Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Pstrąg - jaki blank?

pstrąg glass blank

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
696 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 12 styczeń 2007 - 21:41

przeczytalem tu i tam o takiej wedce, napiszcie wiecej?



#2 OFFLINE   Sławek

Sławek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2720 postów
  • LokalizacjaPolska północna :)

Napisano 12 styczeń 2007 - 22:23

Mam nadzieję, że po tym weekendzie coś uda mi się napisać :D a może nie tylko mnie :D
Pozdrawiam

#3 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 05 maj 2007 - 15:18

rozwazam ... jak zwykle bedzie to trwalo :mellow: ... zbudowanie wedki spiningowej, docelowe ryby to pstrag i klen, powinna byc zarowno dobra do polowu w rzekach jak i wodzie stojacej

szukam rozwiazania jednoczesciowego o dlugosci 2.10, pod kolowrotek ze stala szpula, chcialbym zeby wedka byla troche mocniejsza niz st.croix premier PS70MLF

jakies pomysly? :D

#4 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18576 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 05 maj 2007 - 20:42

Toś mnie zaciekawił: dlaczego tak krótko? Pytanie zadaję zwłaszcza w kontekscie wody stojącej => jak istotna będzie kwestia odległosci rzutu.

#5 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 07 maj 2007 - 05:06

odleglosc rzutu jest w tym przypadku drugorzedna natomiast wedka ma byc chaszczowo-porzeczna

#6 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 07 maj 2007 - 09:43

Misiek, a na kana-kana już łowiłeś?

Pozdrawiam
Remek

#7 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 07 maj 2007 - 18:14

a te algi na agrafce w artykule o 'hajtektaklu' widziales? ;)
tak, lowilem na probe, ale to jeszcze nie ta pora roku :mellow:

#8 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3198 postów

Napisano 07 maj 2007 - 18:55

rozwazam ... jak zwykle bedzie to trwalo :mellow: ... zbudowanie wedki spiningowej, docelowe ryby to pstrag i klen, powinna byc zarowno dobra do polowu w rzekach jak i wodzie stojacej

szukam rozwiazania jednoczesciowego o dlugosci 2.10, pod kolowrotek ze stala szpula, chcialbym zeby wedka byla troche mocniejsza niz st.croix premier PS70MLF

jakies pomysly? :D


Pitt to może jak ma być mocniejsza i jak sadze lepsza to spróbój z 5S70MF(ES70MF). Sam jestem ciekawy co by wyszło.
pozd JW :D

#9 OFFLINE   CezaryF

CezaryF

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 29 postów

Napisano 11 maj 2007 - 20:43

Oj to ja się też włącze dodyskusji - bo od dłuższego czasu szukam odpowiedniego (najlepszego) kija na pstrąga - ale do jiga.
A ty na co chcesz łowić - na wobki i obrotki czy na jigi?
I nie ma tu znaczenia jaką rybę chcesz złowić pstrąga czy inną ale wędkę trzeba dobrac do przynęty.
CezaryF

#10 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 25 czerwiec 2007 - 20:08

no i sie troche wykrystalizowalo, mialem okazje porownac pare wedek nad woda i to czego szukam porusza sie w granicach tych dwoch avidow AS70MLF i AS76MLF2 (szkoda, ze ten drugi jest dwuczesciowy)

znacie blanki o podobnej charakterystyce?

#11 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9480 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 12 wrzesień 2007 - 09:01

Blank (wędzisko) St.Croix 3S66LF2 (AS66LF2)

 

Pytanie:
Czy to dobry wybór spinningu na letniego pstrąga?
Brodzenie, przynety - głównie obrotówki nr 1-3.
Rzuty pod prąd i prostopadłe do prądu rzeki.

A może Wasze inne propozycje, w tym właśnie kierunku, okażą się ciekawsze?



#12 OFFLINE   jersey

jersey

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 668 postów

Napisano 12 wrzesień 2007 - 13:38

cześć popper
macałem as66lf2, również z przeznaczeniem na pstrągi. kijek pod delikatne łowienie na małe wobki i jigi 5g. nic ciężej raczej. i raczej woda stojąca. bardziej okonki niż pstrągi z rzeki. skończyło się wizytą w pracowni rodmas :lol:

#13 OFFLINE   Żbik

Żbik

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 117 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 12 wrzesień 2007 - 20:04

Es66lF - ciut szybszy , dynamiczniejszy.
AVS70MLF2, AVS76MLXF2 - to juz jest to . Znakomite konstrukcje.

#14 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9480 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 13 wrzesień 2007 - 07:44

AVS nie AS?
To jakieś nowinki St.Croix?

#15 OFFLINE   Dejv

Dejv

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 67 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 12 luty 2008 - 20:53

Witam!
Chcę zlecić budowę moich pierwszych wędzisk składanych na zamówienie wysłałem pytania do pracowni i jak na razie odpowiedział tylko Pan Matuszewski. Proponuje mi kije zbudowane na bazie blanków Batson. Rozmawiałem z użytkownikami tych kijów i mimo pochlebnych opinii mówili o częstym ich łamaniu, o wręcz papierowej konstrukcji ścianki.Wiem, że wśród Was jest wielu użytkowników różnych konstrukcji może zaproponujecie mi coś ciekawego? Czekam na
propozycje.poniżej przedstawiam wam opis co miałbym tym jeść
Kwota na poniższe wędki: 1500 zł.

1) to kij przeznaczony do połowu pstrągów w dużych rzekach : Dunajec, Raba, Poprad etc.
90% przynęt to woblery o długości 4-7 cm o wadze 4-10 gram, stawiane w silnym prądzie górskich bystrzy.
Stosuje wyłącznie żyłke o srednicy 0,18 - 0,22.
Wielkośc łowionych pstrągów zamyka sie w przedziale 30-45 (wyjatkowo w Szwecji 50, ale woda jest wolniejsza)
Chciałbym aby praca tych woblerów była wyczówalna na kiju dość wyraźnie i żeby blank nie poddawał sie zbytnio podczas prowadzenia wabików pod prąd. Kijem tym łowic bedę dużo , więc musimy sie zaprzyjaźnić na długo. Chciałbym sie zamknąć w kwocie 1000 zł,ale jeśli troszke ja przekroczymy to rozważe.
2) kij do rzucania woblerami 20-55 gramów na szkierach, wędkowanie z łodzi. Długość kija 2,10 - 2,20. Woblery stosowane przezemnie sa głównie sterowcami + kilka jerk'ów. Kij bedę uzywał 2 razy do roku.

Kije pod kołowrotek stałoszpulowy.

Dzięki!


#16 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18576 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 12 luty 2008 - 20:56

Rozmawiałem z użytkownikami tych kijów i mimo pochlebnych opinii mówili o częstym ich łamaniu, o wręcz papierowej konstrukcji ścianki.


A to ciekawe? Mógłbyś napisać bliżej z kim rozmawiałeś i któych modeli Batsona problem dotyczył?

Jeżeli nie spieszy Ci się z budową to radzę trochę poczekać, za miesiąc powinien być na stronie kolejny odcinek z serii rodbuilderzy prezentują - może nawet bedzie o kijkach na pstrągi :unsure:

#17 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4432 postów

Napisano 12 luty 2008 - 21:03

Czesc,

Dziwne wydaje mi sie stwierdzenie o pekajacych Batsonach. Moje, a mam ich kilka poddawane zostaly duzym przeciazeniom, wyholowaly wiele ryb i jakos nigdy sie o nie nie balem. Potwierdzic moze to Pablom, ktory lapal moim RX8+ do 35 gram przynetami 70 gram a ja obok trzy czesciowym RX6 obslugiwalem 100 gr gume :D :D :D

Ja bym osobiscie polecil CD Blue Rapid 2.70 17 gr. Przepiekny blank, ktory poradzi sobie z najwiekszymi pstragami. Wada to cena ale w 1500 zl sie zmiescisz a warto.

Moge tez polecic gotowe wedki Gatti, ktore niestaty nie przyjely sie u nas. Mozna zamowic po atrakcyjnych cenach bezposrednio u Sando Gattiego. Potrzebowal bys tylko mocniejszy model ok 20 gram.Dostajesz dobrze wykonczona wedka z dozywotnia gwarancja.

Bujo



#18 OFFLINE   Mdah

Mdah

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 499 postów
  • LokalizacjaPabianice
  • Imię:Piotrek

Napisano 12 luty 2008 - 21:08

Pierwsze słyszę/czytam o papierkowej konstrukcji batsonów. Wg mnie ich ścianki są grube i mięsiste, a złamanie kija przy normalnym użytkowaniu praktycznie niemożliwe.
Posiadam IST1143F, ISP843F i ISA1086F.
Pzdr

#19 OFFLINE   Mdah

Mdah

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 499 postów
  • LokalizacjaPabianice
  • Imię:Piotrek

Napisano 12 luty 2008 - 21:13

Odnośnie propozycji na pstrągi, to rozważ IP963F lub IP964F. Napisz do Daniela z xrods odnośnie swojego zamówienia. Ten gość na pewno Ci doradzi odpowiednio.
Pzdr

#20 OFFLINE   pablom

pablom

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2024 postów
  • LokalizacjaSulejówek

Napisano 13 luty 2008 - 06:46

[quote title=Bujo napisał(a) dnia Tue, 12 February 2008 09:03]Czesc,

Dziwne wydaje mi sie stwierdzenie o pekajacych Batsonach. Moje, a mam ich kilka poddawane zostaly duzym przeciazeniom, wyholowaly wiele ryb i jakos nigdy sie o nie nie balem. Potwierdzic moze to Pablom, ktory lapal moim RX8+ do 35 gram przynetami 70 gram a ja obok trzy czesciowym RX6 obslugiwalem 100 gr gume :D :D :D

Niewiarygodne acz prawdziwe <_< ja swoim batsonom też w kość dałem i nie narzekam

@Dejv, masz w Krakowie pracownie, idz, pomacaj kije, zobaczysz blanki- sam się przekonasz, a i sporo się nauczysz B)





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: pstrąg, glass, blank

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych