Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Najlepsze wędzisko muchowe-subiektywny ranking użytkowników


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1762 odpowiedzi w tym temacie

#1281 OFFLINE   marian-56

marian-56

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 379 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Marian
  • Nazwisko:Wojnarowicz

Napisano 07 maj 2018 - 13:30

Witam.

Bóbr w całej krasie  :)

Poniżej Pilchowic.

Kłaniam się Marian.


  • Paweł Bugajski, wojciiech, robert.bednarczyk i 2 innych osób lubią to

#1282 OFFLINE   robert.bednarczyk

robert.bednarczyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2064 postów
  • Lokalizacjalubelskie
  • Imię:Robert

Napisano 07 maj 2018 - 14:24

Jak ja uwielbiam takie rojące się niebo ....., czekam u mnie takiego zjawiska. Helios #4 z nowym Hatchem cały czas w gotowości.
  • Paweł Bugajski i Franc lubią to

#1283 OFFLINE   wojciiech

wojciiech

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1618 postów
  • LokalizacjaOstrów Wielkopolski / Toruń

Napisano 07 maj 2018 - 18:36

Witam.
Bóbr w całej krasie :)
Poniżej Pilchowic.
Kłaniam się Marian.


Jeszcze moment i tam będę. Mokrą da się już połowić? Mam info, że woda jeszcze dość zimna.
  • Franc lubi to

#1284 OFFLINE   Richi55

Richi55

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 387 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 07 maj 2018 - 18:42

Dzięki,piękna rzeka za nie długo tam będę.


  • Franc lubi to

#1285 OFFLINE   marian-56

marian-56

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 379 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Marian
  • Nazwisko:Wojnarowicz

Napisano 07 maj 2018 - 19:43

Witam.

Trudno cos doradzić ,bo to zależy jak się trafi z przepływem wody. 

Wczoraj puszczono wodę w dzień i była bardzo zimna.

Po południu bardzo szybko woda opadała ( w 1 godz o około 40-50 cm).

Ryby reagują bardzo chimerycznie (nie dziwię im się).

Trzeba mieć dużo cierpliwości nad wodą.Ale z tego słyną wędkarze  ;)

Kłaniam się Marian.


  • wojciiech, Franc i trout master lubią to

#1286 OFFLINE   randomrodmaker

randomrodmaker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 419 postów
  • LokalizacjaKrk
  • Imię:Paweł

Napisano 10 czerwiec 2018 - 20:24

Winstol LT 8'9'' #5 to kolejny przedstawiciel tej serii w moim posiadaniu,

zaprojektowany został, jak pisano na forach w USA przez Sama Drukmana.

Sam odszedł 6 lat temu, projektował wspaniałe kije pod nazwą Sweetgrass Rods,

pracował też dla Winstona i Scotta. Podobno zaprojektował serie LT i BIIX.

Kupując niepełną dziewiątkę w klasie, która uchodzi za uniwersalną

miałem pewne obawy, bo to taka klasa do wszystkiego i niczego.

Pierwsze próby na trawniku bardzo mile mnie zaskoczyły.

Kij ma niesamowitą dynamikę, zapas mocy a przy tym nie męczy, rzucałem prawie 3h

czerpiąc z tego ogromną frajdę. Zacząłem od linki rio gold w 5 klasie,

super, bez niespodzianek. Przeciążyłem  zakładając tonącą #6 i

nie zrobiło to na nim żadnego wrażenia. Podpinam #4 DT Barrio i kolejny raz

miła niespodzianka. Dystans jaki osiągałem tymi linkami był podobny, po prostu dalej

bez wysiłku nie byłem w stanie podać wabika - 18m. Testy nad wodą, naturalnie krótsze dystanse pozwalające

skutecznie zaciąć potwierdziły klasę kija. Łowiłem nim na pstrągowe zonkery, na suchara, mokrą, długą nimfę.

Oczywiście jego akcja nie ma finezji i płynności WT w podaniu suchara, lubię łowić na suchą krótszym bratem 6'9'' #4

natomiast spokojnie można nim ciskać większe suchary, piankowce. Kij ten jest szybszy od WT, bardziej sztywny, ale

praca pod ciężkim tęczakiem to poezja i pewien spokój, rytm ugięcia blanku. Nie zaliczyłem na nim, łowiąc np. na jętkę na haku 16

i żyłce 0,10 żadnych obcinek przy zacięciu i co najważniejsze "spady" nie występują. Co zacięte ( na bezzadziorach) -

to wyholowane. Może przesądny jestem, ale po kilku zaledwie wypadach wiem, że kij ten jest fartowny.

Podsumowując, jeśli istnieje kij uniwersalny, taki który biorę w ciemno i to kij bez wad to jest nim właśnie ten Wini.

Myślę, że biorąc również pod uwagę również rozmiar po złożeniu, zestaw Wini&Lami ma u mnie "dożywocie".

Pozdrawiam!

 

 

 

Załączone pliki



#1287 OFFLINE   Paweł Bugajski

Paweł Bugajski

    dawniej "kardi"

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 1970 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Bugajski

Napisano 12 czerwiec 2018 - 17:54

Winstol LT 8'9'' #5 to kolejny przedstawiciel tej serii w moim posiadaniu,

zaprojektowany został, jak pisano na forach w USA przez Sama Drukmana.

Sam odszedł 6 lat temu, projektował wspaniałe kije pod nazwą Sweetgrass Rods,

pracował też dla Winstona i Scotta. Podobno zaprojektował serie LT i BIIX.

Kupując niepełną dziewiątkę w klasie, która uchodzi za uniwersalną

miałem pewne obawy, bo to taka klasa do wszystkiego i niczego.

Pierwsze próby na trawniku bardzo mile mnie zaskoczyły.

Kij ma niesamowitą dynamikę, zapas mocy a przy tym nie męczy, rzucałem prawie 3h

czerpiąc z tego ogromną frajdę. Zacząłem od linki rio gold w 5 klasie,

super, bez niespodzianek. Przeciążyłem  zakładając tonącą #6 i

nie zrobiło to na nim żadnego wrażenia. Podpinam #4 DT Barrio i kolejny raz

miła niespodzianka. Dystans jaki osiągałem tymi linkami był podobny, po prostu dalej

bez wysiłku nie byłem w stanie podać wabika - 18m. Testy nad wodą, naturalnie krótsze dystanse pozwalające

skutecznie zaciąć potwierdziły klasę kija. Łowiłem nim na pstrągowe zonkery, na suchara, mokrą, długą nimfę.

Oczywiście jego akcja nie ma finezji i płynności WT w podaniu suchara, lubię łowić na suchą krótszym bratem 6'9'' #4

natomiast spokojnie można nim ciskać większe suchary, piankowce. Kij ten jest szybszy od WT, bardziej sztywny, ale

praca pod ciężkim tęczakiem to poezja i pewien spokój, rytm ugięcia blanku. Nie zaliczyłem na nim, łowiąc np. na jętkę na haku 16

i żyłce 0,10 żadnych obcinek przy zacięciu i co najważniejsze "spady" nie występują. Co zacięte ( na bezzadziorach) -

to wyholowane. Może przesądny jestem, ale po kilku zaledwie wypadach wiem, że kij ten jest fartowny.

Podsumowując, jeśli istnieje kij uniwersalny, taki który biorę w ciemno i to kij bez wad to jest nim właśnie ten Wini.

Myślę, że biorąc również pod uwagę również rozmiar po złożeniu, zestaw Wini&Lami ma u mnie "dożywocie".

Pozdrawiam!

Miło, że po 4 latach wśród wędkarskiej braci opinię ma nadal świetną ;)

 

http://jerkbait.pl/t...kowników/page-2

pozdrawiam random


Użytkownik Paweł Bugajski edytował ten post 12 czerwiec 2018 - 17:55

  • marian-56 i Franc lubią to

#1288 OFFLINE   kocmyrz

kocmyrz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 539 postów
  • Lokalizacjastrumyki, szklaki i susz
  • Imię:Jaś
  • Nazwisko:Zaborowski

Napisano 12 czerwiec 2018 - 19:42

Bo to świetny kij. Szkoda ze takie drogi

#1289 OFFLINE   randomrodmaker

randomrodmaker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 419 postów
  • LokalizacjaKrk
  • Imię:Paweł

Napisano 12 czerwiec 2018 - 20:54

Pawle, kierowałem się przy zakupie również Twoją opinią :)

a Ty posiadasz jeszcze elteka, czy poszedł w dobre ręce?

Myślę, że ta dobra opinia się nie zmieni jeszcze długo.

Uważam, że ceny za używane Winstony są często bardzo okazyjne,

w stosunku do oferowanej jakości i komponentów.

 

Miałem okazję ostatnio pomachać nad wodą kijkami do suchej: Sage Little One i Circa.

Kije świetnie wyważone, o przyjemnej, płynnej akcji i głębokim ugięciu. Klasa!

pozdrawiam!


  • marian-56 i Richi55 lubią to

#1290 OFFLINE   Forest-Natura

Forest-Natura

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1293 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Ziemowit
  • Nazwisko:Nowakowski

Napisano 22 czerwiec 2018 - 10:17

Witam.

Przygoda taka ...

Wszedłem jakiś czas temu (metodą kupna) w posiadanie ciekawego kijka 9'#5/6, zrobionego w pracowni rodbuilderskiej na bazie blanku znanej, popularnej i taniej firmy.

Wędka bajka - do dużej jętki, piankowców, lekkiego strima. Sama rzucała, a jak się wzięło ją w rękę to dłoń wtapiała się niemal w rękojeść, stanowiąc jedno i kij stawał się przedłużeniem mojego ramienia. Nota bene, śmiem twierdzić, posiadając kilka kijów z tej pracowni, że nikt inny na świecie nie robi tak wygodnego i dopasowanego do ludzkiej dłoni, kształtu korka, i nie wyważa samą rękojeścią wędek. Ale to moja subiektywna opinia.

Wracając do tematu ... pech chciał że złamałem środkowy skład tego trzyczęściowego kija i to w tak głupi sposób i z mojej tylko winy, że nie mogłem sobie tego osobście darować. W dodatku jedna ze złamanych części popłynęła sobie z nurtem rzeki i można było zapomnieć o jakiejkolwiek naprawie.

Kij miał paręnaście lat i jak się dowiedziałem u producenta, dawcę blanku przestano sprzedawać w 2006 roku. Czyli sytuacja beznadziejna mając na uwadze fakt że to był całkiem tani i zapomniany już obecnie model muchówki.

Co się okazało ...

Napisałem na wszelki wypadek do serwisu taniej i kojarzonej głównie z lipą i beznadzieją muchową, firmy. To był mój drugi kontakt z tym serwisem w ostatnim czasie ("prawo serii"  :P), po tym jak połamałem dwa elementy mojego ulubionego switcha, których wymiana kosztowała mnie niecałe 120 zł łącznie z przesyłką i trwała raptem całe 3 dni.

No ale mój ulubiony switch jest aktualnie w sprzedaży i katalogach taniej firmy.

I tu czekała mnie niespodzianka - złamany przeze mnie element wędki sprzedawanej w sezonach 2005/2006 ... jest w magazynie serwisu w ilości 2 sztuk ... po 12 latach od zakończenia jego sprzedaży przez taniego producenta, nie dającego żadnej innej gwarancji ponad to co się przciętnemu konsumentowi w naszym kraju należy.

Z przesyłką połamany element kosztował mnie całe 60 zł i miałem go na drugi (sic!) dzień po ustaleniu jaki to faktycznie był model kija.

Teraz czeka sobie spokojnie na przezbrojenie i malowanie, tak, bym mógł nadal cieszyć się z mojego ulubionego kijka.

To nie koniec przygody jeszcze ...

W międzyczasie, nie wierząc zbytnio w to, że w serwisie znanej i jakże taniej firmy, znajdzie się element do mojego kijka, zacząłem grzebać nieco i szukać w internecie.

No i niespodzianka kolejna - znalazłem dawcę blanku niemal w praktycznie w nieużywanym stanie i kupiłem go za cenę dwóch butelek równie znanej i popularnej butelki wędrującego Jasia. Kupiłem go z czystej ciekawości żeby porównać czym różni się oryginał od przerobionego w pracowni blanku.

Kij przyszedł do mnie szybciutko - oryginał bardzo też przypadł mi do gustu. Z racji tego że jest taki jak lubię - nie za szybki, spolegliwy, mięsisty ... tyle tylko że kijek po liftingu u rzeczonego roduildera jest całkiem inny ... to niesamowite w jaki sposób samym spacingiem i zmianą przelotek z jednostopkowych na dwustopkowe (przy większości kijów robi się w tej chwili odwrotnie), wyważeniem odpowiednią rękojeścią z uchwytem i nowym lakierem, można zmienićwyważenie i charakterystykę kija z takiego jak opisywałem, na extra szybką katapultę, pozwalającą wywalić niewprawnemu wędkarzowi (to ja) całą linkę z kołowrotka i to niemal bez wysiłku.

A ja przecież nie lubię fastów ... no może z paroma wyjątkami ...  :P

Pozdrawiam.

 

Załączone pliki



#1291 OFFLINE   MATIQUES

MATIQUES

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 200 postów
  • LokalizacjaAndrychów/Kraków
  • Imię:Mateusz

Napisano 21 lipiec 2018 - 17:34

Nie wiem czy najlepszy ale dzięki niemu łowienie na krótką sprawia mi przyjemność :) długość10,8 klasa 3 waga 82 gramy:) Thomas&Thomas CONTACT

Załączone pliki


  • marian-56, robert.bednarczyk, randomrodmaker i 3 innych osób lubią to

#1292 OFFLINE   Kacper.K

Kacper.K

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 2132 postów
  • LokalizacjaSzczecin/Lębork

Napisano 22 lipiec 2018 - 09:27

Napisz coś więcej, akcja, tłumienie drgań szczytówki, czułość. Odniesienie -jeśli masz- do innych wędek dedykowanych do nimfy.

#1293 OFFLINE   MATIQUES

MATIQUES

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 200 postów
  • LokalizacjaAndrychów/Kraków
  • Imię:Mateusz

Napisano 22 lipiec 2018 - 16:47

Od niedawna go mam, ale troszkę spróbuje napisać. Po wyciągnięciu ukazuje się piękny kij bardzo ładnie wykonany,lekki. Wedka na początku robi wrażenie szybkiej, w trakcie łowienia czuć co dzieje się pod woda czuć kamienie itp. Zabawa zaczyna się po pierwszym braniu kij wycina się w parabole i pięknie amortyzuje zrywu ryby;) coś pieknego;) największego pstraga jak narazie zamówiłem na 54 cm, da się takie łowić choć na takie rybki pewnie lepszy byłby mocniejszy brat W klasie 4:) Coz więcej... napisze po przstestowaniu. Miały być testy na Sanie ale stan wody i pogoda zmusiły do odwołania wyjazdu:(
  • marian-56 i trout master lubią to

#1294 OFFLINE   MATIQUES

MATIQUES

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 200 postów
  • LokalizacjaAndrychów/Kraków
  • Imię:Mateusz

Napisano 27 lipiec 2018 - 13:24

Witam napiszę coś więcej po kilku testach, tym razem na mniejszych rybkach ale na bardzo urokliwej rzeczce:) łowiłem dość cieniutko, wędeczka okazała się bardzo czuła, czułem każde pyknięcie o dno jak i brania niewielkich rybek. Stał się tą wędką która ze mną jeżdzi wszędzie czy na większe rzeki i ryby jak i małe potoczki gdzie podanie i finezja są najważniejsze:) A najgorsze jest po tej wyprawie to że zachorowałem na lżejszego brata 10,2 #2:(

Załączone pliki


  • micamica i randomrodmaker lubią to

#1295 OFFLINE   micamica

micamica

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 16 postów

Napisano 27 lipiec 2018 - 18:41

Witam

Czy lowil Pan tylko na krotka nimfe ta wedka ?

Przepraszam za brak polskich znakow

pozdrawiam

Michal



#1296 OFFLINE   MATIQUES

MATIQUES

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 200 postów
  • LokalizacjaAndrychów/Kraków
  • Imię:Mateusz

Napisano 27 lipiec 2018 - 19:56

Cześć, tak krótką 2 razy długość przypon, ale testy z wf 3 bedą również myśle że nada się do mokrej również jak i do sucharka, oczywiście na mniejszych rzeczkach i gdzy nastąpi taka potrzeba:) z reguły chodze z dwoma wędkami zabieram ze sobą 8,6 w klasie 4 również

pozdrawiam

Mateusz


Użytkownik MATIQUES edytował ten post 27 lipiec 2018 - 19:58


#1297 OFFLINE   micamica

micamica

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 16 postów

Napisano 28 lipiec 2018 - 06:29

Czesc

dziekuje za odpowiedz dla mnie pewnie bedzie lepsza 10#2:). Ciekawe bo mam ten sam kolowrotek do nimfy i przy 11#3 jest troche za lekki wedlug mnie ale mysle ze przy 10#2 bedzie ok. Jeszcze raz dziekuje za pomoc 

pozdrawiam

Michal



#1298 OFFLINE   Richi55

Richi55

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 387 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 28 sierpień 2018 - 15:55

Tu coś dla tych co mówią,że krowim ogonem nie da się rzucać.

Załączony plik  rzut.html   277,26 KB   61 Ilość pobrań



#1299 OFFLINE   Richi55

Richi55

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 387 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 28 sierpień 2018 - 15:59

Autor filmiku podpisał go:

Większość wędzisk swoimi parametrami znacząco przerasta możliwości swoich właścicieli.

Rzuca kijem leszczynowym.



#1300 OFFLINE   mack

mack

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1194 postów
  • LokalizacjaWro
  • Imię:Maciek

Napisano 28 sierpień 2018 - 16:35

Fajnie Richi, tylko jaki z tego przekaz? Bo rzut ani nie jest ładny, ani poprawny technicznie. Oczywiście większość muszkarzy rzuciła by tym max 10m albo i wcale. Ale...

W cyrku można zobaczyć akrobatów wykonujących niesamowite sztuczki na monocyklach. Czy to oznacza, że wszyscy rowerzyści powinni ćwiczyć równowagę i porzucić swoje wypasione rowery na rzecz monocykli?....
Jak dla mnie nie tędy droga.
Dobry sprzęt jakim jest wędka węglowa, ma wspierać wędkarza w skutecznym i efektywnym podawaniu przynęty w odpowiedni sposób i właściwe miejsce. Jak najprościej i jak najskuteczniej. Tutaj wstawiłen filmik o tym
http://jerkbait.pl/t...-podstaw/page-6

Na twoim filmie widzimy Pana który przy użyciu badziewnego narzędzia, na maksymalnej spinie wielkim nakładem sił wykonuje rzut, pewnie ponad 20m. Na moim, Pana który osiąga ten sam efekt od niechcenia, prawie się nie ruszając ale używając nowoczesnej węglowej wędki. Obaj są mistrzami w tym co robią. Dla mnie to wręcz dowód wyższości szybkiego grafitu nad krowim ogonem. ..

A że jak poćwiczyć i spiąć się maksymalnie to i krowim ogonem się rzuci ? Jak widać da się, może jednak sztuczki cyrkowe lepiej pozostawić cyrkowcom?

Użytkownik mack edytował ten post 28 sierpień 2018 - 16:53

  • peresada i marian-56 lubią to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych