Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Okulary polaryzacyjne

okulary

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1450 odpowiedzi w tym temacie

#1121 Guest_Kwinto_*

Guest_Kwinto_*
  • Guests

Napisano 13 luty 2018 - 13:13

Mi chodzi o szkielka z korekcja. Zwykle nie maja takiego problemu.


  • Guzu lubi to

#1122 OFFLINE   Wiktor

Wiktor

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 1304 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 10 marzec 2018 - 22:06

Umieszczałem już w swoim wątku ale też pokażę tutaj  :D

Prace nad "Świętym Gralem" trwają, pojawiają się pierwsze udane próby  :D

Polaryzacja ponad 99% 

Jak oceniacie??

 

Załączony plik  uMkFJYs+SUS%1Xj0K%Q5jA.jpg   34,46 KB   20 Ilość pobrań

 

 


  • Alek., rothen i coma lubią to

#1123 Guest_Kwinto_*

Guest_Kwinto_*
  • Guests

Napisano 10 marzec 2018 - 23:12

Wiktor, bardzo przepraszam a jakie to prace trwaja nad "Swietym Gralem? 



#1124 OFFLINE   Wiktor

Wiktor

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 1304 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 10 marzec 2018 - 23:27

Wśród polskich wędkarzy panuje przekonanie że żółta soczewka polaryzacyjna jest ideałem :)

Termin "rozjaśniająca" jest najczęściej padającym z ust zamawiających okulary jak i w dyskusjach :D 

Żółta polaryzacja, ta rozjaśniająca, jest słaba na poziomie 50% więc szukam alternatyw na bazie normalnych polaryzacji czyli szarej, szarozielonej i brązowej.

Barwę "widzenia" można zmienić barwieniem, materiałem z jakiego są wykonane szkła lub powłokami. 

Barwienie niestety odbywa się w wysokich temperaturach i zabija folię polaryzacyjną umieszczoną wewnątrz soczewki więc odpada.

Teraz testuje materiały i powłoki, całkowicie pomijam walkę z poliwęglanem ze względu na jego marne właściwości optyczne.

Szkło pokazane powyżej jest efektem nałożenia powłok na najlepszy optycznie materiał czyli CR39 

To tak w dużym skrócie  :D

Oczywiście walka toczy się o szkła które można wykonać z dowolną korekcją za przystępne pieniądze. 

Taka moja misja  ;)



#1125 Guest_Kwinto_*

Guest_Kwinto_*
  • Guests

Napisano 10 marzec 2018 - 23:44

Bardzo to ciekawe z tym "rozjasnianiem". Ja rowniez zawsze sadzilem, ze szkielka zolte "rozjasniaja" najlepiej. Nie wiem czy tak jest czy nie, ale napewno wiem, ze dla mnie najlepszymi, najbardziej czystymi szkielkami sa soczewki ze szkla. Przerobilem naprawde wiele roznych okularow  i na dzien dzisiejszy zostaje przy szklanych soczewkach mimo tego, ze sa ciezsze od tych z poliweglanu i innych temu podobnych materialow. 


  • Wiktor i coma lubią to

#1126 OFFLINE   Wiktor

Wiktor

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 1304 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 11 marzec 2018 - 00:03

Bardzo to ciekawe z tym "rozjasnianiem". Ja rowniez zawsze sadzilem, ze szkielka zolte "rozjasniaja" najlepiej. Nie wiem czy tak jest czy nie, ale napewno wiem, ze dla mnie najlepszymi, najbardziej czystymi szkielkami sa soczewki ze szkla. Przerobilem naprawde wiele roznych okularow  i na dzien dzisiejszy zostaje przy szklanych soczewkach mimo tego, ze sa ciezsze od tych z poliweglanu i innych temu podobnych materialow. 

Poliwęglan jeszcze raz powtórzę jest najgorszym optycznie materiałem. Różnice można zobaczyć dopiero przy korekcji, przy "zerówkach" wielkiego znaczenia to nie ma ale różnice i tak są. Twoje stwierdzenie "innych temu podobnych materiałów" jest błędne bo bardzo mało materiałów jest podobnych do poliwęglanu, bardzo wysokie indeksy przy dużych mocach i tak są od niego lepsze. Szkło mineralne które tak bardzo lubisz fizycznie ma takie same właściwości jak CR39, oczywiście stara optyczna szkoła twierdzi że tak nie jest ale fizyczne testy/badania nie wykazują większych różnic. Reasumując ja jako okularnik nie jestem w stanie zauważyć różnicy w szkle mineralnym i CR39, mówimy oczywiście o widzeniu bo w komforcie CR39 przewyższa szkło. 

Gwarantuje że jak zrobię okulary z CR39 nie zauważysz różnicy w widzeniu w wadze za to dużą  :D

 

Co do rozjaśniania szkieł żółtych to niczego nie rozjaśniają tylko barwią widzenie na żółto i podbijają kontrast ale polaryzację mają słabiutką  :wacko:


  • Alek. i rothen lubią to

#1127 Guest_Kwinto_*

Guest_Kwinto_*
  • Guests

Napisano 11 marzec 2018 - 00:27

Szczerze powiedziawszy Wiktor to nie wiem czy bylbym w stanie zauwazyc roznice miedzy szklanymi soczewkami i CR39. Zapewne jest tak jak mowisz. Jesli sie nie myle to okularow ze szkielkami z CR39 nie posiadam i tak pewnie jeszcze chwile bedzie.

Zostaje przy tym co dla mnie jest sprawdzone. Lubie moje Costa Del Mar i tych bede sie trzymal choc przyznaje, ze oprawki maja jedne z najgorszych. 


  • Wiktor lubi to

#1128 OFFLINE   Wiktor

Wiktor

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 1304 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 11 marzec 2018 - 19:20

Zostaje przy tym co dla mnie jest sprawdzone. Lubie moje Costa Del Mar i tych bede sie trzymal choc przyznaje, ze oprawki maja jedne z najgorszych. 

I tu jest właśnie przewaga optyka. Najpierw wybierasz oprawki, potem dobierasz ze wzornika szkła które w/g Twoich preferencji są najlepsze. Ja łączę oba wybory w idealną całość. I szkła jak trzeba i oprawka leży jak powinna, Ty łowisz i zapominasz że masz okulary :)



#1129 OFFLINE   Wiktor

Wiktor

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 1304 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 27 marzec 2018 - 09:18

Umieszczałem już w swoim wątku ale pokażę jeszcze tutaj. 

Kilka osób miało już okazję przymierzyć na Garage Sale nawet pojawiły się pierwsze zamówienia :)

Wiem że nie wyglądają jak żółte ale widzenie jest żółte, polaryzacja 100% 

Jestem ciekawy opinii.

 

Załączony plik  IMG_6345.jpg   33,74 KB   15 Ilość pobrań

Załączony plik  IMG_6346.jpg   34,34 KB   15 Ilość pobrań

Załączony plik  IMG_6347.jpg   35,53 KB   15 Ilość pobrań

Załączony plik  IMG_6348.jpg   29,51 KB   15 Ilość pobrań

 

 



#1130 OFFLINE   Michał.

Michał.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1596 postów
  • LokalizacjaSan Escobar

Napisano 27 marzec 2018 - 09:44

Wiktor cyknij fotki nad wodą jak widać np. ryby



#1131 OFFLINE   Wiktor

Wiktor

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 1304 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 27 marzec 2018 - 09:46

Wiktor cyknij fotki nad wodą jak widać np. ryby

Michał jak są to widać  ;)

A te ze zdjęcia zaraz jadą no nowego właściciela :) 



#1132 OFFLINE   fred88

fred88

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 219 postów
  • LokalizacjaBielsk Podlaski
  • Imię:Piotrek

Napisano 28 marzec 2018 - 07:25

Jestem na etapie kupna nowych okularów. Poprzednie jakieś Dragony zostały gdzieś nad Bugiem...

W oko wpadł mi model SHIMANO EQX2 PH.

Są to rowerowe patrzałki, ale myślę że do zastosowań czysto wędkarskich też będą ok. Może któryś z kolegów ma taki lub podobny model i chciałby podzielić się uwagami na ich temat.

#1133 OFFLINE   Michał.

Michał.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1596 postów
  • LokalizacjaSan Escobar

Napisano 28 marzec 2018 - 09:35

Jestem na etapie kupna nowych okularów. Poprzednie jakieś Dragony zostały gdzieś nad Bugiem...

W oko wpadł mi model SHIMANO EQX2 PH.

Są to rowerowe patrzałki, ale myślę że do zastosowań czysto wędkarskich też będą ok. Może któryś z kolegów ma taki lub podobny model i chciałby podzielić się uwagami na ich temat.

Napisz do Kolegi Wiktora i zamów u niego zdecydowanie będziesz zadowolony :) 


  • Wiktor lubi to

#1134 OFFLINE   jobziu

jobziu

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 10 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Tomasz

Napisano 28 marzec 2018 - 10:16

Cześć
A jaki konkretnie model polecacie na duży łeb?
Polaryzacja i przyciemnianie.

#1135 OFFLINE   gulf

gulf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2700 postów
  • LokalizacjaRoztocze
  • Imię:Mateusz

Napisano 28 marzec 2018 - 17:22

Cześć
A jaki konkretnie model polecacie na duży łeb?
Polaryzacja i przyciemnianie.

Na pewno nie kupuj na aliexpress  ;)  



#1136 OFFLINE   Alek.

Alek.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 278 postów
  • Lokalizacjaraz tu, raz tam

Napisano 28 marzec 2018 - 17:35

Jestem na etapie kupna nowych okularów. Poprzednie jakieś Dragony zostały gdzieś nad Bugiem...

W oko wpadł mi model SHIMANO EQX2 PH.

Są to rowerowe patrzałki, ale myślę że do zastosowań czysto wędkarskich też będą ok. Może któryś z kolegów ma taki lub podobny model i chciałby podzielić się uwagami na ich temat.

A dlaczego myślisz, że będą do zastosowań wędkarskich ok.

Podziel się z kolegami informacją jakie to walory wędkarskie mają te okulary. Chętnie poczytam i może zmienię swoje zdanie. 



#1137 OFFLINE   fred88

fred88

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 219 postów
  • LokalizacjaBielsk Podlaski
  • Imię:Piotrek

Napisano 28 marzec 2018 - 17:42

A dlaczego myślisz, że będą do zastosowań wędkarskich ok.
Podziel się z kolegami informacją jakie to walory wędkarskie mają te okulary. Chętnie poczytam i może zmienię swoje zdanie.

Chyba nie zrozumiałeś mojej myśli. Ja nie sprzedaje tych okularów tylko rozważam ich zakup...
Skoro sprawdzają się na rowerze, to dla czego mają być złe nad wodę? Piszesz, że może zmieniać swoje zdanie, ale nie widzę żebyś je wyraził. Pozdrawiam

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka

#1138 OFFLINE   Alek.

Alek.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 278 postów
  • Lokalizacjaraz tu, raz tam

Napisano 28 marzec 2018 - 18:41

Chyba nie zrozumiałeś mojej myśli. Ja nie sprzedaje tych okularów tylko rozważam ich zakup...
Skoro sprawdzają się na rowerze, to dla czego mają być złe nad wodę? Piszesz, że może zmieniać swoje zdanie, ale nie widzę żebyś je wyraził. Pozdrawiam

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka

Zrozumiałem kolego Twoją myśl. Rozważasz kupno okularów Shimano EQX2 PH.

Te okulary nie są polaryzacyjne i dlatego się nie nadają do wędkarstwa.

Jeżeli się mylę, to od razu przepraszam.

Kup kolego jakieś naprawdę porządne ( Smith Optics- też nie sprzedaję lub zamów od kolegi Wiktora), a nie rozważaj kupna nie stworzonych do wędkarstwa.


Użytkownik Alek. edytował ten post 28 marzec 2018 - 18:44

  • Wiktor lubi to

#1139 OFFLINE   Wiktor

Wiktor

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 1304 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 28 marzec 2018 - 22:05

Jestem na etapie kupna nowych okularów. Poprzednie jakieś Dragony zostały gdzieś nad Bugiem...

W oko wpadł mi model SHIMANO EQX2 PH.

Są to rowerowe patrzałki, ale myślę że do zastosowań czysto wędkarskich też będą ok. Może któryś z kolegów ma taki lub podobny model i chciałby podzielić się uwagami na ich temat.

Te okulary nie mają polaryzacji, jest fotochromatyczne szkło ale polaryzacji brak

 

Cześć
A jaki konkretnie model polecacie na duży łeb?
Polaryzacja i przyciemnianie.

Na duży łeb dobre będzie to:

 

http://www.arctica.p...e-arctica-S-225

 

niezła jakość za rozsądne pieniądze.


  • thug lubi to

#1140 OFFLINE   fred88

fred88

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 219 postów
  • LokalizacjaBielsk Podlaski
  • Imię:Piotrek

Napisano 29 marzec 2018 - 06:33

Macie rację. A ja w natłoku informacji pomyliłem polaryzację z fotochromem. Mój błąd







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: okulary

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych