Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Najlepsze wędzisko muchowe-subiektywny ranking użytkowników


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1762 odpowiedzi w tym temacie

#1701 OFFLINE   Zed Zgred

Zed Zgred

    Zed Zgred

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1503 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:RA-V

Napisano 19 luty 2021 - 12:19

Bardziej miałem na myśli jego pracę niż przeznaczenie gatunkowe. Uniwersalność, czyli nie krowi ogon ale też nie szkło.Jeśli jest to szybki kij ale pracuję w średnio głębokiej paraboli, pod dedykowaną linką, to nie będę się zastanawiał. Jeśli tą 10# mam zmusić do głębszej pracy dopiero pod linką 12# to go nie kupię. Sprawa była by prosta gdyby sprzedający był w PL. Ale niestety tak nie jest. Kij zadaniowo byłby na bardzo wysoką i brudną wodę. Polskie realia określone gdzieś pomiędzy średnim sumem, dużym boleniem i co tam się jeszcze przytrafi :)



#1702 OFFLINE   Forest-Natura

Forest-Natura

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1292 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Ziemowit
  • Nazwisko:Nowakowski

Napisano 19 luty 2021 - 12:27

Witam.

Nie jestem oczywiście pewien i może bardziej znający się na tym koledzy mnie poprawią, ale odnoszę nieodparte wrażenie że blankach MHX'a, swoje kije robi, a przynajmniej robił jakieś 10 lat wstecz, Ross.

Pozdrawiam.



#1703 OFFLINE   tomaszek11

tomaszek11

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 590 postów
  • LokalizacjaNadolice Wielkie

Napisano 19 luty 2021 - 13:19

Nie mam wielkiego doświadczenia z MHX ale sporo lat temu miałem Ross'y FW #7 i RX #6. Oba kije były szybkie ale można je było doprowadzić do kołowego ugięcia.
Trochę inaczej nie te MHX którymi miałem okazję tylko kontrolnie powymachiwać.

Co oczywiście nie zmienia faktu, że aby być pewnym należałoby pórównywać dokładnie kije w tych samych klasach, długości itd
I to wszystko miało miejsce dość dawno temu a pamięć dość zawodna ostatnio.....
:-)

#1704 OFFLINE   trout master

trout master

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4353 postów
  • LokalizacjaRZ
  • Imię:Arko

Napisano 19 luty 2021 - 13:37

Do takich przynęt o jakich piszesz to #10 będzie zbyt "grubą rakietą". Myślę że #8 spokojnie wystarczy.

Pochwal się za ile możesz go wziąć to ocenimy czy czegoś innego fajnego w tej samej cenie nie trafisz na rynku. Ostatnio ktoś chciał sprzedać St Croix Elite #8 z tego co pamiętam. 

 

Oczywiście wątek nie o tym więc chyba nie ma co tu pisać, tym bardziej że opinii o MHX w tej klasie nie "słyszałem".

--------------------


Użytkownik trout master edytował ten post 19 luty 2021 - 13:40

  • Andrzej Stanek lubi to

#1705 OFFLINE   venom_666

venom_666

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1826 postów
  • LokalizacjaRypin
  • Imię:Marian
  • Nazwisko:Stępniewski

Napisano 19 luty 2021 - 13:51

Nie sądzę by Ross robił na tych blankach, tym bardziej że MHX jest nazwą własną, a być może tylko brandem Mudhole - dużego dystrybutora wszelkiem maści sprzętu wędkarskiego... Kto jest producentem blanków?? Tego pewnie nikt na dobrą sprawę nie wie...


  • Zed Zgred lubi to

#1706 OFFLINE   Zed Zgred

Zed Zgred

    Zed Zgred

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1503 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:RA-V

Napisano 19 luty 2021 - 14:21

Do takich przynęt o jakich piszesz to #10 będzie zbyt "grubą rakietą". Myślę że #8 spokojnie wystarczy.

Pochwal się za ile możesz go wziąć to ocenimy czy czegoś innego fajnego w tej samej cenie nie trafisz na rynku. Ostatnio ktoś chciał sprzedać St Croix Elite #8 z tego co pamiętam. 

 

Oczywiście wątek nie o tym więc chyba nie ma co tu pisać, tym bardziej że opinii o MHX w tej klasie nie "słyszałem".

--------------------

Szczerze,  mam 8# i nie chciał bym mieć na niej suma 150+. To będzie wędka (jeśli będzie) tylko i wyłącznie na powodziową wodę :rolleyes: Przynęty małe  ale ryby duże. Na takie małe najlepiej biorą. ;) 
Koszt tego patyka to 800pln + przesyłka. Coraz bardziej się skłaniam do inwestycji w ciemno, najwyżej poleci na giełdę. 



#1707 OFFLINE   tomaszek11

tomaszek11

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 590 postów
  • LokalizacjaNadolice Wielkie

Napisano 20 luty 2021 - 12:38

Każda #10, nawet morska skończy się dość szybko przy sumie 150+.
Nie pogodzisz dużych szczupaków, dla mnie duże to w realiach polskich warunków, ryby z przedziału 80-100cm i sumów około 150.
Szczupaki oblecisz wszystkim pomiędzy szybką 7 a normalną 10.
Na sumy potrzebujesz kija pomiędzy 12 a 16, taki life.

tomaszek11
  • Andrzej Stanek i Zed Zgred lubią to

#1708 OFFLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4086 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 20 luty 2021 - 21:19

AQUAREX By Sharpe's of Aberdeen 9.6 #8 - pierwsze próby za mną, szkocki kij na japońskim blanku.

Solidny, jak na kij mający swoje lata 101,22 gram robi wrażenie.

Duża dynamika, rzuca się łatwo, dobrze wywarzony, nie leci na pysk.

Jednym wymachem udawało się posłać muszkę na +/- 20 metr.

Dzisiejsze testy na lodzie w przyszłym tygodniu typowo w toni...  :D

Kij będzie służył pod połów szczupaków, dobre uzupełnienie dla IGNIS w tej samej klasie.

Jedynie kołowrotek ulegnie podmianie, może Ultegra 78 .

 

 

Załączony plik  009.jpg   43,93 KB   24 Ilość pobrań Załączony plik  001.jpg   66,45 KB   24 Ilość pobrań Załączony plik  002.jpg   65,68 KB   24 Ilość pobrań

Załączony plik  003.jpg   57,54 KB   23 Ilość pobrań Załączony plik  004.jpg   30,24 KB   24 Ilość pobrań Załączony plik  005.jpg   44,6 KB   23 Ilość pobrań

Załączony plik  006.jpg   27,23 KB   23 Ilość pobrań Załączony plik  007.jpg   88,81 KB   22 Ilość pobrań Załączony plik  008.jpg   53,08 KB   22 Ilość pobrań



#1709 OFFLINE   Paweł Bugajski

Paweł Bugajski

    dawniej "kardi"

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 1970 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Bugajski

Napisano 20 luty 2021 - 22:20

Cześć Endriu!

W papierowym starym katalogu waży 99 gramów i kosztuje 382 i pół funta. Przelotki to chyba Seymo, identyczne były przy Ultalite Hardy'ego.Ten blank może pochodzić od Daiwy, w tym czasie w Szkocji  budowano świetne wędziska linii Daiwa Sports o fantastycznych szczuplutkich blankach np Daiwa Alltmor.


  • Andrzej Stanek lubi to

#1710 OFFLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4086 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 20 luty 2021 - 22:34

Cześć Endriu!

W papierowym starym katalogu waży 99 gramów i kosztuje 382 i pół funta. Przelotki to chyba Seymo, identyczne były przy Ultalite Hardy'ego.Ten blank może pochodzić od Daiwy, w tym czasie w Szkocji  budowano świetne wędziska linii Daiwa Sports o fantastycznych szczuplutkich blankach np Daiwa Alltmor.

 

Określenie "szczuplutki blank" idealnie oddaje postrzeganie kijaszka. Nasz moderator Kacper ma wiedzę co do persony która ukręciła blank. Obecnie jedyny problemem to dobór odpowiedniego kołowrotka. Fajnie wygląda z nowym Hardy Marquis LWT, niestety mój w rozmiarze "6" jest za mały a następny który brałem pod uwagę wielkością jest zbyt ciężki (Hardy Marquis LWT SAL1).


Użytkownik Andrzej Stanek edytował ten post 20 luty 2021 - 22:35

  • Franc lubi to

#1711 OFFLINE   Kacper.K

Kacper.K

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 2132 postów
  • LokalizacjaSzczecin/Lębork

Napisano 21 luty 2021 - 12:14

Blanki najprawdopodobniej produkcji japońskiej - Diamuru. Piękne fotki, wędka rzadko spotykana. Spróbuj też sparować z linką #7, jestem ciekaw czy nie będzie jeszcze lepiej latać.
  • Franc lubi to

#1712 OFFLINE   Paweł Bugajski

Paweł Bugajski

    dawniej "kardi"

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 1970 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Bugajski

Napisano 04 marzec 2021 - 22:42

Hej Kolegos, małą prywatę odwalę zapytując o dobrą 8-9 o określonych parametrach.

Szczegóły w dziale kupię/zamienię dokąd nie zawsze zaglądamy...

pozdro Paweł



#1713 OFFLINE   tomaszek11

tomaszek11

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 590 postów
  • LokalizacjaNadolice Wielkie

Napisano 05 marzec 2021 - 01:28

A Loop'y ???

Teraz wybór większy niż na początku.

S1, SX, SW ..... można coś wybrać, ceny też do przyjęcia.

 

No może kolor nie ten, zielony chyba faktycznie ma więcej klasyki w sobie.

Ale szary mat, jak dobrze skrojony garnitur, na każdą okazję.

 

U mnie w kolorach remis  5:5

 

tomaszek11


  • Paweł Bugajski lubi to

#1714 OFFLINE   Paweł Bugajski

Paweł Bugajski

    dawniej "kardi"

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 1970 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Bugajski

Napisano 05 marzec 2021 - 07:57

Hey! Nie wykluczam loopa, choć nigdy nie miałem. One są faktycznie bardziej w stylu techno, rzutowo ponoć ok. A oznaczenia Tomaszku mógłbyś krótko skomentować? Sztywność, prędkość czy inne cechy loopa? Mnie bardzo niesie w kierunku sage one ...

#1715 OFFLINE   krokop

krokop

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 557 postów
  • LokalizacjaHannover
  • Imię:Zbigniew

Napisano 05 marzec 2021 - 22:26

Witaj Pawel,
Polecam Tobie kilka wedek z mojej kolekcji. Gruntownie przetestowalem na rybach rzecznych i morskich trociach.
Trudno w ten fakt uwierzyc - wymienione kije Same zacinaja. Trzymaja pewnie ryby. Rzucaja bez wysilku. Sa Multi- Sznurki/ tzn. 9wt 6 rzuca wspaniale sznurem 5/6/7.

Grall nr. 1 ATC TF 906-4 kompozyt
Grall nr. 2. Gloomis Grosscurent 907-3
Grall nr. 3 Gloomis Nrx 908-4 niebieska seria
Grall nr. 4 Gloomis Glx Classic 909-2
Grall nr. 5 ATC TF 908-4 kompozyt

Od nr. 2 -nr. 5 wpasuja sie idelanie w Twoje wymagania.
Mialem loopy s1 i sx 908-4 , rzucaly swietnie. Poszly w swiat ze wzgledu na papierowe scianki.
Dodam ze wszsytkie wymienione przeze mnie wedki Maja odentyczne ugiecie ( lomisowo-lamiglasowe)i prace pod sam uchwyt.

Pozdrawiam serdecznie Zbigniew

Użytkownik krokop edytował ten post 05 marzec 2021 - 22:39

  • Paweł Bugajski i Darek P lubią to

#1716 OFFLINE   Forest-Natura

Forest-Natura

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1292 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Ziemowit
  • Nazwisko:Nowakowski

Napisano 25 marzec 2021 - 01:30

Witam.

Krokop ... mam Crosscurent'a 908-3 - petarda pod względem rzutowym. I uważam że to najładniejszy "zgniłozielony" kolor blanku jaki na wędce widziałem  :rolleyes:

Bardzo lubię kije z przełomu wieku i pocztków lat dwutysięcznych. Używam też z tego okresu przerobionego w pracowni Loop'a Green Line 9'#6-3pcs i to są dla mnie dwa (z powyższym modelem GL Crosscurent) najlepiej i najdalej "samorzucające" patyki jakie posiadam.

Ale pochwalę się Wam dzisiaj moim nowym nabytkiem ... też z lat 2000-2005 i też z serii tych "samorzucających". Zawitała właśnie do mojej kolekcji czerwono-wiśniowa Nymph 2,75#5/6. To już czwarta muchówka HM Dragona ... jeszcze parę modeli mi zostało do zdobycia  :D

Ogromnie mi te kije pasują, chociaż ogólnie uznaję wyższość mientkich szklanek nad wunglem. I nie wiem czemu rękojeści korkowe tej serii nie znalazły później swojej kontynuacji w żadnych innych muchówkach - prostota i wygoda ich profilu jest genialna.

Pozdrawiam.

Załączone pliki


Użytkownik Forest-Natura edytował ten post 25 marzec 2021 - 01:31

  • Paweł Bugajski, krokop i Franc lubią to

#1717 OFFLINE   Paweł Bugajski

Paweł Bugajski

    dawniej "kardi"

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 1970 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Bugajski

Napisano 25 marzec 2021 - 11:22

Bardzo ciekawa kolekcja, który z tych kijów specjalnie Ci leży?

Z serią HM 62, lecz w wersji castowej i spinningowej mam dobre wspomnienia.Wykonanie tych kijów było wzorowe( Grzegorz Z. i koledzy ), osprzęt całkiem całkiem. Co do blanków muchowych nie mam doświadczeń, te casto-spinowe lubiły chrupnąć. Jednak wzorowy serwis nadrabiał tę ułomność ( ;) )- kijki szybko wracały do gry.

Napisz Foreście który z nich najlepszy...



#1718 OFFLINE   Forest-Natura

Forest-Natura

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1292 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Ziemowit
  • Nazwisko:Nowakowski

Napisano 27 marzec 2021 - 20:57

Witam.

Generalnie wszystkie te muchowe HM-y (nie wiem jak pozostałe modele, kórych nie posiadam) to szybkie kije ... bardzo szybkie nawet.

Dry Fly HM62 2,75m #4/5 dwuskład

Nymph HN 62 2,75m #5/6 dwuskład

Bardzo podobne blanki na pierwszy rzut oka, ale kompletnie inna akcja. Z tego co wyczytałem na różnych forach to blanki Pacific Bay (ale ręki sobie uciąć nie dam).

Mogę powiedzieć że Dry Fly to taka prawdziwa #5 do suchara. Nie jakiś uniwersał ale właśnie do suchej muchy. Tip flex z cieńką szczytówką. Świetnie się nim daleko rzuca, ale linką #4, czyli tak jak powinno być. Wywala mi przy drugim wymachu jakieś 20-22 m linki bez "doublehaula".

Nymph - jeszcze nie łowiłem, tyle co pomachałem na sucho i sprawdziłem ugięcie - jest na 3/4 kija. Wcale nie czuć w ręku że to #6 - myślę że podobnie jak przy poprzednim kiju, łowiąc naprawdę długą nimfą (cała głowica + jeszcze parę metrów) lepiej będzie się spisywał sznurek #5

Wet Fly HM 69 2,9m #5 czteroskład.

No przy tym kiju to się rozpiszę nieco. Bo to niesamowita wędka / blank. Na tyle że jak mi się nadarzyła okazja, to kupiłem drugą "na wszelki wypadek". Teraz mam jedną oryginalnie zbrojoną, numerowaną i opisaną, która siedzi w szafie i drugą, zbrojoną poza Dragonem ale dokładnie tak samo i na tych samych komponentach, którą tyram dosyć często. Najczęściej długą nimfą i dużymi mokrymi muchami (haki nr 4-10). Jak mi się łowi ? To może odpowiem w ten sposób - linką Ambush TT  195 Gr od Wulffa wysyłam rolką z poślizgiem (przy głowicach zintegrowanych to łądnie wychodzi, kiedy ciężka głowica i muchy oprócz tego że robią rolkę, to jeszcze w ostatniej fazie pociągają za sobą sporo metrów runningu) dwie duże i ciężkie nimfy na ponad 20 metrów, wyrywając je po prostu z wody. Za pierwszym razem i kompletnie bez wysiłku. Wszystkie linki z długimi głowicami (presentation i nymph/mending) i DT też doskonale pasują do tego patyka - znad głowy pokazuje jeszcze większą moc i ma kapitalne właściwości rzutowe dla mnie.

Travel Fly HM 62 2,75 #4/5 trzyskład

Taki prawdziwy uniwersał do wszystkiego. Można nim swobodnie posuszyć jak i zapodać lekkiego streamerka. Chyba z tych pierwszych wypustów muchowych HM'ów, bo faktycznie travel w porównaniu do dwuskładów. Czteroskłady później się musiały pojawić (w późniejszych katalogach Dragona już tego kija nie widziałem). Bardzo lubię nim łowić streamerem na lekko.

 

W temacie zbrojenie i serwisu Dragona - niedawno (jakiś miesiąc wstecz) jeden ze znajomych połamał niechcący Wet Fly i to w paru miejscach. Pokazywał na FB, dostał hejt że chce jeszcze "taki tani chrust" naprawiać, wysłał do Dragona i pokazał potem kijek naprawiony. Nie wiem czy naprawiali, czy mieli składy i uzbroili, ale kij był nówka sztuka po tym zabiegu i nie nosił nawet najmniejszego śladu naprawy. Ja wcale się mu nie dziwiłem że chciał naprawiać ten patyk - zrobił bym to samo.

 

Jak by ktoś chciał się pozbyć innych modeli, to chętnie przygarnę kolejne  :D

 

Aaa ... i podobnymi patykami do HM-ów Dragona, są muchówki Robinsona - Diaflexy. Napiszę o nich następnym razem  ;)

Pozdrawiam.


Użytkownik Forest-Natura edytował ten post 27 marzec 2021 - 21:00

  • marian-56 lubi to

#1719 OFFLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4086 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 28 marzec 2021 - 17:43

Winston BIII Plus #8 9'5" - samo to rzuca a były głosy że pała. Dzięki Paweł i Mariusz. Polowałem na niego długi czas i jest, na dodatek niełowiony czyli nówka.

Załączony plik  20210328_181311.jpg   90,74 KB   23 Ilość pobrań

#1720 OFFLINE   Wojtek Krasnopolski

Wojtek Krasnopolski

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 175 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Wojciech

Napisano 28 marzec 2021 - 18:42

Andrzej ostatnio na Twoich fotkach widzę moje ukochane Danielsson'y Traditional :). Wracając do wędek to chyba jestem wielbicielem Loopa. Mam i cenię  travela DH S1, ale najbliższy jest mi Opti Stream 9 #5. Jest kijem intuicyjnym. Sam rzuca wszelkimi technikami. Może nie doceniany, ale dla mnie "przyjaciel" :).


  • Andrzej Stanek i luis lubią to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych