Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Najlepsze wędzisko muchowe-subiektywny ranking użytkowników


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1762 odpowiedzi w tym temacie

#1521 OFFLINE   venom_666

venom_666

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1826 postów
  • LokalizacjaRypin
  • Imię:Marian
  • Nazwisko:Stępniewski

Napisano 12 listopad 2018 - 12:10

Taaa żaksą trołt spin 😜
Kumpel takiego kupił i miał 100+ na dzielni 😜
  • Paweł nizinny i robdrab lubią to

#1522 OFFLINE   trout master

trout master

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4352 postów
  • LokalizacjaRZ
  • Imię:Arko

Napisano 12 listopad 2018 - 12:26

"Nie wiem Olo, czy pamiętasz takie stare, tanie spinningi ZEBCO? Też były "oflagowane". A jak duża w dodatku była ta flaga."


Te spinningi były zajeb***te. Do tej pory kumpel ma dwa które niczego się nie boją, jeżeli chodzi o ryby, przynęty. Przezbroiłem mu je w lepsze kompo.

#1523 OFFLINE   OloPe

OloPe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1087 postów
  • LokalizacjaOtwock

Napisano 12 listopad 2018 - 16:17

Różne rzeczy się zdarzają - to fakt. Ale Orvis to nie np Ego czy Dragon czy Jaxon, więc ufam że jednak kije te nie są rodem z Chin. Dostane kij to zobaczymy.

#1524 OFFLINE   Janusz Wałaszewski

Janusz Wałaszewski

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 4473 postów
  • LokalizacjaGrzybowo - Kołobrzeg

Napisano 12 listopad 2018 - 16:28

Tak na marginesie, niedługo wszystko będzie z Chin, i żeby było śmieszniej, w Europie czy w Stanach nie będą potrafili zrobić takiej jakości jak w Chinach  :P  ;)


  • kocmyrz i Rheinangler lubią to

#1525 OFFLINE   Radek79

Radek79

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 604 postów
  • LokalizacjaCentrum

Napisano 12 listopad 2018 - 16:35

Orvis kołowrotki ma chińskie i dobre są.Co za różnica.

#1526 OFFLINE   Krzysiek Dmyszewicz

Krzysiek Dmyszewicz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 703 postów

Napisano 12 listopad 2018 - 16:36

Różne rzeczy się zdarzają - to fakt. Ale Orvis to nie np Ego czy Dragon czy Jaxon, więc ufam że jednak kije te nie są rodem z Chin. Dostane kij to zobaczymy.

 

Recon jest z USA, Clearwater z Chin. Tyle w temacie.

 

Edit: Co do kołowrotków, Batenkill jest z Chin, CFO z USA.


Użytkownik Krzysiek Dmyszewicz edytował ten post 12 listopad 2018 - 16:37


#1527 OFFLINE   hi tower

hi tower

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1973 postów
  • Lokalizacja3miasto

Napisano 12 listopad 2018 - 17:15

Poprzedni model Hydros-a też ma nalepkę "made in china". Te nowe są brandowane jako USA.

#1528 OFFLINE   jachu

jachu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1095 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Skowron

Napisano 12 listopad 2018 - 22:01

Tak na marginesie, niedługo wszystko będzie z Chin, i żeby było śmieszniej, w Europie czy w Stanach nie będą potrafili zrobić takiej jakości jak w Chinach  :P  ;)

Jak komuś tak bardzo zależy na tych naklejkach "Made in USA", to lepiej się pośpieszyć. Niestety przez trzydzieści lat zamykało się u siebie fabryki, niszczyło klasę średnią, innowacyjne własne pomysły zamykało w lodówkach, to teraz naciąganie ceł nie pomaga. Informacje o stałym wzroście nadwyżki handlowej z USA dostępne w internecie. Jeśli ktoś uważa, że dzisiaj wyprodukowanie gdziekolwiek na świecie kołowrotka lub wędki na poziomie tych amerykańskich, to jest zwyczajnie śmieszny. Dla chętnych filmik, który wyjaśnia dlaczego doszło do odwrócenia ról w zglobalizowanej gospodarce.


  • kocmyrz i border river lubią to

#1529 OFFLINE   maciekg

maciekg

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 163 postów

Napisano 25 listopad 2018 - 21:51

Może troszkę żeby podgrzać atmosferę...byli i są fani H2 #6 oraz S #6 ... Z zielonej beczki mój allrounnd..B3x#6 na nowy i kolejne sezony...przykro mi, że nie szkło ale cóż..😊😁😁

Załączone pliki


  • Marszal, Paweł Bugajski, sierżant i 1 inna osoba lubią to

#1530 OFFLINE   Marszal

Marszal

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 548 postów
  • LokalizacjaKarkonosze
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:Szalej

Napisano 25 listopad 2018 - 22:22

Zielone zawsze dobre. Maciek, a o tym Tiborze to nic nie wiedziałem ;)


  • maciekg i G3miasto lubią to

#1531 OFFLINE   maciekg

maciekg

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 163 postów

Napisano 25 listopad 2018 - 22:33

Ten zielony akurat był moim celem mimo, że taki antyk już nie produkowany...a Tibor...Mariusz spodobałyby ci się. Jestem na miejscu więc oględziny można zorganizować..
  • Marszal i Paweł Bugajski lubią to

#1532 OFFLINE   Grzegorz78

Grzegorz78

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 436 postów
  • LokalizacjaLondonabad, North Pakistan

Napisano 25 listopad 2018 - 22:33

Świetny, stylowy kołowrót ten Tibor :good: Odnośnie Winstonów, nowy model: Pure. Zaczynam chorować na taką "czwórkę" :) Za oceanem zbiera świetne recenzje. 

Pozdrawiam

 


Użytkownik Grzegorz78 edytował ten post 25 listopad 2018 - 22:34


#1533 OFFLINE   maciekg

maciekg

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 163 postów

Napisano 25 listopad 2018 - 22:46

Pure to taki b2t czy ls w lepszym dopracowanym wydaniu..tez u mnie na oku, Air podobnie.

#1534 OFFLINE   hi tower

hi tower

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1973 postów
  • Lokalizacja3miasto

Napisano 25 listopad 2018 - 22:49

Ciekawe jak ten Pure ma się do BIIILS? LS-a miałem okazję pomacać "na sucho" i robił bardzo przyjemne wrażenie. Ale jak przyszło co do czego i trafiła się okazja to zaryzykowałem jednak BIIIX. Jest dobrze, ale ten LS zawsze gdzieś tam z tyłu głowy siedzi.
  • Paweł Bugajski i Grzegorz78 lubią to

#1535 OFFLINE   Grzegorz78

Grzegorz78

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 436 postów
  • LokalizacjaLondonabad, North Pakistan

Napisano 25 listopad 2018 - 23:00

Air'ami machałem w sklepie na sucho. "piątką" i " czwórką". Obydwa kije jakoś mi nie leżały... B3X podobał mi się bardziej. A odnośnie Pure'a to chyba jest bardzo podobny do LS. Jak czas pozwoli to podjadę do Farlows'a i jeżeli mają te wędki na stojakach, to pomacam :) Bo online już je można kupić w tym sklepie.

Pozdrawiam

 

 

 


  • Paweł Bugajski, Krzysiek Dmyszewicz, hi tower i 1 inna osoba lubią to

#1536 OFFLINE   Forest-Natura

Forest-Natura

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1292 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Ziemowit
  • Nazwisko:Nowakowski

Napisano 28 listopad 2018 - 23:17

Witam.

Osobny wątek utworzony przez "modów i adminów" dryfuje w sobie tylko znanym kierunku, więc ponowię temat, z pożytkiem (mam nadzieję) dla wszystkich.

Cabelas CGR

Pierwsze załączone zdjęcie przedstawia pewną dysharmonię . Coś nie teges ... druga tuba od góry. To jest kijek, z racji którego popełniłam ten opis i od którego zaczęła się moja przygoda z tą serią wędek.

Dwa lata temu nabyłem okazyjnie dosyć patyka 6'6''#4. Raczej jako ciekawostkę, bo raz - to szkło, a dwa ... chciałem mieć krótkiego kijka w klasie #3 żeby sobie lipienie połowić, takie koło 30 cm. Tak - w trzeciej klasie właśnie, bo jak się go weźmie do ręki to za cholerę żadną nie wygląda na to że ten kijek, ważący 59-60 g (w zależności od wagi), udźwignie linkę w klasie #4.

W pierwszym roku coś tam nim porzucałem, połowiłem, raczej bez szału było pod względem użytkowym. Coś mi nie chciało w niej przypasować. Do czasu aż zafascynowały mnie siurki, ciurki, rzeczułki i niewielkie rzeczki, nad którymi nikt się nie pojawia z racji ich wymiarowej mizerii. Wszelakie - górskie jak i nizinne.

Z początku każdą taką wodę obrabiałem moimi żółtkami Eagle Claw. Bo często takie ciurki to jedna wielka gęstwa, zaczepów więcej niż wolnej wody i generalnie masakra jakaś - busz, dżungla i zamiast ryb korzonki we wodzie. W takich warunkach sprawdzały się dobrze. Ale ja chciałem przecież finezyjnie i delikatnie, a żółtkom to raczej daleko do tego.

No to wziąłem wreszcie kiedyś zielony kijek nad taką wodę. W dodatku postanowiłem sparować go ze świeżo nabytą linką o bardzo krótkiej głowicy, firmy wiadomo jakiej. Oczywiście była to linka w klasie #3. No i kolejny raz porażka - nie rolkowało tak jak bym chciał. A o lataniu to mogłem sobie tylko pomarzyć ze względów przyrodniczych, naokoło mnie znajdujących się. 

Spasowałem z początku, ale żem uparty - założyłem linkę WF4 i ... trochę lepiej, potem poszła szpula z DT4 ... no i wędka zaczęła mnie w końcu słuchać. To samo z linka #4 z krótką głowicą - nawet lepiej niż z DT, bajkowo wręcz. Piątka ... masakra i grzybnia z wójnią - kij przestaje nagle rzucać. Wyczaiłem i dopasowałem linki. Poleciało - przegladając latem zdjęcia i notatki, okazało się że wypady z moim CGR'em #4 w ręce to więcej niż połowa łowienia na przestrzeni ostatniego roku.

Ale nie było zawsze idealnie.

Często długość kija 6'6'' okazywała się ... stanowczo za duża. Nie dawałem rady rzucać nawet klęcząc w wodzie. Z drugiej strony zacząłem odczuwać potrzebę posiadania kijka dającego radę nosić w takich warunkach, także i cięższe muchy - duże mokre i małe streamery.

Czwórka więc była raz za duża, a innym razem za mała jednak. Po mału zaczęła dojrzewać decyzja o zakupie kijka 5'9''#3 jak i 7'#5.

Jak dojrzała, to okazało się że można upolować te kije nawet i po 30-50 dolców (nowe). Fakt że miałem szczęście, farta, albo byłem po prostu konsekwentnie uparty ...

Poszła więc cała seria ... kaprys taki ...  :P

Teraz trochę szczegółów technicznych.

Korkowe rękojeści modeli 5'9 i 6'6'' (cygara) to po prostu bajka. Tak jak uważam że Michał Migas robi najlepsze rękojeści full wells na świecie, tak śmiem twierdzić że "cygara" i ich kształt w CGR'ach to po prostu bajka i lepszych nie ma dla mojej dłoni ... i mędzy innymi ta właśnie rękojeść stanowi w dużej mierze o mojej opinii na temat tych kijków. Dla porównania - użytkuję też wędkę Redington Butterstick  7'#3 (poprzednia, pomarańczowa seria)  i uważam że o ile kij jest świetny, to dupczy go właśnie kształt rękojeści korkowej.

W klasach wyższych, każdy CGR ma już inny korek i uchwyt. Pasujący całkiem dobrze do długościi klasy kija. Uchywyty na kręćka i przelotki to Pacific bay.

Przy 7/8 to solidny uchwyt - dokładnie taki sam jak w zielonym kijku EGO 8'#6-8.

Sam korek, nie jest może klasy 4A, ale ... po dwóch latach naprawdę intensywnego użytkowania czwóeczki, ubytki szpachli są minimalne a całość jest dalej w stanie bardzo dobrym. Jedynie kolor korka i szpachli się zróżnicował bardziej.

Waga kjów (wedle mojej wagi a nie katalogowa):

5'9''#3 - 49-50 g

6'6''#4 - 59-60 g

7'#5 - 94-95 g

7'6''#5/6 - 103-104 g

7'6''#7/8 - 132-133 g

Nowe kije nie mam długo. Po pierwszych próbach na sucho i nad wodą, odnoszę wrażenie że całkiem prawidłowo opisują klasę linki do nich pasującej. Z odchyałmi oczywiście na dystans w jakim przyjdzie ciepać linką. Na pewno nie są to wędki, kóre można ( a nawet trzeba) przciążać linkami w wyższych klasach. W ich wypadku, powszechneie panujaca opinia o przeciążaniu szklanych wędek cięższymi linkami się nie sprawdza. Trzeba się przestawić w ich wypadku na prawdziwą filozofię dopasowania kija i linki do wielkości i ciężaru muchy a nie do fałszywej ideologii wielości ryby i wody w jakiej się te ryby łowi.

Akcja i praca wszystkich kijów jest bajkowa. Oczywiście dla kogoś, kto lubi takie baty. Mam okazję porównywać ją do różnych szklaków Eagle Claw, Redington Butterstick, Echo Glass, Vision Cult Fiber, Exori Reflex, Ego, Fenwick Fenglass, chińczyków z Aliexpress. Są inne. Nie lepsze, nie gorsze - po prostu inne.

Mnie pasują. Pod każdym względem. Subiektywny wszakże to ranking ...

Pozdraiwam.

Załączone pliki


Użytkownik Forest-Natura edytował ten post 28 listopad 2018 - 23:42

  • kleniarz, Sławek Oppeln Bronikowski, Paweł Bugajski i 11 innych osób lubią to

#1537 OFFLINE   Krzysiek Dmyszewicz

Krzysiek Dmyszewicz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 703 postów

Napisano 29 listopad 2018 - 08:53

Zgodność klasy z opisem w przypadku #5 potwierdzam. Natomiast co do "fałszywej ideologii wielości ryby i wody w jakiej się te ryby łowi", sam piszesz na początku, że dobrałeś sprzęt do wielkości łowiska i ryb, a później sobie zaprzeczasz  :blink:



#1538 OFFLINE   Forest-Natura

Forest-Natura

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1292 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Ziemowit
  • Nazwisko:Nowakowski

Napisano 29 listopad 2018 - 15:41

Witam.

Krzysiek ... miałem na myśłi stereotyp rynkowy w Europie - im wyższa klasa wędki, tym kij jest dłuższy. Drugi stereotyp to duża woda, duża ryba, no to i dłuższa wędka. Woda mała, rybka mniejsza, to i wędka krótsza w niższej klasie. Nie ma prawie na rynku kijów w klasach #5-8 w długościach 6'6''/7'6''/8'. Trzeba sięgać albo po starsze kije, albo właśnie po ... klejonki i szklaki. Ewentualnie pozostają pracownie rodbuilderskie. Ale sprzedaj potem takiego węglowego króciaka ... niemożliwe wręcz ... a szklaka czy klejonkę i owszem.

Krótkie kije w wysokich klasach pozwalają w ciurkach na komfortowe łowienie dużymi albo ciężkimi muchami.

Pozdrawiam.


  • Krzysiek Dmyszewicz i Richi55 lubią to

#1539 OFFLINE   pafek

pafek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 772 postów
  • Lokalizacjapstrągowe strumienie

Napisano 29 listopad 2018 - 17:20

CGR - potwierdzam, bajka kijki w dobrej cenie. Mam 3 i 5/6, 4 nie zostawiłem sobie bo mam 4 z orvisa. Zupełne inne kije ale często łowię 5/6 na małych zakrzaczonych rzeczkach gdzie nie ma małych rybek ;)


  • Krzysiek Dmyszewicz i Forest-Natura lubią to

#1540 OFFLINE   Richi55

Richi55

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 387 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 29 listopad 2018 - 17:59

Potwierdzam kije fajne,gdyby nie CTS y Quartze które posiadam w szerokiej gamie na pewno znalazły by u mnie miejsce.Wiem,że cena inna niż CGR ale kocham te kije.


  • pafek, gladki i Forest-Natura lubią to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych