajna, sympatyczne zdjęcia, klimat-dzienx!
Skąd ją masz?

Użytkownik Paweł Bugajski edytował ten post 12 grudzień 2017 - 18:29


#986 OFFLINE   szymanek69

szymanek69

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 614 postów
  • LokalizacjaGorzów Wlkp
  • Imię:Jarek
  • Nazwisko:Szymankiewicz

Napisano 12 grudzień 2017 - 19:11

Fajna, sympatyczne zdjęcia, klimat-dzienx!
Skąd ją masz?

 

Naście lat temu kupiona od znajomego, który sciągnął ją bezpośrednio z USA ( ma tam rodzinę ) za 1/4 mojej uwczesnej wypłaty  :D

Sam kupił sobie kijek w 8-io składzie  :o Na tamte realia coś niesamowitego ! 

Z moim kijkiem wiąże się parę humorystycznych sytuacji gdy na towarzyskie flyfishingowe spotkania przychodziłem z wędeczką schowaną w komorze plecaka udając że zapomniałem zabrać sprzętu z domu  B)

Chętnie kupił bym jeszcze travela z tej stajni bo to podobno blanki na dożywocie ( wg. słów zbrojmistrza który dokonał liftingu ) 

Link do przejrzenia amerykańców : http://www.marchbrow...el_fly_rods.htm


Użytkownik szymanek69 edytował ten post 12 grudzień 2017 - 19:12


#987 OFFLINE   trout master

trout master

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4359 postów
  • LokalizacjaRZ
  • Imię:Arko

Napisano 12 grudzień 2017 - 20:27

A mnie się marzy blank własnej roboty, long lift / long flex (LL/LF) do mokrej muchy pomysłu Ritza. 10 ft. #5/6 e-glass.

Ta konstrukcja nie umrze. Bez przemysłowych pre-pegów, na zimno. Sam wytoczę mandryl, na wiertarce.


Z pręta węglowego. Mnie się nie chcesz szczytówki do wklejki wytoczyć bo boje się że tego poprawnie nie ogarnę a ty chcesz cały mandrel!?!?!?!????
Podziwiam za odwagę.

#988 OFFLINE   MaverikZagan

MaverikZagan

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 519 postów
  • LokalizacjaŻagań
  • Imię:Paweł

Napisano 06 styczeń 2018 - 15:06

Dotarł mikołaj z lekkim opóźnieniem po testach i po sezonie dam znać zobaczymy czy okaże się tym czego szukałem :)

 

0fb9f195c57aab5dgen.jpg


  • K.Kalisz i Grzegorz78 lubią to

#989 OFFLINE   robert.bednarczyk

robert.bednarczyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2064 postów
  • Lokalizacjalubelskie
  • Imię:Robert

Napisano 06 styczeń 2018 - 17:18

Paweł, ale napisz mam coś więcej o tym Scott-cie, bo z fotki nawet nie umiem rozpoznać modelu, klasy, itp.

#990 OFFLINE   MaverikZagan

MaverikZagan

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 519 postów
  • LokalizacjaŻagań
  • Imię:Paweł

Napisano 06 styczeń 2018 - 19:36

Fakt zapędziłem się Scott G-Series 8'8 4# ponoć kontynuacja legendarnej serii g, na sucho kijek piękny wykonanie jedno z najlepszych scott jak i thomas&thomas perełka dopracowana zobaczymy po głębszych testach nad wodą kij waży 72 gramy, akcja medium bardzo szybkie recovery czekam jeszcze na linkę. 


  • robert.bednarczyk lubi to

#991 OFFLINE   MATIQUES

MATIQUES

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 200 postów
  • LokalizacjaAndrychów/Kraków
  • Imię:Mateusz

Napisano 07 styczeń 2018 - 12:48

piękny kij:) a jaka linka będzie mu przypisana??:)



#992 OFFLINE   MaverikZagan

MaverikZagan

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 519 postów
  • LokalizacjaŻagań
  • Imię:Paweł

Napisano 07 styczeń 2018 - 13:09

obecnie testy będą na rio gold i rio perception, nie ma zbyt wielu informacji póki co bo kij to nowość więc będzie testowane ;)

#993 OFFLINE   robert.bednarczyk

robert.bednarczyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2064 postów
  • Lokalizacjalubelskie
  • Imię:Robert

Napisano 07 styczeń 2018 - 15:12

obecnie testy będą na rio gold i rio perception, nie ma zbyt wielu informacji póki co bo kij to nowość więc będzie testowane ;)


W klasie 4 mam obie Golda i Perception i jesli mogę coś podpowiedzieć to zdecydowanie bierz Rio Perception - genialna linka. Rzutowo lepsza, co do trwałości powiem tak - mój Gold po 4 sezonach umiera - pokazało się mnóstwo minkropęknięć, co niewątpliwie negatywnie oddziaływuje na pływalność. Nie mam pretensji - linka była bardzo intensywnie użytkowana, zwłaszcza w sezonach 2014 i 2015. Rio Perception # 4 mam nówkę, ale mam tez #6 i po dwóch sezonach nie widać śladów użytkowania.

#994 OFFLINE   maciekg

maciekg

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 163 postów

Napisano 07 styczeń 2018 - 16:41

Warto pamiętać, że Rio Gold jest zdecydowanie bardziej miękka niż Perception. Pewnie dlatego jest mniej trwała, natomiast jest to znakomita linka. Ja z kolei wybrałem Rio Gold do BIIX 9#4 👍

#995 OFFLINE   szymanek69

szymanek69

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 614 postów
  • LokalizacjaGorzów Wlkp
  • Imię:Jarek
  • Nazwisko:Szymankiewicz

Napisano 17 styczeń 2018 - 22:05

Napiszę jeszcze o jednej wędce i będzie to tekst wybitnie subiektywny bo opisujący rodzaj swoistego zauroczenia   ;)  :D  

Klejonka ! Odkąd pochłonęło mnie wędkarstwo muchowe, zawsze pamiętam w tyle głowy kołatała mi myśl o chęci łowienia "trawą" i możliwości obcowania z takim wytworem sztuki rodbuildingu. Z powodów oczywistych ( finanse  :rolleyes:  ) pozostawało to w formie marzeń aż do pewnego momentu...

Przypadkowo na Naszej giełdzie trafiłem na ofertę sprzedaży starej blisko 3 metrowej klejonki wykonanej prawdopodobnie w latach 70-80 ubiegłego wieku przez któregoś z krakowskich wytwórców ( sygnatura na jednej ze skuwek ) 

Dzięki uprzejmości jednego z Naszych forumowiczów ( @ Młody wędkarz ) który zrzekł się swojego zakupu na rzecz osoby( czyli mnie  :D  ) deklarującej użytkowanie tego kijka zgodnie z jego przeznaczeniem, mogłem poddać go odnowieniu i przerobieniu na niespełna 2 m cacko do połowów suchą muszką w realiach zakrzaczonych rzeczek. 

W tym momencie nie mogę nie wspomnieć o osobie Michała Migasa bez którego projekt ten nie miał by możliwości zaistnieć w takiej formie ! Michał jeszcze raz dziękuję !!

Zdjęcia wędki po zakupie 

PB071562.jpg

 

PB071563.jpg

 

PB071561.jpg

 

PB071564.jpg

Wędeczka po przeróbce

cane7.jpg

 

cane4.jpg

 

cane6.jpg

 

 

 

cane5.jpg

 

cane2.jpg

Kijek "obrzucany" przez Michała najfajniej radził sobie na dłuższych dystansach z wf #4 ( Barrio Smallstream ) oraz wf #5 na krótszych odcinkach. Na moich rzeczkach będzie "chodził" z Ego Micro Skagit #4 

Ps. Koleżanki w pracy obserwując moją reakcję na zdjęcia odnowionego kijka stwierdziły : " Facet to jednak proste zwierzę. Tak reagować na dwa kawałki polakierowanego drewienka ! "  :D   U Was znajdę zrozumienie  ;) ?

Pozdrawiam 


Użytkownik szymanek69 edytował ten post 17 styczeń 2018 - 22:46


#996 OFFLINE   Janusz Wałaszewski

Janusz Wałaszewski

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 4473 postów
  • LokalizacjaGrzybowo - Kołobrzeg

Napisano 17 styczeń 2018 - 22:17

Jarku !

Bajka, po prostu bajka, a ten napis "Made in Poland" ... brawa dla Michała  :clappinghands:


  • Paweł Bugajski i szymanek69 lubią to

#997 OFFLINE   Fatso

Fatso

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2639 postów
  • LokalizacjaWarszawa, Choszczówka
  • Imię:Michał

Napisano 17 styczeń 2018 - 22:33

Znajdziesz  :D


  • szymanek69 lubi to

#998 OFFLINE   szymanek69

szymanek69

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 614 postów
  • LokalizacjaGorzów Wlkp
  • Imię:Jarek
  • Nazwisko:Szymankiewicz

Napisano 17 styczeń 2018 - 22:39

Uff - dziękuję  :D


  • Paweł Bugajski lubi to

#999 OFFLINE   robert.bednarczyk

robert.bednarczyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2064 postów
  • Lokalizacjalubelskie
  • Imię:Robert

Napisano 18 styczeń 2018 - 07:33

Zrozumienie i entuzjastyczne poparcie !
  • szymanek69 i Franc lubią to

#1000 OFFLINE   tzienkiewicz

tzienkiewicz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 211 postów
  • LokalizacjaBielsko Biała
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Zienkiewicz

Napisano 18 styczeń 2018 - 11:31

Ja zamówilem klejonkę ok. 3 m długą. Przeznaczona do mokrej muchy. Ciekawe co wyjdzie.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych