Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Najlepsze wędzisko muchowe-subiektywny ranking użytkowników


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1762 odpowiedzi w tym temacie

#21 ONLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4086 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 11 listopad 2014 - 00:31

Miałem kiedyś SAGE XP4100. Kupiony w 2003 roku od Pana Wilka Taimen. Używałem do nimfy i mokrej, przerzuciłem nim sporo ryb w tym piękne pstrągale na OS Dunajec. Rewelacyjny kij do nimfy, szybki jak na tamte czasy, doskonale trzymał rybę. Przez ciągłe szukanie nowych rozwiązań sprzedałem do Warszawy, dziś żałuję. Walczył u mnie siedem lat, za dziewiczy blank lub kij dałbym wiele. Kilka fotek z tamtego okresu.

 

Załączony plik  M3.jpg   47,48 KB   57 Ilość pobrań Załączony plik  0668.jpg   76,5 KB   51 Ilość pobrań Załączony plik  M2.jpg   87,16 KB   46 Ilość pobrań Załączony plik  M1.jpg   83,68 KB   49 Ilość pobrań Załączony plik  M4.jpg   63,07 KB   45 Ilość pobrań Załączony plik  M5.jpg   90,94 KB   44 Ilość pobrań 


  • Paweł Bugajski i Franc lubią to

#22 OFFLINE   K.Kalisz

K.Kalisz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 411 postów
  • LokalizacjaGórny Śląsk

Napisano 11 listopad 2014 - 08:05

KolegaK.Kalisz węszy sponsoring...a więc Panowie...jedzieeemy.

 

Jakoś będę musiał to filtrować  ;)

 

Nie chcę zaśmiecać tego interesującego wątku, niemniej w tej chwili niecierpliwie czekam na wasze opinie na temat wędzisk Scott'a serii G. Tak Bujo jak i Kacper.K wyrażali się o nich bardzo pochlebnie.

 

Fajnie, gdyby również mógł się tu pojawić jakiś komentarz o Winstonie WT ...tyle ode mnie  :)


Użytkownik K.Kalisz edytował ten post 11 listopad 2014 - 08:10


#23 OFFLINE   Marszal

Marszal

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 548 postów
  • LokalizacjaKarkonosze
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:Szalej

Napisano 11 listopad 2014 - 11:14

Szanowni Koledzy, Jako że jestem osobą powściągliwą, spokojnego usposobienia, lubię sprzęt o podobnym temperamencie. Nie podchodzę do tematu wędziska ortodoksyjnie, bo w mojej stajni są kijki szybkie, średnio-szybkie i wolne, jednak te ostatnie darzę szczególną sympatią. Według mojego skromnego zdania na kijek wart polecenia i sklasyfikowania go w czołówce wędek życia jest ORVIS Superfine Touch. Posiadam od niedawna model 8,6" w klasie 3. Jest to kijek, który stał się moim celem ponad rok temu, kiedy pierwszy raz wziąłem go do ręki u Piotrka Talmy. Zaiskrzyło pomiędzy nami natychmiast. Musiałem szarpać się z myślami taki długo, bo w moich stojakach mam kijek w klasie 3 do suchej muchy i z jednej strony miałem nadzieję że czas wyleczy mnie z tej choroby, a z drugiej liczyłem na to, że pojawi się grosz, który będę mógł na niego przeznaczyć. I zaistniała promocja,  starczyło wolnych środków finansowych i tak oto mój wyśniony kijek stał się pełnoprawnym członkiem mojej społeczności wędzisk muchowych.

 

Załączony plik  ORVIS Superfine Touch 01.jpg   99,14 KB   46 Ilość pobrań

 

Wędzisko bardzo lekkie, o pięknym, czarnym, matowym, lekko karbowanym blanku ze zbrojeniem w kolorze złota. Kijek opisywany jako "Full flex" ma piękne głębokie, równomierne ugięcie. Ale jego akcja (czas powrotu odwiedzionej w wymachu szczytówki do linii blanku) jest dość szybka i amplituda szczytówki momentalnie gaśnie. Zestawiłem go z kołowrotkiem ORVIS CFO III (poprzednia edycja) w kolorze brązowym i wygląda klasycznie.

 

Załączony plik  ORVIS Superfine Touch 02.jpg   126,63 KB   41 Ilość pobrań

 

Jak przystało na sztandarowe kije ORVISA, wędzisko sprzedawane jest w grafitowej tubie.

Ponieważ kontuzja mięśnia przywodziciela nie pozwoliła mi w pełni wypróbować możliwości tego wędziska, mogłem jedynie tylko na trawie poznać jego możliwości. Uzbrojone we wskazany wyżej kołowrotek i linkę Royal Wulff TT w klasie 3 pokazało, na co mogę liczyć. Wyrzucenie tej linki na odległość 12 - 15 m nie sprawia żadnego kłopotu. Trzeba jedynie okiełznać własną cierpliwość, bo mamy w reku kijek o głębokim ugięciu i idealne wyprostowanie linki za i przed nami warunkuje poprawność rzutu. Zapewne holowanie sprawiać będzie również wiele przyjemności. Łowiłem Cultami, które są podobne w akcji i miałem (i ciągle mam) ogromną frajdę przy korzystaniu z nich. Pomimo, że blank ma przy dolniku niewielka średnicę, drzemie w nim sporo mocy, co wyczuwa się biorąc to cudo do ręki.

 

Załączony plik  ORVIS Superfine Touch 03.jpg   123,11 KB   43 Ilość pobrań

 

Czy jest to wędka dla każdego? Chyba jednak nie. Na pewno nie będą z niej zadowoleni Ci, dla których jedynie szybkie wędziska są w stanie spełnić ich oczekiwania. Natomiast wszyscy lubiący klasyczny model sprzętu będą ukontentowani. Z tym kijkiem jest tak, jak z niektórymi obiektywami w fotografowaniu: jak się obiektyw przypnie do body, to nie chce się go zmieniać. Podobnie z tym Orvisem, jak go człowiek weźmie do ręki, natychmiast chce z nim pójść nad wodę i odkładać go ani na chwilę. Polecam go, chociaż taki zakup należy przemyśleć. Ale kiedy się z nim spotkamy, zakochać można się od pierwszego dotyku.

 

PS.

W następnym odcinku nawiąże do wielokrotnie wymienianej tu stajni Winston. W moim posiadaniu jest Winston GVX 8,6" w klasie 4. To tańszy brat serii boronowych, ale równie udany, równie wspaniały i równie zielony jak jego zamożniejsi bracia.


Użytkownik Marszal edytował ten post 11 listopad 2014 - 11:50


#24 OFFLINE   Paweł Bugajski

Paweł Bugajski

    dawniej "kardi"

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 1970 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Bugajski

Napisano 11 listopad 2014 - 12:25

Winston LT

 

Cześć!

Mariuszu-@Marszale, zaostrzyłeś -dołączając do Roberta-apetyty na Orvisa  ,podobnie zresztą jak Andrzej na starszą linię sage :)

 

W odniesieniu do opisu Winstona WT,parę słów o serii LT.

Mój egzemplarz to kupiony na giełdzie wędkarskiej Winston LT 8,9 stopy do linki 5.Wędzisko składa się z 5 części,połączonych spigotami i co nie zawsze oczywiste w kijach wieloczęściowych jest proste.

Kupiłem go z myślą o lotniczych wojażach,tuba  jest metalowa ,ale ma tylko ok.60 cm długości.

 

Załączony plik  IMG_0123.JPG   34,31 KB   43 Ilość pobrańZałączony plik  IMG_0115.JPG   120,06 KB   41 Ilość pobrańZałączony plik  IMG_0116.JPG   82,94 KB   41 Ilość pobrań

 

Wędzisko jest szybsze od WT,jest moim zdaniem bardziej uniwersalne,łowienie na nimfę nie stanowi problemu,choć to bynajmniej nie jest kij nimfowy.

Domeną serii WT jest głównie sucha muszka,LT natomiast pozwala na więcej,głębiej,ciężej...

 

Załączony plik  IMG_0119.JPG   37,4 KB   42 Ilość pobrań - rękojeść 16,5 cm długości jest optymalna przy tej klasie i akcji wędziska.Kije wyższych klas aftm,służące do dalszych rzutów wymagają w mojej ocenie dłuższych rękojeści.Gwint uchwytu nieco za drobny,trudny do oczyszczenia.

 

Załączony plik  IMG_0122.JPG   24,53 KB   42 Ilość pobrańZałączony plik  IMG_0124.JPG   54,38 KB   43 Ilość pobrań - aktualne logo firmy i produkt pokrowcopodobny w nijakim  kolorze i marnej jakości.O tasiemkach zapomnijcie.. :angry:

Ponadto,przy tej ilości części brak kropek pozycjonujących segmenty zastanawia..

 

Koniec czepiania się,kijek zacny i przydatny ,a z powodu zaprzestania produkcji powinien tanieć.

 

Paręnaście dni temu spisał się niezgorszo.

 

                                                       Załączony plik  DSCN0037.JPG   73,57 KB   42 Ilość pobrań

 

pozdrawiam - Paweł

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 



#25 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4431 postów

Napisano 11 listopad 2014 - 12:50

Miałem kiedyś SAGE XP4100. Kupiony w 2003 roku od Pana Wilka Taimen. Używałem do nimfy i mokrej, przerzuciłem nim sporo ryb w tym piękne pstrągale na OS Dunajec. Rewelacyjny kij do nimfy, szybki jak na tamte czasy, doskonale trzymał rybę. Przez ciągłe szukanie nowych rozwiązań sprzedałem do Warszawy, dziś żałuję. Walczył u mnie siedem lat, za dziewiczy blank lub kij dałbym wiele. Kilka fotek z tamtego okresu.

 

attachicon.gifM3.jpg attachicon.gif0668.jpg attachicon.gifM2.jpg attachicon.gifM1.jpg attachicon.gifM4.jpg attachicon.gifM5.jpg

 

 

Andrzeju,

 

To ile dalbys za dziewiczy blank? Jest mala szansa, ze bedzie dostepny.

 

Bujo



#26 ONLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4086 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 11 listopad 2014 - 13:05

Andrzeju,

 

To ile dalbys za dziewiczy blank? Jest mala szansa, ze bedzie dostepny.

 

Bujo

 

Nie wiem ile, zapewne cena rynkowa - tak by wilk był syty i owca cała... ;)



#27 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4431 postów

Napisano 11 listopad 2014 - 13:16

Witam,

 

Czytam te wszystkie posty , oladam zdjecia wedek i sam sie mocno zastanawiam jaka byla moja najlepsza muchowka. Swietnych byla znakomita wiekszosc, z tych co dluzej lowilem to Z-Axis 10' #4, kapitalnie uzbrojony przez Romka w tytany, cala SA GPX wywalal, gdzies mam jego zdjecie podczas holu- wyglad ajak testowe Hardy Sintrix, Sage TCR #4, kolejna kapitalna wedka, pstragi 55-60 wyjezdzaly na niej regularnie i w wolnych rzekach nie byly zadnym problemem, Scott G, 885 czyli 8'8'' #5, lowienie na suchara nabralo innego wymiaru zakladajac, ze rzeki nie sa za duze, Sage ZXL - ideal do suchej jak trzeba daleko rzucac, nowe modele juz mi tak nie pasuja, do tego dwie wedki Thomas&Thomas, rowniez majace swoje plusy i kapitalne do pewnych zastosowan, obecnie najwiecej lowie na switcha Batsona #6 i tak na prawde to moj uniwersal na wszystko oprocz suchara gdzie niedlugo bedzie sie zbroil Loomis IMX 9'#5. 

 

Jedyna wedka jakiej mi brakuje zas jest niemozliwa do kupna to Composite Developements Exclusive Fly 9' #4, moja pierwsza muchowka, strasznie szybka, kapitalnie wykonany blank, latalo z tego niesamowicie, podczas pierwszego wyjazdu do Szwecji i zwiazanej z tym nauki muszki po kilku dniach gdy stalismy obok siebie oszukujac lipienie imitacjami chruscikow uslyszalem slowa kolegi: ''patrz- napier...a jak stary'', to byl tylko CD i ten kolega za chwile mial paczke z NZ wraz z takim samym blankiem i do tej pory nie chce sprzedac, moja zostala ukradziona :( Uwielbiam tez niedoceniane CD ICT, ja z tych wedek rzucam dalej niz z Sage a to cos znaczy.

 

Znakomita wiekszosc moich muchowek byla swietnie uzbrojona przez Romka, taki Z-Axis w porownaniu do orginalu byl o niebo lepszy. Do tego potrzeba duszy i swietnego wyczucia blanku by wycisnac z niego to czego potrzeba zas granica bladu jest bardzo mala. 

 

Pozdrawiam,

 

Bujo

 

P.S. Jak by sie tak calosciowo temu przypatrzec to moge sie jednak okreslic jako fan Sage :) 


  • Marszal, Stan Spin i robert.bednarczyk lubią to

#28 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 12 listopad 2014 - 07:32

uuuu michal, a ja myslalem, ze ty masz z tytanami tak jak dracula z czosnkiem :P


  • Bujo lubi to

#29 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4431 postów

Napisano 12 listopad 2014 - 17:27

uuuu michal, a ja myslalem, ze ty masz z tytanami tak jak dracula z czosnkiem :P

 

 

Tytany do muchowki Pacific Bay kosztuja mnie jakies 12-15 dolcow ekstra za zestaw wiec zaciskam kieszen i jakos musze z tym zyc :) :) :) 

 

Pozdrawiam,

 

Bujo



#30 OFFLINE   spinnerman

spinnerman

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4605 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 12 listopad 2014 - 19:39

Zgodnie z dewiza "nie znam sie, wiec sie wypowiem", tez cos napisze.
Jako ze trwam przy mojej pierwszej muchowce to o niej napisze kilka slow, jako ze uwazam ja za niedoscigniony ideal dla kompletnego lamera muchowego, osob ze slaba technika i fatalna koordynacja.
Jest to:
Sage Z-Axis 690-4.
Zalety:
Wybacza bledy.

Pozwala rzucac bez umiejetnosci.
Czasem mimo zerowej techniki sznur i mucha leca bardzo daleko.
Nie meczy reki.
Pieknie amortyzuje potoki, teczaki, lipienie, wzdregi i klenie.
Ulatwia pierwsze kroki w muchowaniu.
Mimo zlego sie z nim obchodzenia nadal jest w swietnej kondycji.
Szybka i lekka.
Na tyle uniwersalny ze mozna lowic mokra, sucha i na nimfe.
Goraco polecam jako pierwsza muchowke! Sprawdzona na Sanie, Solinie, Myczkowcach, Wisle, Wkrze i innych ciurkach.
Napisalem subiektywnie ja: Ignorant Muchowy Pierwszej Klasy Pawel ( ignorant z zapalem).


Co racja,to racja. SAGE-a wystarczy trzymać w dłoni resztę wykona za Ciebie sam kij ;) Posiadam m.in. Model wymieniony przez Kolegę i ma u mnie dożywocie. Natomiast pod streamera polecam 9 stopowego B III X AFTMA 6 bajka ;-)

#31 OFFLINE   Kacper.K

Kacper.K

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 2132 postów
  • LokalizacjaSzczecin/Lębork

Napisano 12 listopad 2014 - 20:01

Kijek z pewnością nie najlepszy (bo to nie jest Zenith), ale mający w sobie "coś" - Winston Boron II x, w piątej klasie i dziewięciu stopach. Gdy przesiadłem się z Z-Axisa, pierwsze rzuty to było przerażenie. Silny wiatr i linka nawet nie przeleciała przede mnie :) Już bez tej taryfy ulgowej z Sage, gdy rzucało się bez otwarcia pętli, przy każdym wietrze. Ale z czasem, minimalnie tonując tempo okazało się, że też lata i to z jaką frajdą. Co więcej, nawet streamery latają znośnie a podaniem sucharka można się wręcz bawić.

Kijek pomimo sporej finezji i dość głębokiego ugięcia pod obciążeniem ma w dole taką moc, że korek z rzeki można wyjąć :)

Akcja szybka choć są znacznie szybsze kije, podczas rzutu pracuje nie tylko szczytem.

U mnie zawsze pod koniec lata zastępuje inne kije, króluje przez jesień, łowi jeszcze w zimie i dopiero, gdy zaczynam typowo ze streamerem chodzić jest odkładany. Na wszystkie średniej wielkości rzeczki i małe ciurki, pod suchara z opcją nimfy, mokrej a gdy trzeba streamer (choć to już nie jego żywioł, no i niekoniecznie piąta klasa to dobry wybór na takie łowienie). Bardzo uniwersalny kij. Głęboko pracuje pod rybą, nie gubi nawet małych ryb ale i życiówkę, gdy trzeba zatrzyma (no chyba, że nic nie zatrzyma). Hol na tym kiju, podobnie jak rzuty dostarcza mnóstwo radochy. Najbardziej mi odpowiada z linką Rio Gold ale i z linkami o "zwykłej" długości głowicy dobrze pracuje (np. Airflo, choć tu też wolę przedłużoną głowicę).

Nie jest to kij do "pizgania" po horyzont. Gdy przyjdzie taka potrzeba, możemy go obciążyć dużą ilością linki i skorzystać przy rzucie ze sztywnego dołu, ale takie rzucanie u mnie robi się trochę siłowe. Średnie dystanse to zdecydowane królestwo tego kija, i wtedy można przy rzucie poczuć naprawdę, że kij i linka to jedno narzędzie.

Nie ma czegoś takiego jak najlepszy kij, choć dla mnie BIIx #5 9'6'' jest najlepszy :D. Używam go głównie do nimfy, łowi się nim świetnie, bo mimo szybkiej akcji nie jest to sztywna pała. Bardzo dobrze tłumi drgania - ważne, aby po wbiciu nimf do wody żeby się szybko "uspokoił". No i ten słynny Winston'owski feeling, to jest to czego nie ma żadna wędka, którą miałem w ręce, a kilka ich było, daje olbrzymią radochę z holu. Akcję ten kij ma niesamowitą, w BIIIx już tego nie czułem, co prawda nie łowiłem nim, ale miałem w ręce i jakoś nie mogłem go wyczuć, może zmieniłbym zdanie gdybym nim połowił. Ja do niego szybko przywykłem, znajomy zaś przerzucił się z Sage'a XP i przez pierwszą godzinę pluł sobie w brodę mówiąc " co ja kupiłem...", po godzinie jednak stwierdził, że nic innego nie chce - a po pięciu latach podtrzymuje swoją opinię ;).  


Użytkownik Kacper.K edytował ten post 12 listopad 2014 - 20:02

  • spinnerman lubi to

#32 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 13 listopad 2014 - 09:50

Sage z-axis 10stopowy #4 - nic innego nie chcę do nimfy( zbrojony przez R.Pietrzaka), Gloomis Stream dance jeszcze Made in USA 9 stopowy #4 do suchej, nimfy i mokrej - też nic innego nie chcę, te mi wystarczą :)  .Za to chciałbym więcej czasu mieć na ryby :D .


Użytkownik Jozi edytował ten post 13 listopad 2014 - 09:50

  • Paweł Bugajski i Franc lubią to

#33 OFFLINE   tlok

tlok

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 279 postów
  • LokalizacjaPabianice

Napisano 19 listopad 2014 - 12:10

Winston WT 8' # 3 , winston LT 8"9" #5 , g.loomis streamdance 8'6" # 4, winston BIIMX 9' #6 :) :)


  • Paweł Bugajski lubi to

#34 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4431 postów

Napisano 19 listopad 2014 - 12:22

Sage z-axis 10stopowy #4 - nic innego nie chcę do nimfy( zbrojony przez R.Pietrzaka), Gloomis Stream dance jeszcze Made in USA 9 stopowy #4 do suchej, nimfy i mokrej - też nic innego nie chcę, te mi wystarczą :)  .Za to chciałbym więcej czasu mieć na ryby :D .

 

Jozi,

 

A to sa Loomisy nie made in USA skoro Twoj jest ''jeszcze'' tam robiony?

 

Pozdrawiam,

 

Bujo



#35 OFFLINE   K.Kalisz

K.Kalisz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 411 postów
  • LokalizacjaGórny Śląsk

Napisano 19 listopad 2014 - 13:02

Winston WT 8' # 3 , winston LT 8"9" #5 , g.loomis streamdance 8'6" # 4, winston BIIMX 9' #6 :) :)

 

Ooj ...też chciałbym takiego Winstona ! : :rolleyes:



#36 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 19 listopad 2014 - 18:45

Jozi,

 

A to sa Loomisy nie made in USA skoro Twoj jest ''jeszcze'' tam robiony?

 

Pozdrawiam,

 

Bujo

Coś się mi widzi, że na tych nowych chyba nie piszą Made in USA.Sprostuj mnie jak się mylę.Zapewne te nowe też robione w USA.Ktoś ma wiedzę, gdzie loomis robi blanki?



#37 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4431 postów

Napisano 21 listopad 2014 - 15:32

Witam,

 

Loomis robi blanki i wedki w jankeskim kraju, muchowki projektowal kiedys i projektuje dalej facet zwany Rajeffem i to dzieki niemu sa takie jakie sa :) 

 

Bujo



#38 OFFLINE   venom_666

venom_666

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1830 postów
  • LokalizacjaRypin
  • Imię:Marian
  • Nazwisko:Stępniewski

Napisano 21 listopad 2014 - 16:22

Stevem zresztą, a i właściciel firmujący własnym nazwiskiem, a o imieniu Gary, też;)

#39 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4431 postów

Napisano 21 listopad 2014 - 16:39

Stevem zresztą, a i właściciel firmujący własnym nazwiskiem, a o imieniu Gary, też ;)

 

 

Tylko Garego nie idzie tam znalesc obecnie :) Zostal Steve :)

 

Cykliczne co jakis czas pojawiaja sie na forum informacje o produkcji ''jeszcze'' w USA i jak sie nie zdementuja to za chwile bedzie chinski Loomis :)


Użytkownik Bujo edytował ten post 21 listopad 2014 - 16:40


#40 OFFLINE   flytier

flytier

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 126 postów
  • LokalizacjaMadison (Wiscosnin)

Napisano 24 listopad 2014 - 13:57

Do suchej moj ulubiony kij to Winston BIIX 8'6" #4 a do streamera i duzych much z pianki Winston GVX 9' #6. Do nimfy juz od lat 9-ciu uzywam nieslychanie udanego Orvisa T3 9' #5 (do suchej tez jest swietny.) 






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych