Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Okulary polaryzacyjne

okulary

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1438 odpowiedzi w tym temacie

#1301 OFFLINE   lexi

lexi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 245 postów
  • LokalizacjaSan a dokładniej San Escobar

Napisano 18 kwiecień 2020 - 12:34

Oprócz Turcji, gdzie faktycznie było dużo okularów z napisem Smith, ale takich modeli co nigdy w żadnym katalogu nie widziałem i nie miały one żadnego niby chromapopu czy fotochromu to nie spotkałem się(gogli też nie widziałem podrobionych). 
Oakleya nie znam towarów i marki więc nie mam pojęcia.

Zapewne.... nie przypuszczam żeby byly podpisane ze są podrobione :D ..

Mnóstwo tego towaru w internecie jest...wystarczy porównać ceny do tych u producenta w sklepie firmowym - jeśli są trochę niższe to OK - wynika to z polityki marketingowej wielu firm ale jeśli są nowe i za ułamek ceny to sorry - nie ma "garbatych aniołków"

 

Kiedyś widziałem w salonie Cartiery za równowartości 5500$ a na bazarku parę ulic dalej "te same" za dychę - jak myślisz byly autentyczne?? :)

Zeby było ciekawie to w środku Pekinu było w czasach gdy Pekin zaczynał dopiero słynąc ze swojej "kreatywności" :lol:  

 

 

..Oakley ze względu na cenę dotarł stosunkowo późno do Polski - myślę ze podobna połka co SMITH czyli górny pułap klasy średniej....



#1302 OFFLINE   Wiktor

Wiktor

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 1304 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 21 kwiecień 2020 - 17:31

..Oakley ze względu na cenę dotarł stosunkowo późno do Polski - myślę ze podobna połka co SMITH czyli górny pułap klasy średniej....

Oakley późno dotarł do Polski bo był bardzo dobrą amerykańską marką, niestety jej właściciel został zmuszony do sprzedania marki globaliście i teraz jest dostępna wszędzie. Klasa zarówno jednej jak i drugiej marki w przedziale do 700-800  pln bez żadnych przecen jest zazwyczaj identyczna. Powyżej tej ceny Smith bije Oakley-a na głowę. Chodzi oczywiście o materiał z którego są robione soczewki. 

Żadna firma na świecie która robi soczewki z poliwęglanu nie jest żadną wysoką półką w optyce okularowej. Dlatego materiał z którego są zrobione szkła rzadko jest podawany :)

Pozdrawiam



#1303 OFFLINE   lexi

lexi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 245 postów
  • LokalizacjaSan a dokładniej San Escobar

Napisano 21 kwiecień 2020 - 17:52

Oakley późno dotarł do Polski bo był bardzo dobrą amerykańską marką, niestety jej właściciel został zmuszony do sprzedania marki globaliście i teraz jest dostępna wszędzie. Klasa zarówno jednej jak i drugiej marki w przedziale do 700-800  pln bez żadnych przecen jest zazwyczaj identyczna. Powyżej tej ceny Smith bije Oakley-a na głowę. Chodzi oczywiście o materiał z którego są robione soczewki. 

Żadna firma na świecie która robi soczewki z poliwęglanu nie jest żadną wysoką półką w optyce okularowej. Dlatego materiał z którego są zrobione szkła rzadko jest podawany :)

Pozdrawiam

..dlatego umieściłem te firmy w klasie średniej (aczkolwiek wysoko)..

 

..nie bardzo wiem kto komu robi soczewki do okularów ale różnice są spore - miałem (w pewnym sensie nadal mam :lol:)  Cartiery ze szkłami z poliwęglanu - byly kapitalne, na tyle ze jak się oprawki rozsypały oddałem do optyka żeby mi jakieś dobrał do szkieł - zobaczymy czy coś wykombinuje..bardzo się wzbraniał  :)


  • Wiktor lubi to

#1304 Guest_Kwinto_*

Guest_Kwinto_*
  • Guests

Napisano 21 kwiecień 2020 - 17:52

Dokladnie. Oakley dzisiaj to przecietniak.

 

Niestety do grupy tych nalezacych do globalisty dolaczyla tez Costa Del Mar. Wlascicelem jest teraz Luxottica. Co bedzie dalej to chyba mozna sie domyslec....



#1305 OFFLINE   Wiktor

Wiktor

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 1304 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 21 kwiecień 2020 - 18:05

..nie bardzo wiem kto komu robi soczewki do okularów ale różnice są spore - miałem (w pewnym sensie nadal mam :lol:)  Cartiery ze szkłami z poliwęglanu - byly kapitalne, na tyle ze jak się oprawki rozsypały oddałem do optyka żeby mi jakieś dobrał do szkieł - zobaczymy czy coś wykombinuje..bardzo się wzbraniał  :)

 

Nie dziwie się że się wzbraniał, nie dość że trzeba sparować rozmiar szkła to jeszcze krzywiznę oprawki, zawsze trzeba coś przeszlifować a nie znam optyka który lubi poliwęglan  :D

Dokladnie. Oakley dzisiaj to przecietniak.

 

Niestety do grupy tych nalezacych do globalisty dolaczyla tez Costa Del Mar. Wlascicelem jest teraz Luxottica. Co bedzie dalej to chyba mozna sie domyslec....

Więc Costa i Oakley jest w tym samym portfolio. Luxo szczególnie po połączeniu z Essilorem i przejęciu Vision Expres jest znane na całym świecie z wrogiego przejmowania dobrych marek. Po czym inwestują w marketing totalnie olewając szeroko rozumianą jakość. Przykładem Jeleniogórskie Zakłady Optyczne obecnie JZO. Mieliśmy genialną fabrykę szkieł okularowych obecnie mamy klasycznego przeciętniaka który korzysta z technologii Essilor sprzed kilku lat. 



#1306 OFFLINE   lexi

lexi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 245 postów
  • LokalizacjaSan a dokładniej San Escobar

Napisano 21 kwiecień 2020 - 18:20

..onegdaj kupiłem Bolle  (~120$ wiec nie mało) ... na myjni powloką (ta od zewnątrz) spłynęła z okularów :lol:



#1307 Guest_Kwinto_*

Guest_Kwinto_*
  • Guests

Napisano 21 kwiecień 2020 - 19:03

Nie dziwie się że się wzbraniał, nie dość że trzeba sparować rozmiar szkła to jeszcze krzywiznę oprawki, zawsze trzeba coś przeszlifować a nie znam optyka który lubi poliwęglan  :D

Więc Costa i Oakley jest w tym samym portfolio. Luxo szczególnie po połączeniu z Essilorem i przejęciu Vision Expres jest znane na całym świecie z wrogiego przejmowania dobrych marek. Po czym inwestują w marketing totalnie olewając szeroko rozumianą jakość. Przykładem Jeleniogórskie Zakłady Optyczne obecnie JZO. Mieliśmy genialną fabrykę szkieł okularowych obecnie mamy klasycznego przeciętniaka który korzysta z technologii Essilor sprzed kilku lat. 

 

Tak. Costa Del Mar jesli dobrze pamietam wykupilo Essilor w 2014, pozniej Essilor polaczyl sie z Luxottica. 



#1308 OFFLINE   Wiktor

Wiktor

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 1304 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 21 kwiecień 2020 - 20:10

Tak. Costa Del Mar jesli dobrze pamietam wykupilo Essilor w 2014, pozniej Essilor polaczyl sie z Luxottica. 

Tak. Costa Del Mar jesli dobrze pamietam wykupilo Essilor w 2014, pozniej Essilor polaczyl sie z Luxottica. 


Ostatnią szansa rodzimych optyków jest wspieranie polskich firm bo inaczej będzie po polskim rzemiośle

#1309 OFFLINE   zmorces

zmorces

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 184 postów
  • LokalizacjaCiechanów
  • Imię:Paweł

Napisano 01 maj 2020 - 22:41

Jakie byście polecili okulary z solano lub inne o niebiesko-zielonych szkłach do 150 zł?
  • szydłoś i sener1986 lubią to

#1310 OFFLINE   nags1981

nags1981

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 1 postów
  • LokalizacjaKołobrzeg
  • Imię:Bartosz

Napisano 20 wrzesień 2020 - 14:34

U jn

#1311 OFFLINE   Stonka

Stonka

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 43 postów
  • LokalizacjaPiaseczno
  • Imię:T
  • Nazwisko:S

Napisano 03 styczeń 2021 - 19:33

Czy jesteście w stanie polecić jakiś sensowny model w cenie do około 200, maks 250zł? Czy też okulary w tej cenie nie będą wcale w widoczny sposób lepsze od takich za około 100zł i raczej nie warto dopłacać?

#1312 OFFLINE   Stonka

Stonka

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 43 postów
  • LokalizacjaPiaseczno
  • Imię:T
  • Nazwisko:S

Napisano 04 styczeń 2021 - 22:33

Poszukuję okularów polaryzacyjnych, które sprawdzą się podczas brodzenia zapewniających dobrą widoczność.
Jesteście w stanie coś podpowiedzieć?
Wiem, że jest już tego typu temat ale dość martwy i że sporą ilością dyskusji "obok".

 

przeniesione, proszę kontynuować tutaj


Użytkownik Jano edytował ten post 04 styczeń 2021 - 23:11


#1313 OFFLINE   Artech

Artech

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2643 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Artur

Napisano 07 grudzień 2021 - 09:46

Panowie
Szukam jakiegoś sprawdzonego modelu okularów do łowienia na zakrzaczonych pstrągowych ciurkach. Czyli jak najjaśniejsze szkła z przyzwoitą polaryzacją.
Szukam czegoś do 250 pln.
  • szydłoś i bartosz311287 lubią to

#1314 OFFLINE   czacha79

czacha79

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 34 postów
  • LokalizacjaBiałystok

Napisano 04 marzec 2022 - 05:29

Tak se kminie, czy Tim Pleciona robi ludzi w balona? ;) 200zl vs 28zl .. na moje koślawe oko są identyczne poza oczywiście logo.


200zł
Załączony plik  0E131ACB-1EB5-4E97-BF48-03C81F33FCE6.jpeg   18,51 KB   252 Ilość pobrań

28zł

Załączony plik  1A40CE6C-BEF7-4052-BC4B-D764E897CAB0.jpeg   18,18 KB   245 Ilość pobrań

Użytkownik czacha79 edytował ten post 04 marzec 2022 - 05:30

  • wujek, Sławek Oppeln Bronikowski, Aries i 1 inna osoba lubią to

#1315 OFFLINE   slawito

slawito

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 595 postów
  • LokalizacjaGdynia
  • Imię:Sławek

Napisano 04 marzec 2022 - 07:03

Panowie
Szukam jakiegoś sprawdzonego modelu okularów do łowienia na zakrzaczonych pstrągowych ciurkach. Czyli jak najjaśniejsze szkła z przyzwoitą polaryzacją.
Szukam czegoś do 250 pln.

Wybrałeś coś?

Wysłane z mojego Redmi Note 9 Pro przy użyciu Tapatalka

#1316 OFFLINE   Artech

Artech

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2643 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Artur

Napisano 04 marzec 2022 - 19:46

Wybrałeś coś?

Wysłane z mojego Redmi Note 9 Pro przy użyciu Tapatalka

Jeszcze nie...

#1317 OFFLINE   jacek.hetflaisz

jacek.hetflaisz

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2429 postów
  • LokalizacjaGwiazdowo
  • Imię:Jacek
  • Nazwisko:Hetflaisz

Napisano 30 marzec 2022 - 17:27

Panowie
Szukam jakiegoś sprawdzonego modelu okularów do łowienia na zakrzaczonych pstrągowych ciurkach. Czyli jak najjaśniejsze szkła z przyzwoitą polaryzacją.
Szukam czegoś do 250 pln.

Może te,😊.
Zobacz ofertę:
https://allegro.pl/o...-c1-11948555090

Pobierz aplikację Allegro - najlepsze ceny, największy wybór, darmowe dostawy.
https://allegro.pl/apka
  • Artech lubi to

#1318 OFFLINE   gucio2020

gucio2020

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 89 postów
  • LokalizacjaJelenia Góra

Napisano 31 marzec 2022 - 13:06

Tak se kminie, czy Tim Pleciona robi ludzi w balona? ;) 200zl vs 28zl .. na moje koślawe oko są identyczne poza oczywiście logo.


200zł
attachicon.gif 0E131ACB-1EB5-4E97-BF48-03C81F33FCE6.jpeg

28zł

attachicon.gif 1A40CE6C-BEF7-4052-BC4B-D764E897CAB0.jpeg

Przecież to norma. I uwielbiam teksty pod nabijaniem ludzi w balona..." nie kupujesz nie komentuj".

W naszym hobby to popularna praktyka. Doją Nas z każdej strony, Trzeba być czujnym jak ważka.

B)  B)  B)  B)  B) 


  • Doman, Enio i czacha79 lubią to

#1319 OFFLINE   Swierzak

Swierzak

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 38 postów
  • LokalizacjaTrójmiasto
  • Imię:Piotr

Napisano 08 kwiecień 2022 - 17:54

Witam,

widzę, ,ze jest tu dużo osób z wiedzą nt. okularów i chciałbym skorzystać z Waszej opinie przy zakupie swoich pierwszych.

Co prawda szukałem po słowach kluczowych, ale niestety nie znalazłem odpowiedzi.

 

Głównie zastanawia mnie kolor szkieł, nie bardzo wiem, które wybrać.

Zawęziłem wybór do 2, mianowicie - Blue Mirror i Yellow Mirror.

Okulary chce kupić z przeznaczeniem na pstrągowe rzeki.

 

Jak myślicie, który z nich będzie odpowiedni i najbardziej uniwersalny pod względem pogody ? 

Poniżej link do pozostałych kolorów, może inne będą bardziej odpowiednie na moje potrzeby - https://pleciona.pl/pl/c/Outlaws/7627

 

A może macie jakieś opinie o samej marce, też z chęcią wysłucham



#1320 OFFLINE   czacha79

czacha79

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 34 postów
  • LokalizacjaBiałystok

Napisano 12 kwiecień 2022 - 06:56

A może macie jakieś opinie o samej marce, też z chęcią wysłucham


Przeczytaj post wyżej.





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: okulary

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych