Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Najlepsze wędzisko muchowe-subiektywny ranking użytkowników


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1762 odpowiedzi w tym temacie

#1301 OFFLINE   Richi55

Richi55

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 387 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 28 sierpień 2018 - 18:05

Oczywiście masz rację.Zabrałem tylko głos w sprawie tych co głoszą wyższość  wędek Fast nad Full Flex.Wybór wędki jest kwestią indywidualnych preferencji a o skuteczności decyduje człowiek i jego umiejętności.  


  • Paweł Bugajski lubi to

#1302 OFFLINE   hi tower

hi tower

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1975 postów
  • Lokalizacja3miasto

Napisano 28 sierpień 2018 - 20:35

(...) Wybór wędki jest kwestią indywidualnych preferencji a o skuteczności decyduje człowiek i jego umiejętności.


No niby tak, ale szybkim węglem jakoś łatwiej, dalej, celnej... Szczególnie jak na końcu przyponu dynda mucha i nie jest to popis na trawie ;)
  • peresada lubi to

#1303 OFFLINE   Marvin

Marvin

    mogul

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 1047 postów
  • LokalizacjaLempäälä

Napisano 31 sierpień 2018 - 12:29

Dobiegł końca mój tegoroczny sezon muszkarski - pierwszy, w którym zdarzało mi się zestaw muchowy zabierać nad wodę z pełnym przekonaniem i bez alternatywy w postaci spinningu w bagażniku. Coraz częściej udaje mi się w pełni cieszyć wędkowaniem, przezwyciężywszy warsztatowe ograniczenia. Dorobiłem się też z tego wszystkiego ulubionej wędki, dlatego zamknięcie sezonu postanowiłem uczcić wpisem w tym wątku.

 

Wędzisko marki, która kiedyś była must have, a dziś jest raczej passe i no go - Hardy Jet Sintrix. 9 stóp, do linki #6. Najdroższa gotowa wędka, jaką kiedykolwiek kupiłem, choć 300 Euro to i tak była gruba promocja; dziadowski korek zdecydowanie nie jest wart takich pieniędzy, reszta jednak cieszy oko stonowanym, eleganckim wykończeniem.

 

Załączony plik  jetjb.jpg   102,35 KB   10 Ilość pobrań

 

Będąc na etapie, w którym wciąż szukam wsparcia ze strony ustępliwego kija, jednocześnie zaczynając dostrzegać możliwości, jakie daje dynamika wędzisk opisywanych jako szybkie, znalazłem w nim salomonowe rozwiązanie - gnie się chętnie i głęboko, jak przystało na "mod-fast", jednak bardzo dziarsko wraca do pionu dzięki sprężystości materiału. Lubiłem takie spinningi, choć brylują raczej w rzutach, niż w precyzyjnym prowadzeniu przynęt, polubiłem i muchówkę. Kijek świetnie współpracuje z pływającą linką SA Mastery w klasie #6, i lepiej mu wychodzi (w moich wciąż jeszcze niezbyt wprawnych rękach) rzut jej niepełną głowicą, niż utrzymanie w powietrzu pełnych 14 metrów Rio Trout LT w tej samej klasie. Innymi słowy - chyba nie ma potrzeby go przeciążać, to prawdziwa #6. Większość mojego łowienia to suche muchy (raczej duże, na hakach 8-12), czasem poczeszę niezbyt ciężką nimfą, a wszystko to na dość  grubym przyponie (0,18, 0,15 w napadach finezji) - i w taki scenariusz wędka wpisuje się idealnie.


Użytkownik Marvin edytował ten post 31 sierpień 2018 - 12:36


#1304 OFFLINE   Paweł Bugajski

Paweł Bugajski

    dawniej "kardi"

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 1970 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Bugajski

Napisano 31 sierpień 2018 - 16:44

Marvin, bardzo fajna bezpretensjonalna recenzja!

Firma "H" ...cóż, jak widać nadal proponuje udane modele, choć przyznam, że sercem jestem z ich starociami.

 

 

Załączony plik  IMG_0079.JPG   32,54 KB   11 Ilość pobrań

 

 

 

To kolejny wpis proponujący wędzisko klasy 6 do różnych metod, do różnych zastosowań. Jestem podobnego zdania, mój uniwersalny kijek to 9 stopowa 5-ka.

 


  • kleniarz, marian-56, Pisarz.......ewski Piotr i 1 inna osoba lubią to

#1305 OFFLINE   marian-56

marian-56

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 379 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Marian
  • Nazwisko:Wojnarowicz

Napisano 01 wrzesień 2018 - 13:17

Witam

Przedstawiam nowy nabytek.Po wielu próbach "zdobycia" udało się.

Sprawdzony "w boju".Wedzisko do wszystkich metod połowu 

Zdążyłem na zakończenie sezonu pstrągowego.Połowiłem-główni aktorzy (pstrągi) wspólpracowali wysmienicie  :D

Złowiłem "całe wiadro" ;)

Mocne wedzisko .

Najważniejsze : ANI JEDNA RYBA NIESPADŁA

Trochę zdjęć poglądowych.

Pasują moje najlepsze kołowrotki  :)

Kłaniam się Marian

Załączone pliki


Użytkownik marian-56 edytował ten post 01 wrzesień 2018 - 13:19


#1306 OFFLINE   trout master

trout master

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4363 postów
  • LokalizacjaRZ
  • Imię:Arko

Napisano 01 wrzesień 2018 - 15:24

Aż 5-częściowe? :)
Korek oryginalny czy po renowacji?

#1307 OFFLINE   jachu

jachu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1098 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Skowron

Napisano 01 wrzesień 2018 - 15:43

Oj Arek. Z inną ilością składów już by nie nazywał się LT-5. Po kształcie rękojeści i po uchwycie widać, że to raczej składak.


  • Paweł Bugajski lubi to

#1308 OFFLINE   trout master

trout master

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4363 postów
  • LokalizacjaRZ
  • Imię:Arko

Napisano 01 wrzesień 2018 - 15:58

Pierwsza fotka gdzie na opakowaniu z materiałami widać napis "blank" raczej naprowadza na składaka. Napisu "LT-5" nigdzie nie widziałem. 😐
Po przeczytaniu pierwszych zdań wpisu Mariana myślałem że to oryginalny kij, ale ten korek nie za bardzo mi pasował do firmowego. Dlatego spytałem.

A 5-skł? Nie wiem czy aż tak jest to każdemu potrzebne (nielicznym na pewno).
Chyba że kije 2/3/4 czy 5 składowe różnią się aż tak bardzo to może w końcu zaczniemy kupować patyki -nasto składowe które będą firmowi robione jak "klejonki". 😄😜

#1309 OFFLINE   jachu

jachu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1098 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Skowron

Napisano 01 wrzesień 2018 - 17:44

A kto powiedział, że każdemu potrzebne? Ale czasem się przydaje, bo ludzie z tym po świecie latają i w przypadku Winstona nie specjalnie widać różnice pomiędzy 2, 3,4 i 5 składami. No i dobrze zauważyłeś. Chyba lenie nigdy tej -5 tki nie dopisywali. A składak ewidentny, bo w oryginale uchwyt dokręcany w górę. 



#1310 OFFLINE   venom_666

venom_666

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1831 postów
  • LokalizacjaRypin
  • Imię:Marian
  • Nazwisko:Stępniewski

Napisano 01 wrzesień 2018 - 18:42

no że składak, to przecież widać po pierwszysm zdjęciu i woreczku z gołym blankiem ;)

To nie Ikea że dają w częsciach do samodzielnego montażu ;)



#1311 OFFLINE   maciekg

maciekg

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 163 postów

Napisano 01 wrzesień 2018 - 19:03

Z ciekawości zapytam. Zważyłes wędkę po uzbrojeniu i jeśli tak to ile wyszło kilo?😉

#1312 OFFLINE   marian-56

marian-56

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 379 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Marian
  • Nazwisko:Wojnarowicz

Napisano 01 wrzesień 2018 - 20:22

Witam

Na zdjeciach pokazalem ,że to składak z blanku, dla jasnosci Winston LT 8'9" #5 blank

Nie ja zbroiłem ,dlatego nie pisze nic na ten temat  :(

Chciałem takie mocowanie uchwytu kołowrotka ,aby pasował do kołowrotków które róznia się wagą z linka 167 gr/110 gr.

Wszystko jest nowe,korek też.

Wedzisko  po uzbrojeniu waży 102 gramy 

Wieloskład bywa potrzebny, dlatego taki znalazł się u mnie na wyposazeniu.

Dzieki temu dwa wedziska są na wylocie (T&T i HELIOS),będą wystawione.

Klaniam sie Marian

 


  • Paweł Bugajski, Pisarz.......ewski Piotr, venom_666 i 1 inna osoba lubią to

#1313 OFFLINE   Paweł Bugajski

Paweł Bugajski

    dawniej "kardi"

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 1970 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Bugajski

Napisano 01 wrzesień 2018 - 21:18

A kto powiedział, że każdemu potrzebne? Ale czasem się przydaje, bo ludzie z tym po świecie latają i w przypadku Winstona nie specjalnie widać różnice pomiędzy 2, 3,4 i 5 składami. No i dobrze zauważyłeś. Chyba lenie nigdy tej -5 tki nie dopisywali. A składak ewidentny, bo w oryginale uchwyt dokręcany w górę. 

Leniom jachu to się nie chce zajrzeć do wcześniejszych opinii :P

Raptem cztery lata temu ...http://jerkbait.pl/t...kowników/page-2


  • marian-56 lubi to

#1314 OFFLINE   jachu

jachu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1098 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Skowron

Napisano 01 wrzesień 2018 - 22:32

Oczywisty żart z tymi winstonowskimi leniami. Przeczytałem kiedyś cały wątek, bo nazwisko założyciela zobowiązywało i ze zwykłej ciekawości. Ale dla niektórych cztery lata to już mogą być wieki i strata czasu. No i potem nie wiedzą, że na hasło: LT odzew brzmi :5. :)  


  • Paweł Bugajski i marian-56 lubią to

#1315 OFFLINE   jachu

jachu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1098 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Skowron

Napisano 01 wrzesień 2018 - 22:56

Witam

Na zdjeciach pokazalem ,że to składak z blanku, dla jasnosci Winston LT 8'9" #5 blank

Nie ja zbroiłem ,dlatego nie pisze nic na ten temat  :(

Chciałem takie mocowanie uchwytu kołowrotka ,aby pasował do kołowrotków które róznia się wagą z linka 167 gr/110 gr.

Wszystko jest nowe,korek też.

Wedzisko  po uzbrojeniu waży 102 gramy 

Wieloskład bywa potrzebny, dlatego taki znalazł się u mnie na wyposazeniu.

Dzieki temu dwa wedziska są na wylocie (T&T i HELIOS),będą wystawione.

Klaniam sie Marian

Panie Marianie proszę nie traktować mojej uwagi o uchwycie, że coś nie tak, bo nie jak w oryginale. Bo przecież nie musi, a w tym przypadku uzasadnione kołowrotkami. Widzę, ze pierścienie w rękojeści mają 1/4 cala. Też takie wolę. Raz, że łatwiej wysegregować ładniejsze, a po drugie rękojeść stabilniej leży w dłoni i nie tak łatwo ulega przypadkowym wgnieceniom. 



#1316 OFFLINE   marian-56

marian-56

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 379 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Marian
  • Nazwisko:Wojnarowicz

Napisano 02 wrzesień 2018 - 09:06

Panie Marianie proszę nie traktować mojej uwagi o uchwycie, że coś nie tak, bo nie jak w oryginale. Bo przecież nie musi, a w tym przypadku uzasadnione kołowrotkami. Widzę, ze pierścienie w rękojeści mają 1/4 cala. Też takie wolę. Raz, że łatwiej wysegregować ładniejsze, a po drugie rękojeść stabilniej leży w dłoni i nie tak łatwo ulega przypadkowym wgnieceniom. 

 

Witam

Nie jestem zadowolony z ksztaltu korka

Miał być "cigar"

Jest "western"

Kłaniam się Marian



#1317 OFFLINE   randomrodmaker

randomrodmaker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 419 postów
  • LokalizacjaKrk
  • Imię:Paweł

Napisano 02 wrzesień 2018 - 10:06

No i potem nie wiedzą, że na hasło: LT odzew brzmi :5. :)  

Nieprawda. Seria LT mimo tego, że jest najbardziej znana z pięcioskładów,

była również produkowana w 3-składzie. Poza tym kwestia down czy up lock uchwytu

była związana z indywidualnym zamówieniem klienta, co w żaden sposób

nie wpływa na "oryginalność" i seryjność kija.


Użytkownik randomrodmaker edytował ten post 02 wrzesień 2018 - 10:08

  • marian-56 lubi to

#1318 OFFLINE   jachu

jachu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1098 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Skowron

Napisano 02 wrzesień 2018 - 11:54

Prawda jest taka, że dla zdecydowanej większości skojarzenie jest takie, jak napisałem. Trójek było dużo, dużo mniej. Jeśli chodzi o uchwyty, to "sklepowe" LT od klasy 4 i wyżej (nie pamiętam jak było w pozostałych) miały UL. A gdyby ktoś sobie zażyczył całe czerwone omotki, to też bez problemu by zrobili. Jak wiesz zrobienie w pracowni wędziska identycznego z oryginałem nie stanowi żadnego problemu i to chyba zamyka sprawę. Śmieszą mnie ogłoszenia w stylu: poszukuję nitki w kolorze, o numerze, od producenta. Wędzisko wyprodukowane trzydzieści lat temu, producent nici dawno nie istnieje, ale ktoś musi mieć wszystko jak z fabryki. No i co poradzimy? Pozdrawiam. 



#1319 OFFLINE   randomrodmaker

randomrodmaker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 419 postów
  • LokalizacjaKrk
  • Imię:Paweł

Napisano 02 wrzesień 2018 - 13:33

Janusz,

niestety znowu się nie zgodzę;)

Wątpię osobiście, by założyli na życzenie czarne omotki, ale zawsze można się "wyróżnić" i wymienić w pracowni....

W przypadku Winstona, nić to strzeżona tajemnica firmowa, jest produkowana wg ich specyfikacji,

i dostarczana w dużych szpulach.

Wiele osób głowiło się nad kolorem i typem (podejrzewam, że nylon po grubości) i nie widziałem kija z pracowni,

który byłby identyczny z oryginałem. Osobiście uważam kopiowanie współczesnych zielonych kijaszków za bezcelowe, bo zakup oryginału choćby z drugiej ręki jest tańszą opcją,

a ewentualne zniszczenia czy ubytki można wykonać u producenta. Poza tym w dobrym tonie jest zrobić z blanku kij podkreślający odmienność od fabrycznego,

ale to tylko moja prywatna opinia. Nie bez powodu naklejka ma słowo "blank".

Widziałem kity z oryginalnymi winstonowskimi uchwytami kołowrotka, przelotkami ale w żadnym nie było nici.

 

 

Inaczej sprawa wygląda z kijami sprzed ery Twin Bridges.

Stare kije z epoki San Fr. miały np. Gudebrod 00 nylon #290 (tan) i #337 (maroon).

Poszukiwanie i dostępność takiej informacji ma sens, bo są ludzie, którzy kije restaurują i zależy im na wierności oryginałowi,

co jest logiczne i zrozumiałe.

pozdrawiam serdecznie


  • Andrzej Stanek, ark70, tomaszek11 i 1 inna osoba lubią to

#1320 OFFLINE   jachu

jachu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1098 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Skowron

Napisano 02 wrzesień 2018 - 19:34

Tu akurat miałem na myśli, że na czyjeś życzenie pewnie mogliby zrobić w całości z jednego z dwóch kolorów, których normalnie używali. Oczywiście, że większości przypadków taniej wyjdzie fabryczny. Chyba, że ktoś założy jakieś badziewiaste komponenty i nie chce dać pracowni zarobić. ;) Też uważam, że nie dlatego chodzi się z blankiem do pracowni, żeby mieć klona fabrycznego kijka. To takie problemy robią z tymi swoimi nićmi? A nie sprząta u nich przypadkiem jakaś młoda, sprytna Polka? :) No i spierajmy się, bo to dobra droga, żeby się czegoś nowego dowiedzieć. Jak kiedyś trafię ich szklaka z.Frisko., już będę wiedzieć, że potrzebny tan 290 i maroon 337. :) Pozdrowienia. 


  • randomrodmaker lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych