Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Okulary polaryzacyjne

okulary

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1447 odpowiedzi w tym temacie

#1281 OFFLINE   Wiktor

Wiktor

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 1304 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 01 kwiecień 2020 - 17:06

Ile już razy ja i inni pisali, że Solano to II liga. Jednak niby  "atrakcyjna" cena i design robią swoje. A potem przychodzi przykra rzeczywistość.Cóż, każdy jest kowalem własnego losu.

@Alek Solano ma w swoim portfolio kilka jakości okularów. Potrafią różnić się ceną w zakupie podobne modele kilkukrotnie. Ja te różnice widzę i są bardzo poważne, jednak żadne okulary zbudowane na soczewkach z poliwęglanu nie będą 1 ligą jak by się nie reklamowały :)


  • Alek. i coma lubią to

#1282 OFFLINE   krzysju

krzysju

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 357 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 01 kwiecień 2020 - 18:26

I masz odpowiedz czemu  ;) Taka niestety jest jakość produktów i produkt produktowi jest nierówny. 
Smitha kup okulary, to będą się trzymały  :D

 

A ja mam okulary i oprawki od Wiktora z lustrem , które za nic w świecie nie chce odejść .. spadły mi kilka razy na kamienie , beton i nie widzę rys na nich.


  • Wiktor lubi to

#1283 OFFLINE   Wiktor

Wiktor

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 1304 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 04 kwiecień 2020 - 12:45

A ja mam okulary i oprawki od Wiktora z lustrem , które za nic w świecie nie chce odejść .. spadły mi kilka razy na kamienie , beton i nie widzę rys na nich.

Tego lustra nawet moja Córka nie dała rady zniszczyć :) 

Jest naprawdę niezłe  :)



#1284 OFFLINE   wobler130

wobler130

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 325 postów
  • LokalizacjaNad wodą
  • Imię:Adam

Napisano 07 kwiecień 2020 - 11:50

Panowie, leech H2X day czy coś z arcticy, na mocno słoneczne dni?

#1285 OFFLINE   Woytec

Woytec

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 721 postów
  • LokalizacjaŚląsk

Napisano 08 kwiecień 2020 - 10:02

Czym czyściłeś i jak?
Bo ja tu widzę, że okulary były wycierane zdecydowanie za mocno plus czyszczone czymś więcej niż tylko zwykłą wodą. Nie bez znaczenia jest fakt, że okulary odkładane były soczewką do podłoża ;) Możesz oczywiście zaprzeczyć, ale niestety tak jest przy "szkłach" robionych natryskowo. 

 

 

I masz odpowiedz czemu  ;) Taka niestety jest jakość produktów i produkt produktowi jest nierówny. 
Smitha kup okulary, to będą się trzymały  :D

 

Kolego, fajnie tu lobbujesz Smith'a (którego pewnie kupię) ale nie zgodzę się z uwagami, że mycie okularów ciepłą wodą z mydłem i wycieranie miękką szmatką mogło być przyczyną ich uszkodzenia. To po prostu bardzo słabej jakości wyrób. 



#1286 OFFLINE   radek_u

radek_u

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 324 postów

Napisano 09 kwiecień 2020 - 09:56

Kolego, fajnie tu lobbujesz Smith'a (którego pewnie kupię) ale nie zgodzę się z uwagami, że mycie okularów ciepłą wodą z mydłem i wycieranie miękką szmatką mogło być przyczyną ich uszkodzenia. To po prostu bardzo słabej jakości wyrób. 

Bo na co dzień mam styczność z tą marką i wiem jakiej jakości są to produkty i jeżeli coś dobre, to zawsze będę to polecał. A czy ty kupisz okulary Smitha czy nie to nie wnikam w to.
Nie musisz się zgadzać z moimi uwagami, bo to nie moje uwagi tylko producentów. 



#1287 OFFLINE   Woytec

Woytec

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 721 postów
  • LokalizacjaŚląsk

Napisano 09 kwiecień 2020 - 22:56

Nie musisz się zgadzać z moimi uwagami, bo to nie moje uwagi tylko producentów. 

 

Pytam poważnie, to jaki sposób mycia okularów polecają producenci? Cywilne szklaki od Persola i Prady myję wodą i mydłem tak samo jak plastikową taniochę od Jaxona i Shimano, wszystkie bez uszczerbku. Po prostu Solano to beznadziejna jakość. 



#1288 OFFLINE   Wiktor

Wiktor

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 1304 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 09 kwiecień 2020 - 23:28

Pytam poważnie, to jaki sposób mycia okularów polecają producenci? Cywilne szklaki od Persola i Prady myję wodą i mydłem tak samo jak plastikową taniochę od Jaxona i Shimano, wszystkie bez uszczerbku. Po prostu Solano to beznadziejna jakość. 

Wybacz ale ani Persol ani Prada nie produkują szkieł. To są marki opraw okularowych z portfolio Luxotica który nie jest producentem szkieł tylko opraw. Fakt, od niedawna Luxotica jest właścicielem grupy Essilor producenta szkieł, który ma wiele marek szkieł od jakości low do premium. Reasumując Luxotica podobnie jak AMgroup właściciel marki Solano mają kilka jakości dla zaspokojenia wszystkich segmentów rynku. Niestety tak działa obecny świat ;) 

Dobrej jakości szkła można czyścić samą mikrofazą, złej jakości nie idzie doczyścić niczym. 

Obie firmy mają obie jakości w swojej ofercie. 


  • Woytec i Karpiu95 lubią to

#1289 OFFLINE   Woytec

Woytec

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 721 postów
  • LokalizacjaŚląsk

Napisano 09 kwiecień 2020 - 23:49

@Wiktor, ja jestem zwykłym konsumentem i nie muszę znać na tym kto, co i dla kogo produkuje, płacę pieniądze, proszę o instrukcję jak czyścić i tak robię. Mam ww okulary od kilku lat i dziesiątki albo setki myć nie zrobiły na nich wrażenia, to jest moja skala oceny jakości. 


  • Wiktor lubi to

#1290 OFFLINE   Wiktor

Wiktor

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 1304 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 09 kwiecień 2020 - 23:54

@Wiktor, ja jestem zwykłym konsumentem i nie muszę znać na tym kto, co i dla kogo produkuje, płacę pieniądze, proszę o instrukcję jak czyścić i tak robię. Mam ww okulary od kilku lat i dziesiątki albo setki myć nie zrobiły na nich wrażenia, to jest moja skala oceny jakości. 

Słusznie!

Ja z racji że w tym pracuję staram się w miarę możliwości pokazać jak to wygląda od kuchni tak bez marketingu ;) 

Na wędkach, kołowrotkach, przynętach itp. w miarę się znamy na innych polach czasami dajemy się wyprowadzić w pole a to potrzebne tylko koncernom a nie nam :)

Pozdrawiam

W.


  • Gadget i Woytec lubią to

#1291 OFFLINE   Woytec

Woytec

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 721 postów
  • LokalizacjaŚląsk

Napisano 10 kwiecień 2020 - 00:06

@Wiktor, to jako fachowiec, powiedz czy warto wydać pieniądze na Smith bo szukam okularów, które wytrzymają kilka sezonów ze świadomością, że to wypasione plastiki?  ;) Wybacz pytanie, zrozumiem jeżeli nie odpowiesz. 


  • Wiktor lubi to

#1292 OFFLINE   Wiktor

Wiktor

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 1304 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 10 kwiecień 2020 - 00:20

@Wiktor, to jako fachowiec, powiedz czy warto wydać pieniądze na Smith bo szukam okularów, które wytrzymają kilka sezonów ze świadomością, że to wypasione plastiki?  ;) Wybacz pytanie, zrozumiem jeżeli nie odpowiesz. 

@Woytec :) jeżeli chodzisz w okularach to najpewniej w "plastikach" prawda :)

Teraz ów "plastik" i "plastik" to temat rzeka, podobnie jak wędki z alli czy z pracowni, rozbieżność jest kosmiczna. Smith to bardzo dobra marka, jej wielką zaletą to fakt że włoska rodzina która jest jej właścicielem ma dość hajsu żeby oprzeć się  globalistom z Luxotica :)

Nie mniej działają na tym samym rynku więc muszą mieć różne jakości dla zaspokojenia różnych potrzeb. Więc jest Smith za 500 i Smith za 1000 pln zgadza się?

Teraz, jeżeli potrzebujesz okularów to olej marki obce i zrób okulary w PL gwarantuje że będzie jak z wędkami z pracowni...bez porównania ;) 

Pozdrawiam

W.


  • popper, Gadget i Woytec lubią to

#1293 OFFLINE   radek_u

radek_u

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 324 postów

Napisano 10 kwiecień 2020 - 10:55

Smith to bardzo dobra marka, jej wielką zaletą to fakt że włoska rodzina która jest jej właścicielem ma dość hajsu żeby oprzeć się  globalistom z Luxotica :)

Nie mniej działają na tym samym rynku więc muszą mieć różne jakości dla zaspokojenia różnych potrzeb. Więc jest Smith za 500 i Smith za 1000 pln zgadza się?

Raczej największą wadą Smitha jest fakt, że należy do tej właśnie włoskiej rodziny  :ph34r: 
Co do drugiego zdania to Smith ma Forecast i Suncloud tak żeby zaspokoić różne potrzeby klientów i rynku.



#1294 Guest_Kwinto_*

Guest_Kwinto_*
  • Guests

Napisano 10 kwiecień 2020 - 13:28

Pytam poważnie, to jaki sposób mycia okularów polecają producenci? Cywilne szklaki od Persola i Prady myję wodą i mydłem tak samo jak plastikową taniochę od Jaxona i Shimano, wszystkie bez uszczerbku. Po prostu Solano to beznadziejna jakość. 

 

Wojtek, woda i plyn do mycia naczyn lub woda i mydlo nie zrobia soczewkom krzywdy. Przynajmniej nie powinne. Ja tylko tak myje swoje okulary od wielu lat i nigdy nie mialem problemu. Powiem wiecej te kombinacje najlepiej czyszcza okulary/soczewki. O wiele lepiej niz jakies specjalistyczne produkty. 


  • Woytec lubi to

#1295 OFFLINE   lexi

lexi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 245 postów
  • LokalizacjaSan a dokładniej San Escobar

Napisano 10 kwiecień 2020 - 13:48

..można by tutaj jeszcze jeden aspekt poruszyć - autentyczność czy tez "oryginalność" produktów - a co za tym idzie jakość  (dotyczy zapewne nie tylko okularów) - no bo jak kupisz okulary np SMITH czy Oakley w sklepie firmowym i wybulisz np. 150$ a potem identyczne widzisz za 250 zl to co o tym myśleć??

 

..sam radze sobie w ten sposób ze staram się nie kupować wyrobów największych firm, próbuje firm mniej znanych a porównywalnie dobrych (niestety nie tańszych). Te mniej znane często nie maja jeszcze "podrabiaczy".



#1296 OFFLINE   Wiktor

Wiktor

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 1304 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 14 kwiecień 2020 - 13:36

Raczej największą wadą Smitha jest fakt, że należy do tej właśnie włoskiej rodziny  :ph34r: 

Nie zgodzę się, rodzina dba o jakość chociaż gorzej jest z dostępnością i cenami. Luxotica to minimum jakości i marketing na maxa, przykładem jest Ray Ban

 

..można by tutaj jeszcze jeden aspekt poruszyć - autentyczność czy tez "oryginalność" produktów - a co za tym idzie jakość  (dotyczy zapewne nie tylko okularów) - no bo jak kupisz okulary np SMITH czy Oakley w sklepie firmowym i wybulisz np. 150$ a potem identyczne widzisz za 250 zl to co o tym myśleć??

 

..sam radze sobie w ten sposób ze staram się nie kupować wyrobów największych firm, próbuje firm mniej znanych a porównywalnie dobrych (niestety nie tańszych). Te mniej znane często nie maja jeszcze "podrabiaczy".

Niestety popularne marki są podrabiane co łatwo zauważyć na bazarach w Turcji czy Egipcie :) 



#1297 OFFLINE   lexi

lexi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 245 postów
  • LokalizacjaSan a dokładniej San Escobar

Napisano 14 kwiecień 2020 - 13:57

..zamiast Oakley lub Smith czy CDM mogę polecić okularki Native - jeszcze chyba nie podrabiane.... (a w wypadku narciarskich gogli zamiast tych samych firm marka ZEAL) ...

 

..kiedyś Bolle spełniało te role ale teraz się rozrośli i tez są podrabiani  :(


  • Wiktor i Woytec lubią to

#1298 OFFLINE   Woytec

Woytec

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 721 postów
  • LokalizacjaŚląsk

Napisano 17 kwiecień 2020 - 14:49

..zamiast Oakley lub Smith czy CDM mogę polecić okularki Native - jeszcze chyba nie podrabiane.... (a w wypadku narciarskich gogli zamiast tych samych firm marka ZEAL) ...

 

..kiedyś Bolle spełniało te role ale teraz się rozrośli i tez są podrabiani  :(

 

Polecisz jakiś sprawdzony sklep w PL lub EU gdzie można je dostać? 



#1299 OFFLINE   lexi

lexi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 245 postów
  • LokalizacjaSan a dokładniej San Escobar

Napisano 17 kwiecień 2020 - 15:01

..przypuszczam ze to zbyt male firmy są żeby miały zasięg międzynarodowy - ja kupuje w stanach 


  • kaftann lubi to

#1300 OFFLINE   radek_u

radek_u

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 324 postów

Napisano 17 kwiecień 2020 - 17:07

..można by tutaj jeszcze jeden aspekt poruszyć - autentyczność czy tez "oryginalność" produktów - a co za tym idzie jakość  (dotyczy zapewne nie tylko okularów) - no bo jak kupisz okulary np SMITH czy Oakley w sklepie firmowym i wybulisz np. 150$ a potem identyczne widzisz za 250 zl to co o tym myśleć??

 

..sam radze sobie w ten sposób ze staram się nie kupować wyrobów największych firm, próbuje firm mniej znanych a porównywalnie dobrych (niestety nie tańszych). Te mniej znane często nie maja jeszcze "podrabiaczy".

Oprócz Turcji, gdzie faktycznie było dużo okularów z napisem Smith, ale takich modeli co nigdy w żadnym katalogu nie widziałem i nie miały one żadnego niby chromapopu czy fotochromu to nie spotkałem się(gogli też nie widziałem podrobionych). 
Oakleya nie znam towarów i marki więc nie mam pojęcia.







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: okulary

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych