Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Piwko piwo piweczko...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1014 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   sacha

sacha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1724 postów
  • LokalizacjaW-wa
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Krystosiak

Napisano 15 listopad 2014 - 11:52

Browar Zwierzyniec robi dobre piwo ale mało gdzie osiągalne, zdarza się że bywa w Mielniku to kupuję więcej.

Piw z dużych browarów nie kupuję od lat, szukam małych browarów i piwa ze smakiem chmielu, gorzkiego ewentualnie piwa typu "bock" . Jadąc na jeden dzień na ryby i łażąc ze spinem wiadomo że wracać trzeba to najwyżej ice tea można wypić ale przyznaję że jak raz w roku (najczęściej jesienią) usiądą na noc przy ognisku i upiekę ziemniaki to lubię 2-3 kielonki dobrze zmrożonej wódeczki przyjąć. I jest to chyba ten jeden raz w roku jak się wódki czystej napiję :rolleyes: . Czasami jeszcze siedząc w domu jakąś szklaneczkę irlandzkiej whisky wypiję, na działce kilka kieliszków napoju o nazwie "rwący nurt Bugu" ;)  czy własnej nalewki ;) . Widać po 50 się dorośleje :P . I właśnie po 50 odkryłem wina, wiem że dla wielu to kwas i niezdrowe na wątrobę :rolleyes: ale lubię i chyba tym się nie da się tak sponiewierać a i rano jakoś normalniej. I okazuje się że nie trzeba wydawać jakieś kosmicznych pieniędzy  :  http://dotrzechdych....a_biedronka.jpg  i jeśli ktoś się zdecyduje to polecam

"Monte da Ravasquiera" za 14,99 które wczoraj wypiłem i FAO , trochę droższe i lżejsze które ....... też prawie wypiłem, zostało może ze 100g. Dzisiaj już byłem w sklepie i kupiłem kartonik tych po 14,99 bo jednak bardziej mi smakuje.

W "Lidlu" było latem "Pyrene" które też brałem po kartoniku, niestety zmiana ofert i już nie ma.



#42 OFFLINE   AdasCzeski

AdasCzeski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1322 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Adam
  • Nazwisko:Czeski

Napisano 15 listopad 2014 - 11:55

Było kiedyś takie piwo "Grodziskie" z Grodziska Wielkopolskiego. Nie wiem jak nazywa się ono poprawnie, ale miało w butelkach zawsze osad, było pyszne. Jedyne, które komponowało się z czymś słodkim w postaci domowego soku malinowego. Ponoć zmarł browarnik i jedyny posiadający recepturę i i zabrał piwo do grobu... ale to chyba mit.

 

Dziś to raczej Świeże z Kormorana albo Żywe - nie wiem co to za browar.

 

No i zawsze niezawodne Czarnkowskie ciemne. Zresztą to jest fajna historia, bo zanim pewien poseł z Lublina zaczął gadać o "małpkach" dla mnie to określenie odnosiło się do tej małej buteleczki piwa z Czarnkowa.  



#43 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 15 listopad 2014 - 11:55

@Kamil jak jeszcze nie wazyles to zacznij od cydru - jest latwiej :)

Ale jeśli chodzi o degustację, to wolę piwko ;) Z drugiej też strony, oglądając produkcje, a wręcz tutoriale na YT, to fizyka kwantowa to to nie jest.... ;) Na początek może nawet z brewkitów, a z zacieraniem przy kolejnych warkach...

 

 

Klasyk 1:1 mieszanka złoty żubr z zielonym zubrem.Dobrze robi po 2x4pak.

Mówisz o dawce na osobę?

Czyli rozumiem, że tu chodzi o wprowadzenie do organizmu odpowiedniej ilości alkoholu dla osiągnięcia stanu nieważkości, a nie degustację i odkrywanie nowych smaków, czy aromatów. Nie lepiej drinka sobie zrobić? Poza tym. 2x4pak żubra, to pewinie jakieś 20-24zł? To już można sobie kupić połóweczkę(dla znietrzeźwienia), albo 3-5 fajnych piwek, po których stwierdzisz, że to zupełnie inna liga.

 

 

Odnośnie piwa, to nie mogę u siebie namierzyć produkcji z browaru kontraktowego "Doctor Brew". Opinie i recenzje zbierają bardzo dobre i chętnie bym je osobiście zweryfikował, ale u mnie nigdzie ich nie ma :(

 

Za Ciechanem Grand Prix jeździłem i szukałem i pierwszym razem dałem jakąś chorą kwotę, nim natrafiłem na chyba najlepiej zaopatrzony w moim mieście sklep z różnymi piwami.



#44 OFFLINE   kogut

kogut

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1600 postów
  • Lokalizacjaczęstochowa

Napisano 15 listopad 2014 - 12:23

Noteckie ciemne w buteleczce małej z browaru Czarnków nr 1 :) Pojawił się u nas znowu Kmicic,szary 14dniowy pychota(niepasteryzowany,niefiltrowany),według starej receptury,innymi kolorami nie ma sensu zawracać sobie pęchęrza. :D



#45 OFFLINE   strary

strary

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1927 postów

Napisano 15 listopad 2014 - 12:26

http://browar.biz/fo...ead.php?t=65004

 

Tyle lat już warzę, dłuzej to tylko spinninguję  :)


Użytkownik FidoAngel edytował ten post 15 listopad 2014 - 12:28

  • Kamil Z. i piotrrd lubią to

#46 OFFLINE   piotrrd

piotrrd

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 551 postów
  • Lokalizacjasokółka

Napisano 15 listopad 2014 - 12:45

http://browar.biz/fo...ead.php?t=65004

 

Tyle lat już warzę, dłuzej to tylko spinninguję  :)

 

 

 

Tak myślałem czy Ty to Ty ;)

 

 

 

 

Im więcej człowiek chce smakować próbować tym z większą niechęcią chce się upijać.

Lepiej 2 piwka wypić ze smakiem, niż lać w siebie coś o nazwie piwa.


  • Kamil Z. i Zwierzu lubią to

#47 OFFLINE   Panek

Panek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2387 postów
  • Imię:Karol

Napisano 15 listopad 2014 - 12:56

Browar Zwierzyniec robi dobre piwo ale mało gdzie osiągalne...

Zwierzyniec robił dobre piwo ... jak był stary browar, wykupiony przez perłę już na kolana nie rzuca

Wszystkim mającym okazję polecam piwko z Browaru Zamość, najlepiej nie z butelki a pite na miejscu, jasne jest niesamowicie pijalne, gasi pragnienie, nie zatyka, masz ochotę na kolejne, kolejne, kolejne ... :) coś w smak piwa z wrocławskiego Spiżu, moim zdaniem absolutny top w regionie

Z zagraniczniaków posmakowały mi jupiler i duvel - po kilku dniach opanowałem sztukę nalewania go do pokala do perfekcji :D


Użytkownik Panek edytował ten post 15 listopad 2014 - 13:04


#48 OFFLINE   TOMIS1975

TOMIS1975

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 311 postów
  • LokalizacjaTarnow
  • Imię:Tomasz

Napisano 15 listopad 2014 - 14:37

2x4pak nie dawka na 1wieczorek.Podgrzac można dodać goździki, cynamon i jak ktoś lubi miód.

#49 OFFLINE   Hesher

Hesher

    Ekspert

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPipPip
  • 6190 postów
  • LokalizacjaPułtusk
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Prażmowski

Napisano 15 listopad 2014 - 14:59

Jeżeli o mnie chodzi to Ciechan i Lwówek Wrocławskie, z dużej produkcji tylko Żywiec.... co nie oznacza, że kiedyś nie piło się produkcji krajowo-winopodobnej; Jerzy Załoga produkował swoje wynalazki na mojej ulicy  :D



#50 OFFLINE   dekosz

dekosz

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 898 postów
  • LokalizacjaMazury

Napisano 15 listopad 2014 - 15:02

Jesteś pierwszym znanym mi studentem, który z własnej woli wylał piwo*. :D








*Skoro gorsze od Harnasia, to penie kadzie tym płukali i w myśl zasady, że nic się nie marnuje ...


Nie wiem co oni z nim robili i jak, ale bylo paskudne. Poszperalem na stronach i inni mają też taka opinię co do tego piwa. Myslalem, ze może trafilem na felerny egzemplarz, ale chyba jednak nie.

#51 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 15 listopad 2014 - 15:10

Czarnkowskie ciemne super. Lubię takie smaki. Swego czasu przebywając w Pile korzystałem z dobroci ich sklepu firmowego ;)

#52 OFFLINE   Hesher

Hesher

    Ekspert

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPipPip
  • 6190 postów
  • LokalizacjaPułtusk
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Prażmowski

Napisano 15 listopad 2014 - 15:16

Ostrzegam przed piwem Żywiec Bock! Nie da sie tego pić, fatalne :( Pierwsze piwo które wylalem po wypiciu połowy(jestem studentem,więc tatry, harnasie, zubry itp sa mi znane :P)

Jezus Maria Chłopie!!! Czy dla Ciebie nie ma już żadnych świętości?! Da się pić wszystko o ile nie ma mniej niż 4% woltażu- mówi Ci to człowiek z tytułem magistra prawa. Da się!


  • AdasCzeski lubi to

#53 OFFLINE   Artek

Artek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1950 postów
  • LokalizacjaWielkopolska
  • Imię:Artur

Napisano 15 listopad 2014 - 15:25

Czarnkowskie ciemne super. Lubię takie smaki. Swego czasu przebywając w Pile korzystałem z dobroci ich sklepu firmowego ;)

Bardzo dobre, pod warunkiem, że świeże. Czarnkowskie jasne też dobre.



#54 OFFLINE   AdasCzeski

AdasCzeski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1322 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Adam
  • Nazwisko:Czeski

Napisano 15 listopad 2014 - 16:05

Jezus Maria Chłopie!!! Czy dla Ciebie nie ma już żadnych świętości?! Da się pić wszystko o ile nie ma mniej niż 4% woltażu- mówi Ci to człowiek z tytułem magistra prawa. Da się!

 

Tak... jak mawiał jeden z moich kolegów... trzeba się zmusić... :) :) :) 

 

Mówi Ci to człowiek z tytułem magistra prawa i zarazem absolwent kulturoznawstwa (bez magistra - nie zdążyłem.. :) :) ). 


  • Hesher lubi to

#55 OFFLINE   dekosz

dekosz

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 898 postów
  • LokalizacjaMazury

Napisano 15 listopad 2014 - 16:46

W takim razie obiecuje poprawę :D

#56 OFFLINE   Dagon

Dagon

    :P

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3079 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 15 listopad 2014 - 18:59

Dla ciekawych od kogo kupują. :)

http://img.sadistic....aab92444585.png


  • Majo lubi to

#57 OFFLINE   seiken

seiken

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 421 postów
  • LokalizacjaKraina Wiecznych Łowów
  • Imię:Michał

Napisano 15 listopad 2014 - 19:16

Niezłe piwa od czasu do czasu bywają w Lidlu

ja na dziś polecam  :)

23mljma.jpg



#58 OFFLINE   MATIG

MATIG

    MK FISHING :)

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 933 postów
  • LokalizacjaMazowsze
  • Imię:Mateusz

Napisano 15 listopad 2014 - 19:41

Mnie tam ostatnio podszedł żuberek  z biedry  :lol:, a tak to zazwyczaj perełka chmielowa lub export.  Także tego bez wariacji :D


Użytkownik M4TYY edytował ten post 15 listopad 2014 - 19:41


#59 OFFLINE   tebe

tebe

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 358 postów
  • Imię:Tomasz

Napisano 15 listopad 2014 - 19:46

Mnie tam ostatnio podszedł żuberek  z biedry  :lol:, a tak to zazwyczaj perełka chmielowa lub export.  Także tego bez wariacji :D

Piwa w zielonych butelkach typu eksport są niedobre, powinny być trzymane w ciemnym miejscu nie mogą stać na słońcu dlatego mają inny (niedobry) smak.



#60 OFFLINE   piotrrd

piotrrd

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 551 postów
  • Lokalizacjasokółka

Napisano 15 listopad 2014 - 20:14

Jak widać z pośród popularnych piw jakoś broni się Perła, smak nie ten co kiedyś jednak grono smakoszy dość spore ;)






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych