Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Okulary polaryzacyjne

okulary

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1438 odpowiedzi w tym temacie

#1101 OFFLINE   Negra

Negra

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3372 postów
  • LokalizacjaNiebo

Napisano 18 styczeń 2018 - 19:27

Byłem dzisiaj na rybach, sprawdziłem okulary w terenie, jestem zadowolony.
  • Guzu lubi to

#1102 OFFLINE   Negra

Negra

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3372 postów
  • LokalizacjaNiebo

Napisano 19 styczeń 2018 - 12:00

Domowilem jeszcze curado z żółtymi soczewkami, dam znać jak się sprawdzą w zachmurzone dni oraz świcie i zmierzchu. Pzdr
  • Guzu lubi to

#1103 OFFLINE   Negra

Negra

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3372 postów
  • LokalizacjaNiebo

Napisano 29 styczeń 2018 - 22:10

Curado sprawdzone o zmierzchu, ciezko powiedziec o polaryzacji w takich warunkach natomiast "rozjasniaja" obraz. Patrzac przez nie wydawalo mi  sie, ze jeszcze jest jasno, sciagajac je okazalo sie, ze za chwilke bedzie zupelnie ciemno. Warte .


  • Wiktor lubi to

#1104 OFFLINE   Wiktor

Wiktor

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 1304 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 29 styczeń 2018 - 22:22

Curado sprawdzone o zmierzchu, ciezko powiedziec o polaryzacji w takich warunkach natomiast "rozjasniaja" obraz. Patrzac przez nie wydawalo mi  sie, ze jeszcze jest jasno, sciagajac je okazalo sie, ze za chwilke bedzie zupelnie ciemno. Warte .

Nie było jaśniej tylko było żółto :) 

Ale wrażenie pozostaje....pracuje nad takimi szkłami (z pełną polaryzacją) mam nadzieje że niebawem będzie premiera ;) 


  • ziuta i Negra lubią to

#1105 Guest_Kwinto_*

Guest_Kwinto_*
  • Guests

Napisano 02 luty 2018 - 23:18

Czy mial ktos moze stycznosc ze szklanymi szkielkami Polarchromic Ignitor od Smith Optics? Cos mnie ostatnio zaczely interesowac i sie tak zastanawiam czy sa warte zakupu. Kolor taki troche nietypowy, przynajmniej dla mnie, ale ogolnie chwalony. 



#1106 OFFLINE   xeniowy

xeniowy

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 273 postów
  • LokalizacjaKońskie
  • Imię:Tomek

Napisano 02 luty 2018 - 23:33

Czy mial ktos moze stycznosc ze szklanymi szkielkami Polarchromic Ignitor od Smith Optics? Cos mnie ostatnio zaczely interesowac i sie tak zastanawiam czy sa warte zakupu. Kolor taki troche nietypowy, przynajmniej dla mnie, ale ogolnie chwalony. 

Tego typu soczewki, to raczej nie nadają się do wędkarstwa ze względu na wolną reakcję na zmieniające się warunki atmosferyczne. Widzę to na przykładzie kolegi z pracy, co prawda ryb nie łowi ale...często patrzę w jego oczy  :)



#1107 Guest_Kwinto_*

Guest_Kwinto_*
  • Guests

Napisano 02 luty 2018 - 23:40

A czym kolega sie zajmuje, ze pracuje w okularach przeciwslonecznych?

 

Mam brazowe polarchromic i mi sie swietnie sprawdzaja. Nie sprawdzaja sie tylko podczas jazdy samochodem poniewaz sie nie sciemniaja. 



#1108 OFFLINE   xeniowy

xeniowy

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 273 postów
  • LokalizacjaKońskie
  • Imię:Tomek

Napisano 02 luty 2018 - 23:48

Mówię na przykładzie okularów kolegi. Reakcja okularów na zmieniające się warunki nasłonecznienia jest powolna. Będąc na rybach przy zmiennej pogodzie (dużo chmur i silny wiatr) nie nadążą za światłem.

Pozdrawiam

Tomek



#1109 OFFLINE   radek_u

radek_u

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 323 postów

Napisano 04 luty 2018 - 22:08

 Nie sprawdzaja sie tylko podczas jazdy samochodem poniewaz sie nie sciemniaja. 

To czyli prawidłowo reagują ;) Przednia szyba blokuje promienie UV.

Ja takich używam naprzemiennie z bronze mirror(wszystko w chromapopie) i sobie chwalę, nie wiem skąd opinia, że się nie nadają na nasze potrzeby(nawet w katalogu są  polecane na każdy "rodzaj" wody)
 



#1110 Guest_Kwinto_*

Guest_Kwinto_*
  • Guests

Napisano 04 luty 2018 - 22:15

Dokladnie. Nadaja sie jak najbardziej. Teraz chcialbym sie dowiedziec jak te szklane Polarchromic Ignitor sprawdzaja sie w terenie i nie chodzi mi bynajmniej o kwestie przyciemniania/rozjasniania. Polarchromic Ignitor to szkielka z rose base wiec nie wiem jak bedzie swiat przez nie wygladal. 


Użytkownik Kwinto edytował ten post 04 luty 2018 - 22:16


#1111 OFFLINE   Alek.

Alek.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 278 postów
  • Lokalizacjaraz tu, raz tam

Napisano 05 luty 2018 - 01:20

Aktualnie nie mam koloru tych szkieł, ale wielokrotnie miałem je na nosie.

Świat wygląda w  nich trochę  "różowo", ale nie jest to rażące. Kwestia przyzwyczajenia jak do każdych kolorowych szkieł. Poza tym chyba najbardziej uniwersalny kolor pod względem oświetlenia.



#1112 OFFLINE   maslak_102

maslak_102

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 9 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:M

Napisano 08 luty 2018 - 10:22

Witam, nie ogarniam do końca tematu dobrego doboru okularów polaryzacyjnych. Przewertowałem forum i mózg się lasuje.

Znalazłem kilka propozycji które mnie interesują, szukam okularów do 200zł. Wiem że ciężko jednymi okularami ogarnąć całe spektrum pogodowe w naszym kraju. Szukam okularów przede wszystkim go uganiania się w krzakach i trudnym terenie za pstrągami, kleniami i jaziami na drobnych rzekach. 

Prosił bym o info na które modele zwrócić uwagę i o ewentualne sugestie co do nich.

1. https://www.optykawo.../HE-244197.html

2. https://www.optykawo.../Y2-252517.html

3. https://www.optykawo...d-C-380758.html

4. https://www.optykawo...d-B-380757.html

5. https://www.optykawo...d-F-380761.html



#1113 OFFLINE   gulf

gulf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2700 postów
  • LokalizacjaRoztocze
  • Imię:Mateusz

Napisano 09 luty 2018 - 12:48

Cholera za wąskie są challis na moją dyńkę. Rozmiar podają M/L tak jak w guides choice a w rzeczywistosci jest to M. Będę musiał celować w guidesy. Może przed sezonem jeszcze zdążę kupić. Gdyby ktoś posiadał guides choice low light ignitor i nie pasowały to chętnie pogadam ;)

Wysłane z mojego SM-G800F przy użyciu Tapatalka

#1114 Guest_Kwinto_*

Guest_Kwinto_*
  • Guests

Napisano 09 luty 2018 - 13:24

Ja mam Guide's Choice ale z korekcja i nie low light ignitor.

 

Z tymi moimi Guides to w ogole jest jakas paranoja. Smith Optics zrobil zla korekcje. Byly odeslane do naprawy bo w kontach szkielek (prawa i lewa) nie bylo korekcji. Wiec jak patrzylem na boki to mi sie obraz zamazywal. Kilka tygodni po odeslaniu okularow dostalem je "naprawione". Zakladam a tu to samo. Wiec nie wiem czy w ogole cos w nich zrobili, czy zrobili ale ponownie zle. Jakby nie patrzec to obiach. Jak nic nie zrobili to probuja robic ze mnie durnia- a nuz sie uda, jak cos robili to sa kompletnie niekompetentni- tak naprawili, ze jest tak samo jak bylo. Napisalem do nich i czekam. Bardzo mnie ciekawi co odpowiedza.


  • Guzu lubi to

#1115 Guest_Kwinto_*

Guest_Kwinto_*
  • Guests

Napisano 09 luty 2018 - 18:09

No wiec rozmawialem z przedstawicielem Smith Optics. Twierdzi, ze mam wrazliwe oczy na ChromaPop dlatego przez nie zle widze. Troche to dziwne, ze w innych ChromaPop ta wrazliwosc sie nie uwidacznia. Ponoc to dlatego, ze Guide's Choice oprawki nie sa proste a inne ktore mam sa.

 

No ale obiecali, ze zrobia mi za darmo inne jak tylko zwroce im Guide'y. To jest absolutnie do zaakceptowania, ale troche mi szkoda bo oprawki sa naprawde super.



#1116 OFFLINE   Alek.

Alek.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 278 postów
  • Lokalizacjaraz tu, raz tam

Napisano 09 luty 2018 - 19:38

Tak podejrzewałem, że krzywizna powoduje złą widoczność.Oby tylko "proste" były dobre.

Z mojego doświadczenia wiem, że Smith Optics zrobi wszystko, aby tylko nabywca był w pełni zadowolony. 



#1117 Guest_Kwinto_*

Guest_Kwinto_*
  • Guests

Napisano 10 luty 2018 - 01:53

Proste Alek powinne byc dobre poniewaz juz takowe posiadam (Mastermind). Szkoda mi tylko, ze te Guide's Choice nie podejda. Fajne sa. 

 

Mam obiecane oprawki jakiekolwiek chce i szkielka tez jakiekolwiek chce. Niestety nie moge wybrac Techlite Polachromic Ignitor. Pani powiedziala, ze niestety te akurat sa wycofywane z produkcji i juz nie sa dostepne z korekcja.  :( Wiec albo wezme ChromaPop Ignitor albo Techlite Copper....

 

No i ramki musze wybrac. Do ChromaPop proste, do Techlite takie jakie sa dostepne z tymi szkielkami.

 

Ogolnie nie ma problemu. O klienta dbaja a ja to sobie cenie. Zapewne nie beda to moje ostatnie u nich zakupy.  


  • Guzu i Alek. lubią to

#1118 OFFLINE   radek_u

radek_u

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 323 postów

Napisano 12 luty 2018 - 22:29

No wiec rozmawialem z przedstawicielem Smith Optics. Twierdzi, ze mam wrazliwe oczy na ChromaPop dlatego przez nie zle widze. Troche to dziwne, ze w innych ChromaPop ta wrazliwosc sie nie uwidacznia. Ponoc to dlatego, ze Guide's Choice oprawki nie sa proste a inne ktore mam sa.

 

Dziwne, bo ja miałem kilka par Guidesów i niczego takiego nie zauważyłem(miałem różne szybki w ChromaPopie i ChromaPopiePlus)

 

Mateusz sprawdź sobie jeszcze model Colson, bo są większe od challis(przynajmniej takie wrażenie robią jak je trzymam w łapach )



#1119 Guest_Kwinto_*

Guest_Kwinto_*
  • Guests

Napisano 12 luty 2018 - 23:03

A miales z korekcja?


  • Guzu i kajman lubią to

#1120 OFFLINE   radek_u

radek_u

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 323 postów

Napisano 13 luty 2018 - 08:10

Mówię o zwykłych ChP(nie wiedziałem, że w ChP można zrobić z korekcją  ). Raczej dystrybutora europejskiego nie możemy wydziwiać tak jak Ty(ale się ich przy najbliższej okazji zapytam) ;) 







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: okulary

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych