Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Sezon na... zakup pontonu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2875 odpowiedzi w tym temacie

#1361 OFFLINE   Janusszr

Janusszr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1341 postów
  • LokalizacjaSuwałki
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Ja_to_ja

Napisano 17 styczeń 2018 - 12:27

...... , człowiek czym starszy tym robi się leniwszy

 

Czym starszy tym powinien więcej dmuchać :)


  • GregorS lubi to

#1362 OFFLINE   maweric

maweric

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1367 postów
  • LokalizacjaRadom
  • Imię:Ryszard
  • Nazwisko:Przybyłowski

Napisano 17 styczeń 2018 - 12:33

Czym starszy tym powinien więcej dmuchać :)

 

Popieram. Dmuchanie to fajna sprawa.:)

Ja używam GP 80 ponad 4 lata, działa bez zarzutów (pompuję kilkadziesiąt razy w roku), na wyjazdy mam GP 80 z akumulatorem , i spokojnie na aku pompuję 4 razy ponton.

Akumulator ma już swoje lata, ale wciąż działa, wymiana na nowy to 30-40 zł.



#1363 OFFLINE   skilos

skilos

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 152 postów
  • LokalizacjaOpolskie
  • Imię:Arek

Napisano 17 styczeń 2018 - 15:56

Używałem przez kilkanaście lat malej pompki elektrycznej bestway , do  2 m pontonu, do wywózki . Do nowego, przyszłego 330 m  ;) (jeszcze się waham miedzy Kolibri ,a Mawerikiem ) , to raczej także zaopatrzę sie w GP 80 .Troche kosztuje, ale nie trzeba mierzyć ciśnienia i dobra wydajność.  



#1364 OFFLINE   Janusszr

Janusszr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1341 postów
  • LokalizacjaSuwałki
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Ja_to_ja

Napisano 17 styczeń 2018 - 16:21

Tak GP80 to dobra pompka. Mam taką :) Jakby co :) Jest kompatybilna z Mawerickiem :)



#1365 ONLINE   Dano.

Dano.

    Wyprawy wędkarskie do Laponii

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 2315 postów
  • LokalizacjaBaza wędkarska w Laponii
  • Imię:Daniel

Napisano 17 styczeń 2018 - 16:25

Używałem przez kilkanaście lat malej pompki elektrycznej bestway , do 2 m pontonu, do wywózki . Do nowego, przyszłego 330 m ;) (jeszcze się waham miedzy Kolibri ,a Mawerikiem ) , to raczej także zaopatrzę sie w GP 80 .Troche kosztuje, ale nie trzeba mierzyć ciśnienia i dobra wydajność.


Między Bushem a Mawerickiem to bym sie zastanawiał, ale między Kolibri? Jakość wykonania dobra, ale niższa niż Mawerica w moim odczuciu. Miałem Busha Favorite 420, Mawerica 330 i Kolibri 300.
Kolibri wypadało najsłabiej, ale to było kilka temu i nie wiem czy nie poprawili jakości.
A co do pompki - weź od Mawerica. Tu również w moim odczuciu lepsza pompka od GP80.
A z pewnością serwis sprawniejszy.


Pozdrawiam
Daniel
  • Negra i skilos lubią to

#1366 OFFLINE   maweric

maweric

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1367 postów
  • LokalizacjaRadom
  • Imię:Ryszard
  • Nazwisko:Przybyłowski

Napisano 17 styczeń 2018 - 17:00

Nie ma to jak skuteczna reklama :) .

Serwis pompki - polska firma z Gdańska Pezal



#1367 ONLINE   Dano.

Dano.

    Wyprawy wędkarskie do Laponii

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 2315 postów
  • LokalizacjaBaza wędkarska w Laponii
  • Imię:Daniel

Napisano 17 styczeń 2018 - 17:15

Nie ma to jak skuteczna reklama :) .
Serwis pompki - polska firma z Gdańska Pezal


Dobry towar sam się broni :-)


Pozdrawiam
Daniel
  • Negra lubi to

#1368 OFFLINE   Sławek77

Sławek77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1371 postów
  • LokalizacjaWielkopolska

Napisano 17 styczeń 2018 - 17:17

Nie ma to jak skuteczna reklama :) .
Serwis pompki - polska firma z Gdańska Pezal


Plus do tego mega obsługa i serwis Rysia😉
O pontonach nie wspominając😆

#1369 OFFLINE   Sławomir

Sławomir

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 356 postów
  • LokalizacjaToruń
  • Imię:Sławomir

Napisano 17 styczeń 2018 - 18:20

Czym starszy tym powinien więcej dmuchać :)

 

 

Popieram. Dmuchanie to fajna sprawa. :)

Ja używam GP 80 ponad 4 lata, działa bez zarzutów (pompuję kilkadziesiąt razy w roku), na wyjazdy mam GP 80 z akumulatorem , i spokojnie na aku pompuję 4 razy ponton.

Akumulator ma już swoje lata, ale wciąż działa, wymiana na nowy to 30-40 zł.

 

No nie panowie , to dmuchanie to jak najbardziej tłok od pompki sprawny



#1370 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 17 styczeń 2018 - 20:34

Odchodząc od tematu pompki (choć do tego będę musiał wrócić, bo coś mi moja szwankuje - przełącza się w tryb tłokowy-dobijania, już po chwili pompowania, kiedy ciśnienia w komorach jeszcze nie ma) to... Zobaczymy jak to będzie - poszedłem w airmatę ;)

Wysłane z mojego F5121 przy użyciu Tapatalka

#1371 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15579 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 17 styczeń 2018 - 20:53

Odchodząc od tematu pompki (choć do tego będę musiał wrócić, bo coś mi moja szwankuje - przełącza się w tryb tłokowy-dobijania, już po chwili pompowania, kiedy ciśnienia w komorach jeszcze nie ma) to... Zobaczymy jak to będzie - poszedłem w airmatę ;)

Wysłane z mojego F5121 przy użyciu Tapatalka

Pompujesz na otwartym zaworze?



#1372 OFFLINE   maweric

maweric

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1367 postów
  • LokalizacjaRadom
  • Imię:Ryszard
  • Nazwisko:Przybyłowski

Napisano 18 styczeń 2018 - 18:31

Pompujesz na otwartym zaworze?

 

Zawór po wkręceniu złącza pompki i tak się otwiera ( poprzeczka w złączu ). Czujni ciśnienia przejścia wirowego w tłokowy pada , będzie chodzić tylko trzeba zwracać uwagę na ciśnienie końcowe w jakim się wyłącza.



#1373 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15579 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 18 styczeń 2018 - 18:45

Zawór po wkręceniu złącza pompki i tak się otwiera ( poprzeczka w złączu ). Czujni ciśnienia przejścia wirowego w tłokowy pada , będzie chodzić tylko trzeba zwracać uwagę na ciśnienie końcowe w jakim się wyłącza.

Nie do końca. Czasem brak tej poprzeczki w końcówce. Ja sobie z gwoździa dorobiłem. U mnie pompka Bravo tak kilka lat przeleżała i już miałem wyrzucić bo myślałem że zepsuta jak momentalnie w stan dobijania wchodziła.



#1374 OFFLINE   maweric

maweric

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1367 postów
  • LokalizacjaRadom
  • Imię:Ryszard
  • Nazwisko:Przybyłowski

Napisano 18 styczeń 2018 - 19:09

Nie do końca. Czasem brak tej poprzeczki w końcówce. Ja sobie z gwoździa dorobiłem. U mnie pompka Bravo tak kilka lat przeleżała i już miałem wyrzucić bo myślałem że zepsuta jak momentalnie w stan dobijania wchodziła.

 

Pamiętam jak gdzieś pisałeś o tym patencie, u mnie wszystkie końcówki mają poprzeczki.

 

1a916ad25988e78emed.jpg


Użytkownik maweric edytował ten post 18 styczeń 2018 - 19:09


#1375 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15579 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 18 styczeń 2018 - 19:13

W Kolibri niestety końcówka od pompki jest wkręcana i poprzeczki brak. Samemu trzeba dorobić.

 

Przez to sprawna pompka leżała jako zepsuta w garażu a ja dymałem ręczną  :D .



#1376 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 18 styczeń 2018 - 19:48

Końcówka pompki jest zwykła, prosta, bez gwintu. Ale wcześniej pompowała, jak Bóg przykazał, a od pewnego czasu właśnie szwankuje... A wszystkie elementy zestawu pozostały niezmienne.

Jak wygląda kwestia serwisu takiej pompki? Opłaca się w ogóle? Ktoś poza Tokarexem takie rzeczy robi?

Wysłane z mojego F5121 przy użyciu Tapatalka
  • @spius83 lubi to

#1377 OFFLINE   radmac5

radmac5

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 657 postów
  • Imię:Radek

Napisano 18 styczeń 2018 - 21:17

W Kolibri niestety końcówka od pompki jest wkręcana i poprzeczki brak. Samemu trzeba dorobić.

 

Przez to sprawna pompka leżała jako zepsuta w garażu a ja dymałem ręczną  :D .

A czy moglbys zrobic fotke dla zaworu oraz tej koncowki ??



#1378 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15579 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 18 styczeń 2018 - 21:23

Są gdzieś na forum. Poszukam.

 

Coś mam.

 

http://jerkbait.pl/t...u/#entry1654813

 

http://jerkbait.pl/t...-9#entry2174795

 

http://jerkbait.pl/t...-9#entry2180657

 

 

Załączony plik  IMG_20160719_121819.jpg   34,72 KB   12 Ilość pobrań

Załączony plik  P9023007.JPG   76,64 KB   12 Ilość pobrań

Załączony plik  post-48513-0-50583300-1498942655.jpg   29,68 KB   12 Ilość pobrań

 

 

 

 

 


Użytkownik godski edytował ten post 18 styczeń 2018 - 21:39

  • radmac5 lubi to

#1379 OFFLINE   espe

espe

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 102 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 20 luty 2018 - 10:49

Prośba o opinie.

Szukam pontonu, do tej pory pływałem na Infomedia, nie narzekam. Chcę kupić coś nowego, trochę lepiej wyposażonego i ... żeby miał antypoślizgową podłogę. Przygoda w zeszłym roku kiedy prawie fiknąłem (po prostu pośliznąłem się na podłodze) za burtę jesienią i tylko refleks i lina wokół burty pozwoliła mi na zmoczenie tylko tyłka. Ale adrenalinki miałem sporo. To jest duża wada (wg mnie) wszystkich hi-fei, ze podłoga sklejkowa zwłaszcza lekko mokra jest śliska jak cholera -wystarczyłoby nadać strukturę... Tak czy siak czas na zmianę. Ale do rzeczy.

Zastanawiałem się nad Hondą, ale nie ma, albo drogo przy sprowadzeniu z UK, same ceny i kurs funta są OK ale koszt wysyłki to 250GBP, trochę sporo, ale i tak wychodzi taniej za nowy niż niektórzy krzyczą na allegro za używkę (chore). W Polsce biorę pod uwagę 3 modele: Kolibri 330 DSL, Bush Crab 330 lub Maweric 330 (lub wszystkie 360 ale o tym dalej).

1. Kolibri DSL - nie znam tej marki w ogóle. Poszperałem trochę po forach i są skrajne opinie od bardzo pozytywnych w stylu, świetna jakość wykonania, uznana marka itd po fatalna jakość tworzyw, falowanie, itp ogólnie kicha. Są to opinie sprzed kilku lat, max 3 wstecz. Jak się ma model DSL do busha craba? Za Kolibri przemawia świetne wyposażenie (widać, że ktoś kto je projektuje był na wodzie na rybach, a nie tylko na morzu), dłuższy pokład  - bezcenne, 4 komory itd, inny model raczej mnie nie interesuje. Pytanie do Was, jak to jest obecnie z tą jakością? Jak z ciśnieniem roboczym, jakością wykonania oraz i przede wszystkim jak to pływa - to była jest największa bolączka mojego aktualnego pontonu. Nie ukrywam, ze chodzi mi o porównanie do wymienionych dwóch, zwłaszcza do Craba, bo oba mają pawęż w "V" i znaczny kil, choć wydaje mi się, że w bushu jest lepiej wyprofilowany, nie jest to taki prosty trójkąt tylko stosunkowo cienki ale głęboko wchodzący w wodę kil - jak należy.

2. Bush. No właśnie. Marka bdb, cena wyższa, słabe wyposażenie(brak obsługi kotwicy). Gdyby puścili choć jedną partię na linię produkcyjną Kajmana ustawiłbym się w kolejce, a tak to d... (nota bene kształtem (do linii pawęży) Kolibri DSL najbardziej przypomina właśnie Kajmana. Kajman też nie był mistrzem wyposażenia ale jakoś mi pasował. Załóżmy jednak, ze można coś tam ponaklejać na craba - choć ja mam do tego awersje, lubię jak producent to załatwia. W przypadku Busha dopłaca się jednak sporo za markę a poza tym akurat model crab mi przynajmniej d... nie urywa. Nawet te linki to jakaś wersja oszczędnościowa jest. Fajny jest Scate, ale nie dam rady zamontować tam rolki, taśmy ochronnej i knagi zaciskowej, za cienki ten dziobowy fragment jest. Drugą rzecza, która mnie wkurza w bushu (podobnie było w kajmanie 330 bo 360 już nie) to śrendica pływaków. Why bushu 40cm? Why? Ja siedze na burcie często i kazdy centymetr więcej to ulga dla kolan. Na kajmanie 360 to był komfort...

3. Maweric. Bdb wyposażenie, takie jak trzeba, ale niestety to hifei (2 wady). Ma wszystko (jakość również) oprócz dwóch rzeczy: pawęż płaska na dole, czyli myszkowanie szczególnie na śródlądziu przy wietrze oraz brak antypoślizgu na sklejce - 2 rzeczy które dla mnie mają znaczenie, zwłaszcza ta druga.

4. We wszystkich przypadkach rozważam ewentualnie 360, zwłaszcza  w DSL, bo (i tu jest moje wielkie zdziwienie różnica w wadze to 4kg???). Sprawdziłem specyfikacje na allegro, u producenta, na stronie dystrybutora w Holandii i tak wychodzi, Paczka identyczny wymiar. Wydaje mi się to lekko niemożliwe. Wada oprócz wielu zalet to , ze samemu jednak ciężko (choć te 4kg wydaje się mało) ale przede wszystkim dodatkowe wymagania dotyczące wyposażenia (gdyby miały 345-350 byłoby idealnie).

Proszę o opinie osób mających doświadczenie w temacie: jak się ma pływalność tych 3 modeli wzajem siebie, jak jest z jakością Kolibri, jak rozwiązać problem śliskiej podłogi w Mawericu (aluminium nie chcę), jak z jego pływalnością - może nie jest to jednak standardowy hifei. Doradźcie pls, Jeszcze w lutym chciałbym zamówić, może jeszcze jakiś rabat się załatwi przed sezonem, tym bardziej, ze kursy walut łaskawe.

 

PS. Skoda powinna robić pontony, (ew. VW). Może nie każdemu przypadłby do gustu, ale rozwiązania czysto praktyczne na pewno miałby przemyślane. Taki, scate 340, z lekko spłaszczonym dziobem (albo kajman), laminowaną pawężą, zaworami bezpieczeństwa, 4+1 komory, ucho na pawęży, i obsługa kotwicy (prosiaka) na dziobie, burty (tu nie rozumiem tendencji busha do ograniczania średnicy) fi  42-45. Pomarzyć dobra rzecz...


Użytkownik espe edytował ten post 20 luty 2018 - 10:55


#1380 OFFLINE   count_martin3z

count_martin3z

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1164 postów

Napisano 20 luty 2018 - 10:55

Co to jest hifei?




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych