Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Sezon na... zakup pontonu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2875 odpowiedzi w tym temacie

#1061 OFFLINE   Sołtys

Sołtys

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 256 postów
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Kiersnowski

Napisano 16 luty 2017 - 14:22

Moje imadełko to było małe stolarskie czy też rzemieślnicze, wydawałoby się że solidne żeliwo, ale nie do końca było solidne. Muszę napisać że dopóki sam nie rozwaliłem tego imadełka, to trzymało jak zabetonowane przy największych prędkościach. Zresztą było używane przez kilkanaście lat, bo wcześniej było przy różnego rodzaju łódkach zakładane, nawet silnik 25KM nie był mu straszny, obrazek załączam jak wyglądało.

Załączone pliki



#1062 OFFLINE   Janusszr

Janusszr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1341 postów
  • LokalizacjaSuwałki
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Ja_to_ja

Napisano 16 luty 2017 - 14:23

Szanse oceniam słabo :-)
Poza tymi grubymi sztycami, nie znalazłem nic co by dawało radę na rufie, a gdzie dopiero na burcie...

Mocowanie mam w dwóch punktach. Sztyca jest na tyle gruba, że na pawęży wytrzyma. Na pływaku też wytrzyma, tylko że pływak jest "miętki" i boję się drgań. Maweric(Ryszard) ma sporo różnych elementów w ofercie, które można dokleić, aby mieć do czego zamontować echo. Dlatego pytam, jak sobie Wy z tym problemem radzicie. Pewnie będzie pawęż, tylko ekran będzie trochę z tyłu. Nie chcę go demontować ze sztycy.



#1063 OFFLINE   Janusszr

Janusszr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1341 postów
  • LokalizacjaSuwałki
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Ja_to_ja

Napisano 16 luty 2017 - 14:31

Moje imadełko to było małe stolarskie czy też rzemieślnicze, wydawałoby się że solidne żeliwo, ale nie do końca było solidne. Muszę napisać że dopóki sam nie rozwaliłem tego imadełka, to trzymało jak zabetonowane przy największych prędkościach. Zresztą było używane przez kilkanaście lat, bo wcześniej było przy różnego rodzaju łódkach zakładane, nawet silnik 25KM nie był mu straszny, obrazek załączam jak wyglądało.

Moja sztyca ma ok.4,5cm średnicy. Imadło trzyma w jednym punkcie, to nawet przy elektryku echo dostawało drgań. Jak zastosowałem te uchwyty od hydrauliki, to wszystko stoi sztywno. Jak na weselu :)



#1064 OFFLINE   Sołtys

Sołtys

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 256 postów
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Kiersnowski

Napisano 16 luty 2017 - 14:32

Można też różne pierdoły dokupić w tokarexie albo na alle. Generalnie wszystko co klejone to można zamontować i w sumie mało istotne kto sygnuje, byle było solidne, podobnie z uchwytami na wędki, uchwytami do namiotu na pompona itp itd. W sumie jak się zastanowić to w moim brakuje jedynie windy kotwicznej, bo ta rolka ze ślizgiem jest taka mało praktyczna, musiałbym kleić obok. może na jakiejś podkładce, bo do ślizgu centralnie ciężko ponieważ ma ranty. To taki malutki minusik. Gdybym miał doświadczenie w użytkowaniu pontonów, gdy kupowałem swojego, to u Ryśka właśnie bym sobie coś takiego zażyczył, żeby zamocowali fabrycznie. Windę w miejsce rolki.



#1065 OFFLINE   maweric

maweric

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1367 postów
  • LokalizacjaRadom
  • Imię:Ryszard
  • Nazwisko:Przybyłowski

Napisano 17 luty 2017 - 07:01

Nie wiem czy jeszcze produkuje sztyce z prawdziwym imadłem gość na Śląsku. Mocowanie do pawęży było frezowane ze stali nierdzewnej, wyglądało to super solidnie i takie było w praktyce. Przy 32 km/h sztyca nawet nie drgnęła, postaram się sprawdzić czy jeszcze się tym zajmuje.Solidne mocowania też sprzedawał gość na "sumowej pasji" imadło też frezowane , solidne , ale tylko samo imadło bez sztycy i uchwytu przetwornika.



#1066 OFFLINE   albercik2

albercik2

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 689 postów
  • LokalizacjaChotylow
  • Imię:albercik
  • Nazwisko:przemyslaw

Napisano 18 luty 2017 - 17:54

Ciekawy patent zamiast sztycy



#1067 OFFLINE   Barthez204

Barthez204

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 117 postów
  • LokalizacjaRadom/Warszawa
  • Imię:Bartek

Napisano 19 luty 2017 - 07:30

Witam. Potrzebuję rady. Chciałbym kupić ponton żeby ,można było spiningować w 3 osoby. Zastanawiam się nad wielkością 420 i 390. Tylko mam pytanie jak wygląda transport takiego pontonu w aucie osobowym??? Mam bmw e39 sedan i nie wiem czy mi się zmieści, Z racji zę mieszkam w bloku i nie posiadam garażu ponton to najlepsze rozwiązanie. 



#1068 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15565 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 19 luty 2017 - 08:05

Nie wejdzie.



#1069 OFFLINE   tymon

tymon

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 863 postów
  • Imię:Tomek

Napisano 19 luty 2017 - 08:41

Nie wejdzie.

Po czym wnosisz, że nie wejdzie ?

 

 

Barthez204 , jeżeli przebywasz tam, gdzie masz w stopce, to nie widzę problemu, żeby biorąc pod uwagę Radom - podjechać do Mawerica i przymierzyć a jak w W-wie to gdziekolwiek, gdzie mają pontony. 



#1070 OFFLINE   Barthez204

Barthez204

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 117 postów
  • LokalizacjaRadom/Warszawa
  • Imię:Bartek

Napisano 19 luty 2017 - 09:15

Tak mieszkam w Radomiu a pracuje w Wawie. Tak myślałem żeby podjechać gdzieś ale chciałem podpytać tu na forum. 


Użytkownik Barthez204 edytował ten post 19 luty 2017 - 09:16


#1071 OFFLINE   tymon

tymon

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 863 postów
  • Imię:Tomek

Napisano 19 luty 2017 - 09:26

Ale to ciężko coś doradzić, bo nie każdy ma 390/420 ponton a tym bardziej wozi go w E39 :) 



#1072 OFFLINE   Barthez204

Barthez204

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 117 postów
  • LokalizacjaRadom/Warszawa
  • Imię:Bartek

Napisano 19 luty 2017 - 09:55

:) :) Masz rację. Jednak może ktoś ma trochę mniejszy ponton i wozi go w podobnym aucie???  Może też trochę źle sprecyzowałam pytanie. Producent podaje rozmiar pontonu po złożeniu. Jak się to ma do rzeczywistości już po pierwszym pompowaniu. Znając życie to chyba już się nie uda go złożyć do pierwotnych wymiarów. Problem jest że to sedan bo jak by był hatchback czy kombi to po problemie. składasz siedzenia i pakujesz :)



#1073 OFFLINE   maweric

maweric

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1367 postów
  • LokalizacjaRadom
  • Imię:Ryszard
  • Nazwisko:Przybyłowski

Napisano 19 luty 2017 - 10:47

@Barthez - nie widzę problemu byś podjechał ( nawet w niedziele czy sobotę ) delikatnie wybiję Ci z głowy 420. Moją gumę 330 spakowaną na szybko w torby wsadzisz sobie do samochodu i po tomacie. Porównasz wtedy z 370 , 400. :)             


  • tymon i gumowy lubią to

#1074 OFFLINE   Janusszr

Janusszr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1341 postów
  • LokalizacjaSuwałki
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Ja_to_ja

Napisano 19 luty 2017 - 15:43

Całe szczęście Ryszardzie, że nie wybiłeś mi z głowy 400  :D



#1075 OFFLINE   maweric

maweric

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1367 postów
  • LokalizacjaRadom
  • Imię:Ryszard
  • Nazwisko:Przybyłowski

Napisano 19 luty 2017 - 16:14

Janusz ja z chęcią polecę Ci 550 , tylko po co ?? .

Ponton , czyli mobilność, ewentualnie brak możliwości przetrzymywania łódki ( brak slipów , brak garażu , drogi parking lub marina ). Kolega chce przewozić pontonik w bagażniku, samochód ma specyficzny bagażnik więc trzeba dobrać pontonik do bagażnika. 

Ponton 420 nadaje się już na przyczepę lub do kampera , jasne że gabarytowo wejdzie do bagażnika , tylko szybki wypad na ryby i dmuchanie i dźwiganie gumy nie będzie przyjemnością . ( moje osobiste zdanie )



#1076 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3411 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 25 luty 2017 - 23:58

Ja czekam na swoje maleństwo Marewic. Do kwietnia, maja pewnie będę już miał.

Arturze, a gdzie montujesz czujnik od echosondy? Ja w tej chwili do swojego Humminbirda wykorzystuję konstrukcję nośną echa Fishinn Buddy 1200. Czyli od dołu:czujnik, tyczka teleskopowa i na końcu ekran. Czyli tak jak w Fishinn Buddy 1200, mam wszystko w jednym kawałku. Doskonale sprawuje mi się to na moim wędkarskim katamaranie, który jest napędzany elektrykiem. Nie  chciałbym tego rozbierać do użytku z pontonem. Ponton będzie napędzany Mercurym 20 . Nie wiem czy tyczka echosondy zamontowana z boku burty-pływaka to wytrzyma.

nie ma bata



#1077 OFFLINE   Ogniomistrz

Ogniomistrz

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 9 postów
  • LokalizacjaKoszalin

Napisano 01 marzec 2017 - 06:44

Witam.Panowie noszę się z zamiarem zakupu pontonu w celach wędkarskich i nie bardzo wiem na który ponton się zdecydować.Ponton miałby być pod silnik spalinowy Tohatsu 6 km krótka stopa.łowię na zaporówkach.Ponton dla dwóch osób głównie spinning.W grę wchodzą pontony Bush crab 330 ewentualnie Skate 315 lub Kolibri 330 DSL.Czy warto dopłacić tego tysiaka i brać Busha czy tańszego kolibri?.Jeśli ktoś ma doświadczenie w tym temacie i może doradzić to będę wdzięczny.Z góry dziękuję za wszystkie podpowiedzi.



#1078 OFFLINE   Jammaey

Jammaey

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 265 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Radek

Napisano 01 marzec 2017 - 06:52

Jakbym miał dokładać tysiąc złotych to wolałbym dołożyć do kolibri 3,60 + osprzęt. w innym przypadku moim zdaniem raczej się nie opłaca.

#1079 OFFLINE   Janusszr

Janusszr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1341 postów
  • LokalizacjaSuwałki
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Ja_to_ja

Napisano 01 marzec 2017 - 07:41

A Marewica brałeś pod uwagę? Pół roku z hakiem zastanawiałem się. Padło na Marewica + namiot. Nie bibini. Namiot.



#1080 OFFLINE   maweric

maweric

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1367 postów
  • LokalizacjaRadom
  • Imię:Ryszard
  • Nazwisko:Przybyłowski

Napisano 01 marzec 2017 - 12:09

Witam. Potrzebuję rady. Chciałbym kupić ponton żeby ,można było spiningować w 3 osoby. Zastanawiam się nad wielkością 420 i 390. Tylko mam pytanie jak wygląda transport takiego pontonu w aucie osobowym??? Mam bmw e39 sedan i nie wiem czy mi się zmieści, Z racji zę mieszkam w bloku i nie posiadam garażu ponton to najlepsze rozwiązanie. 

 

 

Niestety 420 , nawet 400 nie ma szans na wycieczkę w bmw e39 .


  • Barthez204 lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych