Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Najlepsze wędzisko muchowe-subiektywny ranking użytkowników


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1762 odpowiedzi w tym temacie

#761 OFFLINE   lkaczmarek

lkaczmarek

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 32 postów

Napisano 13 grudzień 2016 - 15:35

W kwestii najlepszych wędzisk, ostatnio używam Ventus-y R-nano z FishingArt, uważam że relacja ceny do jakości jest super, poprzednie patyki których używałem to znane amerykańskie marki Scott, Sage czy Winston, W zasadzie przez przypadek porównałem scott-a S4 10'0 #4 z Ventus-em 10'0 #4, wyważenie wędki, akcja, tłumienie drgań zdecydowanie dla Ventus-a, cena to połowa ceny Scott'a, od tej pory zmieniłem swoje postrzeganie sprzętu muchowego...

 

pozdrawiam         


  • Paweł Bugajski i Jarek M lubią to

#762 OFFLINE   Paweł Bugajski

Paweł Bugajski

    dawniej "kardi"

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 1970 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Bugajski

Napisano 03 kwiecień 2017 - 19:04

Cześć koledzy!

 

Już chyba wspominałem o zakupie wędziska Sage Method 9/6, które to od kilku miesięcy czekało na próbę ogniową :)

Wcześniej poczytałem (blog Kuby), pooglądałem, nie było łatwym uzyskanie informacji " z pierwszej ręki".

Szybki, czteroczęściowy, lekki, o dość intrygującym kolorze ...długo trwało nim namówiłem poprzedniego właściciela do sprzedaży ;).

No i ta tuba w ceglastym kolorze blanku  :rolleyes:

Dziś mogę opisać wędzisko w naszym wątku, bo w zestawie z Nauti xl i Cortland  Ghost zostało wypróbowane przez kilka fajnych sanowych strumieniowców.

 

Tak więc Method jest diablo szybki, waży dokładnie 3 deklarowane uncje, spasowanie i wykonanie bez zarzutu, czarny uchwyt kołowrotka podobny do zastosowanego w modelu One.

 

Świetnie współpracuje z linką nr 7, o przeciążeniu w tym przypadku nie ma raczej mowy.

Zalety?  Przy uważnym rzucie pięknie niesie ciężką przynętę, pozwala pewnie zaciąć i holować z dużej odległosci.

Wady?  Nietrafiony nieco odrzut, chwila rozkojarzenia i niestety rzut " do pieca". To nie spolegliwy Z axis, oj nie...

Reasumując, świetny, bynajmniej nie uniwersalny kij dla nieco wprawionych.

 

Załączony plik  IMG_0074.JPG   57,4 KB   11 Ilość pobrań

 

Załączony plik  IMG_0075 (2).JPG   63,17 KB   11 Ilość pobrań

 

Załączony plik  DSCN9987.JPG   96,54 KB   10 Ilość pobrań

 

pozdrawiam - Paweł


Użytkownik Paweł Bugajski edytował ten post 03 kwiecień 2017 - 19:05


#763 OFFLINE   darek1

darek1

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1330 postów
  • LokalizacjaChrząszczyżewoszyce powiat Łękołody
  • Imię:Grzegorz
  • Nazwisko:Brzęczyszczykiewicz

Napisano 03 kwiecień 2017 - 20:39

Wszyscy piszą o szybkich blankach,za to nikt o wygaszaniu drgań...a bez tego formowanie harmonijnych kształtów nieosiągalne.Potem z daleka czy zdjęcia można poobserwować rewelacyjne 'kalafiory' także instruktorów z 20-letnim stażem.


#764 OFFLINE   Paweł Bugajski

Paweł Bugajski

    dawniej "kardi"

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 1970 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Bugajski

Napisano 04 kwiecień 2017 - 20:09

Wręcz przeciwnie.

Część kolegów  tworzących wątek pisze o wolnych blankach, spolegliwych wedziskach i może dlatego nie jest tu nudno,

Kupujemy, rzucamy, łowimy i opisujemy.

Proste jak dobry blank.

Nieudane rzuty trafiają się najlepszym, nawet profesjonalistom, wszystko jest kwestią proporcji.

 

Załączony plik  DSCN8816 (2).JPG   103,65 KB   9 Ilość pobrań

 

Wszak łowiska bywają wymagające :P


  • marian-56, robert.bednarczyk, sierżant i 1 inna osoba lubią to

#765 OFFLINE   Marszal

Marszal

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 548 postów
  • LokalizacjaKarkonosze
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:Szalej

Napisano 04 kwiecień 2017 - 20:38

Wszyscy piszą o szybkich blankach,za to nikt o wygaszaniu drgań...a bez tego formowanie harmonijnych kształtów nieosiągalne.Potem z daleka czy zdjęcia można poobserwować rewelacyjne 'kalafiory' także instruktorów z 20-letnim stażem.

 

Jak sama nazwa wskazuje a właściwości fizyczne potwierdzają szybki blank szybko gasi drgania. Wszak szybkość wędki to właśnie szybki powrót do pozycji spoczynkowej. Szybkość blanku to nie ugięcie.


  • Paweł Bugajski, marian-56 i robert.bednarczyk lubią to

#766 OFFLINE   robert.bednarczyk

robert.bednarczyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2064 postów
  • Lokalizacjalubelskie
  • Imię:Robert

Napisano 04 kwiecień 2017 - 22:00

Hmmm...., sam już nie wiem co o tym myśleć. Muszkarstwo to nie łyżwiarstwo figurowe i niekiedy mam wrażenie, że piękne pętle kreślone przez linkę na niebie są lekko fetyszyzowane. Nie w tym rzecz, że nie doceniam elegancji i wręcz poetyki mistrzowskich rzutów, ale jak słusznie zauważył Paweł i "babol" może się zdarzyć każdemu. Może to zabrzmi nieskromnie, ale posługując się wędziskami w klasach 4, 6, 8 i 10 o różnych akcjach (nie mam "full", bo nie lubię) żadna nie sprawia mi problemów rzutowych, odległości osiągam przyzwoite, z celnością nie jest źle, a i w wodzie też gejzerów nie wywołuję. Nie przesadzajmy zatem z kultywowaniem tezy, że muszkarstwo to jakaś sztuka tajemna, bo dla osiągnięcia satysfakcjonującego, dla amatorskiego łowienia, poziomu techniki rzutowej trzeba po prostu łowić, łowić i jeszcze raz łowić, a by się nie zniechęcić, podglądać czasem jak to robią lepsi. Kończąc chcę dodać, że mam pełną świadomość, iż z każdej z moich wędek wielu kolegów, zaawansowanych technicznie, znacznie więcej wyciśnie, ale ja też staram się doskonalić i nierzadko idę do ogródka by trochę pomachać.
  • Paweł Bugajski, wojciiech, marian-56 i 1 inna osoba lubią to

#767 OFFLINE   darek1

darek1

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1330 postów
  • LokalizacjaChrząszczyżewoszyce powiat Łękołody
  • Imię:Grzegorz
  • Nazwisko:Brzęczyszczykiewicz

Napisano 04 kwiecień 2017 - 23:11

Nawet nie wiecie o czym piszę...
Każde drgnięcie ręki robi falę na pętli - luz zmniejszający efektywność podania.
Chodzi mi o umiejętność wygaszania drgań szczytówki podczas rzutu...SH/DH.
Niezwykle przydatne właśnie w szybkich blankach.
Cóż przyjdzie znowu kilka lat poczekać...

Użytkownik darek1 edytował ten post 04 kwiecień 2017 - 23:13

  • Pluszszcz lubi to

#768 OFFLINE   Marszal

Marszal

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 548 postów
  • LokalizacjaKarkonosze
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:Szalej

Napisano 05 kwiecień 2017 - 06:06

Nawet nie wiecie o czym piszę...
Każde drgnięcie ręki robi falę na pętli - luz zmniejszający efektywność podania.
Chodzi mi o umiejętność wygaszania drgań szczytówki podczas rzutu...SH/DH.
Niezwykle przydatne właśnie w szybkich blankach.
Cóż przyjdzie znowu kilka lat poczekać...

 

No właśnie teraz nie wiem o czym piszesz. Odnosisz się w wątku o sprzęcie do techniki rzutowej? Umiejetność łowiącego? Bo jeżeli miałoby się to odnosić do sprzętu to słowo"umiejetność" powinno zostać zastąpione "własność konstrukcyjną".


  • robert.bednarczyk i sierżant lubią to

#769 OFFLINE   darek1

darek1

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1330 postów
  • LokalizacjaChrząszczyżewoszyce powiat Łękołody
  • Imię:Grzegorz
  • Nazwisko:Brzęczyszczykiewicz

Napisano 05 kwiecień 2017 - 07:07

Dwa zjawiska powrót do osi własnośc materiałowa oraz konstrukcyjna,a kolejne to umiejętność zamortyzowaniaa rozkołysu...

#770 OFFLINE   Pluszszcz

Pluszszcz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 614 postów

Napisano 05 kwiecień 2017 - 07:30

Darek, jakiego rozkołysu? W szybkich kijach często niespecjalnie jest co amortyzować, bo tam się nie ma co rozkołysać :)


Użytkownik Pluszszcz edytował ten post 05 kwiecień 2017 - 07:31


#771 OFFLINE   Fatso

Fatso

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2626 postów
  • LokalizacjaWarszawa, Choszczówka
  • Imię:Michał

Napisano 05 kwiecień 2017 - 07:45

Darek! Poświęć żesz ciut więcej czasu na pisanie. Nie wal wyłącznie krótkich hasełek i równoważników zdania. Miej też na względzie to, że piszesz do ludzi, którzy używają nieco mniej technicznego języka. Proszęęęęę :rolleyes:

 

P.S. Sam jesteś rozkołys ... :P


  • randomrodmaker i darek1 lubią to

#772 OFFLINE   randomrodmaker

randomrodmaker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 419 postów
  • LokalizacjaKrk
  • Imię:Paweł

Napisano 05 kwiecień 2017 - 09:47

Drżenie rąk jako element rzutu i kontroli wędziska typu tip flex? 

Dość osobliwa koncepcja. Widuję osoby wywołujące drgania szczytówki.

Łowią one na przynętę, mającą, w moim odczuciu haniebną nazwę,

nawiązującą do przypadłości chorobowej, drżenia rąk.

San Juan worm brzmiało widać pretensjonalnie.



#773 OFFLINE   Paweł Bugajski

Paweł Bugajski

    dawniej "kardi"

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 1970 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Bugajski

Napisano 05 kwiecień 2017 - 10:09

Nawet nie wiecie o czym piszę...
 

Taki  protekcjonalizm staje się trudny do zaakceptowania.

Popisuję tu od 10 lat i nie szukam zwady, lecz pozostawienie bez komentarza Twych uwag byłoby błędem.

Otóż bełkot, ktory z uporem i pod różnymi nickami nam tu systematycznie fundujesz może odstręczyć potencjalnych pasjonatow od wędkarstwa muchowego, może wywołać wrażenie niespotykanej wręcz złożonosci problemu.

Wyobraź sobie, że są czynnosci bardziej skomplikowane od  rzutu wedką muchową i że i o nich mozna napisać zrozumiale i  z określoną dozą szacunku dla potencjalnego czytelnika.

Ten wątek zalożylem z myślą o doświadczonych i początkujacych, a może nawet myślących tylko nad rozpoczeciem muchowej przygody kolegach.

Wędzisko nowe czy używane, z gwarancją czy bez, dłuższe, czy raczej krotkie ? A może zbudowane na zamowienie? U kogo?, Co z odsprzedażą ? Ktore częściej  się łamią? A może ktoś systematycznie, od lat podaje zanizoną wagę produktu?

Kto, jesli nie grono ( ufam, że powiększające się systematycznie) doradzajacych sobie wzajemnie kumpli odpowie rzetelnie na tak postawione pytania?

 

Reasumując proponuję  założenie autorskiego wątku korygującego,  instruktazowego i ufam, ze spotka sie z adekwatnym do niesionych wartosci zainteresowaniem.



#774 OFFLINE   Richi55

Richi55

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 387 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 05 kwiecień 2017 - 13:46

O ile się nie mylę nikt nie wspomniał o klejonkach.Mam ich kilka i jestem zafascynowany.


  • darek1 lubi to

#775 OFFLINE   Forest-Natura

Forest-Natura

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1292 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Ziemowit
  • Nazwisko:Nowakowski

Napisano 05 kwiecień 2017 - 14:45

Witam.

Poprosimy żebyś o nich napisał i z chęcią obejrzymy zdjęcia  :)

Ja ostatnio zapodałem sobie mały prezent w stylu vintage i zakupiłem coś, co powodowało jakieś trzydzieści parę lat wstecz szybsze bicie serca u mnie.

Jako nastolatek już, codziennie dwukrotnie, w drodze do szkoły i z porotem, przechodziłem obok sklepu z artykułami na "książeczkę górnika" - to takie śląskie pseudo-pewexy były tyle że kupowało się tam za to co górnicy przepracowywali w soboty, nieziele i dni wolne od pracy. Można było kupić od górnika taki bon czy też kilka bonów z książeczki ... z przebitką oczywiście.

Był i tam również towar nazwijmy to - wędkarski.

Kije i kołowrotki czeskiej firmy Sona, niemieckie Fivy i Germiny, ale i take sprzęt zachodni, głównie Abu, Daiwa i Shakespeare.

Wszystko schodziło z półek jak świeże bułeczki. Wszystko oprócz sprzętu muchowego - ten zalegał z reguły dosyć długo na wystawie. No bo mało który górnik łowił wtedy inaczej niż na sprężynę lub ewentualnie na spławik.

Niemal zawsze jak sięgnę pamięcią na tejże wystawie leżał komplet - wędka ABU Garcia z kręćkiem ABU Diplomat.

No i po tych trzydziestu paru latach trafiło mi się ...

Kijek ABU Garcia Custom Graphite GF8667, czyli długość 8'6'' w klasie 6/7, jak najbardziej węglowy blank o wadze 98 g. Dizajn, którego nie można się powstydzić obecnie - łądny, czarny lakier, omotki z czerwonymi wstawkami i złotą nicią wykończającą, dwie pierwsze przelotki z ceramiką, pięknie zrobiony oplot na dolniku, korek w reweleacyjnym stanie po takim okresie czasu i aluminiowy, czarny uchywyt z galwanizowanym na złoto okuciami.

Do tego kołowrotek ABU Diplomat 356, czyli ta wyższa już seria ze świetnie pracującym do tej pory hamulcem i ruchomymi wałeczkami - rolkami prowadzącymi sznur. W dodatku kręcioł w oryginalnym pudełku, ze skajkowym pokrowcem i zapasową szpulką w komplecie.

Bajka z dzieciństwa ...

Czy będę łowił na to ? Na pewno tak. Żeby chociaż spróbować pracy kija, kóra jest niesamowita i niespotykana obecnie za często - kij pracuje i ugina się do samego korka, w moim odczuciu jest mięciutki i kluskowaty prawie jak kijki ze szkła, ale z drugiej strony dużo od nich szybszy.

Poniżej zdjęcia przesłane przez poprzedniego właściciela - ja niestety nie miałem jeszcze niestety czasu i okazji żeby je probić ... zrobię je nad wodą.

Pozdrawiam.

Załączone pliki


Użytkownik Forest-Natura edytował ten post 05 kwiecień 2017 - 15:45

  • Marszal, Janusz Wałaszewski, Paweł Bugajski i 6 innych osób lubią to

#776 OFFLINE   darek1

darek1

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1330 postów
  • LokalizacjaChrząszczyżewoszyce powiat Łękołody
  • Imię:Grzegorz
  • Nazwisko:Brzęczyszczykiewicz

Napisano 05 kwiecień 2017 - 14:45

O ile się nie mylę nikt nie wspomniał o klejonkach.Mam ich kilka i jestem zafascynowany.

Masz może puste,komorowe klejonki?
ciekawią mnie parametry...

#777 OFFLINE   Richi55

Richi55

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 387 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 05 kwiecień 2017 - 16:39

Mam kilka klejonek wykonanych przez Artura i Natalię z canerods.com.Oraz jedną starszą po renowacji u p.Kawalca,teraz inna jest na renowacji w fishingrods.pl

Wiem o czym piszesz ale myślę,że żadna z moich nie jest pusta w środku.


  • darek1 lubi to

#778 OFFLINE   Paweł Bugajski

Paweł Bugajski

    dawniej "kardi"

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 1970 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Bugajski

Napisano 05 kwiecień 2017 - 17:17

O ile się nie mylę nikt nie wspomniał o klejonkach.Mam ich kilka i jestem zafascynowany.

Hej!

Na stronie 15 wątku coś znajdziesz :)

Czekamy na Twe uwagi, Banachowski ma klasę.



#779 OFFLINE   tomaszek11

tomaszek11

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 590 postów
  • LokalizacjaNadolice Wielkie

Napisano 05 kwiecień 2017 - 17:30

Jestem na 100% pewnien że Artur robi blanki/wędki w obu "technologiach". Puste (hollow) jak i pełne. Rozważania które z nich są lepsze/gorsze to chyba droga do nikąd. Przynajmniej od czasu kiedy rozpoczęto (i opatentowano) budowę pustych klejonek takie rozmowy się toczą ...... i tak długo jak będą te kije używane będą się toczyć.

Poprostu to są "trochę" inne kije, waga nie jest i nigdy nie była najważniejszym kryterium.

 

tomaszek11

.



#780 OFFLINE   darek1

darek1

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1330 postów
  • LokalizacjaChrząszczyżewoszyce powiat Łękołody
  • Imię:Grzegorz
  • Nazwisko:Brzęczyszczykiewicz

Napisano 05 kwiecień 2017 - 17:55

Dla mnie to tylko narzędzia,wystarczą dobre.
Nie znam jeszcze specyfiki pustych,komorowych klejonek...ale poznam.
Pełna lub pusta wędka szklana czy grafitowa nieco się jednak różni i podobnej różnicy spodziewam się w bambusach




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych