Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Pstrąg - jaki blank?

pstrąg glass blank

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
696 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   danielXR

danielXR

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 374 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Napisano 13 luty 2008 - 09:09

Ja powiem szczerze że też pierwszy raz słyszę taką teorię o Batsonach, a trochę mi sie ich przez ręce przewinęło...

Napisz jeszcze jaką chciałbyś długość kija pstrągowego, postaram ci się coś doradzić. Niestety od pewnego czasu mamy problem z serwerem poczty i jeśli pisałeś na naszą firmową to nie jest duże prawdopodobieństwo ze jej nie dostaliśmy.

Pozdrawiam

#22 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 13 luty 2008 - 09:29

No wlasnie, dyskusja zeszla na temat: Batson dobry ^ niedobry.
I chyba niech sie wypowiadaja ci, ktorym sie polamal ^ byl dla nich dobry

A ja tak czytajac wytyczne do obu kijow zauwazylbym, ze...ad1 - woblery do 7cm w silnym nurcie...juz spora rzeka.
Jezeli z brzegu, bez brodzenia to bym sie dobrze zastanowil nad dlugoscia kija. Jezeli zas bedzie dluzszy 2,6-2,7m to trzeba rozwazyc wiekszy c.w niz 14g bo bedie sie to w tym pradzie gielo...
ad2 - jezeli kij ma byc w 2cz (w swoich kijach sobie inaczej nie wyobrazam) to propozycja wcale nie jest taka duza biorac pod uwage podane parametry..

Gumo
  • Leszek-1975 lubi to

#23 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4431 postów

Napisano 13 luty 2008 - 09:36

Witam,

@Dejv,

Polecam skontaktowanie sie z Romanem Pietrzakiem ( Specjalista Konin) jesli jeszcze tego nie zrobiles. Jest najlepszym pstragarzem jakiego znam a na dodatek robi super wedki, szczegolnie jesli chcesz miec jakies unikatowe wykonczenie.

Na pewno doradzi ci cos rozsadnego.

Bujo

#24 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4431 postów

Napisano 13 luty 2008 - 12:09

Witam,

@Dejv,

Idealny kijek nr 2 byl do sprzedania na forum ale Pablom go zarezerwowal.

Polecic moge RX6 badz RX7 z oferty Batsona do 42 gr. Spokojnie poradzi sobie z przynetami nawet 70 gram i co najwazniejsze jest atrakcyjny cenowo. Mozesz tez pomyslec o wersji 3-czesciowej bardzo wygodnej w transporcie na ''delegacyjne'' szczupaki :D

Bujo

#25 OFFLINE   Art-Rod

Art-Rod

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 95 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 13 luty 2008 - 13:27

Hej! Do nas napewno się nie odzywałeś, poczta działa nam bez zarzutu. Tak jak koledzy piszą, z blankami Batsona jest wręcz odwrotnie, ścianki mają dużo mięsa..
Pstrągowy Batson to zdecydowanie IST993F, czyli 2,53m 6-10lb 5-14gr, model sprawdzony od lat i świetny do różnych przynęt- również jigów. Celny, cięty, łowi się nim super w każdych warunkach, nawet wobler 7cm nie robi na nim wrażenia, oczywiście szczytówka się naddaje, ale o to chodzi..reszta blanku kontroluje przynętę i nie ma problemu z zacięciem.
Dla ewentualnego zwiększenia mocy i zasięgu kija,proponuję pstrągowy blank Pacific Bay(RF2SH1084-2) 2,75m 8-12lb 5-15gr. Charakteryzuje się mocą właściwą dla blanków 21gr (12lb), ale szczytówka jest subtelniejsza, bardziej elastyczna. Dzięki temu na szerokich rzekach lekkiego wobka można podać daleko, a większego w uciągu kontrolować. Robiłem takie wędki na Bóbr i stroją elegancko.
Szczupaki i wobki- mogę zaproponować Lamiglasa G-1000 2,3m 14-55gr 8-25lb dynamiczny, cięty blank o naddającej się szczytówce, idealny właśnie do sterkowców, większych gum na lekkich główkach.
Całość w podanej kwocie idzie zmieścić.
Pozdrawiam, Tomek

#26 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 13 luty 2008 - 14:21

niejako, ze czasami sam lowie (na woblery) w sporej rzece o silnym uciagu, tylko mniejszymi przynetami, moge tobie zaproponowac ogolny zarys takiej wedki, bez podawania konkretnych blankow czy tez producentow ... od tego mamy specjalistow

wedka pstragowa na duza rzeke to dla mnie:
2.55 do 2.75 dlugosci
blank od 12 do 14 lb
cw. w granicach 14 do max 17 gram
akcja zdecydowanie mod-fast
power med-light do med
(to wszystko w zaleznosci od blanku i producenta)

zwroc uwage na to co napisal tobie tomek

...
cięty, łowi się nim super w każdych warunkach, nawet wobler 7cm nie robi na nim wrażenia, oczywiście szczytówka się naddaje, ale o to chodzi..reszta blanku kontroluje przynętę i nie ma problemu z zacięciem
...
ale szczytówka jest subtelniejsza, bardziej elastyczna. Dzięki temu na szerokich rzekach lekkiego wobka można podać daleko, a większego w uciągu kontrolować
...



spin pod duze woblery szczupakowe to dla mnie:
2.10 do 2.30 dlugosci
blank 20 do 25 lb
cw. w okolicach 40 gram
akcja zdecydowanie mod-fast
power med-heavy
(to wszystko w zaleznosci od blanku i producenta)



#27 OFFLINE   Dejv

Dejv

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 67 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 13 luty 2008 - 17:09

Witam!
pablom, tak też zrobiłem w pierwszej kolejności odwiedziłem Fishing art- pracownie Pana Krzysztofa Zielińskiego. Przedstawił mi blanki Batsona RX7 i RX8,oraz Talona i CTS.CTS zrobił na mnie pozytywne wrażenie ale teraz ma tylko blank długości 2,6m i mam 14 dni na zastanowienie się, dlatego korzystam z Waszej pomocy. Masz racje nauczyłem sie jednego, że blank nieuzbrojony to nie gotowy kij. Pytam Was, dlatego, że nie posiadam dużego doświadczenia w kwestii doboru blanku i wpływu dobranych komponentów, a ponieważ najtaniej uczyć się na cudzych błędach i sukcesach chciałem z tego skorzystać. Wiem czego potrzebuje i szukam informacji. Pan Kawalec doradzał mi zakup kija długości 2,13, ponieważ na rzekach które wymieniłem łowi się brodząc. Moje doświadczenie mówi co innego - sprzecznego z opinią Pana Kawalca. Tam potrzeba kija długiego ponieważ w wiele miejsc nie mozna dojśc a wobler trzeba prezentowac bardzo precyzyjnie.


#28 OFFLINE   Dejv

Dejv

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 67 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 13 luty 2008 - 17:17

Witam !
danielXR Potrzebuje wedki o długości 9'.

#29 OFFLINE   Ireneusz Matuszewski

Ireneusz Matuszewski

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 315 postów

Napisano 13 luty 2008 - 18:30

Witam,
Jeżeli 9 IST1084F, dłuższy blażniak tego, co proponowałem. Możesz wziąć pod uwagę talona 9'0MF2. Myślę że na opisanych łowiskach 14-stki kucną pod większym woblerem.
Pozdrawiam,
Ireneusz Matuszewski

#30 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4431 postów

Napisano 13 luty 2008 - 19:06

Witam,

@Dejv

Wlasnie sie zwolnil kijek na szczupaki. Za taka cene warto:

http://www.jerkbait.pl/forum/index.php?t=msg&th=4963& ;start=0&

Bujo

#31 OFFLINE   Mdah

Mdah

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 499 postów
  • LokalizacjaPabianice
  • Imię:Piotrek

Napisano 13 luty 2008 - 19:44

Witam
Koledzy rodbuilderzy: Poszukuję czegoś co ma charakterystykę batsona ISP843F, ale interesuje mnie kij dłyższy ok 2,5 lub 2,6 metra. Wstępna rozmowa z Danielem pozwoliła zawęzić poszukiwania, ale ciekaw jestem jakie będą typy innych speców.
Pzdr

#32 OFFLINE   Józef Jurczak

Józef Jurczak

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 18 postów

Napisano 14 luty 2008 - 06:37

Poczekaj aż Krzysztof Zieliński wróci z wycieczki.W Krakowie jest pracownia wędkarska gdzie są blanki CTS>Ja zbroję z kolegą wędkę 2,6m linka 6-12lb ciężar wyrzutu 7-14g pod lekkiego sandacza i szczupaka.Na prstrągi też by była.Miałem te blanki w ręce.Nieprzeciętne kosy np w porównaniu z talonem to ITM.Uważam że pod pstrąga też byś coś wybrał.Macałem te blanki i uważam za rewelacyjne w cenie 500-600zł.CTS to nowozelandzka produkcja - gałąź CD.Warto to pooglądać.

#33 OFFLINE   Łukasz Masiak

Łukasz Masiak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 293 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 14 luty 2008 - 10:52

Dejv

Na te rzeki najczęściej budujemy wędki na blankach st902, ist902,oraz st904, ist904. Wszystko zalezy od Twoich preferencji. Dwa pierwsze mają łagodniejszą akcję przez co świetnie chronią cienką żyłkę przed zerwaniem . Wędki na tych blankch sprawdzą Ci się także przy łowieniu brzany i klenia. Blanki 904 mają większy zapas mocy i raczej sparowa bym je z żyłką 0,22 +.Je także mozesz użyć pod brzanę czy klenia. Wędkę możesz uzbroić u nas w RODMASIE lub w innych pracowniach z którymi współpracujemy.

Łukasz

#34 OFFLINE   Thymallus

Thymallus

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1837 postów
  • Lokalizacjainternet

Napisano 14 luty 2008 - 10:59

Chciałem coś napisać na pytania ale już nie mam co. Wszytko zostało napisane i wyłożone na stół. Teraz tylko zastanawiam się czy w ogóle warto jechać na ten zlot Rafałów nad rzeką Kwisą. Mój kij chyba się nie nadaje. Ma za mało części składowych, nieodpowiednią długość, za małą moc blanku i za mały ciężar wyrzutowy. Jak tak głębiej pomyślę to może nawet pęknąć przy próbie mocniejszego wyrzucenia pstrągowej przynęty. a gdzie jeszcze nurt silnej rzeki.
Trzba będzie ten problem skonultować z Mifkiem i Spigotem.

#35 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4431 postów

Napisano 14 luty 2008 - 11:15

Witam,

@Thymallus,

Nie dostrzegasz jesnej rzeczy a mianowicie takiej ze nasze opinie bazuja na naszych doswiadczeniach i na naszych preferencjach. Jesli masz inne zdanie to je przedstaw. Nikt nie zabrania nikomu lowic wedkami jednoczesciowymi, castingami czy spiningami to juz nie wazne. Najwazniejsze to zeby czerpac radosc z polowu tych pieknych ryb nie wazne jaka droga do tego prowadzi. Najwieksza rybe tego gatunku wyholowalem na kij jednoczesciowy, zbrojony klasycznie o mocy 12 lbs. Wystarczyl pomimo faktu ze pstrag mial 70 cm.

Mi sprawdzaja sie kije dluzsze. Zwiazane jest to z charakterystyka i rozmiarem rzek, powolnego dryfu przynety itd. Moje pstragowki sa dosc mocne ale wplyw na to ma z kolei wielkosc lowionych ryb.

Pozdrawiam,

Bujo

#36 OFFLINE   Mdah

Mdah

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 499 postów
  • LokalizacjaPabianice
  • Imię:Piotrek

Napisano 14 luty 2008 - 11:35

@Thymallus widać ma trudne dni. Darujmy mu.
Z życia wzięte: Mojemu serdecznemu koledze, który wszedł w tzw. kryzys wieku średniego doradziłem, żeby kupił sobie coś fajnego... Następnego dnia nabył nową subaru imprezę :lol: Takie lekarstwo.

Daniel
Czy IST 862 jest kijem pod pstrąga? Z opisu kija widzę, że mógłby być spoko.Proszę o krótką charakterystykę.
Pdzr

#37 OFFLINE   Thymallus

Thymallus

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1837 postów
  • Lokalizacjainternet

Napisano 14 luty 2008 - 11:40

Mdah@
Dziękuję za taką szybką lekarską diagnozę. Może sobie też kupię to mi to to przejdzie. tylko nie napisałeś czy kupił wersję WRC czy WRX i gdzie była tuningowana?

#38 OFFLINE   Thymallus

Thymallus

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1837 postów
  • Lokalizacjainternet

Napisano 14 luty 2008 - 11:53

Bujo jak ja mogę przedstawiać swoje doświadczenia przy łowcach pstrągów 0,7 metra. Ja takiego pstrąga nie tylko nie złowiłem ale nawet nie widziałem. Ba nawet nie widziałem na zdjęciu czy gdziekolwiek więc jak mogę przedstawiać swoje doświadczenia. Chcę się dalej uczyć i dlatego wyciągam wnioski z waszych wypowiedzi. Mam obawy czy mój kijek mi się nada i tyle. Pstrąg 0,7 metra tylko pogratulować i jeszcze raz pogratulować. Gratuluję Bujo!!!

#39 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4431 postów

Napisano 14 luty 2008 - 12:14

Witam,

@ Thymallus,

Chodzilo mi o to ze przy relatywnie lekkim zestawie tez da sie wyholowac duza rybe.

Sam chetnie zobacze kiedys jak sie lapie pstragi zestawem castingowym bo nie mam w tym zadnych doswiadczen. Co wiecej zakupilem sobie zestwaw castingowy na jeziorowe pstragi, trocie, ferroxy czy jak tam je nazywaja bo jestem pewien ze lepiej sprawdzi mi sie podczas polowu tych ryb od spiningowego :D :D :D

Zdjecie pstraga 70 cm juz gdzies zamieslilem ale gwoli przypomnienia zamieszczam jeszcze raz :D :D :D





Bujo

Załączone pliki



#40 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 14 luty 2008 - 12:42

bujo jak chcesz zobaczyc jak sie lowi pstragi lekkim zestawem castingowym to... wpadnij na kwise... jedno miejsce jeszcze mamy :D





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: pstrąg, glass, blank

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych