Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Najlepsze wędzisko muchowe-subiektywny ranking użytkowników


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1762 odpowiedzi w tym temacie

#1501 OFFLINE   lukomat

lukomat

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 2738 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Materek

Napisano 24 październik 2018 - 11:05

Dyskusję o tabelkach przeniosłem do właściwego wątku. I tu mała prośba do Krzyśka Dmysiewicza. Zlituj się chłopie!


  • hi tower, bober i venom_666 lubią to

#1502 OFFLINE   MichałZ

MichałZ

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 651 postów

Napisano 26 październik 2018 - 15:26

Po 580 czas na kolejne. Docelowo ma się skończyć na 888 ;-)

 

 

Załączone pliki


  • kocmyrz lubi to

#1503 OFFLINE   Forest-Natura

Forest-Natura

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1293 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Ziemowit
  • Nazwisko:Nowakowski

Napisano 26 październik 2018 - 21:24

Witam.

O właśnie Michale - czym różnią się te kolejne modele ? 

Pozdrawiam.



#1504 OFFLINE   MichałZ

MichałZ

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 651 postów

Napisano 26 październik 2018 - 21:53

Lepiej będzie jak opowiem o wrażeniach po tym jak zostaną uzbrojone. Wrzucę tu kilka fotek i postaram się skrobnąć przy tym dwa słowa komentarza.
Tak na szybko, to 580 fast glass jest dynamiczniejszy od 686 fast glass II. Ten 686 ma trochę więcej z typowego szkła.


  • Forest-Natura i Richi55 lubią to

#1505 OFFLINE   maciekg

maciekg

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 163 postów

Napisano 02 listopad 2018 - 18:01

Dla ciekawych "jak one się gną" niestety tylko w warunkach laboratoryjnych przy statycznym obciążeniu 1200 gr...prawie jak ryba przyklejona do dna 😉
MX 906
H2 107
H2 905
B2x 904

Jak znajdę czas to spróbuję zrobić slow mot a dynamicznej pracy kijkow jako ciekawostkę dla ciekawych 👍

Załączone pliki


  • Krzysiek Dmyszewicz, marian-56, venom_666 i 2 innych osób lubią to

#1506 OFFLINE   mack

mack

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1194 postów
  • LokalizacjaWro
  • Imię:Maciek

Napisano 02 listopad 2018 - 19:19

Myślę że ciekawe by było porównanie profilu ugięcia blanku, a nie gotowej wędki. W tym celu trzeba przewlec linkę tylko przez szczytowa przelotkę. W ten sposób pominiemy kwestię rozłożenia przelotek na blanku, która może znacząco zmienić profil ugięcia wędki. Zdziwilibyście się jak bardzo można wymusić szczytową akcję, zagęszczając przelotki na szczytòwce...
W tym kontekście istotnie wydaje się odróżnienie 2 parametrów kija: profilu ugięcia i szybkości powrotu po rozładowania. Na pierwszy duży wpływ ma zbrojmistrz, drugi wydaje się immanentną cechą konstrukcji blanku, czyli materiału, grubości ścianek i zbieżności.
  • Krzysiek Dmyszewicz lubi to

#1507 OFFLINE   venom_666

venom_666

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1831 postów
  • LokalizacjaRypin
  • Imię:Marian
  • Nazwisko:Stępniewski

Napisano 02 listopad 2018 - 20:49

Mack, raczej rozsuwając i zwiększając rozstawy...
Im dalej od przelotki do przelotki tym większa siła wyginająca przy takim samym obciążeniu ;-)
Sprawdź ugiecie kija z linką we wszystkich przelotkach i drugi raz omijając co drugą powiedzmy na połowie kija ;-)
Różnica wyjdzie trochę przekontrastowana, ale budujac kij z taką zmianą jednocześnie zmniejsza się ciut odstepy w "dolnej" części i zmniejszając odległość od strippingu do kołowrotka.
  • Pluszszcz i border river lubią to

#1508 OFFLINE   mack

mack

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1194 postów
  • LokalizacjaWro
  • Imię:Maciek

Napisano 02 listopad 2018 - 22:16

Sprawdzałem, jest tak jak napisałem

#1509 OFFLINE   rebeli

rebeli

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 53 postów
  • Lokalizacjamultikonto: @darek1
  • Imię:Duduś

Napisano 02 listopad 2018 - 22:48

Szybkość reakcji nie zależy od w.wym. tylko od gęstości kompozytu i parametrów włókna.Akcja za to od nich zależy,czyli jest odwrotnie.
Rzeczywiście zbrojeniem można nieco utracić pierwotne możliwości lub się do nich zbliżyć- lekkie monostopki wydają się dość sensowne w odróżnieniu do ciężkich wężyków lub wkładek.
Wymuszenie ugięcia szczytu obciążeniem odbywa się kosztem zwolnienia czasu powrotu.

Użytkownik rebeli edytował ten post 02 listopad 2018 - 22:51


#1510 OFFLINE   jachu

jachu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1098 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Skowron

Napisano 03 listopad 2018 - 10:57

Punktem wyjścia jest materiał. Chyba nikt nie ma wątpliwości, że szczególnie włókna szklane starego typu znacznie odbiegają naturalnymi właściwościami od dzisiejszych grafitów. Szybkość blanku zależy od rodzaju materiału, również od ich ułożenia, bo z tej samej ilości włókien można uzyskać odmienne właściwości blanku, sposobu ich połączenia z żywicą w kompozyt, kiedyś nie było nanotechnologii, dzisiaj można skleić włókna unikając nadmiernej ilości żywic, których chcemy mieć w blanku jak najmniej. By łatwo udowodnić fakt, że szybkość reakcji zależy również od sposobu uzbrojenia, należy wziąć jeden konkretny blank, który został stworzony do wykonania jakiejś pracy. Blank spinningowy ma obsłużyć przynęty o konkretnym zakresie wagowym, muchowy do pracy z linką. Każde dodatkowe obciążenie tej części blanku, która ma wykonać robotę spowolni go, bo najpierw musi pokonać to obciążenie, później wykonać to, do czego został stworzony. Ideałem byłaby wędka bez przelotek. Niestety nie da się zrobić spinningu i muchówki bez nich. Dlatego dla mnie jedynym sensownym rozwiązaniem jest zbadanie zachowania blanku pod różnymi obciążeniami, a następnie kombinowanie z najlżejszym uzbrojeniem w przelotki i ich rozstawem, by zbliżyć się do tych modelowych ugięć. Przy dzisiejszej dostępności blanków o różnych szybkościach, ugięciach każdy znajdzie to, czego potrzebuje. Jakieś celowe spowolnienie blanku cięższymi przelotkami lub uzyskanie innego niż pierwotne ugięcia przez kombinowanie z rozstawem przelotek uważam za kiepski pomysł. 


  • sierżant lubi to

#1511 OFFLINE   MATIQUES

MATIQUES

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 200 postów
  • LokalizacjaAndrychów/Kraków
  • Imię:Mateusz

Napisano 03 listopad 2018 - 18:31

Niestety są tacy co niektórych wędek w ręku nie mieli a speców z siebie robią nie wspominając zjedli wszystkie mądrości:) ja czekam cały czas na zdjęcia i opis jakiejś ciekawej wedki:) Pozdrawiam M

#1512 OFFLINE   OloPe

OloPe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1087 postów
  • LokalizacjaOtwock

Napisano 11 listopad 2018 - 10:11

Orvis Recon 9' #5 klasa. Ktoś miał styczność jakąkolwiek?

#1513 OFFLINE   jachu

jachu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1098 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Skowron

Napisano 11 listopad 2018 - 10:33

Orvis Recon 9' #5 klasa. Ktoś miał styczność jakąkolwiek?

Ktoś ostatnio sprzedawał, napisz i popytaj. http://flyfishing.pl...109647&offset=0



#1514 OFFLINE   OloPe

OloPe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1087 postów
  • LokalizacjaOtwock

Napisano 11 listopad 2018 - 10:55

Ktoś ostatnio sprzedawał, napisz i popytaj. http://flyfishing.pl...109647&offset=0


Tak wiem, tą dokładnie myśle kupić. Damianowi nie przypasowała bo za szybka. A ja jestem ciekaw tej wędki, jeśli jest szybka a nie jest kołkowata może mi wypełnić pewną luke. Ciekaw byłem opinii czy wrażeń innych użytkowników, ale nie jest to chyba tak popularny kij jak Helios 2.

Wogóle ostatnio przewija się kilka fajnych wędek w śmiesznie niskich cenach na giełdach. Loop, Hardy.

#1515 OFFLINE   trout master

trout master

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4363 postów
  • LokalizacjaRZ
  • Imię:Arko

Napisano 11 listopad 2018 - 16:25


"Wogóle ostatnio przewija się kilka fajnych wędek w śmiesznie niskich cenach na giełdach. Loop, Hardy".


Wadomo raczej czego to jest wynikiem.
  • jachu lubi to

#1516 OFFLINE   Grzegorz78

Grzegorz78

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 436 postów
  • LokalizacjaLondonabad, North Pakistan

Napisano 11 listopad 2018 - 16:39

Tak wiem, tą dokładnie myśle kupić. Damianowi nie przypasowała bo za szybka. A ja jestem ciekaw tej wędki, jeśli jest szybka a nie jest kołkowata może mi wypełnić pewną luke...


Cześć. Miałem ten kijek w ręce przez 10 min, ale tylko w sklepie. Faktycznie wędka szybka, ale nie bardzo Absolutnie nie jest kołkowata. Bardzo mi się podobała, ale ostatecznie kupiłem Clearwatera. Jedna sprawa: kilkakrotnie byłem w sklepie firmowym Orvisa i oglądałem różne kijki. Niektóre miały niechlujnie zamontowane przelotki, nadlewki lakieru itp. Mój Clearwater miał ubytki w korku i krzywo namalowane kropki na złączach, co zauważyłem dopiero w domu. Nie wiem jak inne Orvisy, bo się nie interesowałem, ale mój był z naklejką made in China
Pozdrawiam


Sent from my iPhone using Tapatalk

#1517 OFFLINE   OloPe

OloPe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1087 postów
  • LokalizacjaOtwock

Napisano 11 listopad 2018 - 19:10

Wadomo raczej czego to jest wynikiem.


Możesz oświecić bo ja nie wiem? :-)

#1518 OFFLINE   OloPe

OloPe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1087 postów
  • LokalizacjaOtwock

Napisano 11 listopad 2018 - 19:16

Cześć. Miałem ten kijek w ręce przez 10 min, ale tylko w sklepie. Faktycznie wędka szybka, ale nie bardzo Absolutnie nie jest kołkowata. Bardzo mi się podobała, ale ostatecznie kupiłem Clearwatera. Jedna sprawa: kilkakrotnie byłem w sklepie firmowym Orvisa i oglądałem różne kijki. Niektóre miały niechlujnie zamontowane przelotki, nadlewki lakieru itp. Mój Clearwater miał ubytki w korku i krzywo namalowane kropki na złączach, co zauważyłem dopiero w domu. Nie wiem jak inne Orvisy, bo się nie interesowałem, ale mój był z naklejką made in China
Pozdrawiam


Sent from my iPhone using Tapatalk


Cześć.
No popatrz ....... błysne intelektem i intuicją i napisze że na ciebie liczyłem, że będąc w tym sklepie sie z nim choć troche zapoznałeś 😀 Skoro piszesz że nie pałowaty i nie taki aż szybki to jest szansa że mi podejdzie.
Ten model jest jak to piszą na stronie flyhousr z dumą wyprodukowany gdzieśtam i usa. I oflagowany amerykańskimi barwami. 😁
  • Grzegorz78 lubi to

#1519 OFFLINE   jachu

jachu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1098 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Skowron

Napisano 11 listopad 2018 - 22:00

Cześć.
No popatrz ....... błysne intelektem i intuicją i napisze że na ciebie liczyłem, że będąc w tym sklepie sie z nim choć troche zapoznałeś Skoro piszesz że nie pałowaty i nie taki aż szybki to jest szansa że mi podejdzie.
Ten model jest jak to piszą na stronie flyhousr z dumą wyprodukowany gdzieśtam i usa. I oflagowany amerykańskimi barwami.

Nie wiem Olo, czy pamiętasz takie stare, tanie spinningi ZEBCO? Też były "oflagowane". A jak duża w dodatku była ta flaga. :)  Nie tak dawno kupowałem koledze kołowrotek Penna. Różnie mówią, niektórzy sprzedawcy piszą, że wyprodukowane w USA. Oglądałem dokładnie pudełko i załączone książeczki. Nigdzie śladu o pochodzeniu. Dopiero po zdjęciu szpuli na denku rotora znalazłem tycią, okrągłą naklejeczkę z napisem: Made in China. Niestety zaczyna to wyglądać tak, że włożą w Stanach wędkę do pokrowca i napiszą z dumą: Made in USA. 



#1520 OFFLINE   tomaszek11

tomaszek11

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 590 postów
  • LokalizacjaNadolice Wielkie

Napisano 12 listopad 2018 - 10:48

Na pierwszych jaxonach też były flagi US malowane. A sprzedawcy "w tajemnicy" informowali że to kręcone na blankach tam robionych....
tomaszek11




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych